Teraz jest 26 maja 2018 1:34:11

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Problem ze zdjęciami w tekście w Kobo Glo HD 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Touch, Kindle Voyage
Post Re: Problem ze zdjęciami w tekście w Kobo Glo HD
Oczywiście MOBI które badałem powstało wcześniej i tylko dla formatu MOBI6, niemniej w tym demo nic się nie zmieniło. Konwersja robiona tym samym narzędziem (calibre), do tego nieumiejętnie.

Po kolei objawy na Kindle Voyage (ekran HD):

1) stary MOBI6: obrazki maleńkie, wielkość definiowana inline,
2) demo MOBI6: obrazki troszkę większe, wielkość sterowana w CSS; w Kindle można powiększyć każdy obrazek przez dwuklik, więc da się z tym żyć, na Kobo jest gorzej,
3) demo KF8: tego Kobo nie odczyta, tu obrazki działają tak jak powinny - domyślnie są na całą szerokość szpalty;

Biorąc pod uwagę objawy, to że na Kindle Keyboard wszystko wygląda OK, a na Kobo Glo HD obrazki są maleńkie, wnioskuję że klementynka ma pierwszy z tych plików. Nowsze nie są wiele lepsze (brak justowania, dzielenia wyrazów, kod zaśmiecony tagami calibre), więc e-book ewidentnie do reklamacji. Tym razem (jak zwykle) Virtualo się nie popisało - jak już używają calibre to mogliby troszkę poznać to narzędzie, albo niech wprost piszą że e-book tylko dla ekranów SD.

10 wrz 2015 9:33:00
SwiatCzytnikow.pl

eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
A z hybrydowego MOBI nie da się w Calibre zrobic konwersji do EPUB, tak aby źródłem był KF8?

10 wrz 2015 10:08:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Nie wiem za bardzo co masz na myśli. Hybrydowy MOBI można rozdzielić. Można też konwertować, tyle że akurat calibre średnio się przejmuje źródłem, szczególnie w kwestii stylów. W KF8 Kindle domyślnie powiększa obrazki na szerokość szpalty (lub wysokość jeśli są inne proporcje), a w pozostałych formatach nic z tym nie robi, po prostu wyświetla w oryginalnym rozmiarze (chyba że jawnie wymusimy rozmiary, tak jak ma to miejsce w pierwszym pliku). A oryginalnie te zdjęcia są przygotowane pod rozdzielczość 800x600 (mam na myśli plik jpg) i na ekranach HD są po prostu zbyt małe.

Poza tym nie kupię niczego do testów, ale jeśli demo oddaje jakość pełnej wersji to brak justowania i podziału wyrazów są wystarczającą podstawą by towar nazwać wybrakowanym.

10 wrz 2015 10:21:42
Użytkownik

eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Ja widzę justowanie w plikach demo wszędzie, bo jest ostylowane w akapicie <p>, a w tych zaśmieconych plikach jest to styl .calibre4

Dzielenie wyrazów jest sprawą dyskusyjną i akurat mój kobo touch pliki z dzieleniem wyświetla bez dywizów, co jest jeszcze gorsze.
Mam sporo czytników i naprawdę rozumiem, że osoby/firmy przygotowujące ebooki są między młotem a kowadłem, bo nie da się wszystkich zadowolić.

10 wrz 2015 11:47:46
Użytkownik

Ja tam już nawet nie przyglądam się stylom. Wrzuciłem pliki na czytnik i zaobserwowałem to co wyżej. Nie interesuje mnie też, że niektóre czytniki źle znoszą to czy tamto. KF8 to format tylko dla Kindle, więc można go łatwo przetestować i dostosować do tych czytników (i programów). Z całym szacunkiem nikt mnie nie przekona, że konwersja z RTF (lub podobnego) do EPUB i MOBI w calibre to solidna praca. To może być dobry punkt wyjścia, ale dalej powinna za tym pójść korekta. Wszystkie te elementy (maleńkie obrazki, formatowanie wizualne) można dostrzec w maksymalnie 2 minuty po wyświetleniu pliku na 3-5 wzorcowych czytnikach. Kobo Glo HD okazał się zbyt zaawansowanym czytnikiem dla tej książki.

10 wrz 2015 14:16:39
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2