Teraz jest 20 kwi 2024 15:10:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Pierwszy czytnik - max. 300 zł 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2015 14:15:00
Posty: 18
Post Re: Pierwszy czytnik - max. 300 zł
Czy ktoś z was posiada ten model Kindla i może coś więcej z praktyki o nim powiedzieć ? (chodzi o Kindle 7)


18 mar 2015 18:46:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2015 23:54:04
Posty: 5
eCzytnik: Cybook Odyssey Frontlight HD
Post Re: Pierwszy czytnik - max. 300 zł
Cyfranek napisał(a):
Czy porównywałeś oświetlenie tego Cybooka z innymi czytnikami? Bo Francuzi, po przebadaniu, zjechali najnowszego za zimne i pulsujące podświetlenie: https://www.facebook.com/cyfranekblog/p ... 22/?type=1


Świeci równo bez efektu pulsowania - praktycznie mam ustawione na stałe na 2 poziomie - zauważyłem że dobrze to kompensuje zmienne oświetlenie np. jadąc w autobusie. Kiedy jest jasno i tak go prawie nie widać a w "strefie cienia" czyta się dobrze. Na żywotność baterii również to chyba nie ma zbytniego wpływu bo jak naładowałem po zakupie tak już działa prawie miesiąc - wyłączany do stand-by ale prawie nie używam WIFI.


18 mar 2015 18:54:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2015 14:15:00
Posty: 18
Post Re: Pierwszy czytnik - max. 300 zł
Hmm ciekawa kontroferta w stosunku do Kindla.
Ale wydaje mi się to dość podejrzane aby czytnik przewyższający sporo opcjami i specyfikacją pozostałe czytniki z tej kategorii był w takiej cenie...
A czy to podświetlenie też można wyłączyć aby ekran był jak w Kindlu 7 ?

PS
Te modele cybooka oferowane na allegro są powystawowe lub po naprawie stąd taka niska cena.
Jednak wciąż zostaje przy Kindlu ;p


18 mar 2015 19:09:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2015 23:54:04
Posty: 5
eCzytnik: Cybook Odyssey Frontlight HD
Post Re: Pierwszy czytnik - max. 300 zł
Phate napisał(a):
Hmm ciekawa kontroferta w stosunku do Kindla.
Ale wydaje mi się to dość podejrzane aby czytnik przewyższający sporo opcjami i specyfikacją pozostałe czytniki z tej kategorii był w takiej cenie...
A czy to podświetlenie też można wyłączyć aby ekran był jak w Kindlu 7 ?

PS
Te modele cybooka oferowane na allegro są powystawowe lub po naprawie stąd taka niska cena.
Jednak wciąż zostaje przy Kindlu ;p


Podświetlenie można oczywiście wyłączyć. Cena atrakcyjna bo to leżaki magazynowe ze sklepu internetowego Thalia - nie sądzę żeby były po naprawie. Może miałem szczęście ale mój nie nosił śladów użytkowania :) W pewnym czasie popularne były też czytniki OYO dystrybuowane przez tego sprzedawcę - dlatego się zdecydowałem bo opinie były o nim zwykle pozytywne... Zresztą daje rok gwarancji... Brałem też pod uwagę Larka Freebooka 6.1 ale postanowiłem jednak zaryzykować... Jedyny minus jak narazie to fakt, że niedawno wyszedł upgrade oprogramowania do Cybooków ale nie można go zainstalować na tym modelu ze względu właśnie na brand dla Thalii - Bookeen czeka na potwierdzenie od nich że nowy soft nie gryzie się z tą wersją czytników a Thalia już wycofuje ten model ze swojej oferty więc za bardzo nie ma ciśnienia żeby to sprawdzić skoro obecny soft działa poprawnie...


18 mar 2015 20:52:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Pierwszy czytnik - max. 300 zł
Phate napisał(a):
Czy ktoś z was posiada ten model Kindla i może coś więcej z praktyki o nim powiedzieć ? (chodzi o Kindle 7)


Obecnie takowy używam i testuję na potrzeby recenzji. Pierwszą cześć opublikowałem tutaj: http://cyfranek.booklikes.com/post/1112 ... -ekranem-6
Ogólnie, jak na czytnik w takiej cenie, to udana konstrukcja przy słabym wyglądzie i tandetnym plastiku w obudowie. Szybki, sprawny, dobrze reaguje na dotyk, miły dla oka ekran, dobrze się czyta.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


18 mar 2015 21:04:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Pierwszy czytnik - max. 300 zł
A brałeś pod uwagę PocketBooki?
Na przykład:
http://www.ceneo.pl/28277349#mh=d8E3wIe ... tbB_wUt8A2
albo z podświetleniem:
http://www.ceneo.pl/27059170#tab=spec

Ja chyba jeden z nich kupię koleżance w prezencie. Jak dla mnie możliwość wsadzenia microSD to konieczność, tak samo jak czytanie Epubów. Kindle chyba tego nie ma.
Dlaczego?
1. Wiele moich książek jest tylko w pdf. Potrafią zajmować grubo ponad 100MB. A niedawno zakupiona (bardzo fajna) książka "Po omacku" w formacie Epub ma...ponad 600MB! Tak. W świetle tego opieranie się tylko na kilku GB wbudowanej pamięci to porażka.
2. Epub - cóż, nie każda książka jest dostępna w mobi a nie chce mi się bawić w konwertowanie, tym bardziej by się nie chciało koleżance.
I jeszcze reklamy - część Kindli ma reklamy, zwykle trzeba było zwracać uwagę, żeby było w aukcji "bez reklam".

Na pewno przyglądnę się też Onyxom i65s i C65s. Raczej C65S - cena prawie ta sama a 1024 rozdzielczość.
Mam od kilku lat Onyxa A62 czy 65, z którego jestem b. zadowolony, Onyxa Angel Glow - też jestem zadowolony, ma podświetlenie, ale gorzej wykonany niż poprzedni i Kobo H2O (najnowszy nabytek). Każdy z nich polecam, jeśli by ktoś się w dobrej cenie używanego pozbywał (ja się nie pozbywam).

Być może jeszcze Kobo touch - niewiele ponad 200zł:
http://allegro.pl/czytnik-ebook-kobo-to ... 89746.html

No i na koniec - te o których piszę można bez problemu w PL kupić. Podobno to nie ma znaczenia, ale ja jednak jestem nieufny jeśli chodzi o zakupy za granicą (pod względem gwarancji i czasu oczekiwania na przesyłkę po zakupie i w przypadku reklamacji, kosztu wysłania w przypadku reklamacji...). Może niesłusznie, dlatego na końcu piszę.


19 mar 2015 2:29:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2015 14:15:00
Posty: 18
Post Re: Pierwszy czytnik - max. 300 zł
No i pięknie.
Pojawiła się kontroferta w stosunku do Kindla.

Nad PocketBookiem 614 tez się zastanawiam i biorę go pod uwagę.
Szczerze to też bym wolał urządzenie z Polskiego rynku, z kartą microSD i bez reklam (Kindle bez reklam są sporo droższe - ale podobno można w łatwy sposób je wyłączyć pisząc do obslugi Amazon.de)

Z opinii na forum Onyxy bardzo często ulegają awarią - to trochę odstrasza.

Muszę znaleźć jakąś recenzję tego Pocketbooka bez podświetlenia i porównać go z Kindlem.
Chyba, że ktoś z was go posiada i może kilka słów o nim napisać.


19 mar 2015 7:42:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Pierwszy czytnik - max. 300 zł
Phate napisał(a):
(Kindle bez reklam są sporo droższe - ale podobno można w łatwy sposób je wyłączyć pisząc do obslugi Amazon.de)


Dlaczego "podobno"? Traktujesz moje (i nie tylko moje) doświadczenie opisane na blogu (z którego wpis Ci podawałem w odpowiedzi na Twoje pytania) jako plotkę czy łgarstwo?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


19 mar 2015 9:40:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2015 14:15:00
Posty: 18
Post Re: Pierwszy czytnik - max. 300 zł
Oczywiście ze nie traktuje tego jako kłamstwo czy plotkę. Cenie wszystkie uwagi i informacje uzyskane od Ciebie i innych forumowiczów. Napisałem "podobno" bo sam nie mam doświadczenia w tej dziedzinie.
Masz jednak racje co do felernego sformułowania. Powinienem napisać: reklamy w kindlu dość łatwo wyłączyć zgodnie z informacjami z Forum.

Przepraszam jeśli Was urazilem.


19 mar 2015 9:50:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Pierwszy czytnik - max. 300 zł
Phate napisał(a):
Muszę znaleźć jakąś recenzję tego Pocketbooka bez podświetlenia i porównać go z Kindlem.
Chyba, że ktoś z was go posiada i może kilka słów o nim napisać.


Jeden z testów jest tu - http://www.blog.czytio.pl/index.php/poc ... -wrazenia/ i tu - http://www.blog.czytio.pl/index.php/tes ... 4-basic-2/
A tu - http://www.blog.czytio.pl/index.php/por ... 614-basic/ porównanie podstawowych funkcjonalności PB i kindle


19 mar 2015 10:46:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Pierwszy czytnik - max. 300 zł
Cyfranek: wyłączenie reklam musisz wyprosić (i chyba nie na chacie tekstowym), a nawet jak masz pecha, to może się nie udać, jak trafisz na nie odpowiednią osobę, wtedy ponoć trzeba próbować później, tak by na tego gościa nie trafić. Ale nie jest nigdzie napisane że "się należy".
Warto o tym pamiętać.

Więc te "podobno" jest jakby co, uprawnione.

Podobnymi legendami obrosło wymienianie bez problemów czytnika z pękniętym ekranem, jest tylko (aż!) spora szansa na zniżkę na następny w takim przypadku.


19 mar 2015 12:02:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Pierwszy czytnik - max. 300 zł
Artii napisał(a):
Cyfranek: wyłączenie reklam musisz wyprosić


No trudno się spodziewać, że powinienem zażądać wyłączenia reklam. Nie dlatego Amazon czytniki z reklamami sprzedaje 20 EUR taniej, żeby rezygnować z tej kasy ot tak. Tańszy czytnik jest nośnikiem reklamy, stąd upust. Jeśli reklamy nie chcę, to oficjalnie powinienem dopłacić te 20 EUR. Dlatego poprosiłem, tak poprosiłem (ale nie wyprosiłem) o wyłączenie i w krótkim czasie miałem to wyłączone. Gdyby się nie zgodzili, to wcale bym nie rozpaczał, bo reklamy nie są inwazyjne.

Opisałem na blogu jak było i twierdzę, że tak było. Przerabiali to też inni, czytałem na ten temat sporo wpisów i nie sądzę, żeby to pisali tajni agenci Amazona. Natomiast "podobno" niesie dla mnie inne przesłanie, stąd moja uwaga.

Artii napisał(a):
Podobnymi legendami obrosło wymienianie bez problemów czytnika z pękniętym ekranem


Mylisz (mylą?) zapewne naprawę gwarancyjną z obsługą pogwarancyjną. Na gwarancji (ale tylko w Amazonie) wymieniają taki czytnik i już (podobno).

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


19 mar 2015 12:32:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Pierwszy czytnik - max. 300 zł
Cyfranek napisał(a):
Dlaczego "podobno"? Traktujesz moje (i nie tylko moje) doświadczenie opisane na blogu (z którego wpis Ci podawałem w odpowiedzi na Twoje pytania) jako plotkę czy łgarstwo?


Szanowny Kolego, nie bądź taki drażliwy. Facet nie zna żadnego z nas (mam na myśli forumowiczów), pisząc o info z naszych opinii, pisze o tym, co przeczytał od obcych ludzi. Więc nie może pisać, że na pewno, tak by mógł tylko jak by sam spróbował albo jego zaufany kumpel mu powiedział.
Wiem, co masz na myśli, ale podobno równie dobrze może oznaczać, że prawdopodobnie (nie na pewno).
A jeśli coś pisze na podstawie naszych postów, to może jedynie napisać, że prawdopodobnie a nie na pewno.
Jestem pewien, że właśnie to miał na myśli.
Swoją drogą, to, że kilku osobom, które opisały wyłączenie reklam, udało się to w przeszłości, wcale nie musi oznaczać, że:
1. Kilku innym równie dobrze się mogło nie udać, tylko akurat o tym nie napisały. Tak zawsze jest, jeśli liczymy na czyjąś dobrą wolę (pracownika z którym będziemy gadać) - może ją mieć, a może nie.
2. Było to w przeszłości, a jak to mądry człowiek dawno temu powiedział, panta rei, teraz albo od tygodnia wszystko może być zupełnie inaczej - bo np. ktoś z reklamodawców się zorientował i zareagował.

Oczywiście, żebyśmy się rozumieli, nie poddaję w wątpliwość twojej prawdomówności, tylko fakt, że stan obecny nie koniecznie musi się zgadzać z wcześniejszymi doświadczeniami w tym zakresie.


19 mar 2015 16:55:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Pierwszy czytnik - max. 300 zł
tps4 - dzięki za fajne linki, jak pisałem ja też jestem na kupnie, tym razem na prezent.

Phate - masz rację, jeśli chodzi o obawy związane z awaryjnością. Też się tego obawiam.
Jeśli chodzi o moje Onyxy, zwłaszcza w Angel Glow nie bardzo działa Dropbox, ale to dla mnie jednak poboczna sprawa. Poza tym nic się nie zepsuło, od nowości tak jest :)
W zakresie głównych funkcji bez problemu od ponad roku.
Jeśli chodzi o poprzedniego Onyxa - około 4 lata bez najmniejszych problemów. W dodatku bateria nadal daje radę :)
Natomiast wartość moich doświadczeń pomniejszają 2 fakty:
1. Są to póki co tylko moje doświadczenia, więc może po prostu mam szczęście - nie czytałem jeszcze co inni piszą o tych modelach. Ale zauważyłem, że ogólnie opinie o Onyxach się psują.
2. Patrząc na poprzedniego Onyxa i na Angel Glow, poprzedni wygląda na zdecydowanie solidniej wykonany. Dlatego obawiam się, że firma stopniowo coraz mniej się stara.

Podsumowując - mam raczej dobre doświadczenia z Onyxami, ale wbrew swoim doświadczeniom, też się obawiam. Za to parametry i cena kuszą....
Jednak prawdopodobnie zdecyduję się na Pocketbooka lub podstawowy Kobo.


19 mar 2015 17:07:48
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Pierwszy czytnik - max. 300 zł
Artii napisał(a):
Cyfranek: wyłączenie reklam musisz wyprosić (i chyba nie na chacie tekstowym), a nawet jak masz pecha, to może się nie udać, jak trafisz na nie odpowiednią osobę, wtedy ponoć trzeba próbować później, tak by na tego gościa nie trafić. Ale nie jest nigdzie napisane że "się należy".

Mam kindle z amazon.com i wyłączyli mi na chacie. Wielu innym osobom z forum również.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 mar 2015 17:45:35
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: