Teraz jest 21 sie 2018 23:10:01

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Kobo Aura HD - problemy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Kobo Aura HD - problemy
Witam Wszystkich

Wczoraj stałem się posiadaczem Kobo Aura HD i jak na razie moje wrażenia są bardzo złe.
Może mam jakiś wadliwy egzemplarz :(

Generalnie, sprawy wyglądają tak:
- uruchomienie nowego czytnika - bez problemów,
- aktualizacja do najnowszej wersji - bez problemów
- integracja w Kobo Desktop na Win 7 i Win 8 - bez problemów.

Problemy zaczęły się pojawiać po wgraniu książek.
Mam kilka "znalezionych w internecie" pozycji na których chciałem się pobawić.
W sumie wgrałem około 15 książek (część jako epub, część jako mobi)

Odłączam urządzenie od PC (najpierw Eject w Kobo Desktop jak to jest sugerowane)
i pojawiają się problemy:
- raz urządzenie zawisło na ekranie "Processing content " czy jakoś tak. Doszło do 87% i zwis...
Pomógł dopiero Basic Reset
- za innym razem zostało na ekranie pokazującym że jestem ciągle podłączony do komputera.
Ponownie pomógł dopiero Basic Reset.

W końcu udało się urządzenie uruchomić, zacząłem przeglądać książki.
- kolejne zwisy np przy zamykaniu książki i powrocie do ekranu "Home" lub "Books"

Wgrałem PDF-a, około 28MB
- długo trwało otwieranie ale w końcu się otworzył. Ale czytnik zwisa w momencie powrotu do "Home" lub "Books"
Pomógł dopiero Basic Reset i usunięcie PDF-a....

Wgrałem epub-a, około 30MB
- ponownie długo trwało otwieranie, w końcu się otworzył.
Ale czytnik znowu zwisa w momencie powrotu do "Home" lub "Books".
Pomógł dopiero Basic Reset i usunięcie PDF-a....

W sumie w ciągu mniej więcej 2 godzinnych testów urządzenie wisiało około 15 razy...
Jak dla mnie to katastrofa.

Ma ktoś jakieś pomysły co z tym zrobić?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

18 wrz 2014 8:15:36
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Kobo Aura HD - problemy
EPUB 30 MB to pewnie taki nafaszerowany grafiką. Z takimi może długo mielić. Przed kategorycznym stwierdzeniem, że był zwis trzeba odczekać, często nawet ok. 2 godzin. Może to po prostu pliki zbyt duże jak na ten czytnik.

18 wrz 2014 10:19:17
Użytkownik

eCzytnik: Kindle K3G Kindle Voyage Kobo Mini
No i jeszcze bym sprawdził reakcję czytnika na poszczególne pliki, czyli wgrywał jeden i patrzył czy został zaakceptowany. Czy czytnik daje z nim sobie radę. I następny, sprawdzić czy hula...
Jeśli pliki są "gdzieś z internetów", to trudno powiedzieć co w nich może być zaszyte i co może zdestabilizować czytnik.

18 wrz 2014 11:00:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Witam
Jak był wczytany upgrade oprogramowania? Przez wi-fi czy kobo desktop?
Jeśli przez kobo desktop to radzę zrobić factory reset (w settings/device info) i wczytać nowe oprogramowanie za pomocą wi-fi.Książki radzę wczytywać za pomocą Calibre i to w wersji powyżej 2.0 oraz (jeśli system jest 64 bit to wersją dla 64 bit)wersja 32 bit ma złą przeglądarkę książek (pokazuje wyrazy jako 3 literowe wyrazy np.który jako
któ ry albo który jest jako któ ryj est zarówno w epub jak i mobi)wersja 1.48 (32 bit ) ma poprawną przeglądarkę.U mnie po wgraniu nowej wersji oprogramowania za pomocą kobo desktop działy się "cuda na kiju" zawieszki cały czas niemożność otwarcia plików ciągłe błędy a nawet niewidoczna karta sd z książkami. Po wgraniu przez wi-fi wszystko działa ok. Myślę że warto popróbować.

Pozdrawiam

18 wrz 2014 13:31:43
Użytkownik

eCzytnik: Kindle K3G Kindle Voyage Kobo Mini
A jeśli po wifi się nie pojawi taka opcja, to chyba można jak ja zrobiłem w Kobo Mini: http://cyfranek.booklikes.com/post/9007 ... o-firmware

18 wrz 2014 15:23:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Zrobię dzisiaj "Factory reset" przez wifii.
Później spróbuje poprzeglądać tylko książki z Kobo Store. Jest tam sporo darmowych pozycji więc będzie to jakiś test.

A tak swoją drogą czy można stwierdzić co spowodowało zawieszenie czytnika?
Są może jakieś logi? Albo error dump systemu? Cokolwiek co pozwoli doszukać się przyczyn?

18 wrz 2014 18:58:46
Użytkownik

A masz dostęp do partycji root? Jeśli tak to można to sprawdzić tak jak w każdym linuksie. W ciemno obstawiam, że za zwisy odpowiada złe zarządzanie pamięcią. Sprawdź jak czytnik będzie się sprawował po wgraniu ok. 5 małych (1-2 MB) plików EPUB. Dopiero potem dogrywaj takie po 20 MB i najlepiej pojedynczo.

18 wrz 2014 19:53:55
Użytkownik

Jest ciekawie.
Zrobiłem "Factory Reset". Pobrałem kilka darmowych książek z Kobo Store. Wszystko działa bez problemu.

Znalazłem dużego darmowego epub-a na stronach Microsoftu "Programming Windows 8 Apps with HTML, CSS and JavaScript". Wielkość tego pliku to prawie 40MB. - WSZYSTKO działa bez problemu

Dograłem kilka innych epub które miałem w paczce powodującej probelemy - i znowu wszystko działa ok.

Nie miałem żadnych problemów z odłączaniem czytnika od PC, otwieraniem książek, nawigowanie do "Home" i "Books".

Wygląda na to że głównym podejrzanym są pliki ".mobi".
W sumie dziwne bo czytnik oficjalnie powinien sobie radzić z tym formatem.
Czy ktoś czyta mobi na tym czytniku?

Dzisiaj jeszcze zrobie test i przekonwertuje te mobi na epub.

19 wrz 2014 5:27:09
Użytkownik

Witam
Cieszę się ,że wszystko działa.Z plikami mobi jest problem tego typu w moim przypadku ,że w tekście w niektórych wyrazach
pojawiają się w środku wyrazu dodatkowe litery a nawet całe słowa i tekst jest trudny do odczytania,np. powinno być jestem a wyświetla się jestaktem albo dobrze a jest dodziebbrze lub wczoraj a jest w<173,,,"czoraj. Więc myślę że jest to wina oprogramowania do czytnika,nie pokazują sie również okładki do książek.Wszysko co opisałem dotyczy oryginalnych książek kupionych w księgarni.Te same książki w formacie epub wyświetlają się normalnie,tak jak powinny.

Pozdrawiam

19 wrz 2014 8:18:13
Użytkownik

Przekonwertowałem problematyczne mobi na epub i wgrałem na czytnik.

Wszystko działa poprawnie. Czytnik działa szybko i płynnie. Nie ma problemów z otwieraniem, nawigacją itd.

Wychodzi na to że "mobi" to nie jest najlepszy pomysł na Kobo Aura HD :)

Z drugiej strony, firma Kobo nie robi dobrego wrażenia wypuszczając soft który się wiesza na nie pasujących mu plikach.
Już lepiej w ogóle ich nie przetwarzać.

Podsumowując. W tym momencie wszystko wygląda ok. Napisze za kilka dni jak wygląda sytuacja.

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

19 wrz 2014 20:52:31
Użytkownik

Dla testów proponuję jeszcze te EPUB-y uzyskane z MOBI, przekonwertować w Calibre lub czymś innym (byle nie MPC, ani kindlegen) ponownie do formatu MOBI i spróbować z takim plikiem. A na co dzień i tak korzystać niemal wyłącznie z EPUB, a możliwość otwarcia innych formatów traktować jako wdrożoną na doczepkę (czyt. niedopracowaną).

19 wrz 2014 21:42:55
Użytkownik

eCzytnik: kobo
Nie chce mi się zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj. Posiadam czytnik Kobo Aura HD od kilkunastu miesięcy. Gdy ostatnio zgrałem na niego nowe książki które chcę przeczytać wszystko było OK, ale po kilku dniach jak chciałem sobie poczytać okazało się że 90% książek zniknęło. Tzn. są w pamięci czytnika ale nie ma ich w bibliotece. Po podłączeniu i odłączeniu do komputera znowu następuję wykrywanie książek i znowu są żeby po kilku dniach znowu zniknąć. Nie ma znaczenia czy zgrywam książki przez eksploratora czy przez Calibre.
Mam najnowsze oficjalny firmware (nie beta). Czy ktoś może wie jak to naprawić?

09 maja 2015 14:52:47
Użytkownik

eCzytnik: Kobo Aura H2O
Factory reset i wgranie biblioteki od nowa powinno załatwić sprawę. Może być uszkodzony lub zbyt duży plik biblioteki Kobo.

09 maja 2015 17:25:55
Użytkownik

eCzytnik: kobo
Dzięki za pomoc! Faktycznie zadziałało. Trochę szkoda statystyk ale trudno, nie po to kupiłem czytnik ;)

14 maja 2015 15:09:42
Użytkownik

eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Zauważyłem, że od ostatniego upgrejdu mój HD wolniej działa, zoom w pdfach zwolnił znacząco, niestety nie istnieje chyba opcja utworzenia kopii zapasowej przed wykonaniem fabrycznego resetu.

13 lip 2015 18:34:31
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona