Teraz jest 29 mar 2024 1:27:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :) 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2012 14:18:37
Posty: 23
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
EwaT napisał(a):
Wiesz z szlifowaniem problemu Calibre nie bedzie problemu, troche w nim już grzebałam i może nie jest różowo ale tragicznie też nie jest.

Jeśli nie ma nic wyżej niż "różowo", to faktycznie różowo nie jest, ale imo jest bardzo dobrze :)
Mam kindla 4 od połowy stycznia i uważam go za wyjątkowo udany zakup.
Problemy? Żadne. Mały, lekki, wygodny.
Katalogi jak dla mnie niepotrzebne - nie potrzebuje składowania na czytniku 500 książek skoro czytam na raz tylko jedną :)
Do tego kilka książek do przodu (z danej serii), kilka artykułów przesłanych na kindle (addon do przeglądarki "Send to Kindle - fajna sprawa - chcesz przeczytać artykuł później na kindlu: jedno kliknięcie i ładnie obrobiony artykuł leci na maila xxx@kindle.com, potem na czytniku synchronizacja i jest do czytania). I to wszystko. Całą pozostałą kolekcję trzymam na calibre.

Problemy z formatami? Praktycznie żadne. Z RTF, Epub konwersje robi calibre, PDF (tekstowe) na mobi konwertuje program "PDFtoEpub". Problem pojawia się tylko w przypadku "skanowanych pdfów" - ale tu żaden czytnik 6" fajnie sobie nie radzi.
Po konwersji jedynie raz na jakiś czas (kilka stron) program zmienia litery z "ri" na "n" itp. Czasami jakieś zdanie czy słowo napisane w kursywie. Problem? - Żaden, bo - raz - nie jestem malkontentem; dwa - czytam opowiedzianą historię, przygody bohaterów, a nie słowa, akapity itd.; trzy - skoro przerabiam książkę to wiadomo skąd ją mam i to nie mam prawa narzekać ;) (ale naprawdę nie ma i tak na co).


Nie zniechęcam oczywiście do Onyxa czy innych czytników, ale czytając wymieniane ich zalety, można dojść do wniosku, że tylko one potrafią, tylko one są wygodne, a konwersja to coś niezwykle skomplikowanego (a rzeczywiście to ledwo 3-4 kliknięcia typu "select", "next", "next", "ok" i w przypadku pdf odczekanie kilka minut).

Dlatego śmiem twierdzić, że wszystkie czytniki są dobre jeśli mają porządny wyświetlacz. Przy kindle trzeba jedynie raz na jakiś czas usiąść przed calibre na kilkanaście minut (w moim przypadku średnio raz na 2-3 tygodnie - akurat gdy urządzenie się ładuje) i poprzerabiać. Ale ja to lubię :) Porządkuję jednocześnie swoją kolekcję, edytuję metadane i takie tam.

_________________
http://lubimyczytac.pl/profil/93658/emill


04 kwi 2012 14:07:10
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Emill napisał(a):
Dlatego śmiem twierdzić, że wszystkie czytniki są dobre jeśli mają porządny wyświetlacz.


Właśnie odkryłeś prawdę o czytnikach i to, dlaczego te dyskusje "X czy Y" nie mają specjalnego sensu, chyba że potrzebuje się jakiejś konkretnej funkcji. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


04 kwi 2012 18:31:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Proszę, tu najnowsza oferta z czytnikami Onyx Boox na alledrogo:
Świąteczna promocja modeli A60 i X60

_________________
W Obrazek też ;)


05 kwi 2012 16:52:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2012 9:31:44
Posty: 23
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Prawde powiedziawszy to na wodotryskach mi nie zależy chcę tylko czytać książki a nie suchać muzyki itd. Tylko zastanawiam się jeszcze nad Kindle 4 Classic lub Touch. Jakbym chciała kupic to na allegro sa nawet dość dobre oferty. Teraz ostatnio wyszedł Pocketbook 622 z ekranem pearl ( jejku zaduzo tego wszystkiego ) cena 699 zł. Jakoś wogóle do tej firmy buzia mi się śmieje - wcześniej myslałam o Pocketbook -u 611 a teraz metlik w głowie. Na poczatku chyba zależało mi żeby urządzenie w języku polskim było ale teraz nie koniecznie chyba. Kindle ma Menu po angielsku ale sa proste zwroty no i ta cena. Wiem ze nie da się go kupić z Amazona ( bezposrednio ) z reklamami tylko od pośredników. Widze że na Allegro ludzie kupują z reklamami. Szczerze powiem nie chce za duzo dać za ten sprzęt bo pomimo że ogólnie duzo czytam to ostatnio z czasem jest problem i z 2 tygodni robi mi się miesiąć - tyle czytałam gre o tron.


11 kwi 2012 15:11:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2012 9:31:44
Posty: 23
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Pozatym jeszcze dokupić trzeba okładkę. :D


11 kwi 2012 15:13:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 17:32:41
Posty: 52
eCzytnik: Sony PRS-T1 (kiedyś Onyx i62)
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Zauważyłem, że w RTV Euro AGD pojawiły się Kindle (pomijam ceny, ale może komuś przyda się ta informacja)
http://www.euro.com.pl/czytniki-ebookow,_Amazon.bhtml


11 kwi 2012 19:16:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
ejek napisał(a):
Zauważyłem, że w RTV Euro AGD pojawiły się Kindle (pomijam ceny, ale może komuś przyda się ta informacja)
http://www.euro.com.pl/czytniki-ebookow,_Amazon.bhtml
Jakby się miało kupować w sklepie Kindle Classic za 549 zł :eee to o wiele rozsądniejszym wyborem byłby Onyx Boox X61E w Vobisie za 499 zł - o niebo więcej funkcji i możliwości operowania tekstem, mimo że to Vizplex.

Nowe Pocketbooki zapowiadają się nieźle, ale przydało by się trochę recenzji i opinii od użytkowników, żeby zobaczyć jak sobie radzą w praktyce...

_________________
W Obrazek też ;)


12 kwi 2012 1:07:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2012 18:57:54
Posty: 3
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Pocketbook 622 Touch-Killer wszystkich czytników.Cena 699 zł.Wart każdej złotówki.Mam i Polecam.To Będzie HIT na 2012 rok.Recenzja-http://www.blog.czytio.pl/index.php/testujemy-nowy-model-czytnika-pocketbook-622-touch/ lub http://www.czytniki.e-tekst.pl/czytniki ... _z_multito


12 kwi 2012 12:55:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
jakkolwiek dobrze się zapowiada, to tak nachalną reklamą tylko odstraszycie sobie klientów.


12 kwi 2012 13:52:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2012 9:31:44
Posty: 23
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
kiciek1967- i jak ci się sprawdza Pocketbook 622.Czy odświerzanie stron jest płynne? jaki jest kontrast?


12 kwi 2012 21:58:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2012 18:57:54
Posty: 3
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Napiszę coś więcej po weekendzie.Żona ma Kindla Touch i porównując go z Pocketbook 622,ten ostatni jest lepszy pod każdym wzgledem.Dwuletnia gwarancja,wejście na karty SD do 32 GB,Multitasking,Polskie Menu,Brak problemów z plikami PDF.Nie trzeba nic konwertować.Czyta chyba wszystkie znane pliki.Oprócz dotykowego ekranu która działa lepiej niż w Kindlu mamy również klawisze nawigacyjne .Kindla Touch kupiłem na Amazonie za około 620 zł.Pocketbook jest droższy o około 100zł.Ale jest wart tych 100 zł
więcej.


12 kwi 2012 23:40:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
1) Spacja po znakach interpunkcyjnych rzecz święta. No chyba, że chcesz zostać uznany za trolla.

2) Nie mam żadnych problemów z PDF, których nie mają inne 6" czytniki. Niewygodne i tyle. Musiałaby wzrosnąć rozdzielczość dwa razy na każdej krawędzi, żeby nawet mała czcionka była czytelna, ale to marzenie ściętej głowy na razie.

3) Wszystkie znany pliki? znaczy, .exe, .ppt, .avi też? :) czyta wszystkie ważne tekstowe formaty, ePub, doc, pdf (z DRM), fb2, rtf, djvu, hmtl, ale juz nie przesadzaj.

@EwaT: kontrast taki jak w kazdym Pearl. Szybkość: http://www.youtube.com/watch?v=xJGd6zRSa7s

Czy warto 100 więcej? Na oko dorównuje Booxowi i62,wycenianemu 200 zł więcej.


13 kwi 2012 0:04:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2012 9:31:44
Posty: 23
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
Panowie kiciek1967 i wujo444 przymierzam się do zakupu właśnie albo Kindle touch bądź Pocketbook 622.Będę wybierac z tych dwóch. Mam jeszcze pytanie odnośnie pdf ale zwykłych powieści w tym formacie ( wiadomo nie wszystko znajdę w księgarniach większość pozycji jest dostępna w pdf - nie wygladaja one na skany ).Czy jest problem z nimi jak wrzuce je na któres z tych urzadzeń? Czy trzeba przesuwać po bokach, czy mieszcza sie całe?I jak z powiększeniem?W razie problemu przekonwertuje sobie na calibre do formatu używanego przez czytnik. Co do kontrastu to chyba źle się wyraziłam, chodzi mi o " biel " ekranu. Z porównań na youtube kindle touch do sony prs-t1 jakby touch miał szarsza biel( tylko zastanawiam sie czy to nie złudzenie bo to moze być kwestia koloru obydowy iurzadzenia ).Kindle jest szarawy a sony czarny przypuszczam że pocketbook 622 ( oczywiście biały )bedzie wygladał podobnie jak kindle.
Pozdrawiam


13 kwi 2012 7:27:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2012 14:18:37
Posty: 23
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
kiciek1967 napisał(a):
Pocketbook 622 Touch-Killer wszystkich czytników.Cena 699 zł.Wart każdej złotówki.Mam i Polecam.To Będzie HIT na 2012 rok.Recenzja-http://www.blog.czytio.pl/index.php/testujemy-nowy-model-czytnika-pocketbook-622-touch/ lub http://www.czytniki.e-tekst.pl/czytniki ... _z_multito

A mi coś tu nie pasuje... zbyt hurra-optymistycznie te dwie recenzje tego Pocketbooka napisane.. zresztą jakie dwie? Przecież to ta sama recenzja, w której tylko niektóre słowa zostały pozmieniane, bo układ, screenshoty i treść ta sama: czyli "kupujcie Pocketbooka bo jest najlepszy, nikt nie dorasta mu do pięt i kropka".
A już nawiasem mówiąc, ta pierwsza strona www wygląda jakby recenzje pisał sam dystrybutor ów czytników, wystarczy poczytać komentarze ile zostało w recenzjach przemilczane.
Nie lubię takiego bezczelnego marketingu.

_________________
http://lubimyczytac.pl/profil/93658/emill


13 kwi 2012 8:40:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Mój pierwszy czytnik, który wybrac? :)
To może być cecha danej partii ekranów, technicznie są one takie same.

PDF to zło :P W KT mozna wyświetlać je w dwóch trybach: portrait (czytnik pionowo) - można przybliżać i oddalać, ale jest to nieprecyzyjne ze względu na długą reakcję ekranu; landscape (czytnik poziomo) - dzieli stronę na 3 statyczne części, nie można oddalać. Czytanie powieści nie powinno być problemem, natomiast książki techniczne, z wykresami, tabelami i obrazkami, nie będą wygodne ani w PDF, ani po konwersji.


13 kwi 2012 8:43:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: