Teraz jest 19 kwi 2024 9:10:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 17:32:41
Posty: 52
eCzytnik: Sony PRS-T1 (kiedyś Onyx i62)
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
catty napisał(a):
Wiem, za dużo wymagam i mam za swoje.


To nie tak... Czytniki z elektronicznym papierem nadal są... Bardzo niedoskonałe, mają wiele wad, lub sztucznych ograniczeń, danych przez producentów.

Ale mają dwa "plusy"
Ekran zbliżony do papieru... I długi czas pracy bez doładowywania (liczony w tygodniach...)
a nie jak z tabletami godzinach...


11 kwi 2012 19:22:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 17:32:41
Posty: 52
eCzytnik: Sony PRS-T1 (kiedyś Onyx i62)
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
catty napisał(a):
...pokazali mi tego Onyxa, i już wiem, że żadnego wifi nie chcę. Odświeża się co sekundę i na żadne facebooki czy inne wejść się nie da. Szkoda nerwów i pieniędzy...


Z przeglądarkami www w czytnikach jest różnie (ale zawsze gorzej jak na tablecie)
Zobacz np. zachowanie Sony PRS-T1

http://www.youtube.com/watch?v=OKCDXwCmPUA&hd=1


11 kwi 2012 19:37:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2012 19:28:52
Posty: 46
eCzytnik: notebook, smartfon, onyx boox a60
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Tobie zalezy na dobry? I wygodnym czytaniu, czy lataniu po Facebooku? Bo troche mieszasz z tymi wymaganiami. Nie patrz na jakies wifi srifi, tylko na tym, aby czytnik byl szybki, mial wygodny ekran i otwieral wiele formatow. Bo sadze, ze jak pochlonie Cie czytanie ,to wifi zejdzie na dalszy plan, badz calkiem o nim zapomnisz. I tak cenniejsze jest wygodne czytanie od tych bonusow dla tzw. Gadzeciarzy. A jesli chcesz miec super bajery ,to wez tablet, co wedlug mnie nie bedzie dobrym rozwiazaniem do czytania, zwlaszcza z ekranem lcd. Zdecyduj sie konkretnie, co bedzie Ci potrzebne. Wifi dobre do przenosnych komputerkow i smartfonow, czytnik jest do czytania ,bajery, to tylko umiilacz.


11 kwi 2012 20:20:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2012 19:28:52
Posty: 46
eCzytnik: notebook, smartfon, onyx boox a60
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Rozumiem Cie Catty, sama do niedawna bylam zielona w tym temacie. Ja polecam Ci Onyxa i Prestigo 3562B, z racji, iz sa funkcjonalne, eleganckie i wygodne. Korzysta sie z nich swietnie. Onyx, moze wydawac sie nieco ciezki, ale szybko mozna sie przyzwyczaic. Prestigo, zas ma tansza cene i to moze rowniez przemawiac za nim. W niektorych sklepach mozesz zwrocic towar, co zreszta juz, w ktoryms poscie pisalam, wiec nie ma obaw. Pozdrawiam i zucze dobrego wyboru :)


Ratty


11 kwi 2012 20:25:56
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Uwaga ogólna. Jeśli macie coś do dodania chwilę po opublikowaniu posta, to możecie go edytować, zamiast pisać kolejny. Proszę jako moderator ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 kwi 2012 20:43:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Ejek - na szybko sprawdziłem i tylko Onyx Boox 60 i X60 ma 512 MB pamięci wewn. Pozostałe mają najmarniej po 2 do 4GB. Kindle mają albo 3.3 GB dla użytkownika (Kindle 3 keyboard) lub 1.4 GB dla K4.
Nie popadajmy w absurd, największy PDF jaki spotkałem z interesujących mnie tytułów to było 150MB skanowanego. Ile takich trafisz? 2?5? W wyżej wymienione pojemności pamięci 10 do 20 takich Ci wejdze.
Ale tez czytnik niech nie służy jako przenośna full-biblioteczka. Jak wytniesz to co KIEDYŚ-SOBIE-PRZECZYTAM to być może pojemność zajęta zejdzie do 20-25%. Zwykle eBooki zajmują do 1-2 MB.
Znowu - ZDEFINUJ czego potrzebujesz. Czytając twoje oczekiwania to wychodzi, że tak naprawdę to chcesz tablet który nie meczy oczu czytaniem, przy okazji ma muzyczkę oraz Fejsika. Czemu wszyscy tak bardzo pragną tego WWW?
Tutaj zaproponują Ci czytnik, urządzenie które przeznaczeniem jest CZYTANIE.
Masz różne formaty - z czego najbardziej liczące się w Polsce to ePub i Mobi jeśli chodzi o format mobilny oraz PDF czy DOC/RTF. ŻADEN z obecnie dostepnych czytników 6' nie da Ci przyjemnego i wygodne przeglądania PDFa, porównywalnego z czytaniem na PC (Adobe Readerem). W zależności od modelu i producenta jest lepiej lub gorzej.
Rozmówcy powyżej podają Ci kilka modeli - Prestige, Pocketbook, Onyx i Kindle (kolejność losowa). Każdy z nich MOŻE sprawić Ci drobne problemy (a to konfiguracja, a to wyświetlanie, etc).
Kindle są chyba najpopularniejsze i znajdziesz dużo materiału o tym jak z nimi postępować. Onyx Booxy sa chyba najbardziej elastyczne jeśli chodzi o formaty. O pozostałych za mało wiem.
Co najlepsze - ZADAJESZ PYTANIA które wielokrotnie już zadawano na tym forum. Jedyne co różni Twoje Pytania od innych to: Ty chcesz to do rosyjskojęzycznych treści, ktoś inny do informatycznych, ktoś inny do prawniczych, ktoś inny do matematycznych. Więc przestudiuj spokojnie forum i te pytania. 90% Twoich wątpliwości powinno zniknąć.


11 kwi 2012 20:53:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Eh, pisałam od początku, że nic a nic się nie znam na czytnikach. Jak zobaczyłam, że jest wifi, to pomyślałam - czemu by nie miał mieć wifi? i dlatego chciałam z takim dodatkiem. Jednak jak już dziś wspomniałam, miałam okazję na żywo zobaczyć działanie tego wifi, i mieliście rację, że to nie to czego się spodziewałam i po prostu zrezygnowałam z tego bajeru, na rzecz zaoszczędzonych pieniędzy.

I się pochwalę, bo już kupiłam :) Kupiłam tego Onyx Boox x61E i powiem, że jestem zadowolona :) Wypadł najlepiej ze wszystkich tych co na żywo widziałam - ceną, wyglądem i możliwościami. Ma wszystko czego potrzebowałam - audio, duża rozpiętość obsługi formatów, menu w języku rosyjskim, ładny wygląd, karta.. Wszystko wyjdzie w praniu, ale tak jak mówicie - przekonałam się, że przecież to CZYTNIK, a nie tablet. Musi być do czytania przede wszystkim. :) Wprawdzie ma wisiplex, a nie pearl, ale lepsze to niż LCD.
Ogólnie to trafiłam na kompetentnego kolesia w sklepie, który mi powiedział, za i przeciw tego onyxa i po zsumowaniu tego wszystkiego, jak na pierwszy czytnik ten mi wystarczy. Szkoda, że pisać tylko nie można, ale w sumie to nic :)
Szybko załapałam obsługę i ustawienia.

Jednak przeżyłam chwilę grozy, bo chciałam przekonać się czy mi odczyta plik .doc z kompa pisany cyrylicą, i jajo, bo nie odczytało. Jednak wyszukałam w necie stronę konwertowania z .doc na .epub i wszystko pięknie działa :)


11 kwi 2012 21:14:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2012 19:28:52
Posty: 46
eCzytnik: notebook, smartfon, onyx boox a60
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
A pamietasz o co mowil o onyxie? Gratuluje udanego zakupu :)


11 kwi 2012 22:16:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Co sprzedawca mówił o tym onyxie? :)
Pewnie by mi próbował wcisnąć model a60, ale we wtorek jeszcze w sklepie był, bo go widziałam, a wczoraj ktoś go kupił, i został tylko ten x61e. Więc raczej zachwalał ten, bo na stanie nie mieli innego, oprócz jakiegoś ponad 1000zł.
Przede wszystkim ZA kupnem przemówiło to, że wiele osób sobie chwali ten sprzęt, i akurat koleś z Vobisa to potwierdził, że dlatego mają tylko Booxy na stanie, bo najwięcej osób o nie pyta. Drugim ZA było to, że obsługuje dużo formatów, a w tym, ma menu w kilku językach, więc cyrylicę odczyta - i tak też było :) Cena, to ważne - bo nie za tani sprzęt, ale i nie okropnie drogi - wypośrodkowana. Do moich potrzeb, na prawdę wystarczy. :) Dobry ekran, dużo czcionek - sama się zdziwiłam, jak mi pokazał największy rozmiar - nie wiedziałam, że aż tak powiększyć się da! :) Może błahe, ale sprzedawca zapytał mnie, czy jestem praworęczna - umieszczenie przycisków 'bardziej' z prawej strony ułatwia osobom praworęcznym przewracanie stron :) Jeszcze dobre jest to, że wszystkie dziurki i przyciski są na dole :) Ogólnie to facet znał się na rzeczy, wiedział do czego to służy (a nie jak ten w MM). Pokazał mi podstawowe funkcje na wybranym tekście i wybrałam :) A i jeszcze super jest wyszukiwanie książek przy pomocy opcji 'szukaj'. Tego się nie spodziewałam.
Minusem, co do tego modelu, jest brak dołączonego etui. Na stanie nie mieli, więc pewnie będę musiała zaczekać na okładkę do mojej e-książki. I chyba z minusów to wszystko. No może jeszcze brak ładowarki, ale ja osobiście takową posiadam, więc nie było to problemem :) Nie ma ekranu dotykowego, więc różne funkcje typowo tekstowe są ograniczone, ale da się chyba bez tego żyć. I nie ma jakiegoś notatnika, ale to też nie problem.
Tak jak tu już było powiedziane - na trzeźwo oceniłam to czego chcę, parę godzin przegadałam i wyszło, że potrzebuję po prostu czytnika do książek.
Pewnie kiedyś będę chciała kupić coś bardziej zaawansowanego, ale póki co, jak na pierwszy czytnik, wydaje mi się, że podjęłam słuszną decyzję. :)


I dziękuję serdecznie, tym którzy wyrazili odrobinę wyrozumiałości, poświęcili mi chwilę i pomogli w wyborze pierwszego czytnika :) Wprawdzie chyba nie padł w tym wątku akurat ten model, ale kupując a60 chyba rzuciłabym się w zbyt głęboką wodę :)


11 kwi 2012 22:40:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2012 19:28:52
Posty: 46
eCzytnik: notebook, smartfon, onyx boox a60
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Ciesze sie razem z Toba. Rzadko mozna trafic na dobrego i fachowego sprzedawce, a szkoda, bo ci nieznajacy sie odstraszaja klijentow i psuja renome sklepu. Ja po nieudanej tranzakcji w Euro (anulowanie zamowienia, gdyz nagle zabraklo czytnika w magazynie) i niezbyt fachowej obsludze w Vobisie, zdecydowalam sie kupic Onyxa A60 Pearl w Alsenie. Sadze, ze raczej sie nie zawiode. Pozdrawiam Ratty :)


11 kwi 2012 23:01:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Na pewno się nie zawiedziesz - ja pobawiłam się trochę na tym a60 w MediaMarkcie, ale kupić go nie mogłam, bo tylko został ten z wystawy, a on był w stanie opłakanym :) A60 ma wiele funkcji, ale chyba dla mnie to za dużo jednak by było :)
Też nie cierpię niefachowych sprzedawców.. Zazwyczaj wiem więcej o danym sprzęcie niż ten kto powinien mi go zaoferować. A akurat Euro to w moim mieście jakaś pomyłka.. Omijam ten sklep szerokim łukiem - jest on na ostatnim miejscu, gdy mam jakiś sprzęt kupić.


11 kwi 2012 23:40:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Przeczytałem cały wątek i dodam kilka uwag ode mnie:
- każdy czytnik z ekranem e-ink to dobry sprzęt do czytania. Ekran pasywny (nie świecący) w porównaniu do każdego świecącego (LCD i in.) to niebo a ziemia. Dla każdego czytającego, przydatna rzecz.
- czytnik Prestigio miałem i pozbyłem się. Do tych czytników nie pojawiają się aktualizacje oprogramowania - co się kupi, to się będzie miało, bez szans na poprawę błędów - ich funkcje też dość ubogie...
- rosyjskie teksty da się czytać na większości czytników, to duży rynek i zwykle czcionki wbudowane mają również znaki w cyrylicy
- Onyx Boox a60 jeszcze jest dostępny (2 dni do końca) od dystrybutora na allegro w promocyjnej (jeszcze świątecznej) cenie 599 zł (kompletny, z etui, ładowarką itd.). Ma WiFi i ekran dotykowy z rysikiem.
- Pocketbooki są również atrakcyjne, bardziej nowe modele, ale one są droższe. Ogólnie mają słabsze baterie. Te starsze w wyprzedaży mogą być okazją, ale jakoś nie przekonuje mnie ich funkcjonalność i generalnie nie ufam wyprzedażom.
- Ten model X61E jest fajny - ma szybszy procesor (800MHz) od A60, dużo dłużej tez trzyma na jednym ładowaniu i właściwie czyta wszystko tak samo jak inne Onyxy (też PDFy, DjVu, DOC, FB2 - ten ostatni bardzo popularny w Rosji, cała dostępna tam literatura w tym formacie) Co do DOC to je czyta, tylko ostatnio pojawia się coraz więcej dokumentów w nowym formacie docx (a tego akurat nie czyta), które mają rozszerzenie .doc co jest mylące. Lepiej sobie zapisać takie "jako" RTF (potrafi to i MSOffice i OpenOffice) - bezpieczniej.
Do X61E w Alsenie widziałem etui (to prostsze) za ok 40 zł, a na allegro jest u dystrybutora takie lepsze za 110zł.
Dobrze jest dograć sobie "mocniejszą" czcionkę (jest temat w dziale Onyxów: Czcionki dodatkowe dla Booxów, tu trzeba sprawdzić, czy czcionka zawiera cyrylicę).
Ten model ma też problem - wybudza się w transporcie dowolnym klawiszem z uśpienia. Wybudzenie nie jest problemem, gdyż równie mało prądu zjada bez uśpienia, jednak kolejne przypadkowe wciśnięcia klawiszy mogą przenieść tekst w inne miejsce lub zmienić jakieś opcje... Jedyna rada, dopóki nie naprawią tego, to wyłączać czytnik przy transporcie - ma szybki procek, więc te dwadzieścia parę sekund czekania po włączeniu na otwarcie ostatniej książki to nie taka straszna rzecz ;)

Pozostaje nam wszystkim życzyć fascynujących lektur na e-inku!

_________________
W Obrazek też ;)


12 kwi 2012 0:55:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Dziękuję serdecznie za rady, pewnie w weekend wypróbuję jego możliwości :)
Właśnie po zmianie .docx i .doc na .rtf czytnik wprawdzie już mi otworzył dokument, ale jako pusty - bez tekstu w czcionce rosyjskiej.
A czy to etui z Alsenu to etui wsuwane ( http://allegro.zapodaj.net/images/1797f6d6d8a4.jpg ) czy okładka ( https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 2506_n.jpg ) ? Bo mi nie zależy na taniej okładce :) Tylko czy czytnik nie będzie się wysuwał z tych 'rogów' po bokach? Jak już jest etui do tego modelu to nie ma zdjęć, jak ono wygląda..

A mógłby mi ktoś pokrótce napisać co ja powinnam do niego dograć tak na wstępie, oprócz tej czcionki? :) Byłabym wdzięczna.


12 kwi 2012 9:00:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
catty napisał(a):
Tylko czy czytnik nie będzie się wysuwał z tych 'rogów' po bokach? Jak już jest etui do tego modelu to nie ma zdjęć, jak ono wygląda..

A mógłby mi ktoś pokrótce napisać co ja powinnam do niego dograć tak na wstępie, oprócz tej czcionki? :) Byłabym wdzięczna.
Nie wysuwa się. Jeśli są plastikowe to mają ksztalt "haczyków" i trzymają mocno, tylko samo etui jest takie dość sztywne (wygląda tak samo jak każde, które jest w komplecie z modelami X60/X61S).

Nic nie trzeba dogrywać - czytnik ma wszystko co jest potrzebne do czytania.
Później można pomyśleć ewentualnie o urozmaiceniach, typu własny obrazek na start/wyłączenie czy w czasie uśpienia - ale to wszystko można znaleźć w dziale "Onyx Boox" tu na forum.

_________________
W Obrazek też ;)


12 kwi 2012 10:15:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Aha, to fajnie :)
A jeszcze mam takie pytanie - czy na tego onyxa można wgrać słownik? Interesuje mnie oczywiście rosyjsko-polski i odwrotnie, jednak nie mogę tu takowego znaleźć..


12 kwi 2012 10:41:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: