Teraz jest 18 kwi 2024 18:51:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Który czytnik wybrać?! 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 23:18:38
Posty: 1
Post Który czytnik wybrać?!
Witam!

Bardzo potrzebuje Waszej pomocy. Chcę kupić czytnik i nie mam pojęcia na który się zdecydować. Pod uwagę biorę Pocketbook Touch Lux 2, Kindle Paperwhite II i ONYX Boox AfterGlow.
Zależy mi na podświetleniu i to chyba jedyne na co zwracałam uwagę. Nie interesują mnie gry, muzyka itp. Będzie mi służyć tylko do czytania książek:)
Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
Pozdrawiam!:)


12 sty 2015 23:29:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Który czytnik wybrać?!
Zdefiniuj słowo książki :p

tj czy już masz jakieś i w jakim formacie czy dopiero będziesz kupować?

Do czytania nadają się wszystkie z tych wymienionych. a nawet te tańsze :) z tych firm co wymieniłeś.
Masz jakieś wymagania poza tym że ma świecić?

Żeby athane się nie fatygował to napiszę że on by za nic w życiu nie kupował onyxa i pewnie poradził by PW2 :P.

Moim zdaniem pocketbook nie jest zły a onyxy wygrywają w możliwościach "kustomizacji".


13 sty 2015 0:01:02
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Który czytnik wybrać?!
Artii napisał(a):
... a onyxy wygrywają w możliwościach "kustomizacji".

Wygrywają tez w kategorii "stos kłopotów" (to tylko inspiracja tytułem ksiązki Kuttnera ;)).

Co do pytania: z Onyxem ostatnio nie miałem do czynienia więc się nie wypowiem. Pocketbook TL2 jest niezły (sam używam) a Kindle to klasa sama w sobie. Trudno wybrać - sam miałem z tym problem.


13 sty 2015 9:48:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Który czytnik wybrać?!
asylum11 napisał(a):
Pod uwagę biorę Pocketbook Touch Lux 2, Kindle Paperwhite II i ONYX Boox AfterGlow.
Zależy mi na podświetleniu i to chyba jedyne na co zwracałam uwagę.
Nie ma idealnego wyboru, jak na razie trzeba iść na kompromis :|

Od strony obsługi różnych ebooków to:
- Kindle Paperwhite 2 czyta tylko format MOBI (i w ograniczony sposób PDF, TXT), przy innych ebookach trzeba się pobawić w konwersję - ma określony przez jeden program sposób prezentacji tekstu.
- Pocketbook Touch Lux 2 czyta większość formatów, na czele z ePUB, MOBI, PDF z reflow i in., z trochę większą swobodą wyboru prezentacji tekstu (dla niektórych formatów dostępne 2 lub 3 programy do wyboru).
- Onyx AfterGlow 2 czyta wszystkie możliwe formaty, łącznie z DOC/DOCX, czy ODT, z pełną swobodą wyboru prezentacji - 4 wbudowane w systemie programy do czytania i możliwość instalacji dowolnego z programów do czytania dostępnych na Androida.

Od strony zewnętrznej i wyglądu fizycznego:
- Kindle Paperwhite 2 ma najlepszy z obecnie istniejących ekran e-ink Carta (kontrast 15:1) i praktycznie idealne podświetlenie ekranu - nie ma fizycznych przycisków do przewracania stron.
- Pocketbook Lux 2 i Onyx AfterGlow 2 mają udoskonalone ekrany Pearl HD (kontrast ok. 12:1), podświetlenie nie jest idealne (można zaobserwować minimalne, kilku-milimetrowe cienie, np. u dołu ekranu, chłodniejsza barwa). Oba mają fizyczne przyciski do przewracania stron (Pocketbook pod ekranem, Onyx po bokach ekranu).

Dobre podświetlenie i ekran ma też Kobo Aura, zwłaszcza model H2O ;)

_________________
W Obrazek też ;)


13 sty 2015 10:40:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2015 16:43:03
Posty: 1
Post Re: Który czytnik wybrać?!
Cześć

Ja też poszukuję czytnika ebooków. Marzę o nim już od dawna :). Chciałabym jednak coś niedrogiego, ale dobrego, dlatego myślałam o modelu: LARK FreeBook 6.1. Czy ktoś może go używa? Jakie zdanie macie na temat tej marki?


14 sty 2015 16:48:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Który czytnik wybrać?!
marta9055eks, Wujek dobra rada mówi "Poszukaj czegoś innego"
:P


PS przyznaje bez bicia że nie mam i nie miałem tego czytnika


14 sty 2015 16:51:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Który czytnik wybrać?!
marta9055eks napisał(a):
Chciałabym jednak coś niedrogiego, ale dobrego, dlatego myślałam o modelu: LARK FreeBook 6.1.
Zrób sobie prezent, dołóż kilka dych, czy stówkę i kup coś innego. Np. Onyx Boox Classic, PocketBook, czy Kindle.

Ten Lark jest wolny jak czytniki sprzed 5 lat, nie ma słowników, nie ma wyboru czcionek, nie dzieli wyrazów, mało opcji ustawień tekstu...
Więcej szczegółów o nim tu: http://www.ekundelek.pl/2014/11/recenzja-budzetowego-czytnika-lark.html

Chyba, że zależy Ci tylko na e-inku, a całą resztę przecierpisz.

_________________
W Obrazek też ;)


14 sty 2015 23:43:16
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron