Teraz jest 23 kwi 2024 12:23:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Kajtek i Koko 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2008 13:38:37
Posty: 33
Post Kajtek i Koko
Czy ktoś pamięta jeszcze tych bohaterów? Z tego co wiem to pojawili się wcześniej niż ich słynniejsi "bracia" Kajko i Kokosz.
Mi w pamięci utwiła szczególnie trylogia "Śladem białego wilka", "Duch bunkra" oraz "Chybiony strzał". Przygody "detektywów| w realiach PRL przykuwały uwagę na długie godziny a cała seria "W kosmosie" to teraz już unikat chociaż podobno zebrano całość w 1 tomie.


19 paź 2008 13:59:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2008 11:15:30
Posty: 39
Post 
Pamietamy pamietamy, gdzies zreszta jeszcze mam. Bylo jeszcze dwu albumowe opowiadanie z kryminalna akcja w londynie, nie pamietam tytulu w tym momencie. Ale najlesza byla trylogia o ktorej wspomniales :)


20 paź 2008 8:36:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lip 2008 13:15:52
Posty: 2
Post 
Jeśli ktoś zapomniał lub nie wiedział o ich istnieniu to na szczeście Egmont przypomniał wszystkim wydajac kolejno albumy Christy w serii Klasyka Polskiego Komiksu.

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/kla ... go_komiksu

Nie do przeoczenia w księgarni, szczególnie Kosmos (prawie 600 stron) - porządnie wydane, miło się czyta, fajnie wygląda na półce.
Fakt, że lekko "trąci myszką", ale czyta się z przyjemnością.
W końcu Christa to Christa :)

PS "Kosmos" Egmontu to "pierwsze prawie pełne wydanie" - niewielka część oryginalnych pasków podobnież zaginęła. Chyba zabrakło inwencji w szukaniu w środowisku komiksiarzy oryginałow. Szkoda, ale jak dla mnie historia została spójna.


20 paź 2008 15:00:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2008 13:38:37
Posty: 33
Post 
W odmętach zbiorów z przed lat znalazłem również przygody innej "dwójki Christy" a mianowicie Gucka i Rocha "Kurs na półwysep York". Przygody marynarzy, osobliwy humor pana Janusza i ciekawa historia. Z tego co wiem ukazał się jeszcze 1 zeszyt z ich przygodami ale to chyba wszystko z tej "serii".


23 paź 2008 11:54:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2008 11:15:30
Posty: 39
Post 
Co do Gutka i Rocha to masz niestety racje, tylko dwa zeszyty, mam oba i o innych nigdy nie slyszalem , a szkoda, bo choc troche inny klimat i kresk bardziej powazna to calkiem sympatyczny duet tworzyli..


23 paź 2008 12:12:30
Zobacz profil
Post 
Co do komiksów, najlepsze (wg. mnie) jest "kajko i kokosz". Nie są one za nowe, ale są ciekawe. Co wy o tym sądzicie?

/edit by muaddib2: +1OST za spam.


09 lis 2008 13:30:43
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2008 9:57:06
Posty: 22
Lokalizacja: RzeszĂłw
Post 
jaca44. Kajtek i Koko o ile ja kojarzę były to późniejsze komiksy od Kajki i Kokosza (chyba, że akurat ja kupiłem wznowiony nakład, ale ja dawno wcześniej miałem kajkę i kokosza niż Kajtek i Koko). Niemniej jednak przeniesiona w czasy rzeczywista historyjka dwóch przyjaciół jest równie pasjonująca co poprzednie. Pamiętam że ambitnie polowałem na 3 części tej historyjki aby poznać dalsze losy bohaterów. A obecnie spoczęły sobie w piwnicy w oczekiwaniu na "lepsze" czasy :) Gucka i Rocha również mam w swojej kolekcji oba zeszyty. Te dwa również pasjonowały mnie swego czasu. Taki kryminalno-przygodowy komiks, ale bardzo przyjemny.


12 gru 2008 12:56:24
Zobacz profil ICQ YIM
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2008 22:51:43
Posty: 23
Post 
Ja rowniez pamietam ten komiks, jeden z moich ulubionych z czasow dziecinstwa. Niestety w piwnicy nie znalazlam, choc ostatnio szukalam z nadzieja.


13 gru 2008 22:48:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: