Teraz jest 29 mar 2024 9:18:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Specyficzny czytnik do pracy bez limitu cenowego 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2011 2:56:18
Posty: 1
Post Specyficzny czytnik do pracy bez limitu cenowego
Witam!

W pracy muszę korzystać z książek które dostępne są w postaci ebooków w formacie ePub i w związku z tym poszukuje czytnika tylko do tego celu.

Czytnik musi:
    -umożliwiać wygodne przeglądanie obszernych ebooków (do 1200 stron)
    -obsługiwać ePub i pdf
    -umożliwiać podzielenie książki na działy tzn. opisane zakładki w dowolnym miejscu
    -umożliwiać łatwe przełączanie się pomiędzy zakładkami
    -poprawnie wyświetlać tabele i grafiki
    -oferować łatwe wyszukiwanie
    -mieć duży ekran
    -być dostępny w USA

Nie interesuje mnie odtwarzanie plików muzycznych, internet, bezprzewodowa łączność czy nawet obsługa języka polskiego - jeśli czytnik będzie miał którąś z tych opcji to ok, ale nie jest mi to do niczego potrzebne.

Chcę po prostu bez problemu odnajdywać konkretne informacje w bardzo dużych publikacjach.

Nie mam górnego limitu cenowego, oczywiście do granic rozsądku - nie szukam czytnika wysadzanego diamentami. :lol:


27 lis 2011 3:23:56
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Specyficzny czytnik do pracy bez limitu cenowego
Jeśli pdf, to czytnik z ekranem 9,7". Jeśli epub, to nie kindle DX (chyba że chesz go hackować i przerabiać oprogramowanie). Pozostają onyxy m90, zapowiadany m92 i pocketbooki z serii 900. Oprócz tego możesz próbować szukać ireksa z serii 1000, ale to raczej mało przyszłościowe urządzenie...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 lis 2011 14:53:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lis 2011 23:24:55
Posty: 7
eCzytnik: KK 3G+WiFi, K.Paperwhite, Boox HDAG
Post Re: Specyficzny czytnik do pracy bez limitu cenowego
Chciałbym się przywitać jako że jest to mój pierwszy post.

Jeżeli cena nie gra roli to wybierz iPada 1/2. Są świetne programy do obróbki PDFów i ePub jest również wspierany


28 lis 2011 19:56:02
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Specyficzny czytnik do pracy bez limitu cenowego
Zastanawiam się nad tym: "Chcę po prostu bez problemu odnajdywać konkretne informacje w bardzo dużych publikacjach."
- no i nad poruszaniem się między zakładkami.

I myślę, czy jakikolwiek czytnik 10-calowy coś takiego umożliwia. W większości czytników nawigacja to rzecz drugorzędna, bo one mają na celu umożliwić linearne czytanie książki.

Może faktycznie lepszy będzie tablet?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


28 lis 2011 21:39:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: Specyficzny czytnik do pracy bez limitu cenowego
t3d napisał(a):
Pozostają onyxy m90, zapowiadany m92 i pocketbooki z serii 900. Oprócz tego możesz próbować szukać ireksa z serii 1000, ale to raczej mało przyszłościowe urządzenie...

Czyli bez zmian od wielu, wielu miesięcy. I nawet na horyzoncie nie ma nic nowego - to niesamowite jak ten rynek stagnuje.

Sprawa wygląda tak, że możesz chcieć wydać nawet 3 tysiące, choćby i dolarów, a i tak żadnej rewelacji nie dostaniesz. W najlepszym wypadku możesz liczyć na średnio szybkie i średnio wygodne urządzenia, które mało czym różnią się od tych sprzed 5 lat (najlepszy przykład to irex 1000).


28 lis 2011 23:47:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: