Teraz jest 18 kwi 2024 12:18:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Pocketbook 622 vs Amazon Kindle 5 Classic 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Pocketbook 622 vs Amazon Kindle 5 Classic
Kupując legalne produkty problem formatu jest mało znaczący. Znacząca ilość wydawców dostarcza książki przynajmniej jako EPUB lub MOBI. Wciąż jednak zdarzają się księgarnie gdzie jedynym formatem jest PDF. Nie wiem jak inne wspomniane czytniki radzą sobie z PDFem, Kindle definitywnie nie jest najlepszy na tym polu.
Jeśli natomiast korzystasz z książek z 'alternatywnych źródeł' lub czytasz duże ilości opracować naukowych (tutaj standardem wydaje się być PS lub PDF) to albo będziesz bawił się w konwersje albo wybierzesz inny czytnik niż Kindle. Tutaj ponawiam - NIE WIEM jak w takich warunkach sprawdzają się inne czytniki, a 'alternatywne źródła' NIE DAJĄ Ci jako czytelnikowi ŻADNYCH gwarancji odnośnie jakości wydania. Z drugiej strony oficjalni wydawcy również potrafią pierwszorzędnie spaprać robotę, tyle że tu masz pewną ochronę prawną i możesz żądać naprawy.
Tym samym problem wraca do klasycznego - co chcesz czytać? Kindle wydają się być bardzo popularne. W dużej mierze przekłada się na to spójność i rzetelność Amazonu jako dostawcy treści i sprzętu. Zwalnia Cię to z kombinowania i konwertowania. Coś jak problem konsole vs PC - w tych pierwszych wkładasz płytkę i zapominasz o problemach.
Więc na końcu zostaje wygoda użytkowania. Tutaj pozostaje chwycić kilka takich czytników i przetestować jak się zachowują. Możesz wesprzeć się tym co piszą inni użytkownicy tego forum, jednak nic nie zastąpi własnoręcznych testów.


01 paź 2012 10:02:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: Pocketbook 622 vs Amazon Kindle 5 Classic
Najgorsze, że nie bardzo jest gdzie testować. Może tylko w największych miastach. W jednym ze sklepów powiedzieli mi, że czytnik jest rozładowany, więc sobie nie popróbuję. Tak więc kupowałem czytnik niejako w ciemno. I nie chodzi tu o możliwości, gdyż to po lekturze wielu źródeł dało się dość konkretnie poznać. Chodziło o samo wyświetlanie tekstu. martwiłem się, czy szarość ekranu nie będzie za duża. Okazało się, że nie. Czyta się to podobnie jak przeciętną książkę wydaną na średniej jakości papierze.

ArtS


01 paź 2012 10:17:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: Pocketbook 622 vs Amazon Kindle 5 Classic
aneczka123 napisał(a):
ArtS napisał(a):
Najgorsze, że nie bardzo jest gdzie testować. Może tylko w największych miastach. W jednym ze sklepów powiedzieli mi, że czytnik jest rozładowany, więc sobie nie popróbuję. Tak więc kupowałem czytnik niejako w ciemno. I nie chodzi tu o możliwości, gdyż to po lekturze wielu źródeł dało się dość konkretnie poznać. Chodziło o samo wyświetlanie tekstu. martwiłem się, czy szarość ekranu nie będzie za duża. Okazało się, że nie. Czyta się to podobnie jak przeciętną książkę wydaną na średniej jakości papierze.

ArtS
Z pewnością. Podejrzewam jednak, że nie chcą, aby im klienci palcowali egzemplarz, a następnie szli do komputera i kupowali w sieci.

ArtS


01 paź 2012 14:15:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lut 2013 19:05:28
Posty: 1
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Pocketbook 622 vs Amazon Kindle 5 Classic
Zdecydowanie nie polecam kupowania czegokolwiek na amazon.com. Mam fatalne doświadczenia z tym sklepem - miesiące przepychanek w sprawie zwrotu wadliwie działającego czytnika e-booków. Czytnik musiałem odsyłać im na swój koszt - pieniędzy nie otrzymałem, a jedynie tzw. giftcard (karta upominkowa) na kwotę pomniejszoną o koszty wysyłki i opłat celnych. Gdy chciałem zrealizować giftcard okazało się to znowu bardzo trudne - konto na Amazonie w końcu zamknąłem, pieniądze straciłem (150$). Za to Amazon do dzisiaj uparcie (pomimo mojej korespondencji w tej sprawie) spamuje moją skrzynkę mailową.


24 lut 2013 19:09:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: