Teraz jest 19 mar 2024 13:51:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Już jest KOBO 7.8 300 ppi Carta 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: Już jest KOBO 7.8 300 ppi Carta
ja różnic w szybkości nie widzę, ale też nie używam pdf ani kepub, jedynie epub bo mi tak wygodniej.
jedyny problem to jak kilka posótw wyżej, podświetlenie i przebijanie zielonego i bateria która leci w oczach w porównaniu do h2o, ale da się przeżyć.
jakbym miał drugi raz podjąć decyzję o zakupie, też bym kupił KAO


16 gru 2017 12:02:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 217
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Już jest KOBO 7.8 300 ppi Carta
odkąd wtyczka Calibre sama z siebie konwertuje wszystko do KePub podczas wgrywania książki na czytnik obsługa stała się naprawdę banalna. Można używać ePubów, mobi, rtf, txt czy innych ale w sumie po co skoro Calibre ma taką fajną opcję i wszystko robi za użytkownika. Co do szybkości wg. mnie ONE w typowych zastosowaniach działa szybciej od H2O, szczególnie na KePubach, ale może to kwestia nowszego oprogramowania.

Z minusów dotyczących czytników gdzie ekran i ramki to jednolita tafla zauważam łatwiejsze łapanie odblasków. Będzie to jednak dotyczyło każdego urządzenia zbudowanego w ten sposób, w sumie oczywiste jest, że im większa jednolita powierzchnia tym łatwiej światło może się odbić. Z jakiegoś względu producenci jednak promują taką konstrukcję, być może chodzi o zmniejszanie rozmiarów i wagi.

Zaskoczyło mnie czytanie się po ciemku na pomarańczowym podświetleniu. Na filmach wydawało mi się, że to tylko gadżet a okazał się naprawdę przydatny. W ogóle obcując z tym czytnikiem mam takie wrażenie, że projektował to ktoś kto faktycznie czyta książki na tego typu urządzeniach. Zaimplementowano kilka takich rozwiązań, których mi wcześniej brakowało. Wygląda na to, że producent nieprzypadkowo reklamuje ten model hasłem "Designed by Booklovers" :) http://www.youtube.com/watch?time_conti ... kGjHApokzo

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


17 gru 2017 13:28:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 13:06:30
Posty: 54
eCzytnik: Kobo Aura One
Post Re: Już jest KOBO 7.8 300 ppi Carta
Panowie
Bardzo dziękuję za cenne odpowiedzi.
Czytnik zamówiony.
Czy ma ktoś z Was spersonalizowane ustawienia w patchu które maksymalnie minimalizują wielkość numeracji stron w stopce w formacie kepub.

Czy możliwe jest takie ustawienie (dla kepub), że zachowujemy minimalną wielkość numeracji stron i jednocześnie wykorzystujemy całkowicie przestrzeń nagłówka (gdzie nie zostaje żadna wolna linia)?


18 gru 2017 22:42:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2017 1:07:57
Posty: 28
Post Re: Już jest KOBO 7.8 300 ppi Carta
Potrzebna Ci jest w ogóle stopka?


18 gru 2017 23:15:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 13:06:30
Posty: 54
eCzytnik: Kobo Aura One
Post Re: Już jest KOBO 7.8 300 ppi Carta
Wiem, gdyby nie stopka nie byłoby najmniejszego problemu z wykorzystaniem całej powierzchni.

Niemniej, przyzwyczaiłem się do zerkania na numerację w stopce. Chciałbym jedynie aby była mikro. Może ktoś metodą prób i błędów doszedł do tego i mógłby podać gotowe rozwiązanie.


18 gru 2017 23:41:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2017 1:07:57
Posty: 28
Post Re: Już jest KOBO 7.8 300 ppi Carta
patch_name = `Custom Header menubar - reduce height by 50%`

Wybierz sobie jedeną z trzech poniższych łatek:
# `ePub fixed/adjustable top/bottom margins`
# `ePub fixed top/bottom margins`
# `ePub disable built-in body padding-bottom`


18 gru 2017 23:48:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 13:06:30
Posty: 54
eCzytnik: Kobo Aura One
Post Re: Już jest KOBO 7.8 300 ppi Carta
Dziękuję za odpowiedź.

Moje pytanie dotyczy modyfikacji dla dokumentów kepub.

Wybieram kepub ze względu na prędkość działania (np. gdy sprawdzam słowo w języku obcym) ale również dlatego, że przypisy czasami działają z problemami w epub.


19 gru 2017 0:03:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2017 1:07:57
Posty: 28
Post Re: Już jest KOBO 7.8 300 ppi Carta
Z tego co wiem to:
kobo+calibre=automatycznie każda książka w kepub.
Wrzucam tylko w ten sposób ksiażki, a skoro u mnie działa to znaczy, że u Ciebie też będzie :)


19 gru 2017 0:41:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2017 1:07:57
Posty: 28
Post Re: Już jest KOBO 7.8 300 ppi Carta
Nie wiem.

@athame
Chętnie porównam Twoją teorię. Podaj mi jakikolwiek inny sposób na wrzucanie książek do kobo.
Jedyne wymaganie jakiego oczekuje, to abyś podał mi sposób bez używania emulatora (tak używam linuxa).


19 gru 2017 1:22:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2015 13:06:30
Posty: 54
eCzytnik: Kobo Aura One
Post Re: Już jest KOBO 7.8 300 ppi Carta
myst napisał(a):
Z tego co wiem to:
kobo+calibre=automatycznie każda książka w kepub.
Wrzucam tylko w ten sposób ksiażki, a skoro u mnie działa to znaczy, że u Ciebie też będzie :)


Książki które w ten sposób wrzucasz do czytnika nie są w pełni sformatowane w kepub.

Tak jak pisałem wcześniej - bez pełnej konwersji na kepub są problemy z odczytywaniem przypisów.


19 gru 2017 11:39:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 217
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Już jest KOBO 7.8 300 ppi Carta
z tego artykułu https://the-digital-reader.com/2017/10/ ... uary-june/ poświęconego ploteczkom na temat nowości czytnikowych w 2018r. wynika, że najwięksi producenci przynajmniej przez najbliższe pół roku nie planują rewolucyjnych nowych modeli, co miało wyjść to już jest albo na dniach się pojawi. W Kobo też póki co nie słychać nic o następcy KA1. Więc jeśli ktoś się wacha z wyborem to w sumie tak za bardzo nie ma na co czekać.


19 gru 2017 17:39:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: Już jest KOBO 7.8 300 ppi Carta
dla mnie KA1 jest przemyślanym zakupem - myślałem nad nim od kiedy wyszedł, i kupiłem z 2 tygodnie temu, to u mnie wystarczająco długi czas na przemyślenia ;) ale sam nie lubię, bezmyślnie takich kwot wydawać, póki co jestem bardzo zadowolony nawet pomimo gorszej niż w h2o baterii.


19 gru 2017 18:15:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 217
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Już jest KOBO 7.8 300 ppi Carta
athame napisał(a):
Ale wiesz – to wydatek

to prawda, jednak jeśli idzie o ceny to Amazon i tak bije wszystkich na głowę, skoro model 7" kosztuje u nich w zależności od wersji 1300-1800zł to aż strach pomyśleć ile będą żądać za 8"....

Myślę też, że wyższa (ale nie do przesady) cena nie odstraszy aż tak bardzo świadomego e-czytelnika, szukającego niekoniecznie najtańszego, ale raczej wygodnego urządzenia. Klienta który ma już jakieś doświadczenie z budżetowymi modelami i wie czego mu tam brakowało. Wg. danych popularnego sklepu Morele.net K.Aura ONE to obecnie 4-ty najlepiej sprzedajacy się u nich czytnik ebooków, oznaczony jako "bestseller". Jedyny model premium na który jest tylu chętnych.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


19 gru 2017 20:08:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2017 1:07:57
Posty: 28
Post Re: Już jest KOBO 7.8 300 ppi Carta
@athame
Diable wrodzony. Przekonałeś mnie i odpalę przez wine. Wnioski napiszę tutaj, tylko nie wiem, w który dzień tego tygodnia :D.

Pocketbook inkpad 3 ma mieć premierę w lutym - taką odpowiedź na maila otrzymałem - myślę, że może być to godny rywal dla Kobo.

Co do ceny. Zależy kto co chce, jakie ma potrzeby i jak ważne to jest dla niego. Kwota nie jest taką barierą jak się wydaje, bo odłożenie 1000 pln to kwestia czasu.
Szczerze jakbym miał czytnik z segmentu cenowego 500-600 pln, to raczej bym nie kupił KA1 :).

Dla mnie ten czytnik jest wart każdej wydanej złotówki i jestem bardzo zadowlony z posiadania Aura One.
Co człowiek to inna opinia :)


19 gru 2017 20:24:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Już jest KOBO 7.8 300 ppi Carta
Hehe no to nasz Athame ma nowy pseudonim aczkolwiek po moich kontaktach to raczej Anioł :) Nie ukrywam że portfel świerzbi ale czekam co pokaże Pocketbook a potem decyzja. "Systemy" znam obydwa bo H2O w rączkach miłościwie panującej a ja uprawiam czytelnictwo na Inkpadzie 2. Czekam na porównanie KAO i Inkpada 3 a pewnie takie gdzieś będzie a jak znam życie to na niemieckim portalu i ... zakup. Odstrasza mnie od Kobo patchowanie którego poprzestałem w H2O bo żonie nie przeszkadzają stopki a mnie doprowadzały do szewskiej pasji no i konwersja do kepub. Wiem że pezproblemowo robi się konwersję ale stary leniuch ze mnie :) Dla mnie to "problemy" ale znowu ekran i wyświetlanie czcionek w Kobo to BAJKA i to z Kopciuszkiem o wymiarach 90x60x90 i nie posiadającym za grosz hmmm wstydu. KAO i H2O to dla mnie taka Chyłka a mój Inkpad to jakże bliski mi Wędrowycz :) Czy jest może posiadacz KAO z okolic Rzeszowa albo inaczej Podkarpacia???Chętnie pooglądałbym to urządzenie przed wydaniem niemałej kwoty.


19 gru 2017 21:34:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron