Teraz jest 25 kwi 2024 13:58:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Pierwszy czytnik. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 wrz 2012 13:22:41
Posty: 2
Post Pierwszy czytnik.
Hej,
Zastanawiam się nad kupnem pierwszego czytnika. Przeczytałam już sporo tematów i pojawiło się pytanie. Czy nadają się one do czytania książek technicznych tzn. z dużą ilością wykresów i wzorów. Jeśli tak to jaki model?


18 wrz 2012 13:29:11
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Pierwszy czytnik.
Do technicznych z wykresami itp. tylko duże, z 9,7" ekranem. Kindle DX albo pocketbook 902/903, albo onyx M92.

Przenoszę do odpowiedniego działu

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


18 wrz 2012 13:37:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 wrz 2012 13:22:41
Posty: 2
Post Re: Pierwszy czytnik.
A dają rade odpowiednio zeskanowane notatki ręczne czy niezbyt?


18 wrz 2012 13:44:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Pierwszy czytnik.
Zarówno Pocketbook 912 (bo to następca modelu 903) oraz Onyx Boox M92 - dają radę. Ich przewaga nad Kindle DX jest taka, że czytają każdy niemal format, do tego biorąc pod uwagę, że większość dokumentacji jest w PDF'ach - a Kindle jest kiepski w ich obsłudze - brak mu funkcji Reflow - to polecal bym Pocketbook lub Boox'a. O braku gnazda karty mSD w Kindle nie wspominam, choć to też bardzo przydatna opcja.
Do tego Boox'y i Pocketbooki czytają pliki XLS/X oraz PPT/X - co czasem się przydaje. :D Kindle? Cóż MOBI i tyle. :D

Róznica między nimi jest taka, że Boox M92 ma nowszy ekran Pearl, bo Pocketbook 912 ma starszy Vizplex - M92 ma wbudowany digitiser WACOM, który w notatkach, szkicowaniu jest rewelacyjny - to właśnie WACOM'ów używają graficy czy projektanci.

Generalnie troszkę lepiej wypada Boox M92 niż Pocketbook 912. Ale nie są to duże róznice .

Tu Masz porównanie :
http://www.blog.czytio.pl/index.php/por ... -boox-m92/

A tu wątek z paroma informacjami i komentarzami :
onyx-boox-f162/onyx-92-czy-pocketbook-912-t11288.html

Jeśli Ci zależy na małych 6 calowych czytnikach, to Onyx Boox i PocketBook są na tym samym poziomie.
Ale pamiętaj, że do schematów i dokumentacji serwisowych lepsze będa duże czytniki jak M92 czy PB912. W firmie mojego Taty serwisanci używają M92 właśnie - mają na nich schematy serwisowe i dokumentację - w PDF'ach dodam.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


18 wrz 2012 19:28:59
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Pierwszy czytnik.
@Rhavir:

autor wątku pisze: "Czy nadają się one do czytania książek technicznych tzn. z dużą ilością wykresów i wzorów. "
- serio uważasz, że przy reflow książki z wykresami nadają się do czytania?

W tym przypadku w grę wchodzi wyłącznie czytanie PDF jak go natura stworzyła, do czego zresztą czytniki 10" są przeznaczone. Ostatnio na DX czytam sporo skanów książek o giełdzie, z wykresami itd. Daje radę, jak potrzebuję sobie powiększyć, to po prostu przekręcam czytnik (M92 ma czujnik położenia?)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


18 wrz 2012 20:31:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Pierwszy czytnik.
Owszem nadają się - Reflow działa i to dobrze. Sam to doświadczam bo dość często czytam dokumentację techniczną z wykresami i tabelami. Na 6 calowych czytnikach jest różnie. Ale w firmie Ojca na M92 to jest bajka.
Zresztą nie zawsze potrzebujemy tabeli - czasem wystarczy "goły" tekst - i to Reflow to zbawienie.

Sam bym kupił M92 ale wolałem czytnik bardziej kompaktowy. Zreszta poważnie rozważam zakup M92 do dokumentacji i schematów zaś i62 będzie do beletrystyki.

Zresztą Kindle nie lubi PDF'ów - jak testowałem to w trzech rożnych Kundlach porzyczonych od znajomych na dużych PDF'ach każdy się zawieszał lub miał inne problemy. Niewiem, moze to pech i przypadek, ale 5 megowe pliki powinny łykać bez kłopotu.

W Kindlu nie ma karty pamięci a się przydaje, sam wiele razy kopiowałem na i z karty schematy czy serwisówki. Półbiedy jak jesteśmy w domu czy biurze - ale co zrobić jak jesteś na 10 metrach na instalacji i musisz coś sprawdzić, a kumpel obok ma dany schemat? I na dodatek sam z niego kożysta więc oddanie czytnika nie wchodzi w grę.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


18 wrz 2012 22:24:56
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Pierwszy czytnik.
Wszystko kwestia potrzeb :) Żonglowanie kartami jest czymś, czego potrzebuje się w konkretnej sytuacji. Zresztą już kiedyś o tym rozmawialiśmy.
Ja z dyżymi PDF na DX nie miałem problemów, największe mają kilkadziesiąt MB i łyka. Zdarzyło mu się zamyślić na składanych PDF z wieloma warstwami, działało to tak, że np. 10 stron wczytywał sekundę, a jedenastą pół minuty. Z ciekawości muszę przetestować i62 pod tym względem.

Co nie zmienia faktu, że M92 mimo swoich wad to chyba obecnie najlepsza propozycja do PDF. Kiedy wreszcie ktoś zrobi 10" czytnik HD? (Tzn jest taki - jetbook color, ale przegrywa w innych aspektach, przez co trudno go komukolwiek polecać).

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


18 wrz 2012 23:08:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Pierwszy czytnik.
Rhavir, Mnie zastanawia czy ty masz jakiś kontrakt z Arta Tech, bo gdzie nie spojrzeć, Onyx to a kindle nie bla bla.
Daj trochę kolego na wstrzymanie.


19 wrz 2012 9:19:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Pierwszy czytnik.
gienkollo napisał(a):
Rhavir, Mnie zastanawia czy ty masz jakiś kontrakt z Arta Tech, bo gdzie nie spojrzeć, Onyx to a kindle nie bla bla.
Daj trochę kolego na wstrzymanie.
Nie rozumiem - to znaczy, że jak większość się zachwyca Kindle, choć pewnie każdym innym z e-inkiem by się zachwycali, to już nie może się podobać coś innego? Skąd te insynuacje o "kontrakcie"?
Czy pod adresem Vroo, który pisze ciekawe rzeczy o Kindlu i Amazonie, gromadzi na swojej stronie ludzi, mając profit od Amazona, też takie stwierdzenia kierowałeś? Napisałeś, żeby "dał na wstrzymanie"?
To takie dziwne, że komuś się czytniki innego producenta podobają?
Masz zamiar też skasować lubiących Nooka, SONY - świetne czytniki, mogące się podobać i dające się polubić!
Mi też się podoba Onyx, nie i62 ale starszy model A60, który mam od prawie 3 lat, który w/g mnie kasuje Kindla (miałem i sprzedałem) i tylko długi brak aktualizacji mnie trochę przygasił, ale jest dobrze.
Liczę na powrót serii w postaci A62 (w Chinach i Rosji są cały czas).

_________________
W Obrazek też ;)


19 wrz 2012 23:43:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Pierwszy czytnik.
Nook - jest wg mnie lepszy niż Kindle - już sam fakt obsługi ePub to potwierdza. :D Jeśłi miał bym kupować czytnik "związany" z konkretnym wydawcą to na 100% byłby to Nook. :D

Podobnie (dużo mocniej) "jadę" tez po Apple - strasznie mnie denerwuje - ża na pytanie o czytnik pada : KINDLE. Nawet jak osoba mówi, że potrzebuje czytać PDF'y - stąd moja "walka" o to by pisać szczerze. Kindle ma rewelacyjny serwis i jest stabilny, to sa jego mocna strony - po za tym jest daleko w tyle, za konkurencją.
A na pytanie o kłopoty z konwersją pada odpowiedź - SPOKO, jakoś sobie poradzisz.
A czemu do ciężkiej cho... ma ktoś sobie "radzić" ? Skoro zamiast Kundla można kupić czytniki, które nie wymagają sobie "radzenia i czytają PDF'y z Reflow?

Bo dziś to boję się otworzyć lodówkę by nie zobaczyć Kindle :D - staje się to przesadą, gdy na pytanie o czytnik pada jedyna słuszna odpowioedź : KINDLE. :D
Jestem w mniejszości, więc muszę się bardziej starać by przełamać "monopol" Kindle :D :D Potraktujcie mnie jak Samotnego Bojownika o Wolnośc Czytników. :mrgreen:

W świecie tabletów też toczę ciężką walkę : Mam Tablet z Windows :D Ale już niedługo Microsoft dostarczy mi posiłków w postaci Windows 8 :D i wygramy. :D :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


20 wrz 2012 7:44:13
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Pierwszy czytnik.
Rhavir napisał(a):
Nook - jest wg mnie lepszy niż Kindle - już sam fakt obsługi ePub to potwierdza. :D Jeśłi miał bym kupować czytnik "związany" z konkretnym wydawcą to na 100% byłby to Nook. :D

Aha, a brak obsługi księgarni B&N w Polsce by Ci zupełnie nie przeszkadzał? :-)

Rhavir napisał(a):
A czemu do ciężkiej cho... ma ktoś sobie "radzić" ? Skoro zamiast Kundla można kupić czytniki, które nie wymagają sobie "radzenia i czytają PDF'y z Reflow?

A powiedz mi, jeśli ten reflow jest taki genialny, to dlaczego OFICJALNA instrukcja do i62 wygląda tak jak wygląda po powiększeniu? :-) Jeśli to ma być sposób na czytanie PDF, to dziękuję, skonwertuję sobie.

Rhavir napisał(a):
Bo dziś to boję się otworzyć lodówkę by nie zobaczyć Kindle :D - staje się to przesadą, gdy na pytanie o czytnik pada jedyna słuszna odpowioedź : KINDLE. :D

No to jest tak jak z ipadem. Są tablety i jest ipad. I choć Android dogonił już iOS w funkcjonalności tabletów, to jednak zabrało mu to dwa lata... A Windows 8 może faktycznie namieszać :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


20 wrz 2012 9:38:31
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Pierwszy czytnik.
airs napisał(a):
Czy pod adresem Vroo, który pisze ciekawe rzeczy o Kindlu i Amazonie, gromadzi na swojej stronie ludzi, mając profit od Amazona, też takie stwierdzenia kierowałeś? Napisałeś, żeby "dał na wstrzymanie"?

A zastanawiam się, czy o "proficie od Amazona" napisałbyś też pod adresem eksiążek? Bo przecież tak samo jak ja są zapisani do ich PP i jeśli umieszczę tu na forum link do Amazonu (o taki) to zostanie on automatycznie zamieniony na link partnerski Moriego.

Jakoś z rok temu, po tym gdy Amazon zmusił mnie do zmiany nazwy serwisu i jego większej "uniwersalności", próbowałem pisać do różnych dystrybutorów w kwestii współpracy - i niemal równo zostałem zignorowany, nawet przez firmę, która ma oficjalny program partnerski. To się odrobinę zaczyna zmieniać, ale czemu dopiero teraz? Czy dopiero pół miliona odsłon miesięcznie mojego serwisu zaczyna niektórych przekonywać?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


20 wrz 2012 9:55:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: Pierwszy czytnik.
Rhavir napisał(a):
Kindle ma rewelacyjny serwis i jest stabilny, to sa jego mocna strony - po za tym jest daleko w tyle, za konkurencją.


Czy to znaczy, że jakość wyświetlania jest już dużo gorsza od konkurencji? ;)
Ja wybrałem Kindle z czterech powodów. Dobrej jakości wyświetlania, serwisu, ceny oraz opcji Send To Kindle. Piątym był jeszcze wygląd. Jego prostota po prostu mnie urzekła.

Mówisz, ze nie masz nic do Kindle, ale za każdym razem go deprecjonujesz. podaj zalety swojego rozwiązania i nie koncentruj się na wadach konkurenta. To będzie bardziej uczciwe.

Jeśli chodzi o iPada, to nie kupiłem go, gdyż jak na tak uniwersalne urządzenie jest zbyt zamknięty. Wolałem Androida, który też zbyt otwarty nie jest. W przypadku czytnika ograniczona ilość formatów była drugorzędna. Przeanalizowałem swoje potrzeby i wybrałem Kindle. Gdyby Nook był tańszy, to kto wie?...

ArtS


20 wrz 2012 12:58:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Pierwszy czytnik.
Ułomności Kindle są zaplanowane przez producenta i uwarunkowane tym, że czytnik ma być przede wszystkim częścią ekosystemu Amazonu stąd:
- nie ma slotu kart SD
- jest wykastrowany z obsługi epub oraz reflow w pdf

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


20 wrz 2012 18:30:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Pierwszy czytnik.
Rhavir napisał(a):
M92 ma wbudowany digitiser WACOM, który w notatkach, szkicowaniu jest rewelacyjny - to właśnie WACOM'ów używają graficy czy projektanci.
Jeśli urządzenia używane przez grafików działają jak pisanie piórkiem na M92, to ci graficy muszą mieć nerwy ze stali. ;)

ArtS napisał(a):
Mówisz, ze nie masz nic do Kindle, ale za każdym razem go deprecjonujesz. podaj zalety swojego rozwiązania i nie koncentruj się na wadach konkurenta.
Ale to są często te same rzeczy. Np. polinkowane pliki HTML (częsty format dokumentacji oprogramowania) wgrane na czytnik można sobie spokojnie przeglądać na Onyksach, a na Kindlach począwszy od 3. nie da się, chociaż przeglądarka internetowa w nich jest.


20 wrz 2012 18:59:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: