Teraz jest 19 mar 2024 7:34:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
Justyna Gandalfowa napisał(a):
...
Chyba zgodzicie się ze mną, że zarówno pdf jak i epub znajduje swoich odbiorców? :?:


Moze ja sie nie znam, ale nie bardzo potrafie zrozumiec tej upartej kampanii "wciskajacej" wszedzie, ze pdf nie jest taki straszny, ze sie sprzedaje a nawet ze w zasadzie mozna go polubic, przeciez pdf to format sztywny i w zalozeniu przeznaczony do druku, owszem jest dobry do przesylu faktur i roznych "biurowych papierzysk" [bo wiadomo jak sie potrafia posypac doc, czy rtfy przy przesylaniu miedzy roznymi komuterami], faktem jest tez ze ani mobi ani epub nie radza sobie jeszcze za dobrze z formatem typowym dla literatury technicznej - wiec moze i w tym wypadku, ale... i to ale jest bardzo istotne, takie pdfy powinny byc szykowane dla okreslonych ekranow [skoro chce sie za nie pobierac kase, niewiele nizsza niz za ksiazki drukowane, juz i tak wydawcom odpada koszt druku; dystrybucji itp], ale nie, przecie o ile latwiej i taniej sprzedac cos co mamy gotowe, niewazne ze za przeproszeniem "o kant d..." pasuje do jakichkolwiek rozmiarow czy czytnikow, czy tabletow, czy notbookow [czytania na stacjonarnym komputerze ksiazek raczej nie biore pod uwage, chyba ze ktos lubi czytac strone dziennie], przeciez tym sie wydawca nie martwi, on wcisnal, niech martwi sie czytelnik, od biedy jak ma tani papier i drukarke to sobie "druknie".
Mnie szczerze mowiac rece opadaja, gdy wszedzie slysze ze format wymyslony na potrzeby sztywnego przeniesienia obrazu czy tresci na maszyne drukujaca, wszedzie serwowany jest jako rozwiazanie uniwersalne, gdy przeczy temu chocby tak prosty fakt, jak czesto spotykana indolencja skladczy, uzywajacych wymyslnych zawezanych fontow, ktore moze i graficznie im sie skomponowaly, ale do czytania [do czego mam wrazenie sluzy tresc glownie] nadaja sie jak "wol do karety" i u mnie np wywoluja natychmiastowa chec przemielenia takiego dziela na makulature.
Takze mila Pani Justyno, jesli jest w stanie podac mi Pani choc jeden, nawet malutki przyklad, w ktorym momencie i dla kogo pdf jest tym lepszym formatem, bede bardzo wdzieczna :) [wykluczajac grafikow, biura i literature sensu stricto techniczna wyladowana schematami, tabelami itp]

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


31 mar 2011 14:08:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2010 14:28:49
Posty: 30
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
Mayka napisał(a):
Justyna Gandalfowa napisał(a):
...
Chyba zgodzicie się ze mną, że zarówno pdf jak i epub znajduje swoich odbiorców? :?:


Moze ja sie nie znam, ale nie bardzo potrafie zrozumiec tej upartej kampanii "wciskajacej" wszedzie, ze pdf nie jest taki straszny, ze sie sprzedaje

Oczekujesz, że od Justyny by napisała, że PDFy się nie sprzedają, jeśli się sprzedają? A jeśli się sprzedają, to znaczy, że są osoby, które preferują ten format, a nie EPUB.

Mayka napisał(a):
Takze mila Pani Justyno, jesli jest w stanie podac mi Pani choc jeden, nawet malutki przyklad, w ktorym momencie i dla kogo pdf jest tym lepszym formatem, bede bardzo wdzieczna :) [wykluczajac grafikow, biura i literature sensu stricto techniczna wyladowana schematami, tabelami itp]


Kawałek klasyki tutaj chyba nieźle pasuje :P

REG: They've bled us white, the bastards. They've taken everything we had,
and not just from us, from our fathers, and from our fathers' fathers.
LORETTA: And from our fathers' fathers' fathers.
REG: Yeah.
LORETTA: And from our fathers' fathers' fathers' fathers.
REG: Yeah. All right, Stan. Don't labour the point. And what have they
ever given us in return?!
XERXES: The aqueduct?
REG: What?
XERXES: The aqueduct.
REG: Oh. Yeah, yeah. They did give us that. Uh, that's true. Yeah.
COMMANDO #3: And the sanitation.
LORETTA: Oh, yeah, the sanitation, Reg. Remember what the city used to be
like?
REG: Yeah. All right. I'll grant you the aqueduct and the sanitation are
two things that the Romans have done.
MATTHIAS: And the roads.
REG: Well, yeah. Obviously the roads. I mean, the roads go without saying,
don't they? But apart from the sanitation, the aqueduct, and the roads--
COMMANDO: Irrigation.
XERXES: Medicine.
COMMANDOS: Huh? Heh? Huh...
COMMANDO #2: Education.
COMMANDOS: Ohh...
REG: Yeah, yeah. All right. Fair enough.
COMMANDO #1: And the wine.
COMMANDOS: Oh, yes. Yeah...
FRANCIS: Yeah. Yeah, that's something we'd really miss, Reg, if the Romans
left. Huh.
COMMANDO: Public baths.
LORETTA: And it's safe to walk in the streets at night now, Reg.
FRANCIS: Yeah, they certainly know how to keep order. Let's face it.
They're the only ones who could in a place like this.
COMMANDOS: Hehh, heh. Heh heh heh heh heh heh heh.
REG: All right, but apart from the sanitation, the medicine, education,
wine, public order, irrigation, roads, a fresh water system, and public
health, what have the Romans ever done for us?

XERXES: Brought peace.
REG: Oh. Peace? Shut up!


31 mar 2011 14:37:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
mmokrzycki napisał(a):
Mayka napisał(a):

Moze ja sie nie znam, ale nie bardzo potrafie zrozumiec tej upartej kampanii "wciskajacej" wszedzie, ze pdf nie jest taki straszny, ze sie sprzedaje

Oczekujesz, że od Justyny by napisała, że PDFy się nie sprzedają, jeśli się sprzedają? A jeśli się sprzedają, to znaczy, że są osoby, które preferują ten format, a nie EPUB.


To akurat jest moje twierdzenie; lub moj brak zrozumienia ;)
Od Pani Justyny oczekuje podania jednego argumentu przemawiajacego za formatem pdf [do tego pdf-ow ni jak majacych sie do okreslonych rozdzielczesci, bo sa to zwykle pdfy drukarskie, sprzedawane nam jako ebooki], tylko tyle :)

Swoja droga dzieki za przypomnienie "Zywota Briana", a mialam problem co wieczorem obejrzec, teraz juz wiem co chetnie sobie przypomne;)

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


Ostatnio edytowano 31 mar 2011 15:00:24 przez Mayka, łącznie edytowano 1 raz



31 mar 2011 14:56:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
Ja mam jeden argument za pdf (choć wolę epub). Pracuję z tekstami (książkami, artykułami) i nieraz potrzebuję zrobić cytat. W tym wypadku przyjęło się podawać stronę, z której cytat pochodzi. Epub i mobi nie dają się tu zastosować, gdyż tam podział jest dynamiczny. PDF przygotowany jak do druku pozwala bez szukania w drukowanej książce znaleźć fragment i poprawnie zacytować.
Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłaby sytuacja, w której mam i epub i pdf. Na czytniku czytam epub i w nim robię sobie adnotacje. Jeżeli później potrzebuję coś zacytować to w prosty sposób wyszukuję to na komputerze w pliku pdf. Na chwilę obecną nie wiem jak można rozwiązać problem podawania stron w cytatach.


31 mar 2011 14:59:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
Zefiryn, a czy tego poniekad nie rozwiazuje mobi w Kindle z nowym oprogramowaniem [mam wrazenie, ze tak, nie sprawdze bo wole stare oprogramowanie], czyli problemem tu jest raczej obsluga epub w Boox-sie, jak do niedawna byl np brak spisu tresci, a nie samego formatu.

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


31 mar 2011 15:04:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2010 14:28:49
Posty: 30
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
Mayka napisał(a):
Od Pani Justyny oczekuje podania jednego argumentu przemawiajacego za formatem pdf [do tego pdf-ow ni jak majacych sie do okreslonych rozdzielczesci, bo sa to zwykle pdfy drukarskie, sprzedawane nam jako ebooki], tylko tyle :)

To, że Justyna sprzedaje PDFy, nie musi oznaczać, że jest ich zwolenniczką, czy też, że wie, dlaczego ludzie je kupują :P
Mayka napisał(a):
Swoja droga dzieki za przypomnienie "Zywota Briana", a mialam problem co wieczorem obejrzec, teraz juz wiem co chetnie sobie przypomne;)

Do usług :D


31 mar 2011 19:49:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
Zefiryn napisał(a):
Ja mam jeden argument za pdf (choć wolę epub). Pracuję z tekstami (książkami, artykułami) i nieraz potrzebuję zrobić cytat. W tym wypadku przyjęło się podawać stronę, z której cytat pochodzi. Epub i mobi nie dają się tu zastosować, gdyż tam podział jest dynamiczny. PDF przygotowany jak do druku pozwala bez szukania w drukowanej książce znaleźć fragment i poprawnie zacytować.
Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłaby sytuacja, w której mam i epub i pdf. Na czytniku czytam epub i w nim robię sobie adnotacje. Jeżeli później potrzebuję coś zacytować to w prosty sposób wyszukuję to na komputerze w pliku pdf. Na chwilę obecną nie wiem jak można rozwiązać problem podawania stron w cytatach.

Przecież ta strona jest podawana tylko po to, żeby było łatwiej znaleźć - ale w epubie czy mobi wystarczy wpisać cytat i też go znajdziemy. A gdyby to był hipertekst, to cytat i każdy inny przypis odnosiłby nas wprost do konkretnego dokumentu. Jeśli będziemy zamykać przyszłość w ramach narzuconych przez przeszłość, to do niczego nie dojdziemy i wtedy faktycznie lepiej czytać z glinianych tabliczek.


31 mar 2011 20:06:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 22:44:29
Posty: 48
eCzytnik: PRS-350
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
hmm... akurat epub podaje faktyczny nr strony. niezależnie jak duża jest czcionka nr strony pozostaje ten sam.


31 mar 2011 20:37:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
W porządku, podział w epub jest sztywny, jednak nie da się go przypisać tak, by odpowiadał wydaniu drukowanemu. Kiedy piszę tekst, np. artykuł czy książkę i korzystam z cytatu, muszę w przypisie podać źródło, tj. autora, tytuł, wydanie i stronę. Jak mam zatem przygotować sobie epub czy mobi żeby dzielił mi numery stron wedle wydania drukowanego? W tym momencie jest to ciężkie, gdyż każda strona ma inną ilość znaków. Wydania drukowane mają często przypisy na dole strony, czegp epub nie wspiera. Teoretycznie mogę przygotować tak plik, by każda strona była osobnym plikiem lub w pliku podzielić go na strony poprzez kotwice, ale to jest mnóstwo roboty.


31 mar 2011 21:00:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2011 0:46:48
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
http://audiom.pl/

Chyba nie było, same audiobooki.

_________________
Recenzje książek blog 12 latki :)


08 kwi 2011 1:10:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
A czemu nie podał nikt:
http://www.empik.com/


11 kwi 2011 18:24:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
lisq1, Bo to oferta virtualo tak naprawdę.


11 kwi 2011 19:04:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
To ciekawe, bo może będzie tak jak kiedyś w firmie w której pracuję. Sprzedawałem towar taniej niż producent :mrgreen:


11 kwi 2011 19:45:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2011 15:40:50
Posty: 3
eCzytnik: Kindle Keyboard 3G
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
http://www.wolnelektury.pl/katalog/

Książki z domeny publicznej w formacie epub.

_________________
Better dead than red


16 maja 2011 12:58:44
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Lista księgarń oferujących e-książki w języku polskim
W calibre można już w wygodny porównywać oferty ebooków z polskich sklepów : calibre-f164/jak-porownac-oferty-sklepow-z-ebookami-t9964.html

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


26 maja 2011 12:01:54
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron