Teraz jest 18 kwi 2024 21:29:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Wybór czytnika. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 16:32:15
Posty: 9
Post Re: Wybór czytnika.
dziękuje za odp. wydrukowałem to wszystko jest ok czytelne mam jeszcze pytanie jak sobie czytniki radzą z czcinką szachową
chodzi mi o graficzne przedstawienie np S - skoczek i zamiast S jest namalowany skoczek ....
przepraszam że przynudzam


17 sty 2012 18:26:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2008 14:20:50
Posty: 131
eCzytnik: Boox X61S
Post Re: Wybór czytnika.
Z tego co wiem, to różne czytniki mają różne zestawy czcionek domyślnych, i w niektórych trzeba kombinować, żeby użyć innych czcionek. W Booxach da się wrzucić bez problemu czcionki wybrane przez użytkownika, i wymusić je np. w FBReaderze, ale z czcionką szachową nigdy do czynienia nie miałem, więc nie zagwarantuję sukcesu (chociaż jeśli to zwykłe truetype, to powinno działać).


17 sty 2012 18:38:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 17:56:47
Posty: 51
Post Re: Wybór czytnika.
Kavon ja zamieniłem na pdf, w pdf jest chyba zawijanie wierszy, w onyxie chyba także. I nie trzeba instalować żadnych czcionek. Dlatego polecam czytać pdf (oczywiście na 10calowym). Na booxa można tylko kilkanaście czcionek wgrać, więc będzie problem jeżeli tych różnych czcionek masz dużo. Ja np. mam leksykon wielojęzyczny, który przekracza dopuszczalną granicę instalacji czcionek (ttf). Onyx szybciej otwiera pdf bez grafik niż np word. Worda boox otwierał mi przez jakiś pics viewer i nie było widać wszystkich czcionek (np. greckich) poza tym otwieranie worda trwało dość długo w porównaniu z innymi formatami. Ten sam plik w pdf otwierał się chyba 10 razy szybciej. (tylko nie pamiętam przez którą aplikację).


17 sty 2012 22:32:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2012 10:08:04
Posty: 6
Post Re: Wybór czytnika.
Ok, ok. Ale coz z tym moim problemem? dalej sie zastanawiam i dalej mam metlik w glowie. Najbardziej wlasnie zastanawiaja mnie te cale. Podawaliscie propozycje aby cos wydrukowac w formacie 9.7 cala albo isc do jakiegos sklepu z czytnikami i samemu sprawdzíc co lepsze. Ale ja wlasnie zadnej z tych mozliwosci nie mam, wiec chcialem sie zdac na Wasze doswiadczenie w tej kwestii.


18 sty 2012 7:27:47
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wybór czytnika.
Problem jest taki, że duży czytnik jest mało poręczny. Jeśli nie czyta się PDFów przyrządzanych w rozmiarze A4, to wygodniejszy jest czytnik sześciocalowy (Will pewnie będzie innego zdania). Jeśli jesteś w stanie konwertować PDFy (choćby przez serwisy online z wykorzystaniem tabletu), to kup 6". Jeśli 6", to na dzień dzisiejszy można zastanawiać się między którymś kindlem, a onyksem. Oznacza to zarazem wybór formatu mobi (kindle) vs. epub (do obsługi DRM używanego w epub będziesz musiał jednak korzystać z komputera który ma windows). W Holandii onyksy sprzdawane są pod markę bebook. Z tego co pamiętam, mają je w jakichś księgarniach. Tak czy inaczej na oba te czytniki będziesz w stanie bez trudu kupić sobie literaturę w polskich księgarniach internetowych. Na razie format epub jest jeszcze popularniejszy, ale ostatnio coraz więcej wydawnictw przekonuje się do publikowania również w mobi.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


18 sty 2012 12:25:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 17:56:47
Posty: 51
Post Re: Wybór czytnika.
Tonex napisał(a):
Ok, ok. Ale coz z tym moim problemem? dalej sie zastanawiam i dalej mam metlik w glowie. Najbardziej wlasnie zastanawiaja mnie te cale. Podawaliscie propozycje aby cos wydrukowac w formacie 9.7 cala albo isc do jakiegos sklepu z czytnikami i samemu sprawdzíc co lepsze. Ale ja wlasnie zadnej z tych mozliwosci nie mam, wiec chcialem sie zdac na Wasze doswiadczenie w tej kwestii.


Możesz iść do sklepu nawet bez karty sd, zobaczysz przynajmniej rozmiar czytnika. Ja cię mogę tylko zapewnić że do rozmiaru A4 to 9,7 calowemu brakuje conajmniej 4,3-4,5 cali. więc zobaczysz czy to dużo. Ja wyobrażałem sobie 10 calowy ekran że będzie tak duży jak A4 - w sklepie się rozczarowałem. Ale to dobrze bo przynajmniej mniej miejsca zajmuje.

Apropo rozmiaru to nie miałem na myśli kindla DX czy pocketbooka tylko Onyxa (Onyx ma wąską obudowę dlatego wydaje się mały) Pocketbooki czy dx z klawiaturą są szersze lub wyższe.


18 sty 2012 16:15:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2012 16:13:35
Posty: 82
eCzytnik: Kindle 4 Classic, Paperwhite 2
Post Re: Wybór czytnika.
Podpiąłem się pod temat, gdyż potrzebuję Waszej opinii w sprawie doboru czytnika.
Mam na uwadze dwa czytniki Kindle 4 oraz Onyx Boox X61S.
Jestem "zielony" więc potrzebuję obiektywnej opinii, który z w/w czytnik byście polecili ?
Czytnik ma służyć (zgodnie ze swoim przeznaczeniem) tylko i wyłącznie do czytania książek. Odpada korzystanie z wifi, audiobook'ów czy słuchanie mp3.

Jak należy rozumieć:
"Obsługiwane formaty: Kindle (AZW), TXT, PDF, MOBI, PRC natywnie;HTML, DOC, DOCX"

Czy widać jakąś ewidentną różnicę pomiędzy czytaniem książek w formacie TXT, a PRC, RTF lub DOC ?
Jeżeli czytnik obsługuje w/w formaty, to czy zawsze obsługiwane są w nich polskie znaki (głównie RTF, TXT oraz PDF) ?

Proszę o wyczerpującą odpowiedź :)


18 sty 2012 23:59:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2012 10:08:04
Posty: 6
Post Re: Wybór czytnika.
t3d, wspomniales o DRM w przypadku jezeli wybralbym Onyx Boxa. Czyli jezeli kupilbym ksiazke w jakiejs ksiegarnie to dodatkowo musialbym sie jeszcze meczyc z DRM poprzez laptopa? Dobrze rozumiem?


Will bylem w sklepie w ktorym byly na wystawie jedynie szesciocalowe sony PRS-T1. Popatrzylem troche i jak dla mnie to troszke malutki jest ten ekranik. Chociaz nie wiem jak wyglada on w praktyce.

I jeszcze jedno pytaníe do uzytkownikow e-readerow. Duza jest roznica w jakosci wyswietlania miedzy ekranem Pearl a ekranem starszej generacji uzytym w Pocketbook??(Zapomnialem jego nazwy).


19 sty 2012 7:40:45
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wybór czytnika.
Kupując książki musisz zwrócić uwagę na ich zabezpieczenia. Te w formacie epub są często zabezpieczone, więc de facto kupujesz wtedy nie plik z książką, a pliczek którym trzeba nakarmić windowsowy program, który ściągnie książkę. Ale nie wszystkie książki są zabezpieczone. Często dany tytuł w jednym sklepie jest zabezpieczony, a w innym nie. Możesz sobie to poćwiczyć w mojej porównywarce opisanej w linku poniżej. Książki z DRM mają czerwoną kłódkę, a te bez DRM zieloną.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 sty 2012 12:44:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 17:56:47
Posty: 51
Post Re: Wybór czytnika.
Tonex napisał(a):
t3d, wspomniales o DRM w przypadku jezeli wybralbym Onyx Boxa. Czyli jezeli kupilbym ksiazke w jakiejs ksiegarnie to dodatkowo musialbym sie jeszcze meczyc z DRM poprzez laptopa? Dobrze rozumiem?


t3d wyjaśnił. Ja bym kupował czytnik który ma DRM (czyta także DRM). Charakteryzuje się on tym że oprócz zwykłych PDF-ów i epubów otwiera też zabezpieczone pliki (DRM). Czytnik który nie obsługuje pdf DRM czy epub DRM uważam za gorszy np. Kindle bo trzeba się bawić w zdejmowanie zabezpieczeń ręcznie, przez calibre i wtyczki do niego. Onyxem otworzysz zwykłe pdf i epuby ale także te z DRM. Nie martw się - chyba nie ma czytników, które nie czytałyby zwykłych pdf i epubów. (no chyba że ja jestem niedoinformowany - Onyxy czytają wszystko - może tylko prócz plików azw - czyli amazona - za pomocą calibre i wtyczki do niego, które ostatnio zamieścił airs można sobie plik amazona przekonwertować na dowolny inny)
tutaj link:
ogolnie-o-eczytnikach-f155/jak-czytac-ksiazki-z-amazona-na-innych-czytnikach-t10873.html

Shimaru nie mam pojęcia co to znaczy formaty obsługiwane natywnie (nie miałem nigdy kindla).


Ostatnio edytowano 19 sty 2012 13:55:56 przez Will, łącznie edytowano 1 raz



19 sty 2012 13:04:16
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wybór czytnika.
Shimaru napisał(a):
Jak należy rozumieć:
"Obsługiwane formaty: Kindle (AZW), TXT, PDF, MOBI, PRC natywnie;HTML, DOC, DOCX"

Czy widać jakąś ewidentną różnicę pomiędzy czytaniem książek w formacie TXT, a PRC, RTF lub DOC ?
Jeżeli czytnik obsługuje w/w formaty, to czy zawsze obsługiwane są w nich polskie znaki (głównie RTF, TXT oraz PDF) ?

Proszę o wyczerpującą odpowiedź :)

Wyczerpującą odpowiedź w tym zakresie znajdziesz tutaj: http://swiatczytnikow.pl/formaty-ksiaze ... ka-kindle/

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 sty 2012 13:15:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Wybór czytnika.
Tonex napisał(a):
t3d, wspomniales o DRM w przypadku jezeli wybralbym Onyx Boxa. Czyli jezeli kupilbym ksiazke w jakiejs ksiegarnie to dodatkowo musialbym sie jeszcze meczyc z DRM poprzez laptopa? Dobrze rozumiem?

Dodam, że wszystkie czytniki tak mają - (Adobe to wymusza) - trzeba książkę z DRM ściągnąć na komputer (tylko Windows) i później podłączyć czytnik do tego samego komputera żeby załadować do niego książkę.

Jeszcze mogę dopisać, że na Onyx Boox jest przygotowana aplikacja (niedługo ma być udostępniona), która będzie umożliwiała zakup książek w polskich księgarniach wprost na czytnik przez WiFi (bez komputera).

_________________
W Obrazek też ;)


19 sty 2012 17:34:19
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wybór czytnika.
airs napisał(a):
Jeszcze mogę dopisać, że na Onyx Boox jest przygotowana aplikacja (niedługo ma być udostępniona), która będzie umożliwiała zakup książek w polskich księgarniach wprost na czytnik przez WiFi (bez komputera).

Książek bez DRM czy z DRM?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 sty 2012 18:00:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 16:32:15
Posty: 9
Post Re: Wybór czytnika.
:? no i jak nie wiedziałem jaki czytnik kupic tak dalej nie wiem ale ograniczyłem wybór do 9,7 calowych :? to juz sukces :mrgreen: za moich młodych czasów było prościej puszczalo sie TV i ogladalo program "Co dalej maturzysto?" i wszystko sie stawlalo latwe i przyjemne


19 sty 2012 18:42:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 16:32:15
Posty: 9
Post Re: Wybór czytnika.
:depresja: moze sie zdecyduje wreszcie


19 sty 2012 18:45:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: