Teraz jest 25 kwi 2024 3:38:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Mój pierwszy e-czytnik. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:21:46
Posty: 12
Post Mój pierwszy e-czytnik.
Witam, ostatnio mocno nakręciłem sie na e-czytnik wiec pierwsze co postaralem sie ogarnac temat "ogolnikowo". I to czego jestem pewien to, ze chce urzadzenie wylacznie do czytania, bez zadnych zbednych rozpraszaczy (ktore na codzien i tak skutecznie knoca mi plany :)).
Oczywiscie najpopularniejszym urzadzeniem teraz jest Kindle i tak sie zastanawiam, czy to najlepszy wybor? Na allegro lataja po 380 zl (kindle4) sponsorowane (mysle, ze wiem co to znaczy, po prostu banner na dole menu). Mam zamiar czytac pozycje zagraniczne i pewnie glownie takze te w naszym ojczystym jezyku. I teraz wazne pytanie, na aukcji pisze, ze polskiego menu kindle nie ma, ale czy poradzi sobie z polskimi czcionkami? Zdaje sobie sprawe, ze pewnie poruszane bylo to x razy, ale tym tematem chce sie rowniez utwierdzic w slusznosci mojej decyzji i zadac przy okazji inne pytania. Mam takze pytanie czy bede mogl podczas czytania jakos zaznaczyc sobie pewien fragment? Czyms w stylu pinezki albo czyms podobnym, nie chodzi o pisanie komentarzy bo z tym bez klawy jest problem, ale o zaznaczenie co ciekawszych fragmentow, albo nieznanych slowek.


11 gru 2011 23:33:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2011 20:44:27
Posty: 14
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
Polskie znaki są, tym się nie martw.
Co do zaznaczania : Na pewno są zakładki (Bookmark) i powinno być zaznaczanie (highlights nie korzystałem ).


12 gru 2011 0:06:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:21:46
Posty: 12
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
Ok, chcialbym do 15-16 sie zdecydowac ostatecznie, wiec jakby ktos jeszcze mogl sie udzielic bylbym wdzieczny


12 gru 2011 21:22:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2011 12:58:54
Posty: 2
Lokalizacja: Łódź
eCzytnik: onyx
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
Rzecz w sumie gustu, ale nie polecałbym Kinddla. Ja jestem zadowolony z Onyxa, choć to wcale niezaawansowana wersja (może to nawet zaleta). Jedno jest pewne, nie wolno się połaszczyć na niską cenę, widziałem już kilka czytników, które robiły świetne cenowe wrażenie 200-400 a przy bliższym oglądzie okazywało się że strasznie zamulają i baterie wcale nie są rewelacyjne. Zobacz może w niektórych księgarniach internetowych, wiem że np Gandalf ma czytniki dość dobrze opisane.


13 gru 2011 13:10:19
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
:roll: Stawrogin, z całym szacunkiem, ale Ty widziałeś Kindla i porównywałeś do czegoś, czy tylko widziałeś tanie urządzenia, po czym uznałeś, że skoro produkt Amazonu jest najtańszy to też do niczego?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 gru 2011 13:37:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
200-400 złotych? Za tyle z prawdziwych, e-papierowych czytników to najwyżej eClicto dało się wyrwać przez chwilę - tutaj rzeczywiście bateria słaba i może dłużej się namyślać. Wystarczy jednak dołożyć stówkę i przy Kindlu naprawdę nie ma takich problemów.


13 gru 2011 13:41:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:21:46
Posty: 12
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
Ogolnie mam takie podejscie, ze jednak hype na kindla jest wydaje mi sie ogromny i mimo, ze wiem o istnieniu innych czytnikow to sa jakos w cieniu. Patrzalem Onyx'y na allegro i ceny zaczynaja sie od 700 zl, a to o wiele za duzo. Jedyny czytnik odziwo nad jakim myslalem jako konkurencie dla kindla byl ktorys z czytnikow (starszych bodaj)Sony. Mial nawet dotykowy ekran, ale ekran już 5'. A skoro zdecydowalem sie, ze ma to byc tylko do czytania tak kindle wygrywa bo ma ta 6' i nowszej generacji e-ink. Zaluje, ze nie wiedzialem o ebookach kiedy eclicto kosztowal 200 zl bobralbym w ciemno, ale w tej chwili wydaje sie, ze w tej najnizszej cenie kindle niema konkurencji. Im mniej pieniedzy przeznacze tym lepiej. I tak juz narazam sie na glupie pytania dlaczego nie tablet i dlaczego to ma czarno bialy ekran i czemu az tyle kosztuje i czemu nie tablet o_o.


13 gru 2011 14:42:43
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
gawronizm napisał(a):
I tak juz narazam sie na glupie pytania dlaczego nie tablet i dlaczego to ma czarno bialy ekran i czemu az tyle kosztuje i czemu nie tablet o_o.

To zacznij dręczyć znajomych pytaniami "czemu az tyle kosztuje" i "czemu nie czytnik?".

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 gru 2011 14:48:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:21:46
Posty: 12
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
Heh :) Tak naprawde mam to gdzies, ale juz bylem swiadkiem stwierdzen, ze lepiej kupic tablet :P Mam stacjonarke i laptopa, naprawde potrzebuje ten trzeci komputer!!1111 Ale to temat rzeka, a ja sam wiem zawsze najlepiej ;)

A moze Sony prs-600? Jednak ma 6"
http://allegro.pl/sony-prs-600-ebook-re ... 92065.html


13 gru 2011 17:18:01
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
Używany, a akurat w 600 ekran dotykowy jest NAD ekranem E-Ink i dodatkowo psuje kontrast tego Vizplexa. No i ktoś kiedyś na forum na Kompranet narzekał.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 gru 2011 21:34:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:21:46
Posty: 12
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
Dzieki, zreszta sceptycznie do tego bylem nastawiony bo jedyne porownania jakie znalazlem to porownania do Kindla 2, czyli to juz kupa czasu :) Wiec to chyba wszystko, dalej bede sie rozgladal, ale to juz pewne, ze wezme K4, teraz kwestia wyboru sprzedawcy na allegro.


13 gru 2011 23:13:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2011 15:19:51
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
żeby się za bardzo nie rozpisywać, poczytaj najpierw ten temat:
http://forum.eksiazki.org/amazon-com-kindle-f146/kupno-kindle-4-na-allegro-opinie-t10637.html

Masz tam sporo opinii na temat kupowania Kindle'a przez Allegro.

Z osobistych doświadczeń, kupowałem 3x Kindle 3, jednego K4 (rodzinka itp), wszystkie przez Amazon i na pewno bym przez Allegro nie zakupił.


13 gru 2011 23:47:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
Dla mnie cena Kindle 4 Classic to jest okolica 500 zł (160$) - wszystko tańsze jest obciążone ryzykiem braku lub problematycznej gwarancji. Natomiast wersja Keyboard to już ponad 600 zł (197$) i przy nim można (warto) się zastanowić nad czytnikiem innej marki...

Decydując się na najtańszą opcję czyli Kindle Classic, trzeba się pogodzić z:
- brakiem audio
- słabszą baterią
- tylko 1,2 GB miejsca w pamięci urządzenia (brak SD)
- ustawiczną konwersją i częstym usuwaniem DRM jeśli chcemy czytać polskie i legalne książki
- szczątkową obsługą pdf-ów
- brakiem podziału na "grupy" książek lub walką z "kolekcjami" zamiast przejrzystego wglądu w katalogi
- ograniczeniem krojów czcionek
- brakiem dzielenia wyrazów
- dodatkowym zakupem okładki/futerału
- brakiem niezależnej od komputera ładowarki
a jeśli nie zdecydujemy się na jailbreak-a, który wkrótce powinien być, to też:
- obcojęzycznym menu
- brakiem możliwości wprowadzenia polskich liter
(piszę z punktu widzenia polskiego użytkownika, czytającego głównie po polsku)

Jeśli się ma pełną świadomość ograniczeń i decyduje na najniższą cenę to w porządku - urządzenie doskonale nadaje się do czytania e-booków :)
Jeśli jednak chcemy czegoś więcej i mamy szansę na kasę na ten cel to jest w czym wybierać.

_________________
W Obrazek też ;)


13 gru 2011 23:55:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
airs, "słabsza bateria" jest słabsza od... tej w innych Kindlach. Jakoś nie widziałem porównań, który czytnik ma najlepszą. Wiemy tylko, że zwykły Kindle na pewno nie - bo producent sam zaznacza, że pozostałe modele mają wydajniejszą. Na wiele wad o których piszesz natomiast można przymknąć oko, Kindle to po prostu świetny sprzęt do czytania e-booków, jest mały i lekki, co także ma znaczenie, a skoro tani, to czego chcieć więcej. Większość użytkowników nie potrzebuje tutaj bajerów. Ważny jest także ekosystem Amazona, to wartość dodana, której nie oferują inne czytniki - możliwość przesyłania ebooków via e-mail, przestrzeń na nie w chmurze, te funkcje naprawdę się przydają. Amazon wie, jak przyciągnąć klientów.


14 gru 2011 1:50:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Mój pierwszy e-czytnik.
Dla różnych ludzi, różne cechy są istotne, jedne bardziej drugie mniej. Chodzi mi o to, zeby mieć tego świadomość, a nie powielać "owczego pędu".
To że świetny sprzęt do czytania też sam napisałem ;)
"Ekosystem" Amazona istotnie jest atrakcyjny, ale dostępny po angielsku - patrzę z punktu widzenia polskiego użytkownika.

A co do baterii to nawet tu na forum można znaleźć, przykładowo:
Kindle 3 (keyboard) 1750 mAh
kindle Classic 890 mAh
Pocketbook 1530 mAh
Onyx BOOX 1600 mAh
Sony Reader 750-800 mAh (serie 3xx, 5xx, 6xx)

_________________
W Obrazek też ;)


14 gru 2011 3:07:21
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron