Teraz jest 29 mar 2024 9:10:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Onyx 60 czy Pocketbook Pro 603, prośba o radę 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2010 11:21:30
Posty: 9
eCzytnik: PB 903
Post Re: Onyx 60 czy Pocketbook Pro 603, prośba o radę
Witam również noszę się z zamiarem zakupu PocketBook Pro 603.
Zaobserwowałem ciekawą rzecz, mianowicie na stronie http://www.pocketbookreader.com/ prowadzona jest jego sprzedaż (wersji PRO 602, bez 3g i dotykowego ekranu) na rynek amerykański w cenie 169,99$ (wersja bez ładowarki, z ładowarką 199$), zaś Kindle 3G kosztuje 189$. Jak by nie było cena porównywalna, albo niższa:)
Natomiast na rynku europejskim cena tego modelu wynosi 199 tyle ze EUR!!!

Mam nadzieję że w europie ceny jeszcze są nieoficjalne i skłonią się w stronę tych z za oceanu. Sytuacja naprawdę wyglądała by ciekawie :)

Tak że może jest nadzieja że ten sprzęt będzie trochę tańszy i u nas.


04 lis 2010 11:44:54
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Onyx 60 czy Pocketbook Pro 603, prośba o radę
Nie, Pb zawsze tak ustawiał ceny. Po doliczeniu cła i podatku wyjdzie Ci mniej więcej taka cena jaką widzisz w sklepie europejskim. Nic na to nie poradzimy.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


04 lis 2010 11:56:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2008 13:26:26
Posty: 112
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Onyx 60 czy Pocketbook Pro 603, prośba o radę
@Kopic - ale auważ, ze wersja PRO 602 to raczej odpowiednik Kindle WiFi za 109 USD - wiec cena nie do końca porównywalna...

_________________
------------------------------------
Sa souvraya niende missain ye
------------------------------------


04 lis 2010 11:57:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2010 11:21:30
Posty: 9
eCzytnik: PB 903
Post Re: Onyx 60 czy Pocketbook Pro 603, prośba o radę
Szkoda, liczyłem że cena spadnie o te kilka zł:)


04 lis 2010 12:07:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2008 18:00:16
Posty: 14
Post Re: Onyx 60 czy Pocketbook Pro 603, prośba o radę
no tak,

jeśli to kogoś w ogóle interesuje dokonałem już wyboru, nie kierowałem się rachunkiem ekonomicznym, pobawiłem się bowiem Onyxem 60 i zdecydowałem się -( kilka lat od zakupu prs-505 w sumie nie zmieniło się tak wiele ?!), po doświadczeniach z Sony jeszcze wykupię dodatkową gwarancję; przemówiło do mnie wsparcie wielu formatów + jednak fajna możliwość robienia notatek i słownik, nie mówiąc o wsparciu programowym i serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym;

jak już zapoznam się ze sprzętem opiszę w odpowiednim dziale swoje odczucia w porównaniu do soniacza :-)

pozdrawiam

bebzoon

p.s. na Pocketbooka nie chce mi się czekać - przesunięto datę premiery + groźba ewentualnych chorób wieku dziecięcego;


04 lis 2010 19:21:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx 60 czy Pocketbook Pro 603, prośba o radę
bebzoon napisał(a):
Gin Dobra,

;) A gdybyś jednak myślał o czymś innym od Kindle i rozważał zakup PocketBook Pro/Onyx BOOX to gdybym miał sam osobiście wybierać (miałem dziś w rękach nowego PocketBook-a Pro) mimo 16 szarości wobec 8 w BOOX-ie wybrałbym jednak BOOX-a, jakoś tak subiektywnie-niewysławialnie lepiej mi "leży" niż Pocketbook :::?
Oba są bardzo podobne funkcjonalnie - mają swoje wzajemne odpowiedniki z WiFi i bez...
Może na plus dla BOOX-a niech posłuży IVONA, Legimi i dobry serwis w Polsce...

Edit: Spóźniłem się parę minut, ale po tej samej myśli ;)

_________________
W Obrazek też ;)


04 lis 2010 19:22:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Onyx 60 czy Pocketbook Pro 603, prośba o radę
Co do słownika w Booxie trzeba się liczyć z tym, że czasem zawodzi - więc jest dobry, pod warunkiem, że trochę już język łapiemy i poradzimy sobie jak jakiegoś odmienionego słowa nie znajdzie. Bo wychodzenie z książki, by otworzyć słownik standalone i słówko sprawdzić byłoby zbyt uciążliwe.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


04 lis 2010 20:41:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2008 18:00:16
Posty: 14
Post Re: Onyx 60 czy Pocketbook Pro 603, prośba o radę
Magnes napisał(a):
Co do słownika w Booxie trzeba się liczyć z tym, że czasem zawodzi - więc jest dobry, pod warunkiem, że trochę już język łapiemy i poradzimy sobie jak jakiegoś odmienionego słowa nie znajdzie. Bo wychodzenie z książki, by otworzyć słownik standalone i słówko sprawdzić byłoby zbyt uciążliwe.


hmm, i tego się nieskromnie mówiąc obawiam - interesuje mnie ang-ang, od ponad 10 lat czytam w rzeczonym języku i jeśli sięgam po słownik to jest to Oxford English ang-ang - ale oryginał łamie mostek w czytaniu na leżąco :-)

pozdr

bebzoon


04 lis 2010 21:47:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Onyx 60 czy Pocketbook Pro 603, prośba o radę
Jak czytasz po angielsku 10 lat, to jaki problem? W przypadku PDF (nie sprawdzałem przy innych formatach, może się da, może nie) możesz też sobie oznaczyć rysikiem słówko do sprawdzenia później, żeby nie przerywać czytania niepotrzebnie.
Ale osobiście nie kupiłbym teraz Booxa, bo Kindle jest znacznie tańszy i ma wbudowany bardzo dobry (z tego co ludzie pisali) słownik ang-ang.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


04 lis 2010 22:13:15
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron