Teraz jest 28 mar 2024 21:40:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Zły - Leopold Tyrmand 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2008 22:31:02
Posty: 29
Post Zły - Leopold Tyrmand
Kiedyś poprosiłem kolegę o polecenie mi jakiegoś kryminału, bez wahanie powiedział: "Zły" Tyrmanda. Przeczytałem i muszę powiedzieć, że książka jest świetna. Akcja osadzona w latach 50-tych w Warszawie, stolicą wstrząsają akty przemocy dokonywane przez nastolatków z pomocą napadniętym przychodzi człowiek, który samodzielnie rozprawia sie z napastnikami. Tak naprawdę czytelnik sam musi zadecydować kim jest tytułowy Zły. Jest to książka którą śmiało mogę polecić - jest bardzo na czasie.

Czy ktoś jeszcze ją czytał? Jakie są Wasze opinie na jej temat?


29 mar 2008 13:38:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2008 20:47:56
Posty: 54
Post 
Czytałam:) Bardzo dobra . Wydawałoby się , że temat oklepany - oto pojawia się tajemniczy mściciel , który wymierza sprawiedliwość niecnym chuliganom , ale tak naprawdę nie sposób oderwać sie od tej książki. Może sprawia to atmosfera Warszawy, lat 50-tych - nie brak tam ciemnych zaułków , zrujnowanych domów , tajemniczych zakamarków , w które bogobojni obywatele nie zpuściliby się nocą . To właśnie noc jest żywiołem głównego bohatera . Zgadzam się z przedmówcą , że warto polecić tę książkę . Myślę , że bohater , który łączy w sobie cechy Kmicica, Soplicy i Robin Hooda nigdy nie stanie się nudny .


31 mar 2008 17:24:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2008 18:51:39
Posty: 26
Post 
No zgadza się, że podobno to kanon polskiego kryminału, ale nie męczyła was trochę naiwność tej książki? Chyba za późno ją przeczytalam, za dużo już widziałam by wierzyć w czysty idealizm "Mściciela". Ale nie powiem fajnie było znależć źródla, z których czerpał Łysiak pisząc Dobrego, Konkwistę itd. Warszawa lat 50-tych to ciekawe tło, ale mialam wrażnie, że płaskie to jakiś wszystko było.

_________________
"Opowieści - szerokie, falujące wstęgi ukształtowanej czasoprzestrzeni - powiewały i rozwijały się w całym wszechświecie od początków czasu"


22 sie 2008 11:05:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2008 20:06:18
Posty: 51
Post 
Mam duży problem z zaklasyfikowaniem tej książki. Fabuła wydaje mi sie odrobinę naciągana, bo tak oto przeciw całemu złu stolicy powstaje jeden bohater, przypominający mi nie wiem czemu Giaura, tudzież innego samotnika walczącego z tymi co się sprzeciwiają prawu. Jednak język opisu Tyrmanda jest tak plastyczny, że nie można przejsć obok tej książki obojętnie.


07 lis 2008 8:27:43
Zobacz profil
Post Zły - Leopold Tyrmand
Witam ^^ piszę pracę licencjacką na temat recepcji powieści "Zły". :) Prowadzę badania jej poczytności za pomocą ankiety. Zapraszam do jej wypełnienia ^^

link:

http://www.ankietka.pl/survey/show/id/2 ... pl/a2xf3cd


Dziękuje ^^ ;)


14 mar 2009 15:27:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: