Teraz jest 28 mar 2024 23:27:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Onyx Boox X61S, PocketBook 611 czy Iriver Story (Cover/HD)? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Onyx Boox X61S, PocketBook 611 czy Iriver Story (Cover/HD)?
Witam!

Pierwszy post/temat i od razu pytanie, ale od czegoś przecież trzeba zacząć :)

Wszystkie w/w są w podobnej cenie, ale nie jestem pewien który wybrać. Byłem już przekonany do Story HD, zobaczyłem Cover Story (dodawanie notatek w książce, słownik w trakcie czytania, pisanie notatek) i po wnikliwej lekturze m.in. tego forum trafiłem na informacje o Onyx Boox.

Może wymienię moje priorytety (poza czytaniem książek w txt/epub), będzie łatwiej. Oto one:
  • czytam dużo publikacji naukowych, które są niestety w PDF; przykład: http://www.iitk.ac.in/kangal/papers/k2011001.pdf
  • lubię czasami poczytać mangi, najczęściej są to pliki jpg spakowane do archiwum zip lub zebrane w folderze;
  • nie muszę/potrzebuję korzystać z wifi i internetu, od tego mam komputer i w ostateczności telefon z Androidem ;);
  • zależy mi na czytelności wyświetlacza, nawet w słońcu, oraz możliwości modyfikowania rozmiarów czcionek;
  • opcjonalnie zależy mi na innych możliwościach dostosowywania tekstu (marginesy, odstępy, etc);
  • czasami miło by było móc przejrzeć np. podręczniki do RPG w formacie PDF;
  • w ogóle nie zależy mi na odtwarzaniu muzyki (korzystam z dobrego playera) ani audiobookach (ten sam player).

Ostatnio widziałem sporo czasopism publikowanych w internecie w formacie djvu2. Czy któryś z czytników ebooków obsługuje ten format? Widziałem, że PocketBook 611 obsługuje djvu (to to samo co djvu2?), ale nie miałem jeszcze okazji poczytać więcej na jego temat.

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie porady :)

Pozdrawiam,
Dominik


27 gru 2011 22:17:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Onyx Boox X61S, PocketBook 611 czy Iriver Story (Cover/H
Djvu2 to chyba piraci wymyślili, w oficjalnym obiegu czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Napisz proszę gdzie się zaopatrujesz w te czasopisma w Djvu2, może się mylę... I lepiej nie kupuj żadnego z wymienionych czytników, bo mają za małe ekrany do zastosowań o których piszesz. Onyx Boox X61S też otwiera pliki *.djvu, ale *.djvu to format skanów, a niestety żaden z 6-calowych czytników nie zapewni Tobie wygodnego czytania naukowych publikacji bez przepływności tekstu i książek poskanowanych z kartek o wielkości >= A5. Są różne udogodnienia do czytania stron A4 na 6-calówkach (różne tryby wyświetlania strony), ale skakanie 6-calówką po stronie A4 zawsze jest niewygodne, nie ma na to dobrego sposobu. Potrzebujesz czytnika 9-calowego, pomyśl o czytniku Boox M90 lub Boox M92 i wydatku rzędu 1400-1500 zł. Są jeszcze Pocketbooki i Kindle DX, ale Pocketbooki mają ekrany o mniejszym kontraście, a Kindle DX obsługuje niewiele formatów. Tak czy inaczej poniżej 1000 zł nic nie znajdziesz, nawet wśród używanych urządzeń.


28 gru 2011 1:13:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Onyx Boox X61S, PocketBook 611 czy Iriver Story (Cover/H
Dziękuję za odpowiedź :)

To niestety dwa razy więcej niż jestem gotów dać za takie urządzenie, a wolałem też żeby było jak najmniejsze.

Dzisiaj będę miał możliwość przetestowania iRiverów (szczególnie "HD"), a może nawet tego Onyxa (czytałem o jego wadach i zapał mi nieco przeszedł), to zobaczę jak sobie radzą z takimi publikacjami. Te ostatnie zazwyczaj są niewielkie, poniżej 20-40 stron, o układzie dwukolumnowym. Może jednak da się je w miarę wygodnie czytać.

EDIT: Pomyślę jeszcze nad jakimś 7" tabletem (tak wiem, czytanie na tablecie...) z Tegrą. Widziałem jak sobie tanie tableciki na jednordzeniowym ARMv8 radzą z PDF'ami i nie było najgorzej w ostateczności :(


28 gru 2011 10:20:15
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx Boox X61S, PocketBook 611 czy Iriver Story (Cover/H
DJVU to standardowy format skanów w polskich bibliotekach cyfrowych. Acz nie sądzę, aby chodziło tu o czytanie czasopism sprzed 80 lat. :-)
Iriver HD może być jakimś rozwiązaniem, choć nie sądzę aby było wygodne.
A jeśli tablet 7" - to tylko z 1024x600

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


28 gru 2011 10:39:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Onyx Boox X61S, PocketBook 611 czy Iriver Story (Cover/H
Witam ponownie :)

Przetestowałem Onyxa (niestety 60s), oba iRivery i jakiegoś Prestigio. Ostatni odpadł niemal od razu, iRiver Cover Story odpadł w porównaniu ze Story HD (ten drugi lepiej otwierał PDFy i miał znacznie lepszy kontrast), natomiast Onyx 60s po prostu mi się nie spodobał (wpierw jakieś problemy z włączeniem, potem z odczytem kart...).

Wymienione przeze mnie PDFy z publikacjami, a także te z podręcznikami do RPG, czytało się wygodnie i bez problemów na Story HD. Widać było wyraźną różnicę w porównaniu do Cover Story. Nawet moją pracę magisterską w formacie doc odczytał całkiem przyjemnie ;) Szkoda że powiększanie odbywa się jak w PDF, a nie podobnie jak w TXT czy EPUB.
Nieco zasmucił mnie fakt, że w przypadku przeglądania plików jpg/bmp (niezależnie czy zip, cbz, djvu czy) nie ma możliwości obrócenia ekranu, ale nie sprawiało to aż tak wielkiego problemu.

Koniec końców zakupiłem model Story HD i teraz wrzucam swoje książki, publikacje i komiksy. Póki co, jestem zadowolony z zakupu :) Jeszcze tylko muszę etui zamówić, bo to w empiku było tragiczne :roll:


28 gru 2011 16:34:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron