Teraz jest 19 mar 2024 5:27:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Dziwna księgarnia z darmowymi ebookami 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Dziwna księgarnia z darmowymi ebookami
chesuli napisał(a):
A swoją drogą, to teza, że co NIE jest zabronione, to JEST dozwolone, to wyznacznik podstawowej różnicy pomiędzy systemem totalitarno-represyjnym a demokracją.

Coście się tak tej demokracji uczepili? Niby mamy demokrację, a jednak Słonce Peru może jednym mruknięciem wysłać urzędników sanepidu na zlikwidowanie z dnia na dzień kilkuset sklepów, które przez kilka poprzednich lat (łącznie z dniem poprzednim) były zupełnie legalne i jakoś ustawowodawca żadnych zastrzeżeń nie miał.

Ja tam wolę uczciwą monarchię.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 lis 2010 10:54:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2010 14:51:51
Posty: 47
eCzytnik: Kindle
Post Re: Dziwna księgarnia z darmowymi ebookami
Robicie ze mnie idiotę
szkoda, ale ok
taki sposób dyskusji @mohu Ci odpowiada - Twoja sprawa
@chesuli - czujesz się lepiej, insynuując mi, że nie rozumiem podstawowych wartości "o które walczyły całe pokolenia"
Może ja też?
Pamiętam doskonale tamte czasy - Ty widać, że nie...
Wolność gospodarowania, wolność wypowiedzi, wolności obywatelskie czy osobiste - NIE ZWALNIAJĄ z obowiązku bycia przyzwoitym i uczciwym. Wręcz przeciwnie. W wolnym kraju - poziom odpowiedzialności osobistej jest wyższy niż w kraju totalitarnym czy przeregulowanym.
jeep


10 lis 2010 11:26:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Dziwna księgarnia z darmowymi ebookami
@Jeep zrozum, że większość osób nie polemizuje z meritum Twojej wypowiedzi a jedynie z jej autorytarnym i oskarżycielskim tonem.

Ja nikomu nie mówię jak ma żyć, nie uznaję mojego stylu życia za jedynie słuszny i nie wnikam w cudze sprawy.
Do what you wilt, should be the whole law. Możesz nazywać mnie zgniłym moralnie postmodernistycznym szatanistą ale kompletnie mi to nie przeszkadza.

A co do samych książek, to prawa intelektualne to bardzo grząski grunt. Każdy kraj reguluje je inaczej, każda firma interpretuje na swoją korzyść i dozwolony użytek jest również niejasno określony. Pojawienie się mediów elektronicznych dodatkowo skomplikowało tę sprawę.

Spójrzmy chociaż na taki absurd, że książka umieszczona na dysku optycznym, pendrivie czy dyskietce pozostaje książką a sciągnięta ze strony księgarni staje się usługą i do tego wyżej opodatkowaną. Okazuje się też, że kupując ebooka, wykupujesz jedynie licencje a nie treść i nie możesz go np. odsprzedać jak papierowej książki.

Takich przykładów gdzie dochodzi do absurdów a analogie do przedmiotów ruchomych przestają być adekwatne można podać jeszcze setki.

A co z równym dostępem do dóbr kultury? Z bibliotekami? Kserowaniem fragmentów podręczników?

Żyjemy w skomplikowanej rzeczywistości w której prawo nie nadąża nad rzeczywistością.

Mądre państwo i ustawodawca bierze pod uwagę rzeczywistość i dobro obywateli. Prawo autorskie jest przestarzałe i nie reguluje odpowiednio wielu kwestii. Obecnie trwa wojna pomiędzy grupami nacisku. Z jednej strony mamy adwokatów wolnego kopiowania treści cyfrowych z drugiej strony wszelkiego rodzaju wydawców książek i oprogramowania, wytwórnie płytowe, filmowe. Próbują oni z jednej strony odwrócić nieodwracalne zmiany, z drugiej strony chcieliby oferować nam dostęp do treści jedynie online, co zniszczyłoby rynek wtórny i jednocześnie sprawiło, że nie bylibyśmy rzeczywistymi właścicelami niczego!

To są wszystko poważne sprawy, ponieważ gra toczy się o dostęp do informacji, który daje realną władzę. Nazwanie kogoś złodziejem bo chce poszerzyć swoje horyzonty i np sciągnął z internetu oryginalną wersję lektury szkolnej, której kupił papierowe tłumaczenie nie rozwiązuje sprawy. Może pomoże Ci spać spokojnie w poczuciu, że rozumiesz świat ale nie przybliża Cię do ogranięcia złożoności procesów z którymi mamy do czynienia.

Czy teraz poziom dyskusji z mojej strony Ci odpowiada?


10 lis 2010 12:33:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2010 14:51:51
Posty: 47
eCzytnik: Kindle
Post Re: Dziwna księgarnia z darmowymi ebookami
@mihu
tak teraz tak
Ja też widzę stopień skomplikowania materii
Więcej - wiem że nie będzie lepiej.
Świat jest coraz bardziej skomplikowany.

Tym bardziej stoję na stanowisku, że trzeba się kierować nie tyle zapisami prawa, ile przyzwoitością.
Prawo autorskie jest przestarzałe. Tak - na pewno masz rację. Ale jeśli nie będziemy chronić praw - zaleje nas breja nicniewartego nieczego... Dlaczego w Stanach w amazonie jest 650 tys ebooków? A w Polsce może 300? Bo nasi wydawcy są kretynami? Nie - boją się prezentowanego choćby w tym wątku ambiwalentnego stosunku do piractwa..

Moje wypowiedzi są autorytarne i oskarżycielskie.... jak twierdzisz.
Tak. Wiem, że prowokuję. Tak, wiem, że moje wpisy może zabolą. Tak - wiem, że się wielu nie spodobają..
Ale może skłonią - Ciebie, mnie, każdego forumowicza - do chwili refleksji - może chociaż wtedy, kiedy naciśnie guzik load
Może się ktoś zastanowi jakie są konsekwencje tego że nie płaci.

Pozdrawiam
jeep


10 lis 2010 13:38:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2010 14:06:57
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Dziwna księgarnia z darmowymi ebookami
Magnes napisał(a):
Ja się przyznam. Wypożyczam czasem książki z biblioteki. Nie płacę za to ani centa, aż mi wstyd kłaść je na blacie przed bibliotekarką.
No ba. Ja ze swojej dzielnicowej wypożyczam ksiązki, komiksy, albumy, audiobooki, płyty CD, magazyny i czasopisma, filmy na DVD i Blu-ray. Po prostu barbarzyńca. Za to od paru lat nie ściągnąłem divixa z torrentów.


10 lis 2010 13:43:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2010 14:51:51
Posty: 47
eCzytnik: Kindle
Post Re: Dziwna księgarnia z darmowymi ebookami
@fredoslaw i Magnes

jak nie macie nic do powiedzenia to po co piszecie zupełnie bez sensu?
Dyskutujemy tu o bibliotekach?

nie mnie ośmieszacie tylko siebie
jeep


10 lis 2010 14:00:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Dziwna księgarnia z darmowymi ebookami
JEEPwdyzlu napisał(a):
jak nie macie nic do powiedzenia to po co piszecie zupełnie bez sensu?


Jeśli oceniasz, że w moich wypowiedziach nie było sensu i nie miałem nic do powiedzenia, to twoje prawo. Ja uważam podobnie o twoich wypowiedziach, jednak nie robię z tego zamieszania.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


10 lis 2010 14:14:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2010 14:51:51
Posty: 47
eCzytnik: Kindle
Post Re: Dziwna księgarnia z darmowymi ebookami
OK
dyskusja zmierza na manowce..
Kończmy
jeep


10 lis 2010 14:30:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Dziwna księgarnia z darmowymi ebookami
Kiedyś wydawcy gier też nie chcieli u nas wydawać taniej, bo piractwo zabijało sprzedaż.
Minęło kilka lat i jakoś mamy więcej gier i taniej w dodatku.
Piractwo nie jest dobre. Ale dobre też nie jest to, że wydawcy nie oferują nam treści cyfrowych.


10 lis 2010 15:56:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2010 22:53:47
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Dziwna księgarnia z darmowymi ebookami
Cytuj:
J.K. Rowling jest idealnym przykładem autorki, której eBooki ludzie chętnie by kupili, gdyby była taka możliwość


Cóż, ludziom pozostaje piractwo. Z łatwością można pobrać "lewego" Harry'ego Pottera - i po polsku, i w oryginale. Szkoda, że autorka tego nie rozumie i nie chce udostępnić książki oficjalnie.

_________________
marcin.anglista.edu.pl


15 lis 2010 23:08:26
Zobacz profil YIM WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2010 14:51:51
Posty: 47
eCzytnik: Kindle
Post Re: Dziwna księgarnia z darmowymi ebookami
Cóż, ludziom pozostaje piractwo. Z łatwością można pobrać "lewego" Harry'ego Pottera - i po polsku, i w oryginale. Szkoda, że autorka tego nie rozumie i nie chce udostępnić książki oficjalnie.
---------------
jasne
idiotka po prostu
sama sobie winna

jeep


17 lis 2010 14:24:33
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Dziwna księgarnia z darmowymi ebookami
Rowling z pewnością zdaje sobie doskonale sprawę ile pieniędzy mogłaby zarobić na sprzedaży eksiążek. Nie chce - jej sprawa i jej agentów.

JEEPwdyzlu - mógłbyś się nauczyć cytować wypowiedzi innych? Sposób w jaki to teraz robisz sprawia, że Twoje wypowiedzi są bardzo nieczytelne.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


17 lis 2010 15:12:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2010 14:51:51
Posty: 47
eCzytnik: Kindle
Post Re: Dziwna księgarnia z darmowymi ebookami
ok
pozdrawiam
jeep


17 lis 2010 15:41:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron