Teraz jest 19 kwi 2024 1:07:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Persepolis 
Autor Wiadomość
Post Persepolis
To komiks M.Satrapi , kobiety urodzonej i wychowanej w Iranie , obecnie obywatelki Francji. Opowiada ona historię swojego dzieciństwa, okresu dojrzewania na tle burzliwych przemian polityczno-religijnych w Iranie.

Ktoś z Was miał okazję czytać? Co sądzicie o "Persepolis"?

Edit by Obi: Skoro zaczynasz dyskusję, to napisz coś od siebie. Ostrzeżenie.


06 cze 2008 20:57:48
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2008 13:04:15
Posty: 29
Post 
Szczęśliwym zbiegiem okoliczności zostałem posiadaczem komiksu "Persepolis". Podobnie jak widziany przeze mnie wcześniej film oceniam go bardzo dobrze. Mimo iż bohaterka opowiada o strasznym procesie niszczenia jej kraju czytelnik raczej się wzrusza niż wpada w depresję. Dystans autorki do samej siebie podczas przedstawiania swoich burzliwych losów i jej przemyśleń z tamtego czasu łagodzą koszmary czasów wojny, religijnego fanatyzmu. Byłem mile zaskoczony gdy okazało się , że wersja filmowa nie jest zbyt mocno okrojona w stosunku do swojego komiksowego pierwowzoru.


09 wrz 2008 19:13:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2009 10:05:46
Posty: 18
Lokalizacja: KrakĂłw
Post 
Komiks przeczytałam z zachwytem :) złożyła się na to grafika, oraz sposób narracji - historii rewolucji religijnej w Iranie oczami małej dojrzewającej dziewczynki. Najbardziej zachwyciła mnie postać Babci - płatki jaśminu w biustonoszu :), która w moim odczuciu stanowi drogowskaz i przypomniała mi moją własna Babcie z zawsze otwartymi ramionami i mądrym słowem.
Co do filmowej ekranizacji to stanowiła ona dopełnienie historii opowiedzianej w Persepolis, tym bardziej, że film przedstawiał dwie części komiksowej opowieści: dzieciństwo i dorosłość Marine. Gorąco polecam, w przystępnej formie można przeczytać o wielkim dramacie...

_________________
chasing white rabbit


20 lut 2009 16:09:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron