Teraz jest 29 mar 2024 8:28:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Komiksy Ogółem... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2008 23:01:51
Posty: 38
Post 
Słyszałem wiele wypowiedzi że komiks ogłupia. Nie zgadzam się z tym. Owszem komiks to nie książka ale ci którzy twierdza że to tylko tekst i rysunki też się mylą. Komiks także wymaga od czytającego wyobraźni i wczucia się w fabułę bo inaczej nic z treści nie zrozumiemy podobnie jak w książce.


16 wrz 2008 13:17:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2008 16:04:48
Posty: 20
Post 
Sam często czytam komiksy (głównie Kaczora Donalda i Garfielda), jednak zacząłem je czytać dopiero w wieku ok 12 lat. Wcześniej nie zauważyłem tego, ile taki zabawny rysunek może zdziałać. Komiksy powinny być pierwszą literaturą dla dziecka. Czytając je udoskonala wyobraźnię i nabiera chęci do dalszej przygody z literaturą. Nawet jeśli komiks wymaga mniej wyobraźni, to rysunki, bardziej niż zwykła książka wciągają dziecko i tam ono poznaje smak czytania i wyobraźni. Ja sam zacząłem czytać książki na dużą skalę, gdy z nudów kupiłem komiks "Gigant" (takie grube komiksy Walta Disneya). Od tego czasu między kolejnymi numerami komiksów częściej sięgałem po książkę.


18 wrz 2008 17:37:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2008 23:01:51
Posty: 38
Post 
Brakuje mi dziś takich wydawnictw jak "Relax". Dzięki "Relax-owi" nie tylko czytałem krótkie opowieści w odcinkach ale miałem coś w rodzaju "dema" :wink: Wiedziałem czy warto "polować" na dany komiks czy raczej dać sobie spokój. To było ważne w czasach kiedy w takich małych miejscowościach były tylko kioski "Ruchu". Odnosiło się to głównie do nowych nieznanych mi autorów lub nowych serii.


20 wrz 2008 19:57:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2008 1:48:38
Posty: 26
Post 
Kiedyś komiksy to był dla mnie prawdziwy rarytas . Do tej pory trzymam w domu stare bo chyba już 15 letnie komiksy kaczora donalda czy spidemana . Teraz patrzę na komiks pod kątem rysunku , kreski , cieni. To już inne strona tego samego dzieła . Chociaż muszę przyznać że jak mam wybrać między nowym komiksem a książką to wybór zawsze pada na książkę ( potrafi dostarczyć mi więcej doznań i emocji niż komiks ) .
A komiks japoński czyli manga to oddzielna bajka :D , ale też bardzo mi się podoba.


17 paź 2008 20:02:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2007 13:35:51
Posty: 45
Lokalizacja: Luton GB
Post Re: Komiksy Ogółem...
Komiksy,ehhhhh... kocham, kocham, kocham, a w szczegolnosci ich japonski odpowiednik. U bostwiam Clamp-a i prace Ai Yazawy, takie jak ParaKiss i Nana. Dla ludzi zainteresowanych tym tematem polecam stronke http://www.onemanga.com/Bitter_Virgin/ mozna na niej znalezc wiele ciekawych tytulow do poczytania, jak wlasnie biter virgin, niesamowita seria, niezwykle refleksyjna i zmuszajaca do myslenia, mnie wzruszyla do lez... ale to cos bardziej dla znskiej czesci populacji, jednak dla panow tez jest opor tytulow do wyboru, polecam.

_________________
Należy każdego dnia posłuchać krótkiej pieśni, przeczytać dobry wiersz, zobaczyć wspaniały obraz i - jeśli to możliwe - wypowiedzieć kilka rozsądnych słów.


22 kwi 2009 15:21:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2007 13:35:51
Posty: 45
Lokalizacja: Luton GB
Post Re: Komiksy Ogółem...
Ludzie ktorzy twierdza, ze komiks oglupia, zazwyczaj nigdy zadnego nie przeczytali i poprostu oceniaja... ksiazke po okladce. Uwazam iz dobry komiks jest rownie wartosciowy jak ksiazka, dobra ksiazka. Czasem jest to wrecz dzielo sztuki, kiedy patrzy sie na przepieknie i szczegolowo wykonanae ilustracje, a do tego ma sie tez niebanalna fabule, musze przyznac, ze pomimo faktu iz uwielbiam ksiazki, kiedy mama przed oczami dobry komiks i musze wybrac... coz ksiazka nie zawsze wygrywa. Pewnych ludzkich emocji nie da sie opisac tylko slowami i tu wkracza ilustracja, poza tym komiksy ulatwiaja i to bardzo nauke jezykow obcych.
Jestem za i uwazam iz powinno sie zapoznac szczegolnie male dzieci z tego typu literatura, nie zaszkodzi to w zadnym razie, a wrecz zaszczepi w nich zainteresowanie literatura.

_________________
Należy każdego dnia posłuchać krótkiej pieśni, przeczytać dobry wiersz, zobaczyć wspaniały obraz i - jeśli to możliwe - wypowiedzieć kilka rozsądnych słów.


22 kwi 2009 15:36:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2016 14:29:30
Posty: 8
Lokalizacja: Tarnobrzeg
eCzytnik: ebook
Post Re: Komiksy Ogółem...
Kaczor Donald wymiata!!
ale żółwie ninja też robią robote!

wspomnienia dzieciństwa eh.... :idea


14 sty 2017 15:21:18
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron