Teraz jest 28 mar 2024 16:30:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Proszę o pomoc w wyborze.. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2012 12:20:43
Posty: 3
Post Proszę o pomoc w wyborze..
Witam, mam problem z wyborem czytnika e-booka. Zastanawiam się między Onyx Book x60/61s a Kindla Classic/4/5. Czytałem trochę o nich i wiem że Onyx podobno się zawiesza, a Kindle nie ma dytrybucji w Polsce prócz allegro. Proszę o pomoc z wyborem. Przeznaczenie do uczenia, dla studenta zwykłego.


12 gru 2012 12:55:11
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Proszę o pomoc w wyborze..
Kindle jak najbardziej jest oficjalnie sprzedawany w Polsce, podobnie jak w 100 iluś krajach świata - wystarczy zamówić w Amazonie.
http://swiatczytnikow.pl/przewodnik-jak ... ik-kindle/

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


12 gru 2012 14:22:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Proszę o pomoc w wyborze..
Kolega Rolniq czytał, ale jakoś mało i wniosków dużo nie wyciągnął.
Wszystko się da zniszczyć, zawiesić uszkodzić, etc.
Różnica tkwi w częstości tych zdarzeń. Kindle ma ich dużo mniej niż Onyx. Tyle, że to też wynika z jakości materiałów którymi je karmimy.
Kindle i Onyx faszerowany kupowanymi książkami nie powinien się zawiesić. Oczywiście o ich jakości można dyskutować, jednak MOBI/EPUBy w 99% będą działać bezproblemowo. Natomiast książki pozyskiwane z różnych innych źródeł to loteria. Bywa, że przerobisz kilkaset pozycji bez mrugnięcia okiem, bywa że na drugiej książce będziesz rwać włosy z głowy z powodu fatalnego układu strony czy wywałki urządzenia.
Oba urządzenia oferują podobny poziom jakości, jedno jest bardziej zamknięta i dostosowane do korzystania z Amazona (co nie wyklucza czytania książek z innych źródeł), drugie ma dużo więcej opcji konfigurujących wygląd i jakość oraz obsługuje więcej formatów (co w efekcie MOŻE zakończyć się zagubieniem).
Oba urządzenia działają na baterii wystarczająco długo, by pominąć ten temat w porównaniu. Angielskość menu Kindle może odstraszać, choć przy odrobinie samozaparcia czytelnik nie powinien mieć problemów z jego opanowaniem. Jakość obsługi klienta w Amazonie (niestety po angielsku) jest godna pochwały - czytnik uszkodzony w trakcie gwarancji jest wymieniany bez dodatkowych opłat na nowy egzemplarz, niema od ręki (paczka dotrze w ciągu tygodnia).


12 gru 2012 14:57:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2012 12:20:43
Posty: 3
Post Re: Proszę o pomoc w wyborze..
Może i nie udało mi się dużo ich wyciągnąć, ale trzeba wziąć fakt , że jestem w tych sprawach zupełnie zielony a jedynie recenzje jakie udało mi się znaleźć to filmiki z yt opisujące je i komentarze pod artykułami w których się ludzie kłócą. Stąd takie moje zakłopotanie w temacie, ale dziękuję za wypowiedź, udało mi się z niej więcej dowiedzieć niż tych całych forach, od początku byłem trochę za Onyxem ze względu na funkcję prowadzenia notatek i chyba przy tym zostanie. Dzięki wielkie


12 gru 2012 17:30:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Proszę o pomoc w wyborze..
A może pójdź do empiku i pomacaj tam wystawione urządzenia?


12 gru 2012 17:32:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2012 12:20:43
Posty: 3
Post Re: Proszę o pomoc w wyborze..
Jak byłem to były jakieś dwa na krzyż wystawione prestigo o ile się nie mylę, to samo w media.


12 gru 2012 18:17:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: Proszę o pomoc w wyborze..
W Vobisie, bynajmniej u mnie w mieście, Onyxy są dostępne cały czas na miejscu. Można obejrzeć, pomacać.

Ja mam Onyxa x61e i nie narzekam. Ja trafiłam na model, który się nie zacina.


12 gru 2012 18:44:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Proszę o pomoc w wyborze..
Zawsze możesz umówić się z kimś z forum na oglądanie.
Jakiś bezpieczny neutralny grunt, towarzysz przygotuje kilka dość popularnych tytułów, przysiądziesz sobie na kilkanaście minut, poczytasz, pozmieniasz ustawienia.


12 gru 2012 18:52:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron