Teraz jest 20 kwi 2024 14:11:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Gandalf kupiony przez Empik 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Gandalf kupiony przez Empik
Vroo,
Widzisz znaczną różnicę pomiędzy cenami w MM a Saturnem?
Rozdwojenie oferty na dwa sklepy o różnych cenach ma sens, jeżeli ich oferta jest skierowana do innej grupy docelowej lub, gdy chce się wywołać sztuczną konkurencję (np. złapać klientów, którzy bojkotują Empik). Rynek e-booków jest mały, każdy jego członek testuje nowości, jest trendsetterem, generalnie jest podobny jeden do drugiego. Na tak małym rynku nie ma sensu dodatkowo dzielić oferty na różne grupy docelowe.
Poza tym, Empik/Virtualo ma dość duży udział w rynku, jest dużą (skostniałą) firmą, pobiera kosmiczne prowizje i pasuje mu obecny kształt rynku (no, może jakby tylko sam rynek był większy). Ergo: zmiany Gandalfa były mu nie na rękę, bo skutkowały by między innymi:
-Zwiększoną konkurencją
-Zmniejszonym udziałem na rynku
-Zmniejszonymi prowizjami
-Zmusiły by Empik do przestania korzystania z ADEPT

Najlepszym sposobem na ich zapobiegnięcie jest przejęcie firmy. Dzięki temu rynek pozostanie pięknie skostniały, tak jak jest obecnie. A, z całym szacunkiem Justyno Gandalfowo, całe gadanie o pozostawieniu odrębnego charakteru, kontynuowaniu zmian i wprowadzaniu rozwiązań kolidujących z interesem właściciela jest dla mnie czczym gadaniem. Nie wierzę, że rzeczywiście tak będzie, ale w pełni rozumiem, dlaczego podtrzymujecie tą informację. Ba, byłbym skłonny powiedzieć, że rzeczywiście chcecie iść tą drogą, ale mam wrażenie, że Empik Was z niej zawróci, prawdopodobnie nie dzisiaj, ale na przykład za miesiąc czy dwa, jak opadnie wrzawa związana z przejęciem.
Oczywiście powyższe to tylko i wyłącznie moja opinia i przypuszczenia, więc mogę się mylić.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


03 sie 2011 13:57:11
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Gandalf kupiony przez Empik
Koovert,

Również nie uważam, aby to połączenie miało coś rynkowi pomóc, przyczyna kupienia Gandalfa została podana jasno: chodzi o połozenie łapki na podręcznikach, a jednocześnie zwiększenie udziału w rynku, na którym każda rodzina z dziećmi musi wydać kilkaset złotych rocznie.

Co do e-booków, to z punktu widzenia właścicieli Empiku niewiele znacząca nisza, już widzę tych prezesów czytających raporty o tym że Gandalf sprzedaje bez ADEPT, co prowadzi do kupienia konkurenta. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


03 sie 2011 14:04:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2011 15:12:19
Posty: 3
eCzytnik: Kindle
Post Re: Gandalf kupiony przez Empik
Dobrze, że na razie nie ma planów zmiany polityki dotyczących sposobów dystrybucji i cen ebooków. Niestety wciąż pozostanie niepewność, że pewnego dnia gdzieś wyżej zostanie podjęta odmienna decyzja i będziecie musieli po prostu się do niej dostosować, co może doprowadzić do tragedii na rynku eksiążek w Polsce. Nie mam zamiaru kupować ebooków droższych niż papierowe książki.
Swoją drogą co się dzieje z ebookami Fabryki Słów (głownie nowy Ja, Inkwizytor) z tego co widzę same PDFy, które na czytniki się nie nadają :(


03 sie 2011 15:23:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2011 11:56:29
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi
Post Re: Gandalf kupiony przez Empik
Pisałam z pytaniem do Fabryki Snów - nie ma i nie będzie znaku wodnego, bo inni też mają Adobe, a tylko on skutecznie powstrzymuje piracenie książek. Taki był ogólny sens ich odpowiedzi.


04 sie 2011 16:00:31
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Gandalf kupiony przez Empik
Harley napisał(a):
Pisałam z pytaniem do Fabryki Snów - nie ma i nie będzie znaku wodnego, bo inni też mają Adobe, a tylko on skutecznie powstrzymuje piracenie książek. Taki był ogólny sens ich odpowiedzi.

Cóż, każdy może mieć marzenia, nawet wydawcy wierzący w skuteczność ADEPTa.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 sie 2011 16:14:37
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Gandalf kupiony przez Empik
może ktoś z forum by się do nich wybrał i pokazł im jak ta "skuteczność" wygląda w praktyce? :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


04 sie 2011 16:36:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2011 15:12:19
Posty: 3
eCzytnik: Kindle
Post Re: Gandalf kupiony przez Empik
Akurat ja pisałem o "zabezpieczonym" epubie. Kastracja z DRM i konwersja na mobi trwa krócej niż przeklikanie się przez stronę przy jej kupowaniu :twisted: Więc to nie jest problemem.
Coś są straszne opóźnienia z epubem - miesiąc po premierze książki pojawia się "zabezpieczony" pdf, a dopiero miesiąc później "zabezpieczony" epub.
Widze, że w końcu w Virtualo pojawił się Bicz więc pewnie niedługo w sensowniejszej cenie będzie w Gandalfie. Choć zobaczymy jak długo w sensowniejszej :)


04 sie 2011 17:16:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2011 15:19:51
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Gandalf kupiony przez Empik
Nie tak dawno wysłałem im ładnego, długiego maila pokazującego bezsens Adobe DRM z konkretnymi przykładami jak łatwo go zdjąć, z przykładami jak łatwo znaleźć w internecie książki za free, które są wydane z adobe DRM oraz że tak naprawdę żadne zabezpieczenie nie jest pewne, bo jest mnóstwo książek, które nigdy nie były wydane jako ebook, a i tak są dostępne więc powinni dążyć do ułatwiania życia klientom, żeby ich zachecać do legalnych zakupów.

Niestety ten mail był chyba zbyt długi, bo jak na razie nie otrzymałem odpowiedzi...


04 sie 2011 19:59:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Gandalf kupiony przez Empik
Nie mówiąc już o tym, że na forum niedawno jedna osoba skarżyła się, że nie poradziła sobie z przekopiowaniem pdfa z drm na czytnik i musiała czytać na ekranie komputera.


05 sie 2011 13:47:09
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Gandalf kupiony przez Empik
Empik wali z grubej rury:

Obrazek

Jeszcze nie wiadomo czy sprzedaż będzie klepnięta, a reklamy już lecą :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


07 sie 2011 22:22:51
Zobacz profil WWW
Gandalf.com.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2010 16:52:14
Posty: 37
eCzytnik: Onyx
Post Re: Gandalf kupiony przez Empik
Witam,


tak jak widzicie podręczniki są clue, o którym wspominałam wcześniej - także o resztę nie musicie się obawiać. Mamy zamiar pozostać sobą. 8)


pozdrawiam


Justyna


11 sie 2011 13:56:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2011 10:27:31
Posty: 84
eCzytnik: iPad
Post Re: Gandalf kupiony przez Empik
Wroo -tak - są takie bystrzaki :D
W empiku nie zauważyłam zmian, a ostatnio nie zglądam na gandalfa - ma ktoś jakieś świeże wieści co w trawie piszczy?

_________________
Humor i cierpliwość to dwa wielbłądy, na których przemierzyć można wszystkie pustynie. (Phil Bosmans)


11 wrz 2011 10:42:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron