Teraz jest 20 kwi 2024 1:26:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Który czytnik? 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Który czytnik?
pchelas napisał(a):
witam. nie chciałem zakładać nowego tematu więc podepnę się pod ten. chciałbym was prosić o pomoc w wyborze czytnika - zależy mi głównie na możliwości dodawania zakładek z notatkami w czytanym tekście, mile widziany byłby również słownik [najlepiej angielsko-angielski]. do tej pory zastanawiałem się właściwie tylko nad kindlem ale jeśli któreś z urządzeń dostępnych na naszym krajowym rynku spełniłoby moje wymagania to byłbym bardziej niż rad [wiadomo że odpadają wtedy problemy z wysyłaniem za ocean uszkodzonego urządzenia, a możliwość zakupu na raty jest jeszcze jednym z plusów zakupów 'w domu']. z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam

Irex ma notatki odręczne w pdf, onyx boox i hanvony chyba też...

Słownik na pewno jest w onyksach i w OpenInkpocie (ale nie w pdf).

EDIT:
ach, jeszcze sony prs 600 i 700 mają notowanie :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


15 lut 2010 17:02:34
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Który czytnik?
Cytuj:
Takie są zasady składu tekstu, weź pierwszą lepszą książkę z półki i zobacz.

Chyba pod pojęciem "odstępy między akapitami" rozumiemy co innego.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


16 lut 2010 2:07:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Który czytnik?
Możliwe, nie będę jednak tłumaczył, bo nie mam czasu, odsyłam do literatury, Wikipedii i pobawienia się chociażby w Open Office i przyjrzenia wspomnianym książkom na półce. Nie wiem czy ty, ale ktoś wyżej chyba nie wiedział co to akapit w ogóle. :P
Aktualizacja eClicto ten błąd ponoć naprawia.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


16 lut 2010 12:30:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2008 16:41:24
Posty: 79
Lokalizacja: z pierwszego piętra
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post Re: Który czytnik?
Mam nadzieję, że zadaję to pytanie w odpowiednim dziale, ale jest ogólne , więc do rzeczy.
Bardzo bym chciała w kwocie do góra 1200zł zakupić czytnik e-booków. Ma spełniać następujące warunki, czytać formaty txt, rtf (lub doc) i pdf z polskimi czcionkami tzn. wszystkie ą, ę, śź itpe itede, bez jakiegokolwiek wprowadzania zmian w sofice?? No i żeby bateria trzymała długo. Jest coś takiego??


06 mar 2010 14:31:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Który czytnik?
Bebook Neo - teoretycznie spełnia te warunki, bateria trzyma średnio długo (jeśli nie używa się rysika i wifi to bardzo długo, ale krócej niż rekordowcy), ale cena to 1265zł.
O innych nie wiem, bo nie śledzę na tyle rynku, ale pewnie znajdziesz bez większych problemów jakieś spełniające te warunki urządzenie (Bebook One może? chwalą go, że bardzo długo trzyma i nie trzeba go wyłączać, ale ma jakieś błędy w oprogramowaniu i nie wiem jak z polskimi literami).

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


07 mar 2010 22:12:12
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Który czytnik?
a propos bebooka one:
Polskie litery bez problemu w rtf itp. W epubach chyba będą zepsute z powodu Adobe. Ale na openinkpocie wszystko będzie śmigało wzorowo ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


07 mar 2010 22:37:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2010 17:14:32
Posty: 3
Post Re: Który czytnik?
Witam! Jestem zainteresowana kupnem czytnika, niemniej wybór jest tak duży, że ja, osoba całkiem zielona, nie mam pojęcia jaki wybrać. Pozwoliłam sobie podpiąć się tu pod temat. Zaczęłam od przeglądania stron aukcyjnych i zastanawiam się nad Nookiem Barnesa&Noble'a. Jest tam Wi-Fi, co mnie strasznie cieszy, jednak moja radość nie trwała długo, okazało się że można go używać jedynie w ich księgarniach, ale i to jest ograniczone. Czy w innych czytnikach jest wi-fi? Ah, no i Nook posiadając już ten dostęp do sieci książek ma opcję kupna, zaś w Daily "najnowsze wiadomości", jak to przebiega? Dodatkowo natknęłam się na wzmiankę, że system często muli i zupełnie mi opadły już ręce, a byłam bardzo do niego przekonana. Byłabym wdzięczna za wszelkie odpowiedzi na moje chaotycznie sformuowane pytania :D


28 mar 2010 17:29:56
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Który czytnik?
Jedno pytanie: gdzie mieszkasz (Polska?) i jakie ebooki zamierzasz kupować?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


28 mar 2010 19:59:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2010 10:29:15
Posty: 69
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle3, eClicto, Tungsten T|3
Post Re: Który czytnik?
Ja miałem dokładnie taką samą rozterkę jeszcze tydzień temu. Czytnik ale jaki? Znałem przedział cenowy, czego od czytnika wymagam. A tu ważna uwaga: żadne wi-fi i inne "bajery" nie były mi potrzebne. Czytnik miał posiadać e-ink, wyświetlać książki, nie mieć problemu z polskimi znakami i... tyle! O cechach oczywistych, jak mała awaryjność nie wspominam. W rachubę wchodził więc BeBook, eClicto, nadchodzący eReader od Vedii i Ectaco Jetbook (wiem, to nie e-ink, ale cena fajna). BeBook trochę za drogi, na eReadera nie starczyło mi cierpliwości... Kupiłem eClicto. Jednak komfort psychiczny związany ze "swojskością" czytnika zdecydował. I nie żałuję. Jest kilka detali, które bym zmienił/dodał, ale pocieszam się myślą, że nadchodzące aktualizacje firmware'u poszerzą funkcjonalność tego czytnika. Podejrzewam, że kiedy wyjdzie Vedia eReader, pojawią się myśli w stylu "a nie lepiej było poczekać?" ale eClicto jest na tyle fajny, że pewnie nie będą zbyt natrętne ;)

Reasumując: ważne zdać sobie sprawę czego chcemy od czytnika, ile jesteśmy w stanie zapłacić i do bólu czytać recenzje w sieci.
Powodzenia z decyzją i zakupem :)

_________________
That is not dead which can eternal lie, yet with strange aeons even death may die.


28 mar 2010 20:07:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2010 17:14:32
Posty: 3
Post Re: Który czytnik?
Kell napisał(a):
Jedno pytanie: gdzie mieszkasz (Polska?) i jakie ebooki zamierzasz kupować?



W Polsce. Ebooki? Cóż, jestem zielona, niemniej Eink obowiązkowo i cieszyłoby mnie Wi-Fi, oraz żadnego problemu z znakami polskimi. To są te największe wymagania [chwilowo :D], a cena w przedziale 1000-1300 złoty.

Cujo, dzięki ;)


28 mar 2010 22:35:49
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Który czytnik?
Jeśli nie boisz się zaryzykować zakupu sprzętu zza granicy to polecałbym wlaśnie Onyx Boox 60. Ma wszystko co chcesz ale zmieścisz się w 1300 zł jedynie gdy kupisz poza Polską. W newsie o nowym sofcie podałem adres sklepu, gdzie można kupić w euro.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


29 mar 2010 9:43:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2010 17:14:32
Posty: 3
Post Re: Który czytnik?
Dzięki, zastanowię się nad tym. Mimo wszystko, czy jest więcej czytników z Wi Fi? Jakieś przykłady?


30 mar 2010 15:00:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Który czytnik?
Osobiście czekam na asusa, który ma wypuścić czytnik z ekranem 9 calowym i Wi-Fi między innymi.
Choć prawdę rzekłszy, to nie widzę specjalnej użyteczności Wi-Fi przy takim czytniku.
Chyba, że powstanie jakaś wirtualna księgania, którą będzie można obsługiwać bezpośrednio z poziomu czytnika.


30 mar 2010 18:41:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Który czytnik?
Ja również czekam na ASUSA-900 (ten sam model prawdopodobnie występuje także pod nazwą ASUS-950). Niestety z informacji zawartej na stronie poniżej wynika, że premiera tego modelu będzie miała miejsce dopiero w trzecim kwartale 2010 (wrzesień?).

http://www.the-ebook-reader.com/asus-dr-900.html


31 mar 2010 8:39:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Który czytnik?
nightelf napisał(a):
Choć prawdę rzekłszy, to nie widzę specjalnej użyteczności Wi-Fi przy takim czytniku.


Jeśli lubisz czytać długie artykuły na stronach www (coś jak na racjonalista.pl), to przeglądarka w czytniku się przydaje. Wygodniej się czyta niż na LCD.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


31 mar 2010 9:54:23
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: