Teraz jest 20 kwi 2024 6:07:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Star Wars 
Autor Wiadomość
Post 
AxtersSW napisał(a):
Napewno komiksy Star Wars są bardzo oryginalne. Zdarzają się wśród nich komiksy gorsze rysunkowo, ale broniące się fabuła np. Dark Empire , a także broniące się rysunkami ale gorzej u nich z fabułą jak np. Legacy, któe jest dla mnie "starym kotletem odgrzewanym w nowej bułce".


Ja na przykład zastanawiam się nad osobistym odrzuceniem Legacy jako komiksu kanonicznego. Choć ładne panie tam występują ;) Deliah, księżniczka Fel i jej "przyjaciółka" Twi'lekianka, Darth Talon...

Generalnie z komiksami to jest ciężko. Stare Marvelowskie wydania były często komiczne (zielony królik na dwóch nogach wspólnie z Hanem Solo i resztą bardziej absurdalnych przyjaciół ratują wszechświat), obecnie też jest ciężko. Seria Rebellion tak miesza, że to się w głowie nie mieści. Jakieś spotkania Luke'a z innymi Jedi (ostatnio słyszałem, że tak ma być). No i tak apropo Luke'a - sympatycznego wieśniaka z Tatooine - który wywija mieczem jak rycerz Starej Republiki uczący się kunsztu rycerskiego od wieku 3 lat! Absurd :)


11 maja 2008 18:02:56
Post 
Komiksy SW są naprawdę fajne. Ja mam na dysku 10 komiksów "Gwiezdne Wojny" (01.1999 - 06.2000). Baaaardzo mi się podobają. Teraz na allegro chce kupić "Obsesję" tą wersje co ma ponad 140 str. chyba. Fajny ten komiks?


15 maja 2008 13:46:12
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2008 22:52:32
Posty: 119
Post 
Jeśli chodzi o fabułę "Obsesja" jest jednym z moich ulubionych. Fabuła nie jest za ndato udziwniona, ale zaskakująca, ryzunki, zwłaszcza okładka 5 części podobają mi się.

Odradzałabym jednak zakup wersji zbiorczej- ma co prawda okładkę, ale wydanie woła o pomstę do nieba- nie wycięto reklam, komiksu ułożono numerami. Jako bonus dodano niezbyt ciekawą "Republikę". IMHO bardziej opłaca się zakup pojedynczych zeszytów.

_________________
To było dawno i nieprawda!


15 maja 2008 13:53:24
Zobacz profil
Post 
Thimburd napisał(a):
AxtersSW napisał(a):
Jakieś spotkania Luke'a z innymi Jedi (ostatnio słyszałem, że tak ma być).


Ma być, ale w crossover'owej serii Vector , która wg. mnie jest jedną wielką porażką :/ (fabuła została poprowadzona od czasów KotORa, poprzez Dark Times i Rebelię, aż do Legacy. A wszystko za sprawą amuletu Sithów - strasznie to naciągane ;>)


17 maja 2008 10:56:37
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2007 12:40:38
Posty: 57
Lokalizacja: z nieznanego miasta
Post 
Ostatnio przeczytałem Legacy 24 "Enemy at the door"(dosłownie przed paroma minutami).Jest to jeden z lepszych części legacy, wprowadzono nowa postać "wujek Bantha" która bardzo mi się spodobała taki buntownik.:D Wprowadzono ciekawe retrospekcje i wyznania.W tym numerze opisano też losy imperialnych rycerzy.Ogólnie komiks oceniam na 9/10.Nie mogę już się doczekać na "Ukrytą światynię" i vectora. :D
Przed chwilą przeczytalem Dark Times 11 Vector.Zeszyt jest rewelacyjny, z czystym sumieniem mogę dać 10/10.Kreska, fabuła, gadanie są na wzorowym poziomie. Bardzo dobrze przedstawiono moment kiedy Celeste dowiaduje się że Sithowie znowu rządzą galaktykąVader wymiata, zwłaszcza jego pojedynek z Celeste..Autorzy świetnie wpasowuja jego postać do historii.

_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Obrazek


31 maja 2008 20:49:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2008 17:29:02
Posty: 20
Post 
Polecam w zasadzie wszyyyystkie komiksy ze świata Star Wars (ech ten fanatyzm :P ).
Czytnij sobie serię Knights of the Old Republic (mnie osobiście bardziej kręci co było wcześniej niż to co będzie później), Infinities (spora dawka humoru, alternatywne zakończenia znanych historii), jak masz ochotę to sięgnij po komiksy Marvela z przełomu lat 70 i 80 (pamiętaj, że to stare czasy i czytaj z przymrużeniem oka), Republic (wiadomo wojny klonów, kłopoty Republiki, zapędy Palpatine'a i inne takie), Dark Times (warto zobaczyć "Path to nowhere"), Empire (karkołomne akcje rebeliantów, nowinki z dworu Imperatora i przygody dzielnych szturmowców). Pozostaje jeszcze masa innych serii ale co się w nich dzieje to za bardzo nie wiem (przymierzam się do przeczytania SW:Legacy). Myślę, że i bez tego spędzisz kilka wieczorów na intensywnym czytaniu/oglądaniu :wink:
PaPatki

_________________
To know is nothing at all,
to imagine is everything.
Anatole France


25 cze 2008 1:06:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2008 11:05:22
Posty: 29
Post 
podobnie jak apogeum55 w przypadku SW wole ksiazki, aczkolwiek jest pare pozycji które mozna polecić. jest to przedewszystkim komiksowa trylogia thrawna fabuła jest znana z ksiazek wiec za duzo rozpisywac si nie bede. polecic szczególnie pragne komiks Legacy gdzie akcja toczy sie najpierw w 130 a potem 137 aby sa to losy galaktyki jak i potomka skywalkerów cade`a,który bardziej od swoich przodkow przypomina swoim zachowaniem bobe fetta . w tym komiksie jest wiele smaczkow ktore przyciagają np imperialni rycerze, sithowie, dowodca sojuszu, poza tym pojawiaja sie nawiazania do czasow znanych z ksiazek. średnio natomiast wypadł zwiazek czyli komiks o ślubie luka i mary. fabuła jest srednia a intryga imperialnych to juz przesada w tym wypadku. choc do komiksu tego mozna spojrzec chocby zwg na mare


25 lip 2008 10:57:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2008 11:05:22
Posty: 29
Post 
ja natomiast chciałbym polecić LEGACY. mImo ze tak jak napisali poprzednicy rokreca się powoli i momentami moze troszecze przynudzac tak z czasm akcja nabiera rozpedu i zmierza juz wszystko na chwile obecna w dobrym kierunku przynajmniej w takim jaki zadowoliłby fanów. postacie bohaterów rowniez doznaja ewolucji i staja sie ciekawsze dodatkowe dochodza kolejne ciekawe charaktery chocby nat.
wczesniej szczerze mowiac nie zwracałem uwagi na komiksy przed 4 epizodem gdyz bardziej interesowały mnie dalsze przygody Luke`a i reszty, ale teraz postaram sie nadrobic zaległosci :)


25 lip 2008 12:38:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 21:22:21
Posty: 36
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.
Post 
Ja wole czytać Jak kolega powyżej Legacy, nie przeszkadzało mi to w najdrobniejszym szczególe , że akacja rozkręca się powoli i mozolnie. Zanim zacząłem czytać Legacy czytałem Generała Solo :)

_________________
Mam radiówkę wiec mogę mieć czasem inne IP....


08 sie 2008 17:44:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2008 22:52:32
Posty: 119
Post 
To nie spam, to wiadomość!

Dzięki animowanym TCW doczekaliśmy się powrotu gwiezdnego komiksu.
26 września wróci do nas Komiks Gwiezdne Wojny- niektórzy fani mają jeszcze cienkie zeszyty sprzed 9 lat, w których wydano w odcinkach min. "Polowanie na Baar-Kodę". Teraz do druku trafić mają jednoczęściowe komiksy (Ja proszę o "Hate and Fear") oraz popularne Talesy (Zaklepuję "Ressurection").

6 październik- start "Dziedzictwa".
Więcej informacji
http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?nr=9325

Macie jakieś swoje komiksowe marzenia? Co według Was może i powinno zostać wydane

_________________
To było dawno i nieprawda!


09 sie 2008 17:39:35
Zobacz profil
Post SW
jak dla mnie to mógłby być wydany KOTOR ponieważ jakoś seria Legacy nie przypadła mi do gustu ale i tak dobrze że w końcu zaczęli w Polsce coś wydawać ze SW bo biednie u nas było , trzeba teraz wyczekiwac tego 26 września :D


09 sie 2008 17:48:57
Post 
Suuper, ciesze sie ze beda jakiekolwiek komiksy SW po Polsku, co prawda i tak czytam na biezaco skany angielskich wydan, ale jednak nie ma tej.. checi zeby kupowac i sprowadzac sobie komiksy, a takto bedzie przynajmniej co na polce postawic ; ) (od razu kupie po 3 egzemplarze, na zapas, i co by koniunkture nakrecic, zachecam innych fanow do podobnych dzialan ; )
Oby wydali ktores z opowiesci z Talesa nr 18, czyli dotyczace Boby albo Jango Fetta.. Mando FTW ! : )
A Legacy.. coz.. wolalbym KOTORa, ale skoro chca Legacy.. szkoda. (Ale i tak kupie, wszystko po polsku co jest wydane ze star wars.)


12 sie 2008 23:21:00
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2008 15:55:22
Posty: 30
Lokalizacja: OleÂśnica
Post 
A czytał ktoś komiks : Gwiezdna nabojka ? Jest to parodia Gwiezdnych Wojen - jak dla mnie świetny. W moim życiu mało komiksów przeczytałem ale ten jest dla mnie wręcz genialny. Miałem kiedyś w wersji drukowanej lecz zaginęła mi w niewyjaśnionych okolicznościach, a chciałbym go przeczytać po raz kolejny, lecz nie mam od kogo go "dostać".

_________________
czytam, czytam, czytam, a czytam to co kocham


21 sie 2008 22:23:59
Zobacz profil
Post 
Kora napisał(a):
Macie jakieś swoje komiksowe marzenia? Co według Was może i powinno zostać wydane

Ogólnie wiadomo żepowrót gwiezdnego komiksu zawdzięczamy wejściu do kin The Clone Wars, dlatego też uważam że Egmont mógłby w swoich wydaniach uwzględnić także czasy Wojen Klonów, szczególnie te z seri Republic.
Co zaś się tyczy wydania Legacy to moim zdaniem nie jest dobra decyzja, niby komiks nowy świeży nie to co jakieś archaiczne Marvel Star Wars, ale nie czarujmy się dosyć słaby.Zamiast Legacy Wolałbym Kotora bo też jest na czasie moim zdaniem lepszy od Legacy a nazwa Kotor z pewnością przyciągnęłaby Egmontowi nie jednego fana gry komputerowej.


22 sie 2008 19:36:04
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2008 15:27:55
Posty: 26
Post 
Ja bardzo licze na wydanie The Force Unleashe. W gre nie zagram bo nie mam żadnej konsoli, a ksiazka wyjdzie dopiero u nas w 2009. Jak bym miał komiks to jakoś zaspkoił pragnienie poznania sekretnego ucznia Vadera. A ze starszych pozycji to licze na serie X-Wingi. Najważniejsze jednak żeby wydano całą serie, a nie pojedyncze egzemplarze (patrz seria Republic, kiedyz wydano rówenież pierwszy numer X-wingów w zeszycie zbiorczym).

_________________
We are against piracy, please don't attack ships.


25 sie 2008 0:59:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron