Teraz jest 18 kwi 2024 5:18:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Który czytnik? 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Który czytnik?
Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś czytanika ebookowego. Znudziło mi się czekanie aż stanieją - od wielu miesięcy nic takiego się nie dzieje a ja chciałbym mieć taki fajny gadżecik :D Wiem, ze kilkoro z Was zastanawiało się nad takim urządzonkiem - czy wiecie może skąd wziąć jak najtaniej i gdzie to kupić?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


14 wrz 2007 13:43:45
Zobacz profil
Post iLiad - e-czytnik
Witam, jestem nowym użytkownikiem i bardzo interesuje mnie temat czytników.

Mam zamiar zamówić iLiada firmy Irex.

Moze coś o nim wiecie?
Troszkę drogi ale ma wifi i matryce dotykowa na której mozna robić notatki.


25 paź 2007 20:28:29
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2007 20:55:42
Posty: 12
Post 
wg mnie, to za nowa technologia, by wyrzucac na nia pieniadze. na youtube sa filmiki, jak wyglada taki czytnik na e-papierze w akcji i musze powiedziec, jestem zawiedziony.
Sam aktualnie kupilbym jakies pda z hiresem, wifi i innymi zabawkami :)


25 paź 2007 22:59:17
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Dwa słowa Lecton: battery life. Czytniki eBooków są dużo wydajniejsze, prąd zżerają tylko gdy zmieniasz stronę.

Ja bym się nad Cybookiem zastanowił, Kell, mają go sprzedawać w Europie chyba, z tym że oni wszyscy w Ameryce wychodzą z założenia, że $ = €, co nie jest do końca prawdą i nie jest korzystne aż tak. No, ale możliwość dostania europejskiej ładowarki, a więc bez potrzeby cudowania z 110V zza Wielkiej Wody może być tego warta. Możesz looknąć także na blog Bookeena.

Alterantywą jest nowy Sony - tam jest opcja ładowania przez USB - więc również nie powinno być problemem użytkowanie tego w Polsce (aczkolwiek nie wiem jak z fontami).

Do iLiada wyszło sporo dodatków, jest dostępny w Europie, ale ta cena... Oh well. Ale, jak wspominał Paweł, WiFi jest bardzo miłym dodatkiem, możesz sobie surfować po necie.

Ew., jeżeli iść za radą Lectona, rezygnując z dużego ekranu, jaki mamy w czytnikach eBooków, to chyba najciekawiej przezentuje się Nokia 770 (i jej następczyni - Nokia N800). Na eBayu masz szansę dostać używaną 770 w cenie ok. 100$ (aczkolwiek mogą jeszcze do tego dojść koszty przesyłki)...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 paź 2007 8:42:19
Zobacz profil WWW
Post 
Na ebay znalazlam jeden z USA za 250 euro, koszmar. Jednak wole PDA, wiecej funkcji...


19 lis 2007 0:36:18
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
A co powiecie o mp4?? Wiele też ma mozliwość odczytywania plików txt.


20 lis 2007 21:48:11
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Ale ile ebooków ma format .txt? W dodatku tam nie zapiszesz grafiki ani formatowania pożądnego.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


20 lis 2007 23:10:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Poza tym ekrany w mp4 raczej największe nie są. Już bym się prędzej nad PSP zastanowił (o ile ma opcję odczytu plików :D ) Lepiej poczekać aż ktoś sprowadzi to do Polski :P


21 lis 2007 0:02:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2007 23:32:00
Posty: 94
Post 
Mam mp4 z mozliwoscia odczytu .txt i z tego po prostu czytac sie nie da. Dwa słowa na linijke, 4 linijki na ekranie i za każdym razem trzeba szukać gdzie się skończyło.


21 lis 2007 0:28:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Czyli niewiele lepiej niż na ekranie komórki. Tak więc raczej na czytnik ebooków się nie nadaje ;)


21 lis 2007 1:01:45
Zobacz profil WWW
Post iLiad
Już kupiłem iLiada.
Mam go od miesiąca. Wszyscy którzy go widzą są zdumieni.
Oczywiście posiada kilka wad. Ale to nowa technologia i myślę że w tej chwili jest najlepszym dostępnym urządzeniem.
Koszt 2600 zł W cenie Iliad, ładowarka, kabel usb, travel hub- umożliwia podłączenie do sieci LAN i komputera.


21 lis 2007 13:47:44
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
No, mamy pierwszego dystrybutora czytników na polskim rynku.

http://www.e-czytnik.pl/

Ceny nie będę komentował (wielki lol).

p.s. Najlepszy na rynku? :shock: Już na starcie jest skreślony z powodu formatów jakich na tę chwilę obsługuje:

Cytuj:
ROZPOZNAWANE FORMATY TEKSTU*: PDF, XHTML, TXT

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


24 lis 2007 9:25:56
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Cytuj:
Opcjonalnie: przystosowanie do obsługi formatów wykorzystywanych przez użytkownika Word, Excel, PowerPoint przy użyciu oprogramowania dołączonego do iLiada


Czego Ty więcej chcesz? Książki czyta się albo w PDFie, albo w DOCu, taka prawda.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 lis 2007 9:49:26
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
A gdzie w iliadzie masz .doc?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


24 lis 2007 11:12:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2007 23:32:00
Posty: 94
Post 
Cytuj:
Opcjonalnie: przystosowanie do obsługi formatów wykorzystywanych przez użytkownika Word, Excel, PowerPoint przy użyciu oprogramowania dołączonego do iLiada


Nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale chyba jednak obsługuje doca, tylko trzeba doinstalować oprogramowanie.


24 lis 2007 11:27:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron