Teraz jest 29 mar 2024 14:45:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Ostateczny wybór - czytnik do 300 zł 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Ostateczny wybór - czytnik do 300 zł
Nawet nie chodzi, o jazde tramwajem, ale możesz siedzieć wygodnie w fotelu, jedną ręką popijać kawkę drugą obługiwać czytnik. Skoro dotykowy ekran jest tak zajedwabisty, to po co w takim razie dodawane są w dotykowych czytnikach fizyczne przyciski? Pomijając już fakt, że ekran obsługiwany dotykiem łapie ślady po paluchach. Co to za wygoda użytkowania, która każe Ci przerywać lekturę?
Wygodny w użytkowaniu, to taki ekran, który można użytkować w jak największej liczbie sytuacji i obsługiwać, angażując do tego jak najmniejszą liczbę organów.
Jest też zagadnienie, że dla niektórych czytnik obsługiwany przyciskami może wydawać się obciachem. Czasem lans i owczy pęd wygrywa z wygodą.
Nie żebym był zupełnym przeciwnikiem dotykowych ekranów, ale w najprostszych operacjach przy zwykłym czytaniu wygodą obsługi mogą ustępować przyciskami.
Zalety obsługi dotykiem ujawniają się dopiero w obsłudze obsłudze przeglądarki internetowej i aplikacji, a te nie są kluczowym funkcjami czytnika ebooków z ekranem eInk.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


09 lis 2013 18:38:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2012 17:32:03
Posty: 8
eCzytnik: -
Post Re: Ostateczny wybór - czytnik do 300 zł
Ja pier...
Dlaczego już się nie produkuje butów w uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich? Bo doszliśmy wreszcie do stwierdzenia, że to co wygodne dla jednych nie jest takie dla innych, czy to tak ciężko pojąć? Czy ktokolwiek inny tutaj próbuje przekonać na siłę, że dany model/system/cokolwiek będzie lepsze, jeśli dana osoba nie jest tym zainteresowana?

Znam wady i zalety i ekranów dotykowych i klasycznych. Z jednymi i drugimi miałem styczność. Mi odpowiadają te pierwsze, koniec kropka.

Może zamiast bezsensownych dywagacji ktoś odpowie na moje wcześniejsze pytanie? Jak wygląda kwestia słowników w nooku i cybooku, w którym lepsze/więcej możliwości modyfikacji/instalacji lepszych (zależy mi na ang-ang, najlepiej na ang-pol, ew. jakimś rosyjskim, ale wiem, że z tymi trudno).


09 lis 2013 21:09:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2013 21:17:41
Posty: 40
Lokalizacja: Sulejówek
eCzytnik: OYO SII,Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: Ostateczny wybór - czytnik do 300 zł
Z rosyjskim akurat na cybooku problemu nie będzie, z ang-pol też.
problem jest z działaniem słownika na polskich literach - ignoruje je ;( - czyli kiepsko będzie działać słownik np. pol - ang.
Chodzi o to że nie można zaznaczyć całego słowa z polskimi znaczkami do tłumaczenia, ew zaznacza się kawałek - i jeśli znaczki są na końcu - to pół biedy, ale jak są na początku to znajduje zupełnie coś innego.

jest dostępny skrypt zmieniający z popularnego formatu stardict na słowniki cybooka - ja przerobiłem tym skryptem ang-pol oraz słownik wyrazów obcych, niemieckie, francuskie, włoskie itp też są łatwo dostępne.

nooka nie znam ;(

P.S. Amerykańscy naukowcy odkryli, że pewne czytniki były malowane srebrną farbą i niektóre składniki tej farby działały niekorzystnie na mózg właścieli tych czytników... - uważaj na srebrne!


09 lis 2013 21:32:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2012 17:32:03
Posty: 8
eCzytnik: -
Post Re: Ostateczny wybór - czytnik do 300 zł
Jest rosyjsko-polski do cybooka? Interesują mnie przede wszystkim z obecnego na polski, w drugą stronę są stanowczo mniej istotne. Dzięki za odpowiedź. Coraz bardziej skłaniam się w kierunku cybooka.


09 lis 2013 22:12:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 kwi 2013 19:14:43
Posty: 14
Post Re: Ostateczny wybór - czytnik do 300 zł
Nie żeby coś , ale Tullus wpadasz do mojego tematu i się dobrze bawisz ;) .. Pytałem o to który czytnik polecacie , nie pisałem że ma być tylko dotyk czy tylko przyciski . Wracam i co zastaje ? kłótnie o dotyk vs przyciski + jakieś słowniki rosyjskie.. Spoko , tyle że ja pytałem o to który czytnik waszym zdaniem lepszy , Nook , Kindle Classic czy Cybook ;) Skłaniam się ku Cybookowi bo światełko jest , dlatego jeśli do 350 znacie coś lepszego ze światełkiem to piszcie a jeśli nie to chyba wybiorę Cybooka ;)


09 lis 2013 23:44:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 kwi 2013 19:14:43
Posty: 14
Post Re: Ostateczny wybór - czytnik do 300 zł
Nie wiem czy można wrzucać linki , ale :

http://allegro.pl/czytnik-ebook-cybook- ... 02961.html

http://allegro.pl/czytnik-ebook-cybook- ... 94535.html

Wezmę chyba ten drugi bo w pierwszym linku jest że wersja b-ware , chyba że to nic nie szkodzi.

Dobry wybór ?


10 lis 2013 22:37:20
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Ostateczny wybór - czytnik do 300 zł
Felipee napisał(a):
Nie wiem czy można wrzucać linki

Można, o ile z umiarem i na temat.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 lis 2013 0:51:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 kwi 2013 19:14:43
Posty: 14
Post Re: Ostateczny wybór - czytnik do 300 zł
I co powiecie o tym czytniku ?


12 lis 2013 17:18:52
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Ostateczny wybór - czytnik do 300 zł
To, że już w pozostałych wątkach wszystko zostało powiedziane.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


12 lis 2013 17:37:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2014 1:05:31
Posty: 1
Post Re: Ostateczny wybór - czytnik do 300 zł
ja mam do opylenia ebooka nowiuśkiego właśnie tego odyssey hd front light w pudelku ,i mam jeszcze tego z kindla ale on nie ma pudelka i tez nie jest uzywany. za tego odysseya chciałbym 300zł a za tego kindla to nie wiem,,,,,ale jakby ktoś rzucił mi np 450 zł to wysłałbym 2 i problem z głowy,jeden dla was a drugiego zawsze w prezencie możecie dać. aaaaa jak coś to mam płyt sporo też różnych i także nowych, boby marleye,rolling stonsi itd wiec jak ktoś bd chciał się skontaktować ze mną to prosiłbym najpierw esa napisać a potem ja odzwoniłbym bo od nieznanych nie odbieram. t3d: usunięty rosyjski numer telefoniczny. Proponowałbym kontakt przez PM, albo olanie prawdopobobnego wyłudzacza.


11 kwi 2014 14:13:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: