Teraz jest 19 mar 2024 7:55:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Gandalf bez DRM 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Gandalf bez DRM
Justyna Gandalfowa napisał(a):
Szczegóły zdradzę w przyszłym tygodniu, natomiast co mogę obiecać to, że będzie takich Wydawców więcej i więcej. Moim zdaniem przyszły rok będzie przełomowy pod tym względem - Wydawcy zdają się powoli rozumieć bezsensowność używania DRM, którego stosowanie osiąga efekt odwrotny od zamierzonego (ergo - odstrasza czytelników od ebooków).

@t3d
mam nadzieję, że wkrótce uda nam się wprowadzić funkcjonalności wyszukiwania o których wspomniałeś - dzięki za sugestię

Dziś wszedłem do sklepu, patrzę, a tam informacja o zabezpieczeniach taka, o jaką prosiłem...
Nie mogliście mi dać znać? :P

Właśnie dodałem informację o DRM do pluginu w calibre.

Tylko czy oprócz Wolnych Lektur ktoś zdecydował się na znak wodny? Bo FS się wycofała i jeszcze nie zmądrzała, jak rozumiem...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


31 sie 2011 20:16:42
Zobacz profil WWW
Gandalf.com.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2010 16:52:14
Posty: 37
eCzytnik: Onyx
Post Re: Gandalf bez DRM
Tak.

Nareszcie mam dobre wiadomości. :)


Na znak wodny zdecydowało się wydawnictwo Drzewo Babel i w tej formie właśnie będzie oferować u nas swoje ebooki. Kolejne dni przyniosą kolejne bardzo dobre informacje. Zapraszam do śledzenia wątku, a gwarantuję, że będziecie bardzo mile zaskoczeni.

pozdrawiam serdecznie

Justyna

PS Drzewo Babel pojawi się w przeciągu kilku następnych dni ! 8)


05 wrz 2011 14:22:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2011 15:19:51
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Gandalf bez DRM
Hmm, Drzewo Babel, po wcześniejszych zapowiedziach FS i WAB (swoją drogą również należącego do grupy Empik), jakoś nie zachwyca...

Pozostaje jednak liczyć na regularniejsze dobre wiadomości w tym wątku... ;)


05 wrz 2011 19:47:25
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Gandalf bez DRM
No, wycofanie się FS ze znaku wodnego było zdecydowanym rozczarowaniem.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


05 wrz 2011 20:51:34
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Gandalf bez DRM
Może to nie pytanie konkretnie do Pani Justyny, ale z uwagi na to, jak dobry kontakt mamy z nią na forum :) chciałbym zapytać, czy ma (mogłaby uzyskać?) jakieś informacje od Prószyńskiego i S-ki na temat wydania trzech książek Toma Holta ("Przenośne drzwi", "Śniło ci się" i najnowszej "ZIEMIA, POWIETRZE, OGIEŃ I... BUDYŃ") w wersji eBook. Widzę, że wydawnictwo wypuściło większość książek Pratchetta w ePubach, a zważywszy na to, że większość fanów tego drugiego pisarza (do których i ja się zaliczam) lubi również Toma Holta, do rzeczy byłoby wydanie w takiej formie również jego.

Zastanawiam się nad zakupem tych książek - jedyne, co mnie powstrzymuje, to fakt, że mogłyby wkrótce ukazać się, jako eBooki. Z góry dziękuję za odpowiedź.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


14 wrz 2011 13:27:59
Zobacz profil
Gandalf.com.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2010 16:52:14
Posty: 37
eCzytnik: Onyx
Post Re: Gandalf bez DRM
@muaddib2

Cóż, ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie, a właściwie muszę przyznać, że nie potrafię na nie odpowiedzieć. Musisz je skierować mimo wszystko bezpośrednio do wydawcy.


Mam jednak bardzo dobre wiadomości! W dodatku jesteście pierwszymi, którym przekazane są owe dobre nowiny ze świata ebooków ....

To oficjalne i pewne - wkrótce cała bieżąca ebookowa oferta WAB pojawi się na gandalf.com.pl ze znakiem wodnym!

Na początku w PDF, ale systematycznie również w EPUB.

Mam nadzieję, że jest to dla Was tak dobra informacja jak dla mnie!

pozdrawiam

Justyna Gandalfowa


26 wrz 2011 16:54:12
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Gandalf bez DRM
Szefowstwo EMPiKu się pochorowało? Kontrolują Was, W.A.B. i Virtualo -- i nagle wspierają znak wodny, mimo, że w Virtualo ciągle się ADEPT mocno trzyma? Nie ogarniam zachowania polskiego biznesu :)

No, ale miło, że pojawi się więcej eBooków bez zabezpieczeń. Może pokuście się o sprzedaż tych ze znakiem wodnym także w MOBI? Przecież to tylko kwestia konwersji, a Kindlowcy powinni docenić taki gest.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 wrz 2011 19:09:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Gandalf bez DRM
Konwersja może być problemem wynikającym z licencji. Jeżeli dostają od wydawnictwa pdf i epub, to konwersja we własnym zakresie i sprzedaż innych formatów zapewne będzie naruszała prawa autorskie.

Ja jestem ciekawy, czy ceny takich ebookow spadną, ADEPT zapewne trochę kosztuje.


26 wrz 2011 22:39:52
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Gandalf bez DRM
Pytanie do naszej nieocenionej Pani Justyny. Jakiś czas temu przeglądałem Waszą ofertę eBooków autorstwa Terry'ego Pratchetta, które na chwilę obecną Gandalf (i Empik :) ) oferuje w najniższej cenie, i rękę dałbym sobie obciąć, że wśród nich była ostatnio wydana książka "W północ się odzieję". Wczoraj chciałem dokonać zakupu i okazało się, że pozycja ta zniknęła. Co jest tego przyczyną? Błędy w eBooku. Słaba jakość techniczna? Wyczerpany nakład? ;)

Pozdrawiam!

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


29 paź 2011 13:09:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2011 12:44:00
Posty: 20
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Gandalf bez DRM
Tak się zastanawiam dlaczego "produkt niedostępny" http://www.gandalf.com.pl/e/tomek-w-kra ... urow-epub/ ?
Darmowy fragment jest, a książki nie ma. Nakład się wyczerpał?


03 lis 2011 22:04:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2008 17:32:54
Posty: 24
eCzytnik: jetbook, Onyx X60
Post Re: Gandalf bez DRM
bmalkow napisał(a):
Tak się zastanawiam dlaczego "produkt niedostępny" http://www.gandalf.com.pl/e/tomek-w-kra ... urow-epub/ ?
Darmowy fragment jest, a książki nie ma. Nakład się wyczerpał?

Właśnie też na takie cudeńka trafiłem i zaliczyłem podłogę, plik się wziął i wyłopotał na wietrze ;) :? :zakrecony:

_________________
Stefan
echo "1" > /proc/control/brain


10 gru 2011 13:37:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Gandalf bez DRM
Pewnie Empik stwierdził, że znakiem wodnym można zabezpieczać tylko sample.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


10 gru 2011 15:53:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2011 12:44:00
Posty: 20
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Gandalf bez DRM
Ale pełnej wersji książki nie ma nawet z ADEPTem.


12 gru 2011 8:51:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2011 15:38:43
Posty: 16
Post Re: Gandalf bez DRM
Witam

Mam pytanie do ekipy Gandalfa - jak tam Wasza oferta "bez DRM"? Odwiedzając dziś Wasz sklep, zauważyłem, że Wasza oferta jest dość uboga (szczególnie przy obecnej ofensywnie Virtualo).
Czy najbliższe miesiące/tygodnie przyniosą jakieś zmiany?


19 sty 2012 14:05:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2014 12:47:17
Posty: 2
Post Re: Gandalf bez DRM
Odpowiadając na to dawne pytanie - nasza oferta ze znakiem wodnym ma się całkiem dobrze. W ofercie ponad 20 tysięcy tytułów zabezpieczonych watermarkiem. Jak łatwo przejrzeć tę ofertę? Wystarczy w wyszukiwarce wybrać stosowne zabezpieczenie:

Obrazek

i kliknąć 'szukaj'. Oferta jest stale poszerzana :)


03 lut 2014 15:54:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron