Teraz jest 28 mar 2024 12:31:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Może wreszcie pojawi się aplikacja Virtualo na Onyx Boox i62? Pocketbook 622 rzeczywiście będzie teraz stanowić konkurencję dla Booxa i62, Onyx powinien kontratakować od dawna zapowiadaną aplikacją Virtualo, umożliwiającą wygodne zakupy książek, wtedy się obronią. Na pewno nie ma teraz sensu kupować czytnika - warto poczekać te kilka tygodni na wejście Amazona do Polski - może się okazać, że Kindle bez reklam będzie sprzedawany u nas za 99 euro (414 zł) i w odpowiedzi stanieją też inne (porządniejsze) czytniki.


14 kwi 2012 2:46:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2012 9:31:44
Posty: 23
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
No tak ale kiedy wejdzie Amazon do Polski to nie wiadomo. A co do sprzedaży Kindla u nas to nie wiadomo czy będzie.


14 kwi 2012 13:15:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
wujo444 napisał(a):
PDF to zło :P W KT mozna wyświetlać je w dwóch trybach: portrait (czytnik pionowo) - można przybliżać i oddalać, ale jest to nieprecyzyjne
Tak PDF to nie jest format odpowiedni dla czytników z ekranem 6 cali.
Ale w Pocketbook i Onyx Boox czy iRiver HD, przeglądarka PDF ma jeszcze tryb "reflow" w którym można powiększać tekst (jeśli nie są to obrazki ze skanów) i swobodnie czytać w trybie portretowym lub landscape, z dowolną wielkością czcionki.

_________________
W Obrazek też ;)


15 kwi 2012 2:19:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2012 19:28:52
Posty: 46
eCzytnik: notebook, smartfon, onyx boox a60
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Jak sądzicie, czy rzeczywiście czytnik Pocketbook 622, moze byc taka rewelacja? Czy wiecie moze, czy juz jest w sprzedazy i czy mozna go w jakims sklepie wziac do reki i sprawdzic? Podobno mial być w kwietniu dostepny w Polsce. Czy ów czytnik, moze byc lepszy i wygodniejszy niż Onyx boox a60? Czy to tylko kolejny chwyt marketingowy, a nie prawdziwy hit? Miał z nim już, ktoś z Was do czynienia?


15 kwi 2012 23:00:39
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Emill napisał(a):
kiciek1967 napisał(a):
Pocketbook 622 Touch-Killer wszystkich czytników.Cena 699 zł.Wart każdej złotówki.Mam i Polecam.To Będzie HIT na 2012 rok.Recenzja-http://www.blog.czytio.pl/index.php/testujemy-nowy-model-czytnika-pocketbook-622-touch/ lub http://www.czytniki.e-tekst.pl/czytniki ... _z_multito

A mi coś tu nie pasuje... zbyt hurra-optymistycznie te dwie recenzje tego Pocketbooka napisane.. zresztą jakie dwie? Przecież to ta sama recenzja, w której tylko niektóre słowa zostały pozmieniane, bo układ, screenshoty i treść ta sama: czyli "kupujcie Pocketbooka bo jest najlepszy, nikt nie dorasta mu do pięt i kropka".
A już nawiasem mówiąc, ta pierwsza strona www wygląda jakby recenzje pisał sam dystrybutor ów czytników, wystarczy poczytać komentarze ile zostało w recenzjach przemilczane.


Obie te strony prowadzone są przez dystrybutora Pocketbooków. :-)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


15 kwi 2012 23:09:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2012 9:31:44
Posty: 23
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Witam.
kiciek1967 pisałeś że napiszesz coś po weekandzie na temat pocketbook-a 622. Czekam niecierpliwie
:) . Opisz jak chodzi? Jak z formatami? I jak działaja pdf na nim


16 kwi 2012 10:00:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Nie ufałbym kićkowi, który ewidentnie wygląda na opłacanego przez dystrybutora. 3 posty, i same zachwyty nad tym modelem. Kiepska próba.


16 kwi 2012 11:31:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
kiciek1967 Nice try BRO. ;)


16 kwi 2012 15:41:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2012 19:28:52
Posty: 46
eCzytnik: notebook, smartfon, onyx boox a60
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
A jak sadzicie warto go kupić, czy lepiej onyxa boox a60?


16 kwi 2012 16:15:19
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
EwaT napisał(a):
Witam.
kiciek1967 pisałeś że napiszesz coś po weekandzie na temat pocketbook-a 622. Czekam niecierpliwie
:) . Opisz jak chodzi? Jak z formatami? I jak działaja pdf na nim

Kiciek już raczej nie odpisze. Na moją uwagę o nachalnej reklamie w innym wątku odpowiedział niewyszukanymi inwektywami, co zaowocowało banem z mojej strony. Teraz proszę o powrót do merytorycznych dyskusji.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


17 kwi 2012 22:07:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2012 9:31:44
Posty: 23
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
t3d brać kindle touch czy kindle classic? różnica 100 zł. Jednak skłaniam sie do kundelka tylko którego??Który lepiej działa- pytanie dotyczy czytania, nawigacji


19 kwi 2012 7:17:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
EwaT, Touch jest technologicznie nowszy od classica, a co do czytania wielkiej różnicy de facto nie ma, nawigacja no cóż, co kto lubi, ja chyba wole guziki.


19 kwi 2012 9:19:22
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
EwaT napisał(a):
t3d brać kindle touch czy kindle classic? różnica 100 zł. Jednak skłaniam sie do kundelka tylko którego??Który lepiej działa- pytanie dotyczy czytania, nawigacji

Obsługiwane formaty są takie same. To raczej kwestia osobistych preferencji. Jeśli zamierzasz często korzystać ze słownika, albo www, to touch może być nieco wygodniejszy.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 kwi 2012 9:43:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 kwi 2012 9:45:23
Posty: 1
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Witam

Ja się zastanawiam nad Onyxami A60 vs X61E. Różnica w cenie ok 125 zł (vobis vs allegro). Przeznaczenie: bez obrazków, raczej bez skanów, ebooki + PDFy.

W A60jest obsługa formatów MSOffica, ale i tak ppt czy xls nie będę tam oglądał. Wifi nie wiem jak bardzo jest przydatne w takim urządzeniu, bo raczej do WWW to wolę notbooka. X61 ma ciut więcej pamięci, ale z drugiej strony nie będę raczej trzymać tam tony ebooków. czy a60 jest jakoś bardziej rozwojowy czy nie ma różnicy i lepiej kupić tańszą wersję?


19 kwi 2012 17:48:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
marcins napisał(a):
Witam

Ja się zastanawiam nad Onyxami A60 vs X61E. Różnica w cenie ok 125 zł (vobis vs allegro). Przeznaczenie: bez obrazków, raczej bez skanów, ebooki + PDFy.

W A60jest obsługa formatów MSOffica, ale i tak ppt czy xls nie będę tam oglądał. Wifi nie wiem jak bardzo jest przydatne w takim urządzeniu, bo raczej do WWW to wolę notbooka. X61 ma ciut więcej pamięci, ale z drugiej strony nie będę raczej trzymać tam tony ebooków. czy a60 jest jakoś bardziej rozwojowy czy nie ma różnicy i lepiej kupić tańszą wersję?

Generalnie wifi jak nie jest zintegrowane z jakąś usługą, to jest nieprzydatne na czytniku. Oczywiście jak się chwilowo nie ma innego wyboru to da się z niego z korzystać, ale to nieszczególnie komfortowe.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


19 kwi 2012 18:17:16
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: