Teraz jest 28 mar 2024 23:58:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Zmniejszenie stopki w kobo aura 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2014 13:33:09
Posty: 13
eCzytnik: kindle 4, onyxboox x61s
Post Zmniejszenie stopki w kobo aura
Zauważyłam, że podczas czytania na dole i u góry też jest przerwa, a później informacja na której stronie się czyta i ilość stron pozostałych. Chciałabym żeby ta informacja pozostała jak również tytuł książki ale ta przerwa żeby znikła. Z powodzeniem wejdzie jeszcze jedna linijka tekstu u góry i na dole. Czytałam, że jest jakiś patch usuwający te przerwy, wszyscy o tym piszą ale nikt nie podaje jak to trzeba zrobić. Może ktoś to napisze i umieści takie porady u góry strony żeby każdy mógł z tych porad skorzystać. Czytanie tylu tematów po kilkanaście stron mija się z celem. To nie książka którą chętnie czyta się od dechy do dechy :)

PS: dodałam w pliku taką linię:

[FeatureSettings]
FullScreenReading=true

Ale to ucięło i tytuł i licznik stron na dole, a ja tego nie chcę. Jak zrobić inaczej?


08 sie 2014 14:15:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 maja 2011 10:16:25
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3, Kindle DX, Kobo Mini
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
Zakładam, że masz nowszą wersję oprogramowania niż 3.2. Instrukcja patchowania wraz z odpowiednimi plikami dostępna jest tutaj:
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=238175


09 sie 2014 13:37:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2014 13:33:09
Posty: 13
eCzytnik: kindle 4, onyxboox x61s
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
kwiatostan napisał(a):
Zakładam, że masz nowszą wersję oprogramowania niż 3.2. Instrukcja patchowania wraz z odpowiednimi plikami dostępna jest tutaj:
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=238175


Tak, mam wersję 3.3.0. Ojej, to czarna magia:( Jestem laikiem w tego typu sprawach i nie ma szans żebym cokolwiek z tego na tamtej stronie zrozumiała, pomimo najszczerszych chęci. Szkoda :( Ale dziękuję za odzew.


09 sie 2014 14:19:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
masz aurę czy aurę HD ?
mogę w poniedziałek przygotować Ci paczkę aktualizacyjną dla Twojego czytnika, patch zmniejszy tylko stopkę na dole, nie będzie wprowadzał żadnych innych zmian


09 sie 2014 14:46:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 maja 2011 10:16:25
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3, Kindle DX, Kobo Mini
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
A ta paczka "nie rozleci się" przy aktualizacji do wersji 3.5? Może najpierw warto zaktualizować czytnik do najnowszej wersji oprogramowania (http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=185660), bo i tak prędzej czy później się zaktualizuje, a później przygotować i wgrać paczkę.


09 sie 2014 15:18:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2014 13:33:09
Posty: 13
eCzytnik: kindle 4, onyxboox x61s
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
grucha44 napisał(a):
masz aurę czy aurę HD ?
mogę w poniedziałek przygotować Ci paczkę aktualizacyjną dla Twojego czytnika, patch zmniejszy tylko stopkę na dole, nie będzie wprowadzał żadnych innych zmian


Mam kobo aura 6 cali nie HD 6,8. A czy mógłbyś zmniejszyć u góry pod pokazującym się tytułem i na dole... ale żeby licznik stron pozostał. Ktoś tutaj wstawił takie zdjęcie gdzie pokazuje tytuł książki u góry i na dole licznik ale wszystko jest pięknie na całej stronie. Byłabym Ci niezmiernie wdzięczna i z góru Ci bardzo, bardzo dziękuję.


09 sie 2014 17:10:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2014 13:33:09
Posty: 13
eCzytnik: kindle 4, onyxboox x61s
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
kwiatostan napisał(a):
A ta paczka "nie rozleci się" przy aktualizacji do wersji 3.5? Może najpierw warto zaktualizować czytnik do najnowszej wersji oprogramowania (http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=185660), bo i tak prędzej czy później się zaktualizuje, a później przygotować i wgrać paczkę.


Czy od razu z wersji 3.3 można aktualizować na wersję 3.5?

PS. Zaktualizowałam do wersji 3.5. i powiem szczerze, że nie widzę żadnych zmian. No i oczywiście przerwa na dole dalej istnieje.

Oglądałam filmiki na yotube i tam po wejściu do czytania książki na dole w pasku są jeszcze dwie opcje jednej nie pamiętam a druga to była statystyki czytania książki. U mnie tych dwóch opcji niema. Nie było jej ani w wersji 3.3 ani teraz w 3.5


09 sie 2014 18:19:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
przygotuje paczkę na wersję 3.5 w takim razie


09 sie 2014 20:10:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2014 13:33:09
Posty: 13
eCzytnik: kindle 4, onyxboox x61s
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
grucha44 napisał(a):
przygotuje paczkę na wersję 3.5 w takim razie


Tak, bardzo proszę. I pamiętaj kochany żeby licznik stron pozostał. Dziękuję ślicznie.


09 sie 2014 23:11:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 maja 2011 10:16:25
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3, Kindle DX, Kobo Mini
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
marira napisał(a):

Oglądałam filmiki na yotube i tam po wejściu do czytania książki na dole w pasku są jeszcze dwie opcje jednej nie pamiętam a druga to była statystyki czytania książki. U mnie tych dwóch opcji niema. Nie było jej ani w wersji 3.3 ani teraz w 3.5


Te dodatkowe opcje są dostępne tylko w oficjalnych plikach kepub, tj. kupionych w księgarni Kobo.

Wersja 3.5 rzeczywiście nie wprowadza wielkich zmian, ale jednak usuwa kilka błędów, więc na pewno lepiej korzystać z niej, niż z 3.3.


10 sie 2014 12:57:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2014 13:33:09
Posty: 13
eCzytnik: kindle 4, onyxboox x61s
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
kwiatostan napisał(a):
marira napisał(a):

Oglądałam filmiki na yotube i tam po wejściu do czytania książki na dole w pasku są jeszcze dwie opcje jednej nie pamiętam a druga to była statystyki czytania książki. U mnie tych dwóch opcji niema. Nie było jej ani w wersji 3.3 ani teraz w 3.5


Te dodatkowe opcje są dostępne tylko w oficjalnych plikach kepub, tj. kupionych w księgarni Kobo.

Wersja 3.5 rzeczywiście nie wprowadza wielkich zmian, ale jednak usuwa kilka błędów, więc na pewno lepiej korzystać z niej, niż z 3.3.


Rozumiem, dziękuję za wyjaśnienie. W księgarni niestety Polskich książek nie ma.


10 sie 2014 13:15:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sie 2014 11:42:04
Posty: 1
eCzytnik: Kobo aura HD
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
Witam czy taką paczkę mógłbyś stworzyć też na aurę HD mi także zależy tylko na zmniejszeniu dolnej stopki bez utraty licznika stron bardzo proszę.


12 sie 2014 11:51:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 0:06:44
Posty: 16
eCzytnik: Kobo Aura H2O / Kindle Classic
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
kwiatostan napisał(a):
marira napisał(a):

Oglądałam filmiki na yotube i tam po wejściu do czytania książki na dole w pasku są jeszcze dwie opcje jednej nie pamiętam a druga to była statystyki czytania książki. U mnie tych dwóch opcji niema. Nie było jej ani w wersji 3.3 ani teraz w 3.5


Te dodatkowe opcje są dostępne tylko w oficjalnych plikach kepub, tj. kupionych w księgarni Kobo.

Wersja 3.5 rzeczywiście nie wprowadza wielkich zmian, ale jednak usuwa kilka błędów, więc na pewno lepiej korzystać z niej, niż z 3.3.


Właściwie to nie jest specjalna wersja, a jedynie drobnie zmodyfikowany ePub. Wystarczy zmienić rozszerzenie z nazwa.epub na nazwa.kepub.epub i już zostanie użyty inny program w Kobo (posiada on 2 programy: jeden do obsługi epub i PDF oraz osobny dla kepub, który to posiada stopkę i nagłówek w nieco rozszerzonym formacie).

Można również zastosować Calibre i przekonwertować sobie książki. Sam korzystam z tego rozwiązania za pomocą odpowiedniej wtyczki (KoboTouchExtended) znalezionej w programie - wszystkie epuby są w locie formatowane do kepupów i w taki sposób lądują na czytniku.



PS Chyba nie doczytałem dokładnie :). Faktycznie, statystyk w postaci czasu itp. na stopce nie można osiągnąć przez konwersję książki. Ja ostatnio eksperymentuje z wyłączonym nagłówkiem oraz stopką i jestem bardzo zadowolony z efektu. Cała strona zapełniona jest tekstem, a liczba "kartek" do końca rozdziału nie rozprasza (zawsze można stuknąć w ekran i wówczas pojawia się menu z wszystkimi dostępnymi informacjami).


12 sie 2014 15:05:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 maja 2011 10:16:25
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3, Kindle DX, Kobo Mini
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
Dokładnie, chodziło o te dodatkowe opcje, a nie tylko stopkę i nagłówek. ;)

Poza tym kepuby nie do końca są taką prostą modyfikacją epubów - tak naprawdę to do końca nie wiadomo czym są. ;) Nawet twórcy wtyczek do wspomnianego Calibre nie do końca rozumieją strukturę kepubów - stąd choćby nie działające dodatkowe opcje w plikach konwertowanych do tego formatu ze zwykłego epub.


15 sie 2014 22:05:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 0:06:44
Posty: 16
eCzytnik: Kobo Aura H2O / Kindle Classic
Post Re: Zmniejszenie stopki w kobo aura
Konwersja z ePub na kepub na pewno co nieco w pliku zmienia, jednak już sama podmiana rozszerzenia spowoduje, że Kobo użyje innego programu, a przez to sama książka będzie ciut inaczej wyglądać (chociażby nagłówek czy liczenie statystyk, które dostępne jest tylko dla kepub).
Sam tego nie próbowałem, jednak czytałem podobne komentarze na mobileread.com.


15 sie 2014 23:21:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron