Teraz jest 19 mar 2024 13:28:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Ceny e-booków - głos w dyskusji 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: Ceny e-booków - głos w dyskusji
Ja w sumie nie znam, ale muszę przyznać, że do tej pory się nie zagłębiałem w temat. Czyli to nieprawda? Może ktoś potwierdzić?


09 wrz 2015 8:03:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2627
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Ceny e-booków - głos w dyskusji
athame napisał(a):
nie tyle to że wydawcy sprzedają dziadostwo za grubą kasę, ale to że klienci pogodzili się z zastanym standardem.


Czasami ręce i nogi opadają na odpowiedzi z księgarń czy od wydawców.

O "książce" z Psychoskoku: "Niestety, wydawnictwo Psychoskok bardzo rzadko wprowadza korekty we wcześniej wydanych plikach"

O książce ze Znaku: "Mam pliki z których przygotowywany był "Hinduizm" i tam jest dokładnie tak samo. Postaram się jeszcze dowiedzieć czegoś więcej na ten temat bezpośrednio w ZNAKu."

O książce GW Foksal bez możliwości automatycznego dzielenia wyrazów przez czytnik: "faktycznie zrezygnowaliśmy z dzielenia wyrazów (ale z dzielenia na sylaby) w kodzie książki, na rzecz podniesienia funkcjonalności, czyli umożliwienia korzystania z opcji wyszukiwania na czytnikach"

To przykłady, że niekiedy wydawcom po prostu nie zależy na poprawnie wydanych e-bookach. Zgłaszam konkretny problem, wskazuję palcem przykłady błędów... i nic.

Może założyć jakiś wątek na forum z konkretnymi książkami i przykładowymi błędami? Wtedy każdy, kto ma tego e-booka mógłby też "wezwać" księgarnię/wydawcę/firmę robiącą konwersję do wprowadzenia poprawek?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


09 wrz 2015 8:49:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: Ceny e-booków - głos w dyskusji
Czy tutaj ma zastosowanie niezgodność towaru z umową? ;-)


09 wrz 2015 9:14:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: Ceny e-booków - głos w dyskusji
Cyfranek napisał(a):
O książce GW Foksal bez możliwości automatycznego dzielenia wyrazów przez czytnik: "faktycznie zrezygnowaliśmy z dzielenia wyrazów (ale z dzielenia na sylaby) w kodzie książki, na rzecz podniesienia funkcjonalności, czyli umożliwienia korzystania z opcji wyszukiwania na czytnikach"

Tu mają trochę racji - jak w książkach jest podział na sylaby, niektóre programy (w sumie te najpopularniejsze na czytnikach) nie potrafią wyszukiwać potem w tekście... Dlatego ja preferuje dobry program do czytania, który potrafi dzielić wyrazy.

_________________
Conieco o programownaiu


09 wrz 2015 9:17:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2627
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Ceny e-booków - głos w dyskusji
Kaczus napisał(a):
Tu mają trochę racji - jak w książkach jest podział na sylaby, niektóre programy (w sumie te najpopularniejsze na czytnikach) nie potrafią wyszukiwać potem w tekście... Dlatego ja preferuje dobry program do czytania, który potrafi dzielić wyrazy.


Masz rację, ale mi akurat chodziło tylko o włączenie możliwości dzielenia wyrazów przez owe programy. A to jest akurat zablokowane w owym e-booku.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


09 wrz 2015 10:59:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: Ceny e-booków - głos w dyskusji
Cyfranek napisał(a):
Kaczus napisał(a):
Tu mają trochę racji - jak w książkach jest podział na sylaby, niektóre programy (w sumie te najpopularniejsze na czytnikach) nie potrafią wyszukiwać potem w tekście... Dlatego ja preferuje dobry program do czytania, który potrafi dzielić wyrazy.


Masz rację, ale mi akurat chodziło tylko o włączenie możliwości dzielenia wyrazów przez owe programy. A to jest akurat zablokowane w owym e-booku.


Hmm... no właśnie FBReader potrzebuje przygotowanego pliku i w nim sie kiepsko później wyszukuje w tekście. Dlatego na PocketBooku jako domyslny program do czytania u mnie zagościł coolreader... Na Onyksie mam Alreadera.

_________________
Conieco o programownaiu


09 wrz 2015 13:21:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Ceny e-booków - głos w dyskusji
To co athame ocenia na 99% to w większości właśnie chyba te bez podziałów wyrazów. A te wpisane podziały dla epubów powodują kilka drobnych niedogodności, a i część pseudo-czytników (i psudo-programów do czytania) je najzwyczajniej wyświetla. Te podziały imho powinien jednak robić program/czytnik, natomiast faktycznie dziwne że w mobi ich nie ma (chyba że tam też jest problem z szukaniem).
Moje szacunki takich książek epub słabo złożonych jest jednak poniżej 1/3 - 1/4, a takich co nie daje się czytać to jednak poniżej 5%.

Kaczus są programy z podziałem, albo i czytniki co do których nie potrzebujesz za bardzo kombinować (nie trzeba root-a) i gdzie ten podział można "wgrać", ale też ten podział można wyłączyć z poziomu e-booka (najpopularniejszym przedstawicielem tutaj będzie ostatnia nowelka Dukaja).

Oczywiście są programy które ignorują style css, ale nie nazwał bym ich dobrymi (co kto lubi).


Co do ceny to 5zł jest nierealne przy naszych ilościach sprzedaży, ba amazonowi też nie opłaca się sprzedawać za ceny 80% mniejszej niż wydania papierowe, (ba czasem sprzedaje nawet drożej). No i ciągle zapominacie że kupujecie wygodę czytania. Czytnik to rozmiarowo i masowo nowelka - a tak byś musiał dzwigać ze sobą niezła walizę by pomieścić to co masz na czytniku.

Co nie zmienia że i dla mnie ceny są za duże w stosunku do ograniczeń, usługa której na dobrą sprawę nie mogę odsprzedać, pożyczanie znajomym obarczone dużym ryzykiem itd itd.
Mogę poświęcić 9-12 zł za dobrą książkę, a i nawet więcej dla tych które bardzo lubię , ale jednak startowanie z cen okładkowych jet po prostu śmieszne.

Tyle, że widać iż nawet takie ceny znajdują jakiś nabywców.


09 wrz 2015 13:43:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron