Teraz jest 29 mar 2024 9:47:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Kupno pierwszego czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: Kupno pierwszego czytnika
RobertP - mam takie samo zdanie jak Ty. Przyzwoity plik pdf czy rtf bez problemu można szybko skonwertować na mobi, a jeśli jest kiepski, to na każdym czytniku będzie wyglądał słabo. Przyczyną kłopotów z konwersją jest IMO wyłącznie jakość, a nie format pliku źródłowego.


08 wrz 2012 14:44:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Kupno pierwszego czytnika
Rhavir napisał(a):
Mam w archiwach jeszcze pliki tekstowe .TAG (ciekawe czy ktoś zgadnie z jakiego programu :lol: ) oraz sporą ilość plików z rozszeżeniem .wp - czyli WordPerfect. Ale te to "ugryzie" tylko mój tablet z odpowiednim softem. :lol:
Pliki TAG tworzył program o tej samej nazwie, zresztą polski produkt z przed 15 lat, jeszcze można z nich robić TXT (dobrze, że nie ChiWriter, z nim było gorzej 8) ), a do konwersji z WordPerfecta używam starej wersji MS Word 6 pod WinXP w maszynie wirtualnej ;) Całkiem dobrze mu to wychodzi i polska wersja Worda 6 dobrze przenosi polskie litery z formatu WP 5.1.

RobertP napisał(a):
Czyli zaszyty w pamięci czytnika algorytm, na jego w miarę słabym procesorze i przy ograniczonych zasobach RAM, radzi sobie lepiej, niż stale uaktualniany soft, mogący korzystać z kilkurdzeniowego procesora, dużego RAM i swapu? OK, niech tak będzie, ale IMHO jak dokument (bez tabel, grafik, wzorów) nie daje się przyzwoicie skonwertować to i wyświetlaniem będzie problem.
Nie każdy ma komputer z kilkurdzeniowym procesorem, a pliki RTF z którymi Calibre przy konwersji męczy się czasem kilkanaście minut, czytnik otwiera szybko jak każdy inny format (inna sprawa, że nie obsługuje przypisów w takim dokumencie, ale wbudowane grafiki Cool Reader pokazuje bez problemu).

Tośmy się pochwalili znajomością archiwalnych formatów ;)

_________________
W Obrazek też ;)


08 wrz 2012 16:51:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Kupno pierwszego czytnika
Dokłdnie tak - Airs - 2 Megowy RTF czy DOC czytnik otwiera błyskawicznie - a Calibre męczy się z nim długo.

ChiWriter - łza się w oku kręci - ja akurat z ChiWriter'erem nie miałem problemu. W końcu generowal pliki Postscript - a mając Postscript można zrobić wszystko :D zresztą jacyś "szaleńcy" napisali plug-in umozliwiajacy zapis w PDF'ach. :D Są tacy twardziele, którzy nadal używają ChiWriter'a. Szacun +10 na dzielni. :D

Stąd moje podejście - mam czytnik, który czyta prawie" wszystko i drugi, który nie czyta - na dodatek sa problemy z konwersją i musze miec dodatkowy sprzęt i oprogramowanie. Logiczne jest, że wybiorę i będe polecał czytnik uniwersalny. Po co sobie komplikować życie?

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


09 wrz 2012 20:01:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: Kupno pierwszego czytnika
Rhavir - jeśli pliki DOC konwertujesz przy użyciu Calibre, to nie dziwię się, że masz z tym problem ;)
Proponuję, żebyś razem z Airsem poprzestał na peanach pochwalnych dla OnyxBooxów i nie straszył nowych forumowiczów "problemami z konwersją" :)


10 wrz 2012 9:43:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: Kupno pierwszego czytnika
Jeśli plik w formacie doc lub rtf jest poprawny, czyli nie ma na przykład końców wierszy w środku akapitu, to wystarczy taki plik wysłać na konto Kindle, a Amazon przekonwertuje go na mobi. Z moich wstępnych prób wynika, że konwersja uwzględnia wcięcia akapitów, odstępy miedzy nimi, a nawet łamania stron uwzględnione w definicji stylu nagłówkowego. Dla zwykłej książki zupełnie wystarcza.

Z plikami PDF problem polega na tym, że nie sa one zapisywane sekwencyjnie tylko pozycyjnie. Inaczej mówiąc kolejna linia tekstu nie jest następstwem poprzedniej, tylko jest zapisana, jako informacja o określonych współrzędnych względem narożnika strony. Najczęściej ta sekwencja jest mimo to zachowana, więc przeważnie konwersja się udaje. Jednak czasami jest taka kasza z manną, że szkoda mówić. Tutaj lepiej już skorzystać z OCR.

ArtS


10 wrz 2012 13:10:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Kupno pierwszego czytnika
PocketBook też jest bardzo dobry. I też go polecam. Ale nie ma bocznych klawiszy - stąd wybrałem Boox'a. Zaś nikogo nie straszę - nonstop się słyszy o problemach z konwersją - i czego mam użyć? Próbowałem stosować sporo różnych programów i zawsze były kłopoty - mniejsze lub większe.

Więc ponawiam pytania - czemu mówiąc brutalnie mam się pier... z konwersją skoro są czytniki, które NIE wymagają konwersji? Masochista nie jestem, "ładuję" książkę i czytam - i nie musze się "babrać" w konwersję. Po co? Dla fanu?

Czasem odnosze wrażnie, że niektórzy są jak fanatycy produktów z pod znaku "zgniłego" Jabłka - nie ważne, że produkt ma 50% mozliwości konkurencji i o 50% wyższą cenę - ale ma znak "jabola" na i to się liczy. :D :D Niektórzy to by kupili gów... jak by miało znaczek Apple i nazywało się iShit. :D :D
Kindle przynajmniej ma rewelacyjny serwis i normaną, przystającą do możliwości cenę - i są jedyne opcje, które powodowały, że rozważałem jego zakup.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


10 wrz 2012 13:29:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Kupno pierwszego czytnika
Dla wygody? Nie powiesz mi chyba, że na 6", 800x600 wygodnie jest czytać DOC czy PDF formatu A4. Literki są za małe i tyle. Powiększanie każdej strony z osobna, przewijanie i cała zabawa jest bezsensowna zwłaszcza biorąc pod uwagę szybkość odświeżania epapieru. No ale widać nie tylko wśród fanów jabłuszka są masochiści.


10 wrz 2012 13:40:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 20:08:32
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Kupno pierwszego czytnika
Rhavir, daruj sobie te porównania kindle's a apple'm, bo są mocno nietrafione, chociażby dlatego, że kindle jest jedną z najtańszych opcji i nikt nie musi przepłacać, żeby otrzymać dobrą jakość.

ale przede wszystkim: każdemu według potrzeb - zauważ, że kindle jest bardzo popularny wśród tych, którzy po prostu chcą czytać książki. większość książek jest już w formacie mobi, więc jak komuś wystarcza czytanie, to może czytać bez problemu - na kindle'u też, ale niekoniecznie. a jeśli ktoś, jak Ty, potrzebuje otwierać 15 różnych formatów, to kupuje booxa i jestem pewna, że jest z nim niepomiernie szczęśliwy. i jeśli dla kogoś konwersja też jest dramatem, to też kupuje booxa.

nie chcę się sprzeczać, ale po prostu nie rozumiem tej kampanii usilnie przekonującej wszystkich, że kindle jest do niczego. wcześniej jakoś trzymaliśmy się tematu, ale znowu zeszło na to samo - wyższość booxa nad kindle'm. dla mnie jest to kwestia co komu potrzebne i co kto lubi mieć w czytniku.


10 wrz 2012 19:09:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Kupno pierwszego czytnika
Można obrócić, obciąć marginesy lub dopasować do szerokości. Poza tym jest opcja reflow pdf, która czasem się przydaje. Coś za coś, większy ekran to zarazem mniejsza mobilność i poręczność. Najlepszy byłby czytnik w formie składane karty.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


10 wrz 2012 19:31:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Kupno pierwszego czytnika
wujo444 napisał(a):
Nie powiesz mi chyba, że na 6", 800x600 wygodnie jest czytać DOC czy PDF formatu A4. Literki są za małe i tyle.
Lepiej nie łączyć tych formatów. DOC w przeciwieństwie do PDF, jest od początku do końca formatem przepływnym (zależnym od marginesów i obszaru "kartki") więc na 6 calach czyta się go znakomicie - nie ma żadnego problemu z czcionkami. PDF to co innego (jako "sztywny" format), jeśli ma zdefiniowaną stronę A4 to na małym ekranie (dopóki nie użyje się trybu "reflow", czyli przelewania tekstu, do czego konieczna jest warstwa tekstowa) raczej ciężko czytać...

Kindle, jak dla mnie jest dość dobrze wykonany i ma rewelacyjny serwis (zależny w pewnej mierze od naszej aktywności zakupowo-czytelniczej w Amazonie). Jednak w praktyce zmęczyła mnie czcionka (wolę bardziej "drukarskie"), jedyny katalog w pamięci razem z kolekcjami i właśnie (mimo sporej podaży ciągle aktualna) konieczność konwersji - dlatego go sprzedałem (K3 3G vel Keyboard, obudowa się nie ścierała).
Jest tani, ale zawsze warto wspomnieć o którym z bodajże 7 modeli mówimy, tylko to dość bardzo okrojony... "ta jedna z najtańszych opcji".

Dla początkującego najważniejszy jest e-ink - tak by dało się czytać - z resztą w bardziej lub mniej wygodny sposób sobie poradzi. :)
Ale nie mówcie mi, że w tym niedużym świecie e-czytników nie wytworzyła się "moda" - czyż synonimem czytnika nie wydaje się być nazwa "Kindle"? Niektórzy nawet stają się nerwowi na słowo krytyki - czyż to nie podobnie jak z jabłuszkiem?
Warto jednak wiedzieć, że są też inne czytniki i to przeważnie oferujące więcej czytelnikowi niż słynny Kundel ;) Chyba, że ktoś wymaga szerokiego dostępu do angielskojęzycznej literatury, wtedy tylko Nook, Kobo i SONY mogą konkurować (wszystkie w śladowy sposób dostępne w Polsce).

"Czytnik idealny" nie istnieje.
Mi osobiście zdarzała się przy Kindlu reakcja: "nie, qrcze tego się nie da czytać" (np. po konwersji). Boox mnie nie zawiódł - mam go już prawie 3 lata (choć jak nadarzyła się okazja wymieniłem starszy Vizplex na Pearl), a najbardziej podoba mi się SONY PRS-T1 (gdyby go trochę "przymatowić"). Naprawdę dużo lepiej wygląda i "trzyma się" w naturze niż na zdjęciach/filmach, no i do pełnego szczęścia wymaga "rootowania" czyli rezygnacji z gwarancji.

_________________
W Obrazek też ;)


11 wrz 2012 23:34:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Kupno pierwszego czytnika
Święte słowa! Czekamy na idealny czytnik męcząc się ze swoimi Kindlami, Booxami i innymi...
Jeden format uniwersalny załatwiłby sprawę, ale firmy chcą zarabiać na monopolach i mają do tego prawo, a nawet jeszcze to prawo próbują zmieniać (vide ACTA).


13 wrz 2012 8:54:28
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kupno pierwszego czytnika
Cały problem w tym, że topowi producenci chcą na czytnikach dodatkowo zarabiać, więc otwierają je tak bardzo jak im się to opłaci.
Z kolei niezależni producenci... takiego czytnika zrobić nie umieją.
Ale jeszcze parę lat, coraz bardziej dostępna i tańsza technologia, aż ktoś wreszcie porządnie sportuje Androida na czytniki i będzie cudo. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


13 wrz 2012 10:02:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Kupno pierwszego czytnika
Lepiej nie - sądząc z coraz mocniejszych procesorów i zwiększajacej się ilości rdzeni w Telefonach - Android z wersji na wersję staje się coraz bardziej ociężaly. :D
Nie potrzebuję w czytniku 4 rdzeniowego proca o taktowaniu 1.6 GHz - wystarczy zwykły Linux, dobrze "skrojony" i dopasowany - a wystarczy słaby procesor.
W takim Boox'sie mamy proc 800 MHz a szybciej otwiera PDF'y czy DOCX niż tablet na wielordzeniowej i GigaHertzowej Tegrze :D :D

Nie chcę myśleć jakie wymagania będzie miala wersja 5 Androida - Core i3 może być za słabe :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


14 wrz 2012 21:09:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Kupno pierwszego czytnika
Czytniki mają dwie ogromne zalety: nie męczący oczu obraz i długi czas pracy na baterii, na resztę cierpliwie czekamy.
Książki na czytniki mają jedną ogromną zaletę: są małe ( i czasami darmowe) na resztę też czekamy.


15 wrz 2012 7:58:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Kupno pierwszego czytnika
Mnie by ucieszyło najbardziej 8% VAT'u na EKsiążki i obnizka ich cen. Tak by cena w stosunku do zarobków była jak na "Zgniłym Zachodzie" :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


15 wrz 2012 12:04:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron