Teraz jest 20 kwi 2024 1:48:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Pomoc w wyborze czytnika. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2012 16:47:33
Posty: 3
eCzytnik: chwilowo brak
Post Pomoc w wyborze czytnika.
Witam. Chciałbym poprosić o pomoc w wyborze solidnego czytnika. Z góry przepraszam, za pytania, na których odpowiedz mogłem znaleźć w innych tematach, ale nie doczytałem, jednak jestem stosunkowo zapracowanym studentem i mam lekkie braki czasu. Mam kilka kryteriów, które są dla mnie szczególnie ważne:
1. Ekran Pearl. Dla mnie najważniejsze w czytniku ma być dobra ochrona oczu.
2. Obsługa polskich znaków.
3. Jak najkorzystniejsza cena.
4. W zupełności nie zależy mi na designie.
5. Chciałbym żeby czytnik odważał pdf-y.

Mam pytanie czy kupując na allegro Kindle 4 będę musiał kupować e-booki tylko z Amazona, czy też będę mógł wgrywać polskie e-booki z polskimi znakami? Ogólnie chyba najlepszym wyborem byłby czytnik bez wi-fi, ponieważ cenie sobie prywatność i nie chciałbym, żeby ktoś inwigilował to co ja czytam.

Zastanawiam się nad Onyx Boox X61E, jednak negatywne opinie na forum z lekka mnie do niego zraziły. Czy ktoś mógłby zaproponować mi w podobnej cenie jakiś inny dobry czytnik? Ewentualnie w przedziale do 650 zł.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.


28 sie 2012 17:34:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika.
gdzieś dzisiaj pisałęm, że pocketbooka622 kupiłem za 649 zł , ma wi-fi, ale przecież nie musisz włączać :)


28 sie 2012 17:51:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2012 14:35:28
Posty: 26
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika.
cotlet napisał(a):
Mam pytanie czy kupując na allegro Kindle 4 będę musiał kupować e-booki tylko z Amazona, czy też będę mógł wgrywać polskie e-booki z polskimi znakami? Ogólnie chyba najlepszym wyborem byłby czytnik bez wi-fi, ponieważ cenie sobie prywatność i nie chciałbym, żeby ktoś inwigilował to co ja czytam.

Oczywiście że będziesz mógł! Podłączasz kindla kablem USB do komputera i przesyłasz na niego jakie tylko książki chcesz, również z polskimi znakami. A niby kto ma ci inwigilować to co czytasz?? :o Możesz mieć wyłączone wi-fi i z niego w ogóle nie korzystać. Ja go włączam raz na tydzień, żeby pobrać gazetki z egazeciarza ;) wi-fi w czytniku to naprawdę fajny wynalazek!
Kindle ma wiele zalet i będę go polecać każdemu, kto chce kupić e-czytnik:) przede wszystkim:
1. niska cena
2. sprawdzony
3. sposób realizacji gwarancji (kontaktujesz się z amazonem i w ciągu paru dni bezproblemowo otrzymujesz nowy czytnik, po czym odsyłasz swój zepsuty)
Cytuj:
5. Chciałbym żeby czytnik odważał pdf-y.

Po co chcesz je ważyć?:)

PS Padło hasło allegro: uważaj na nieuczciwych sprzedawców, którzy mają swoje siedziby w USA i po zakupie obciążają cię dodatkowo cłem, kupuj na sprawdzonych aukcjach, sama kupowałam kindle 4 na allegro i jestem zadowolona.


28 sie 2012 18:25:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2012 16:47:33
Posty: 3
eCzytnik: chwilowo brak
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika.
Chciałbym, żeby czytał pliki pdf, ponieważ chce czytać publikacje, które nie są dostępne w formacie innym niż pdf. Mam tylko jeszcze jedno pytanie, czy żeby odczytywał Polskie znaki potrzeba wgrywać jakiś dodatkowy soft ?


28 sie 2012 18:52:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2012 14:35:28
Posty: 26
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika.
Nie, czytnik od razu czyta bez żadnego problemu polskie znaki.


28 sie 2012 19:46:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 20:08:32
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika.
chyba wszystkie czytniki otwierają pdf-y, ale to jeszcze nie znaczy, że się je wygodnie czyta. żaden 6-calowy ekran nie zapewni Ci komfortu przy czytaniu pdf-a, musiałbyś zainwestować w 10 cali, ale to duże pieniądze. jeśli to pdf-y tylko tekstowe to rozwiązaniem jest konwersja, lub czytnik z funkcją reflow.

co do wi-fi i inwigilacji. po pierwsze wi-fi sie wyłącza, wiec nie chcesz-nie używasz, a czasami jest przydatne (funkcja kindle'a - wysyłanie zakupionych książek od razu na czytnik - najlepsza rzecz pod słońcem ;) )
nad inwigilacją też się zastanawiałam i w końcu dałam sobie spokój bo: po pierwsze nie tylko kindle nas "sprawdza", ale i nook, sony, iriver itd... nie wiem, może booxy są najmniej "szpiegowskie", bo nie należą do wielkiej korporacji, ale też na pewno zbierają o nas jakieś informacje. wszystkie urządzenia połączone z siecią to robią, wydaje mi się, że google, jako firma, wie o tobie więcej niż np amazon kiedykolwiek będzie wiedział. po drugie, poświęciłam trochę czasu na poczytanie umowy licencyjnej (z amazonem, bo akurat od nich czytnik kupiłam) i zarzekają się tam, że gromadzą dane tylko o książkach pobranych z ich sklepu, a co jeszcze sobie tam czytasz, to już ich nie obchodzi, bo i w sumie czemu miałoby?

jest mnóstwo modeli, musisz rozważyć co jeszcze jest Ci potrzebne - jakie formaty, czy dotyk, czy funkcje audio - wszystko pomoże w wyborze. ja mam najprostszego kindle'a i jestem super zadowolona - ma ekran pearl, nie jest drogi, świetnie obsługuje polskie znaki, z pdf-ami radzi sobie jako tako, jak każdy inny "maluszek".

jeśli chodzi o inne propozycje (poza kindle) to może nook simple touch, onyx boox i62 albo jakis pocketbook? o tych dwóch pierwszych modelach też czytałam dużo dobrych opinii, ale wszystkie mają swoje plusy i minusy. na pocketbookach się nie znam, bo nigdy nie podobały mi się wizualnie, wiec zostały skreślone z mojej listy ;) ale też są chyba dosyć popularne.


28 sie 2012 19:53:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika.
Kindle jest fajny ale PDF'y to strasznie kaleczy. Non stop spotykam pliki, które na BOX'sie dzialają a na Kindlu NIE. Chodzi tu o tzw Reflow - czyli skalowanie czcionek a nie "całego" PDF'a - mówiąc z skrócie. W Kindlu powiększalo stronę a w Boox'sie tylko czcionkę - a to był ten sam plik.

Za Kindle przemiawia Cena - choc kupując "legalnie" i placąc Cło oraz VAT zbliżamy się lub wręcz zrównujemy z ceną takiego Boox'a. Drugi plus to Gwarancja - serwis jest rewelacyjny.

Ale : brak obsługi ePUB - który staje się standardem w Polsce i jest co by nie mówić lepszy niż "format" Kindla (mobi/prc) SŁABA, wręcz tragiczna obsługa PDF'ów - wystarczy drobna nieścisłość i Kindle nie daje rady - a ten sam plik na Boox'sie czyta się znakomicie i bez problemów.

Brak slotu kart pamięci - cóż - znajomi i ja często "przenosimy" ksiązki na karcie - ci z Kindlami musza sięgać po powazniejsze metody :lol: tablety, laptopy itp. W podróży zwłaszcza w PKP czy Autobusie? Powodzenia.
Masz (wśród znajomych) dowcip : Co Masz - Kindla - a po co Ci Laptop? Do konwersji i wgrywania. Tu się śmiejemy z kumpla posiadacza Kindla :lol: podobnie jak z posiadacza iPhona - który by wgrać 3.5 Megową MP3 potrzebuje specjalnego kabelka i 100 Megowych iTunes - gdy reszcie "świata" wystarczy zwykłe USB lub BlueTooth :D

Boox zaś ma dużą liczbę obsługiwanych standardów - ja odczytam DOC'a, PDF'a, RTF'a, ePub no i plik Kindla też :lol: a "użyszkodnik" Kundelka? Cóż, PC und Calibre i woda na tloki :lol: tyle, że w czasie podróży konwersja bywa często jakby troszkę utrudniona. No i czasochłonna - bo mi wystarczy kopiuj/wklej i karta pamięci :lol:

Ogólnie po testach - ja zakupiłem Onyx Boox i62 Espresso - i jestem bardzo zadowolony, mam obecnie ksiązki z każdym chyba formacie i nie musze ich konwertować.

Co do niezawodności - mi sprzęt działa - a Kindle kumpla już 4 raz był w serwisie :lol: więc cóż ... róznie bywa.
Generalnie Boox jest troszkę mniej stabilny, ale bez przesady, to nie tak, że non stop się psuje czy zawiesza, znajomi "użyszkodnikują" go od ponad roku i nic im się nie dzieje, nic - a codzinnie w drodze do i z pracy czytają.

Kolejna sprawa - do niedawna Kindle miał fajną opcję - wysyłam książkę na adres EMail Kindla i mam ją na urządzeniu.
Cóż - od niedawna mamy coś LEPSZEGO - pełną, normalną chmurę - i to DWIE :lol: GoogleDrive i Storino - czyli mogę zrobić to samo co Kindle tyle, że w lepszej wersji, bo mogę mieć książki na dwóch Chmurach i jak mi operator jednej "wytnie" numer :nono to dane na drugiej ocaleją.
Chmura ma więcej możliwości niż "opcja" Kindla.

Ogolnie rzecz ujmując Kindle jest jak konsola do gier - Amazon go sponsoruje, "chodzą" na niej tylko "ksiązki" producenta :lol: i tyle.
Boox jest jak PC - zainstalujesz jaki chcesz system - bo do czytania większości plików mam dwie aplikacje do wyboru - gry też możesz mieć rózne :lol: bo czyta rózne standardy.
Jest droższy - bo nikt do niego nie dopłaca - zarabiając na "sofcie".

Ja wolę jednak wieloformatowość i wygodę, zamias się "kaszanić" w konwersje, szukanie sieci czy kompa z kablem, po prostu "ładuję" kartę micro SD z dowolną ksiązką i czytam - DOC? PDF? RTF? EPUB? MOBI? No problemo :lol:

Tak więc Musisz się zastanowić - czy wolisz zamknięty defacto Kindle, czy nieco mniej stabilny ale bardziej wszechstronny i uniwersalny Boox.

Jeśli zaś dla Ciebie priorytetem są PDF'y to polecam jednak Boox'a - znacznie lepiej je obsługuje. przetestowałem to na własnej skórze - mam calą masę instrukcji, dokumentacji i literatury w PDF'ach - i Kindel sobie radzil znacznie gorzej niż Boox.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


28 sie 2012 22:11:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2012 0:23:42
Posty: 6
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika.
a czy takie czytniki mają możliwość wgrania słownika, żeby podczas czytania książek w innym języku, nieznane słówka odrazu tlumaczyc?


29 sie 2012 0:29:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika.
Boox ma możliwość instalacji słowników - generalnie wygląda to tak, że instalujemy słownik i mamy. :lol: Z Kindle nie ma tak słodko - generalnie każda niemal ingerencja w soft wymaga jailbreak'a - czyli "złamania" oprogramowania - a to skutkuje utratą gwarancji. A to tak naprawdę rewelacyjna gwarancja jest główną zaletą Kindle.
Onyx Boox pod tym względem jest znacznie przyjaźniejszy - kupujesz/pobierasz słownik czy aplikację i instalujesz. Żadnych jailbreaków czy innych problemów.
Mój znajomy szukał słownika na Kindla i ... przesiadł się na Boox'a :lol: - sam nie spotkałem się ze słownikiem na Kindle - ale może się mylę.

Ja nie używam słowników, ale moi znajomi owszem, w tym kilku języków i nie ma problemów.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


29 sie 2012 8:31:50
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika.
Rhavir napisał(a):
Boox ma możliwość instalacji słowników - generalnie wygląda to tak, że instalujemy słownik i mamy. :lol: Z Kindle nie ma tak słodko - generalnie każda niemal ingerencja w soft wymaga jailbreak'a - czyli "złamania" oprogramowania - a to skutkuje utratą gwarancji.


Instalacja słownika na Kindle ogranicza się do wrzucenia odpowiedniego pliku (np. z bumato.pl - angielsko-polski, albo z depl.pl - niemiecko-polski) i nie wymaga żadnych ingerencji w oprogramowanie.

Rhavir napisał(a):
Non stop spotykam pliki, które na BOX'sie dzialają a na Kindlu NIE. Chodzi tu o tzw Reflow - czyli skalowanie czcionek a nie "całego" PDF'a - mówiąc z skrócie. W Kindlu powiększalo stronę a w Boox'sie tylko czcionkę - a to był ten sam plik.


Zaraz, nie działają dlatego, bo Kindle nie ma Reflow? Chyba dalej można przekręcić ekran i czytać.

Rhavir napisał(a):
Brak slotu kart pamięci - cóż - znajomi i ja często "przenosimy" ksiązki na karcie - ci z Kindlami musza sięgać po powazniejsze metody :lol: tablety, laptopy itp. W podróży zwłaszcza w PKP czy Autobusie? Powodzenia.
Masz (wśród znajomych) dowcip : Co Masz - Kindla - a po co Ci Laptop? Do konwersji i wgrywania.


Ha ha ha. Ale się uśmiałem.

Zastanawiam się jak często przenosisz książki między czytnikami, że żonglujesz kartami pamięci. Człowiek w podróży zajmuje się czytaniem, a nie wrzucaniem kolejnych książek.

Rhavir napisał(a):
Cóż - od niedawna mamy coś LEPSZEGO - pełną, normalną chmurę - i to DWIE :lol: GoogleDrive i Storino - czyli mogę zrobić to samo co Kindle tyle, że w lepszej wersji, bo mogę mieć książki na dwóch Chmurach i jak mi operator jednej "wytnie" numer :nono to dane na drugiej ocaleją.


Bardziej strzelałbym w kolejnego buga w oprogramowaniu, przez które nie będziesz mógł się połączyć ze swoją chmurą. :-) Chociaż dobre i to, bo o tym Storino mówili od pół roku.

Rhavir napisał(a):
Ja wolę jednak wieloformatowość i wygodę, zamias się "kaszanić" w konwersje, szukanie sieci czy kompa z kablem, po prostu "ładuję" kartę micro SD z dowolną ksiązką i czytam - DOC? PDF? RTF? EPUB? MOBI? No problemo :lol:


A masz tę karteczkę z rozpiską, w którym z 3 programów najlepiej otworzyć dany rodzaj pliku? ;-))

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


29 sie 2012 8:42:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika.
Kilka słów o Kindle z własnego doświadczenia.

Kindle jest konstrukcją stosunkowo zamkniętą i rzeczywiście najlepiej czuje się z formatem MOBI. Jednak format ten zaczyna być w Polsce udostępniany na równi z EPUB. Przynajmniej jest tak w kilku popularniejszych księgarniach, do których ostatnio zaglądałem.

Brak karty pamięci nie jest uciążliwy, chyba że z książek korzysta się jak z plików MP3. Trochę bawi mnie scena z pociągu, gdzie już teraz, w tej chwili trzeba mieć daną książkę na czytniku. Przecież w gronie znajomych można to wysłać mailem. Potem ewentualnie przekonwertować i czytać. A już ich konwertowanie w pociągu, zakrawa na jakiś żart. Oczywiście byłoby fajnie, gdyby takie gniazdo było, ale mnie nie jest potrzebne. W najgorszym wypadku mogę w takim przypadku książkę pobrać do telefonu przez Bluetooth i wysłać mailem na Kindle. I nie potrzebuję do tego notebooka.

Kindle posiada unikalną funkcję, czyli możliwość wysłania książki na przypisany do niego adres email. Standardowo tworzona jest nazwa imie.nazwisko@kindle.com. Na ten adres można wysłać pliki MOBI, RTF, DOC, PDF. Można to osiągnąć na wiele sposobów, ale najłatwiejszy to instalacja aplikacji Amazonu: Send to Kidle. Dzięki niej pod prawym klawiszem myszy pojawia się polecenie Send to Kindle. W okienku określasz autora, tytuł i opcjonalnie zapisanie książki w Twoim archiwum na serwerach Amazonu. Najfajniejsze jest to, że pliki RTF i DOC są automatycznie konwertowane na MOBI. Pliki PDF pozostają w oryginale. Polskie znaki działają bez zarzutu. Na stronie Amazon.com można zarządzać własną biblioteką książek. Można na przykład wyłączyć zapisywanie książek w obszarze Personal Documents i wówczas Twoje własne książki będą przechowywane tylko na czytniku. Dodatkowo aplikacje do czytania Amazonu można zainstalować np. na tablecie lub komputerze i tam również można przypisać adresy email i wysyłać książki. Z tego, co zauważyłem, Send to Kindle nie obsługuje plików EPUB. Ale te z kolei można bez problemu przekonwertować w programie Calible.

Żeby nie było tylko ochów i achów ;) Do czytania czystych plików PDF Kindle jednak się nie nadaje. W Kindle Classic można powiększyć stronę, tak aby pozbyć się zbędnych marginesów i w takiej postaci czytać. W Kindle Touch podobnie, jednak przy powiększonej stronie nie da się zmienić strony, więc takie czytanie jest do niczego.

ArtS


29 sie 2012 8:54:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2012 16:47:33
Posty: 3
eCzytnik: chwilowo brak
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika.
Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Interesują manie jeszcze dwa fakty, czy istnieją skuteczne metody konwersji plików pdf i epub do mobi, pliki pdf nie zawierają obrazków, chodzi mi o sam tekst, oraz czy 622 i i62 jako, że są dotykowe mają klawiaturę i dają nam możliwość robienia notatek?


29 sie 2012 9:22:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika.
cotlet napisał(a):
Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Interesują manie jeszcze dwa fakty, czy istnieją skuteczne metody konwersji plików pdf i epub do mobi, pliki pdf nie zawierają obrazków,


EPUB -> MOBI świetnie się konwertuje (Calibre)
PDF (prosty, bez tabel, obrazków) -> MOBI gorzej (PDF2EPUB, CAlibre, MOBIPocketCreator) Taki MOBI ma często dziwnie łamane wiersze i nieładne akapity. Można wczytać PDF i wybrać rotację. W układzie poziomym PDF na Kindlu czyta się nieźle, stronę PDF/tekstu oglądasz na dwa razy. Wolę tak czytać niż błądzić okiem po niechlujnie "połamanym" tekście. Choć oczywiście można przy konwersji trochę się postarać, użyć wyrażeń regularnych, poprawić parę rzeczy ręcznie i mieć lepszy efekt końcowy.


29 sie 2012 9:44:06
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika.
ArtS napisał(a):
Kindle posiada unikalną funkcję, czyli możliwość wysłania książki na przypisany do niego adres email. Standardowo tworzona jest nazwa imie.nazwisko@kindle.com.

Powiedziałbym, że standardowo tworzony jest mail o schemacie <login jak z emaila który masz podany w Amazonie>@kindle.com :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 sie 2012 10:02:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika.
Cotlet - teoretycznie wszystko można konwertować. W praktyce nie jest tak ładnie :

RobertP - pisze o rotacji i że czyta się nieźle - WŁAŚNIE nie źle - w Boox'ie powiększam/zmniejszam czcionkę i nie muszę się "bawić" w rotację i zadowolić się "nie złym" czytaniem. Mam doskonałe, dopasowane :D czytanie. Bez kombinacji alpejskiej.

W czasie samej konwersji wychodzą babole : częsty przypadek to "mieszanie" nagłówków i stopek - jak mamy wydanie (w dowolnym formacie) to w czasie konwersji często nagłówek czy stopka ląduje między tekstem - jak są to adnotacje to pół biedy - ale jak mamy tytuł i autora? Co chwilę napotykamy to i trzeba "ręcznie" dłubać lub się z tym pogodzić. W Boox'sie mam to w ... głębokim poważaniu :D nie musze niczego konwertować i na nic się godzić, czytam i już.

ArtS - twierdzi, że wystarczy poprać książkę na telefon i po sprawie :D SUPER tyle, że ja wyjmuję kartę daję ją kumplowi i po chwili ma ją u siebie. Jak często tak robimy? Cóż mi się zdażyło kilkanaście razy - tyle, że w pociągu, gdzie nie było innej mozliwości - bo jedyny zasięg GSM to EDGE - mogłem się obejść bez kumpla książki? Mogłem - tyle, że nie musiałem - bo sprzęt mi na to pozwolił. A najczęściej taką sytuację mamy zgodnie z Prawami Murphy'ego wtedy, gdy komórka nie ma zasięgu, laptop/tablet jest wyładowany :D robimy to od "świętego dzwona" - nie wiem jak Was ale mnie mocno denerwują takie sytuacje. :D A jak mam sprzęt, który mi na to pozwala to czemu mam wybrać coś innego?

I na koniec : CENA - Kindle Touch - kosztuje tyle samo co Onyx Boox i62 - bo porównujmy czytniki o tych samych parametrach - czemu mam więc wybierać dużo gorszy jeśli chodzi o możliwości sprzęt? Dla marki? Bo ja dokładnie si zastanowiłem i PRZETESTOWAŁEM Kindle (trzy modele) sporo znajomych je ma i mogłem je testować długo - Touch'a miałem dwa miesiące.

No i POLONIZACJA - nie wiem jak Wy ale nie lubię być "olewany" - czy polonizacja urządzenia i "wgranie" polskiego Menu to tak dużo? Amazon ma 40 milionowy naród głęboko gdzieś - a skoro mogę wybrać bardziej uniwersalnego Boox'a, który na dodatek jest w pełni spolszczony to czemu mam wybierać Kindla? Qurcze w Boox'sie można zmienić obrazek Startowy, Wylączenia i Uśpienia - ot tak. :D

Dla mnie najważniejsza była bezbłędna obsługa PDF, DOC, RTF oraz CHM - najlepiej bez konwersji - stąd wybrałem i62 Espresso (Espresso bo lubię grafitowy kolor :D ) a nie Kindle - jest fajny ale zbyt ograniczony.

Tak więc Cotlet odpowiedz sobie czego Oczekujesz - chcesz się "bawić" w konwersje, które nie zawsze działają ? Czy może po prostu "wrzucasz" plik i czytasz? Dla mnie sprawa była oczywista. Ale jak ktoś lubi się bawić w konwersje - czemu nie - ja wolę czytać a nie konwertować. :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


29 sie 2012 12:07:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron