Teraz jest 19 kwi 2024 0:56:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Który czytnik najlepszy 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2010 21:54:20
Posty: 36
Lokalizacja: Suwałki
eCzytnik: Kindle 3
Post Który czytnik najlepszy
Wiem, że już istnieje wiele podobnych tematów, ale w nich nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Poszukuję czytnika w granicach 500 zł.
Na początku zastanawiałem się nad Sony PRS-500, ale doczytałem, że jest już dość stary i raczej większość osób odradza kupno tego modelu. Później moją uwagę zwrócił PRS-300, ale zacząłem się zastanawiać ze względu na małą wielkość ekranu.
Interesują mnie czytniki zarówno nowe jak i używane (oczywiście w dobrym stanie).

Z góry dziękuję za pomoc.


04 gru 2010 22:00:05
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Który czytnik najlepszy
Kindle 3 z WiFi - wyjdzie Ci poniżej 500 zł z przesyłką i w ogóle. Nowy, z Amazonu.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 gru 2010 22:28:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2010 21:54:20
Posty: 36
Lokalizacja: Suwałki
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Który czytnik najlepszy
A jak z wgrywaniem na niego książek? Mogę tylko kupować bezpośrednio na czytnik, czy można zgrywać z komputera i wrzucać na jakiś dysk wewnętrzny czy kabel? Czy wyświetla on polskie znaki?


04 gru 2010 23:14:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Który czytnik najlepszy
Polskie znaki wyświetla, książki przeczytasz tylko po konwersji i zdjęciu zabezpieczeń - przynajmniej po polsku - o pdf'ach zapomnij.
U nas zakupy tylko przez komputer i wrzucenie plików przez usb.
Żeby wszystko czytać to co się u nas wydaje musiałbyś dopłacić przynajmniej do oyo.


04 gru 2010 23:20:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2010 21:54:20
Posty: 36
Lokalizacja: Suwałki
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Który czytnik najlepszy
Wydaje mi się, że bardzo dużo roboty z tym jest. Nie ma czegoś, co można dostać w Polsce za podobną cenę?
Ten czytnik jest aż taki dobry, że nie warto zwracać uwagi na żaden inny? Jeszcze jedna sprawa, że jeżeli zamówię teraz to do świąt raczej nie ma szans, żeby doszło.

Jak na innych czytnikach działają pdf'y?


04 gru 2010 23:35:10
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Który czytnik najlepszy
Krzysztof Kopeć napisał(a):
książki przeczytasz tylko po konwersji i zdjęciu zabezpieczeń - przynajmniej po polsku

Ale tylko te, które kupisz w polskich sklepach i będą zabezpieczone DRMami. A więc własne pliki wrzucasz po co najwyżej konwersji (jedno kliknięcie w calibre).

Krzysztof Kopeć napisał(a):
U nas zakupy tylko przez komputer i wrzucenie plików przez usb.

Co to, wyłączyli u nas Kindle Store? o_0

PDFy są przez Kindle odczytywane, ale przy 6" to się tak czy siak mija z celem.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 gru 2010 23:41:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2010 21:54:20
Posty: 36
Lokalizacja: Suwałki
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Który czytnik najlepszy
Własne pliki np. w formacie .doc bez problemu po konwersji wrzucę na czytnik?
Ile czasu średnio trzeba czekać na taką przesyłkę ze Stanów i jakie są koszty przesyłki?
Nic innego nie proponujecie oprócz Kindla?


04 gru 2010 23:46:17
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Który czytnik najlepszy
Maxisho napisał(a):
Własne pliki np. w formacie .doc bez problemu po konwersji wrzucę na czytnik?

Tak (przy czym z DOC jest dodatkowy krok w konwersji - tj. w Microsoft Word zapisujesz taki plik jako RTF (jest taka opcja w Zapisz jako...).

Maxisho napisał(a):
Ile czasu średnio trzeba czekać na taką przesyłkę ze Stanów i jakie są koszty przesyłki?

Przed gorączką przedświąteczną to było chyba koło tygodnia albo jakoś podobnie, teraz dostaniesz pewnie termin w okolicach połowy stycznia (choć to może się oczywiście jeszcze zmienić.

Maxisho napisał(a):
Nic innego nie proponujecie oprócz Kindla?

Ja osobiście nie. Uważam, że w chwili obecnej K3 jest najlepszym wyborem do czytania książek - ma najlepszy z dostępnych ekranów, a także cenę.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 gru 2010 23:58:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Który czytnik najlepszy
Do 500zł? Może kupisz coś używanego, zobacz na allegro i najwyżej dopytaj, jeśli coś ćię zainteresuje. Z nowych po prostu nie kupisz nic w Polsce do tej kwoty.
PDFy Kindle czyta tak samo dobrze jak inne czytniki - czyli kiepsko. Najlepsza jest konwersja.
Tak, pliki doc łatwo można skonwertować i elegancko się je czyta.
Czy jest bardzo dużo roboty? No cóż - na początku może tak być, ale niestety będzie tak z każdym czytnikiem. W OYO niby bez problemu kupisz polskie książki z poziomu czytnika, ale tylko te od EMPiKu - wybór jak na razie jest niewielki. Poza tym i tak najpierw musisz autoryzować czytnik do swojego konta w ADE. Na Kindle w ogóle nie otworzysz książek z EMPiKu, chyba, że złamiesz zabezpieczenie i skonwertujesz do odpowiedniego formatu - jak już się nauczysz, to robisz to idzie to szybko.
Trudno powiedzieć, ile się czeka na Kindle zamówiony dzisiaj. Może nie dojść przed świętami. Przesyłka jest droga, 20$, ale i tak mieścisz się poniżej 500zł (jeszcze zależy od kursu). A więc i tak nie kupisz nic nowego w Polsce za tyle.
Nie ma oczywiście problemu z polskimi znakami.


05 gru 2010 0:00:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2010 21:54:20
Posty: 36
Lokalizacja: Suwałki
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Który czytnik najlepszy
Jest coś takiego: http://allegro.pl/sony-prs-300-nowe-u-mnie-najtaniej-i1333461690.html
Tylko się zastanawiam, czy nie jest zbyt mały. Jeżeli chodzi o jakość i kontrast wyświetlanego obrazu to są jakieś znaczące różnice miedzy Kindlem 3 a Sony PRS-300?


05 gru 2010 0:04:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Który czytnik najlepszy
Tak, jest to starszy ekran eInk. Da się na nim czytać i mnóstwo ludzi nie narzeka, ale różnica jest zauważalna. Myślę, że większe znaczenie ma jednak wielkość ekranu. Też można czytać, ale np. dla mnie te 6'' Kindla jest akurat - wielkość samego urządzenia też jest ok, choć oczywiście nie zawsze można go ze sobą wziąć. Kindle też dłużej trzyma baterię, przynajmniej wg specyfikacji producentów. Generalnie polecam, ja jestem zadowolony. Czytnik Sony na pewno jest solidny i warty zainteresowania, ale jeśli obawiasz się, czy będzie za mały, to po prostu kup większy - cena będzie taka podobna. Kontrast przy samym czytaniu nie ma aż takiego znaczenia, na Kindle też widać, że to nie jest biała kartka z czarnym atramentem. Znowu można się dostać stuwatowe żarówki, więc po prostu czytaj w dobrym świetle. ;) Nowy eInk ma więcej odcieni szarości i ładniej je wyświetla, ale przy samym czytaniu to nie jest szczególnie ważne - a i tak to nie jest kolor.
I oczywiście jest różnica nowy, a "otwarty w celu sprawdzenia", choćby gwarancja i pewność, co by nie mówić o Amazonie, to obsługę klienta w przypadku Kindle mają naprawdę niezłą.


05 gru 2010 0:14:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Który czytnik najlepszy
Twoje pieniądze chyba zasługują na lepsze traktowanie.
30 dni gwarancji sprzedającego.
Brak obsługi mp3, 8 odcieni szarości (normą jest obsługa muzyki i 16 odcieni).
I chyba nie można tam włożyć swojej karty pamięci...

Kupujesz to dla kogoś, kogo nie lubisz?


05 gru 2010 0:16:45
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Który czytnik najlepszy
Cytuj:
Tak (przy czym z DOC jest dodatkowy krok w konwersji - tj. w Microsoft Word zapisujesz taki plik jako RTF (jest taka opcja w Zapisz jako...).


Chyba, że się konwertuje do MOBI / PRC za pomocą Mobipocket Creatora / Readera, wówczas można krok konwersji do RTF pominąć. W ogóle, trochę głupia sprawa, bo jak się ucieszyłem, że będę mógł jednym programem wszystkie popularne formaty do MOBI konwertować (mowa o Calibre) to się okazało, że akurat DOC trzeba albo przerabiać do RTF, albo używać programów Mobipocket. God dammit!

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


05 gru 2010 0:19:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2010 21:54:20
Posty: 36
Lokalizacja: Suwałki
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Który czytnik najlepszy
Prawdę mówiąc to kupuję to dla siebie :)
Na muzyce jakoś nie za bardzo mi zależy, bo do tego mam już sprzęt, chociaż prawdę mówią dopiero teraz zwróciłem uwagę, że Kindle obsługuje muzykę.

Faktycznie Kindle wypada lepiej, tylko lekko odstrasza mnie ta przesyłka zza oceanu.


05 gru 2010 0:22:00
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Który czytnik najlepszy
Się nie bój, wielu przez to przeszło i nikt tu nie narzeka. Straszne jest tylko to chwilowe embargo na nasz kraj, ale jeśli aż tak bardzo nie zależy Ci na czasie i weźmiesz na wstrzymanie, to nie utopisz a) większych pieniędzy b) mniejszych, ale na jakieś starsze barachło ;)

Oczywiście pamiętaj, że musisz mieć kartę bankową wyrobioną taką, która umożliwia dokonywanie transakcji w sieci - a jeśli masz, to cały zakup jest kwestią 15 minut (z założeniem konta na Amazonie). Poczuj się Europejczykiem! Zamawiaj! :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


05 gru 2010 0:26:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron