Teraz jest 25 kwi 2024 19:30:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :) 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
ejek napisał(a):
Tzigi napisał(a):
...ale uważam, że jak ktoś jest biedny, to nie może sobie pozwolić na kupowanie czegoś taniego - lepiej poczekać, oszczędzić i kupić coś lepszego. Serio.

Ale to względne... I nie zawsze za więcej pieniędzy dostajemy lepszą jakość
np. Onyx i62 jest (moim zdaniem) gorzej wykonany (obudowa, spasowanie elementów a nawet gniazdo słuchawkowe) od Sony PRS-T1
A Onyx jest droższy...


Właśnie o to mi chodziło :) Mogłabym coś dorzucić z pieniędzy, ale tylko gdybym miała pewność, że to jest na prawdę najlepszy wybór.

Wiadomo - nie wszystko będzie pięknie wyglądało na czytniku i nic nie zastąpi kartki, więc nie spodziewam się od 6" płytki, że będę miała fenomenalny obraz, fenomenalne odczucia i że będzie mi się szybciej czytało :)
Dziś pójdę po sklepach popatrzeć co tam mają, wstępnie chyba póki co skłaniam się do wersji 'niedotykowych'. Nie miałam nigdy dotykowej rzeczy, ale widziałam jak nieestetycznie wyglądają np. telefony z dotykiem.
Popatrzę, pospisuję modele, i napiszę :)


A powiedzcie mi, czy na tych czytnikach w ogóle da się pisać? Bo tak walnęłam z tym pisaniem po rosyjsku, ale np. w Onyxie nie ma żadnej klawiatury..


A jeszcze mam takie pytanie - czy w tych czytnikach, będę mogła czytać także nie e-booki, a zwykłe dokumenty? I czy e-booki 'spiratowane' z chomikuj też będę mogła odtworzyć? (nie popieram tej formy, ale większości książek, zwłaszcza starych znaleźć poza chomikuj się po prostu nie da..)


10 kwi 2012 8:44:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Emill napisał(a):
Cytuj:
Ludzie kochali swoje Kindle czy Booxy zanim pojawiły się modele z ekranami dotykowymi - i nie bez powodu.

Zgadza się :) Jako kilkuletni użytkownik telefonów dotykowych, nawigacji gps, touchpadów i innego dotykowego badziewia - z nieukrywaną radością powitałem urządzenie przy którym mogę sobie coś "powciskać" co u mnie (nie wiem jak w innych czytnikach) jest zresztą szalenie wygodne ;)


A ja specjalnie czekałam na KT - używałam wcześniej cudzych czytników bez ekranu dotykowego i zrażało mnie to zupełnie - to jakby książkę papierową czytać przewracając strony pałeczkami... No ale dla każdego coś dobrego :P

catty napisał(a):
Cytuj:
A jeszcze mam takie pytanie - czy w tych czytnikach, będę mogła czytać także nie e-booki, a zwykłe dokumenty? I czy e-booki 'spiratowane' z chomikuj też będę mogła odtworzyć? (nie popieram tej formy, ale większości książek, zwłaszcza starych znaleźć poza chomikuj się po prostu nie da..)

Na czym dla Ciebie polega rozróżnienie e-book/dokument? E-booki możesz mieć równie dobrze w mobi, epub jak i doc czy nawet txt. To, jakie formaty plików otwiera dany czytnik masz zapisane w jego opisach, reklamach itd. To samo tyczy się tych z hamsteruj (często są tam w doc albo skany w pdf-ach - więc, jeśli w opisie czytnika występuje doc czy pdf [nie wyobrażam sobie czytnika, który nie ma formatu pdf], to je otworzy).


10 kwi 2012 8:58:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Chodziło mi o to, czy książka jako e-book, ma swojego rodzaju zabezpieczenie, które odtworzy czytnik (komputer odtworzy każdy dokument i e-book, a czytnik tylko e-book) :)


10 kwi 2012 9:07:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Byłam w MediaMarkt, Vobis, Realu i Empiku.
W MediaMarkt Onyx był tylko na wystawie i to rozładowany. Były Presigio, ale pomieszane, specyfikacje na pudełkach pozasłaniane jakimiś dodatkami w postaci płyty, był na pewno ten Prestigio z klawiaturą na wierzchu i jakieś inne różne modele po 745zł. Był też jakiś Prestigio za coś ponad 300zł i była jeszcze jakaś Manta za 315zł.
W Vobisie były Onyxy - A60 kosztował 799zł, bodajże Onyx x61 był najtańszy (499zł ?), a reszta ponad 1000zł...
W Empiku wreszcie mogłam zobaczyć jak działa w ogóle czytnik! Był Trekstor (bodajże około 300zł), Iriver Story HD za coś około 700zł.
W Realu natomiast był 7" czytnik w promocji za 199zł Overmax..

I nic poza tym. Strasznie się zawiodłam, bo myślałam, że tego więcej w sklepach będzie. I w sumie nic ciekawego nie było a ceny wysokie.

Chcieliśmy kupić czytnik na spółkę z bratem, ale warunkiem jest Wifi w nim (bratu się przyda). Jednak nie możemy dać więcej niż 700zł. Po prostu szkoda nam kasy..


10 kwi 2012 15:16:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Trekstor to LCD, część Prestigio również z tego co wiem.
Czyli krótko mówiąc nie widziałaś w działaniu żadnego czytnike z E-ink?
Poza tym widziałem tam trochę wyżej że pisałaś że ma być do kupienia stacjonarnie, z tej grupy jedynym sensownym wydaje mi się I62.
Dlaczego nie interesujesz się Kindle, on prawie jak ze sklepu stacjonarnego, przyleci ze stanów w dwa-trzy dni.
Tzigi napisał(a):
to jakby książkę papierową czytać przewracając strony pałeczkami... No ale dla każdego coś dobrego :P

Czytnik to nie papierowa książka, traktując to w taki sposób, należałoby psikać takim szprajem czytnik przed każdym czytaniem.


10 kwi 2012 15:47:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Niestety nie widziałam innego czytnika na żywo, oprócz Trekstora i Irivera, dlatego nie chcę kupować (i się boję) przez internet. Wolałabym wcześniej obejrzeć sprzęt za który mam dać trochę kasy.
W Vobisie mi Onyxa nie pokazali i nawet do mnie nie podeszli :roll:

Dobra, to po kilku dniach myślenia co ten czytnik powinien mieć stwierdzam:
- łatwa, płynna obsługa większości formatów;
- wifi;
- funkcja pisania cyrylicą, lub możliwość prostego zainstalowania takiej czcionki;
- dobra jakość w dobrej cenie - do 700zł;
- możliwość słuchania muzyki;

W zasadzie to nie zależy mi na jakimś nowoczesnym modelu, dotykowym i z niepotrzebnymi, aczkolwiek umilającymi czas, aplikacjami.
Ja będę używała go do czytania - brat będzie zabierał na wykłady, żeby poczytać i poszperać po internecie. Tyle. Gdyby nie to Wifi to bym znalazła jakiś model do tej kwoty i byłoby z głowy, a tak szukam..


10 kwi 2012 15:50:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
catty, Iriver to e-ink, to już jakiś początek. A że tak zapytam macałaś tego Irivera?
W tej cenie, cóż chyba tylko A60 albo X60 albo kindle.
Niech brat się na ten internet na e-inku tak nie nastawia, bo będzie tylko rozczarowany.


10 kwi 2012 15:58:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Hehe :) Irivera nie, ale spodobał mi się, bo ma klawiaturę na wierzchu.
Co to właściwie jest ten e-ink? :D

No właśnie - a jak jest z tym internetem? TO taki pic na wodę, czy można sobie na jakiegoś fejsa wejść?


10 kwi 2012 16:06:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
catty napisał(a):
Byłam w MediaMarkt, Vobis, Realu i Empiku.
W MediaMarkt Onyx był tylko na wystawie i to rozładowany. Były Presigio, ale pomieszane, specyfikacje na pudełkach pozasłaniane jakimiś dodatkami w postaci płyty, był na pewno ten Prestigio z klawiaturą na wierzchu i jakieś inne różne modele po 745zł. Był też jakiś Prestigio za coś ponad 300zł i była jeszcze jakaś Manta za 315zł.
W Vobisie były Onyxy - A60 kosztował 799zł, bodajże Onyx x61 był najtańszy (499zł ?), a reszta ponad 1000zł...
W Empiku wreszcie mogłam zobaczyć jak działa w ogóle czytnik! Był Trekstor (bodajże około 300zł), Iriver Story HD za coś około 700zł.
W Realu natomiast był 7" czytnik w promocji za 199zł Overmax..

I nic poza tym. Strasznie się zawiodłam, bo myślałam, że tego więcej w sklepach będzie. I w sumie nic ciekawego nie było a ceny wysokie.

Chcieliśmy kupić czytnik na spółkę z bratem, ale warunkiem jest Wifi w nim (bratu się przyda). Jednak nie możemy dać więcej niż 700zł. Po prostu szkoda nam kasy..

Wifi w czytnikach z eInk z natury samej technologii ma raczej dość ograniczoną funkcjonalność. Popyt na czytniki w Polsce nie jest powalający.
Co do Prestigio Per 5162 to na czytniku, który kupiłem w empiku jest zestaw lektur szkolnych w języku rosyjskim, w tym "Wojna i pokój" w formacie fb2.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


10 kwi 2012 16:14:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
I jak się ten Prestigio sprawuje? Jak z internetem?
Mi szczerze powiem, że się najbardziej podoba z tych wszystkich, co oglądałam w internecie, być może przez, już wspomnianą przeze mnie, klawiaturę. Podobnie Iriver też mnie tym ujął.


10 kwi 2012 16:36:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Może Pocketbook Touch? http://www.czytio.pl/product/81/-/Pocke ... Touch.html za 700zł 13 formatów, Pearl, dotyk, o muzyce nie widziałem info, ale to chyba nie jest dobry pomysł.


10 kwi 2012 16:48:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Tzn. z tego co widziałam w ofertach czytników w większości jest możliwość odtworzenia muzyki, a nawet radia.


10 kwi 2012 16:53:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
http://www.humanmedia.pl/PocketBook_Touch.html tutaj już piszą, że możliwe jest odtwarzanie muzyki przez słuchawki. Nie wiem, czy to dystybutor Pocketbooka w Polsce...?


10 kwi 2012 16:58:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
catty napisał(a):
I jak się ten Prestigio sprawuje? Jak z internetem?
Mi szczerze powiem, że się najbardziej podoba z tych wszystkich, co oglądałam w internecie, być może przez, już wspomnianą przeze mnie, klawiaturę. Podobnie Iriver też mnie tym ujął.

Z internatem da się połączyć, nawet pocztę przy odrobinie cierpliwości da się sprawdzić, ale generalnie szału nie ma.
W czytaniu sprawdza się poprawnie, choć nie zaszkodziłoby, gdyby sprawował się ciut szybciej.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


10 kwi 2012 17:49:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 kwi 2012 17:11:06
Posty: 25
Lokalizacja: Podlaskie
eCzytnik: Onyx Boox x61e ; laptop
Post Re: Szukam fajnego czytnika dla początkującej ebookowiczki :
Rozumiem :)

A ile zapłaciłeś za tego Prestigio? Ogólnie - pozytywne wrażenie? Nie było z nim problemów?


10 kwi 2012 17:59:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron