Teraz jest 25 kwi 2024 14:29:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Kolejny raz pdf na 6 cali 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2011 15:58:25
Posty: 13
eCzytnik: onyx boox m92
Post Kolejny raz pdf na 6 cali
Witam

Dzisiaj wpadłem na pomysł, że przydałby mi się czytnik ebooków. Przeszukałem Allegro potem zacząłem szukać konkretnych nazw czytników i tak trafiłem na to forum, lepszego chyba nie ma ;). Na początku trafiłem na taki model http://allegro.pl/tablet-leader-tab-r70 ... 66208.html i ogólnie wszystko by mi się w nim podobało. Może poza krótkim czasem trzymania baterii i tym, że czytnik ten ma mało opinii i może nie być zbyt pewny. Potem znalazłem ten model Kindle 3G wifi 6 cali i ku niemu bym się kierował. Jednak głównym jego zastosowaniem mają być książki pdf i po przeczytaniu opinii na forum mam wątpliwości czy się do tego nadaje, a zakup wersji z większym ekranem nie wchodzi w grę. Biorąc pod uwagę mój budżet na tel cel to około 500 zł.
Chciałbym się przekonać na własne oczy jakby wyglądała na tym czytniku książka z linku http://pdf.helion.pl/hfsql/hfsql-4.pdf . Może znalazłby się jakiś miły posiadacz tego czytnika, który by rozwiał moje wątpliwości.

Pozdrawiam


21 sie 2011 18:13:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2011 22:28:29
Posty: 12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp./Poland
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kolejny raz pdf na 6 cali
Na pierwszy rzut oka chciałem powiedzieć, że masz duży rozstrzał w wyborze urządzenia.
Wklejasz linki do tableta z ekranem LCD i porównujesz go z kindle, moim zdaniem to zupełnie inna półka...

Poczytaj sobie o e-papierze, w który wyposażony jest kindle i jego różnicy w stosunku do ekranu LCD.
Zupełnie inne podejście do wyświetlania treści. Co za tym idzie inne aplikacje. Na tablecie widzę androida, więc pdf będzie się otwierał normalnie jak na komputerze (będzie się skalował). Na czytniku jest inaczej. Wszystko zależy w jakich wymiarach jest pdf i czy tekstowy (można konwertować), czy graficzny.


Jak już będziesz wiedział czego chcesz, to można pogłębiać temat :)

_________________
Pozdrawiam,
Maciej.


21 sie 2011 21:16:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Kolejny raz pdf na 6 cali
Właśnie - masz rację - LCD to nie tyle inna półka co zupełnie inny wyświetlacz. Do czytania książek potrzebny pasywny, czyli taki który nie świeci po oczach, czyli e-ink (e-papier) ! ;)

A co do Kindle to cena atrakcyjna, jednak nie potrafi skalować PDF-ów, a wiele innych czytników z e-ink to potrafi bardzo ładnie. Bardzo dobrą funkcję "reflow" mają choćby czytniki Prestigio z serii PER3X62, czy oczywiście Onyx BOOX.
Jednak cena takiego to już nie 450 zł jak za Kindle, ale okolice 600-700 zł, lub więcej...

_________________
W Obrazek też ;)


21 sie 2011 21:55:24
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kolejny raz pdf na 6 cali
problem w tym, że akurat ta książka jest tak "przyjazna dla mózgu", że nijak nie będzie dało się jej skonwertować, czy zrobić "reflow".

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 sie 2011 22:21:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Kolejny raz pdf na 6 cali
Racja - teraz dopiero to zobaczyłem :[
Tutaj nic nie pomoże - chyba, że duży czytnik 9-calowy...

_________________
W Obrazek też ;)


21 sie 2011 22:32:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2011 15:58:25
Posty: 13
eCzytnik: onyx boox m92
Post Re: Kolejny raz pdf na 6 cali
Dziękuję za pomoc. Skoro tylko 9 calowy lub większy czytnik da sobie radę z tego typu książkami to na jakiś czas odpuszczam ten temat ;) Pozdrawiam


22 sie 2011 17:44:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron