Teraz jest 24 lut 2018 18:36:09

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Pierwszy czytnik - max. 300 zł 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2
Post Re: Pierwszy czytnik - max. 300 zł
Cyfranek napisał(a):
Dlaczego "podobno"? Traktujesz moje (i nie tylko moje) doświadczenie opisane na blogu (z którego wpis Ci podawałem w odpowiedzi na Twoje pytania) jako plotkę czy łgarstwo?

Szanowny Kolego, nie bądź taki drażliwy. Facet nie zna żadnego z nas (mam na myśli forumowiczów), pisząc o info z naszych opinii, pisze o tym, co przeczytał od obcych ludzi. Więc nie może pisać, że na pewno, tak by mógł tylko jak by sam spróbował albo jego zaufany kumpel mu powiedział.
Wiem, co masz na myśli, ale podobno równie dobrze może oznaczać, że prawdopodobnie (nie na pewno).
A jeśli coś pisze na podstawie naszych postów, to może jedynie napisać, że prawdopodobnie a nie na pewno.
Jestem pewien, że właśnie to miał na myśli.
Swoją drogą, to, że kilku osobom, które opisały wyłączenie reklam, udało się to w przeszłości, wcale nie musi oznaczać, że:
1. Kilku innym równie dobrze się mogło nie udać, tylko akurat o tym nie napisały. Tak zawsze jest, jeśli liczymy na czyjąś dobrą wolę (pracownika z którym będziemy gadać) - może ją mieć, a może nie.
2. Było to w przeszłości, a jak to mądry człowiek dawno temu powiedział, panta rei, teraz albo od tygodnia wszystko może być zupełnie inaczej - bo np. ktoś z reklamodawców się zorientował i zareagował.

Oczywiście, żebyśmy się rozumieli, nie poddaję w wątpliwość twojej prawdomówności, tylko fakt, że stan obecny nie koniecznie musi się zgadzać z wcześniejszymi doświadczeniami w tym zakresie.

19 mar 2015 15:55:40
Użytkownik

tps4 - dzięki za fajne linki, jak pisałem ja też jestem na kupnie, tym razem na prezent.

Phate - masz rację, jeśli chodzi o obawy związane z awaryjnością. Też się tego obawiam.
Jeśli chodzi o moje Onyxy, zwłaszcza w Angel Glow nie bardzo działa Dropbox, ale to dla mnie jednak poboczna sprawa. Poza tym nic się nie zepsuło, od nowości tak jest :)
W zakresie głównych funkcji bez problemu od ponad roku.
Jeśli chodzi o poprzedniego Onyxa - około 4 lata bez najmniejszych problemów. W dodatku bateria nadal daje radę :)
Natomiast wartość moich doświadczeń pomniejszają 2 fakty:
1. Są to póki co tylko moje doświadczenia, więc może po prostu mam szczęście - nie czytałem jeszcze co inni piszą o tych modelach. Ale zauważyłem, że ogólnie opinie o Onyxach się psują.
2. Patrząc na poprzedniego Onyxa i na Angel Glow, poprzedni wygląda na zdecydowanie solidniej wykonany. Dlatego obawiam się, że firma stopniowo coraz mniej się stara.

Podsumowując - mam raczej dobre doświadczenia z Onyxami, ale wbrew swoim doświadczeniom, też się obawiam. Za to parametry i cena kuszą....
Jednak prawdopodobnie zdecyduję się na Pocketbooka lub podstawowy Kobo.

19 mar 2015 16:07:48
Admin

eCzytnik: kindle
Artii napisał(a):
Cyfranek: wyłączenie reklam musisz wyprosić (i chyba nie na chacie tekstowym), a nawet jak masz pecha, to może się nie udać, jak trafisz na nie odpowiednią osobę, wtedy ponoć trzeba próbować później, tak by na tego gościa nie trafić. Ale nie jest nigdzie napisane że "się należy".

Mam kindle z amazon.com i wyłączyli mi na chacie. Wielu innym osobom z forum również.

19 mar 2015 16:45:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Ok, a pomijając Kindla (dla mnie nawet bez reklam nie do przyjęcia z uwagi na brak slotu na karty i supportu dla epubów),
to co byście polecali w okolicy 300zł?

19 mar 2015 21:12:52
Użytkownik

Ja w tej chwili zastanawiam się jeszcze nad Pocketbookiem 614 basic 2
Wydaje się fajną opcją, ma kartę Sd, polskie menu, lepsze parametry podzespołów (nie wiem jak to wpływa na pracę)
Można go kupić w empiku, a jeśli masz punkty payback to jeszcze ładną zniżkę można wyciągnąć (ja właśnie tak mam zamiar zrobić).

Chyba, że wiadomo jest o jakiejś strasznej wadzie tego modelu - wówczas mój plan się posypie.

20 mar 2015 6:44:21
Mod

eCzytnik: PB622
michalt001 napisał(a):
Ok, a pomijając Kindla (dla mnie nawet bez reklam nie do przyjęcia z uwagi na brak slotu na karty i supportu dla epubów),
to co byście polecali w okolicy 300zł?

A ja zaproponuje PB 515 Mini - do dostania za około 220 zł. Fajny, mały. Mnie zachwycił.

20 mar 2015 12:21:02
Użytkownik

eCzytnik: Nook ST, PB 613
Jeśli ktoś nie boi się elektroniki poekspozycyjnej bez długiej gwarancji, a tylko z rozruchowa to polecam nooka simple touch with glowlight.
Bardzo dobrze ulokowane nieznacznie ponad 200 zł za czytnik z pearl, podświetleniem, praktycznie bez ghostingu.

20 mar 2015 18:32:55
Użytkownik

eCzytnik: Nook STwG
tps4 napisał(a):
Jeśli ktoś nie boi się elektroniki poekspozycyjnej bez długiej gwarancji, a tylko z rozruchowa to polecam nooka simple touch with glowlight.
Bardzo dobrze ulokowane nieznacznie ponad 200 zł za czytnik z pearl, podświetleniem, praktycznie bez ghostingu.

Również polecam, do tego root i można sobie spokojnie poczytać mobi/epub a także nawet i Pocket, oraz Instapaper (poprzez InstaFetch).

20 mar 2015 22:15:38
Użytkownik

tps4 napisał(a):

A gdzie dokładnie takiego można kupić?

22 mar 2015 16:22:49
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Na allegro.

22 mar 2015 18:37:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: Nook ST, PB 613
pitras napisał(a):
tps4 napisał(a):

A gdzie dokładnie takiego można kupić?

Jak wyżej allegro, a dokładniej tu - http://allegro.pl/czytniki-ebookow-czyt ... zia%C5%82y

23 mar 2015 7:31:03
Użytkownik

Dzięki, rozumiem że na aukcję z poekspozycyjnymi trzeba cierpliwie czekać, bo teraz żadnych takich nie widzę.

23 mar 2015 18:32:46
Użytkownik

No i wracam do początku.
Zakupiłem w empiku Pocketbook'a 614 basic 2 ale oddałem go na gwarancję zw względu na głośno działający przycisk przewracania w przód strony oraz zacięcia w menu czytnika.
Przez błąd pracowników dostałem całkowity zwrot kosztów i mam możliwość w podobnej cenie wybrać inny model.

Testowałem 2 dni ten 614 basic i mi się podobał (ale jeśli każdy model będzie miał tak głośny przycisk to chyba go odrzucę)

W podobnej cenie mogę także kupić:
Pocketbook 624 basic
ONYX BOOX C65S CLASSIC
Czytnik e-booków LARK FreeBook 6.0 E Ink, 6.0 ", 2GB

Prosiłbym o pomoc, muszę podjąć decyzję jak najszybciej

30 mar 2015 14:29:30
Mod

eCzytnik: PB622
Z tej trójki ja z pewnością odrzuciłbym Larka. Co do Onyxa - tutaj jest cała dyskusja: onyx-boox-f162/onyx-boox-c65s-classic-warto-t14690.html. W szczególności warto przeczytać rzeczową i dość wnikliwa opinię kogoś, kto używał zarówno tego Onyxa jak i Pocketbooka: post112864.html#p112864

30 mar 2015 14:59:28
SwiatCzytnikow.pl

eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Z tych trzech to PB624.

30 mar 2015 15:18:42
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona