Teraz jest 19 kwi 2024 20:19:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Jaki wybrać czytnik z dotykowym ekranem. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2012 16:45:25
Posty: 8
Post Jaki wybrać czytnik z dotykowym ekranem.
Chce kupić czytnik z dotykowym ekranem [zależy mi by po dotknięciu słowa była angielska definicja]. Jaki jest wybór w tym temacie? Nie ukrywam, że niska cena byłaby plusem.


21 paź 2012 19:33:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Jaki wybrać czytnik z dotykowym ekranem.
Moim zdaniem najlepszy jest PB 622.
Więcej tutaj: pocketbook-f169/czytnik-pocketbook-622-t11579.html

Jest jeszcze boox i62 - ale moim zdaniem strasznie siermiężny w stosunku do pocketbooka, oraz kindle paperwhite. Ale jeszcze nie wysyłają go bezpośrednio ze stanów.


21 paź 2012 20:09:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Jaki wybrać czytnik z dotykowym ekranem.
Kłócił bym się czy siermiężny. Słowniki oraz "zaznaczanie" dzialają - bo non-stop uzywam. I nie napotkam żadnych problemów.

Zaś w i62 sa znacznie lepiej rozmieszczone klawisze - w PB622 mamy je POD ekranem i jak trzymamy czytnik jedną ręką to w praktyce nie ma możliwości zmiany strony. W i62 nie wazny czy używamy prawej czy lewej reki przyciski są w idealnym miejscu.

Oba czytniki mają możliwość wgrywania słowników. Zaś za i62Espresso przemawia tez fakt, że można na niego wysylać pliki Emailem.

Ogólnie jak testowalem i62 Espresso i PB622 to wlasnie ergonomia i wygoda bocznych klawiszy zadecydowała.

No i i62 ma znacznie lepsza w czytnikach technologię "dotyku" - PB 622 ma klasyczny ekran pojemnościowy - zaś i62 siatkę IR. Ja osobiście po paru dniach doszedlem do takiej wprawy, że ie musze dotykać ekranu. Siatka IR jest tuz nad nim - zaś w PB622 musimy "palcować" ekran. Dodam, że w i62 też amy MultiTouch.

Tak więc warto rozważyć i62 Espresso.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


21 paź 2012 20:38:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2012 16:45:25
Posty: 8
Post Re: Jaki wybrać czytnik z dotykowym ekranem.
Trochę ceny 620zł/650zł [allegro, najtańsza opcja] odstraszają. Kindla Paperwhite za 520zł [bez reklam] na Allegro idzie dostać.


21 paź 2012 21:15:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2012 20:49:53
Posty: 4
Post Re: Jaki wybrać czytnik z dotykowym ekranem?
Większość typowych eczytników jest na epapierze i raczej zmniejszenie czasu odświeżenia strony jest niemożliwe, mimo to wielu producentów próbuje to omijać poprzez odświeżanie ekrany co kilka stron. Jednak tego rodzaju rozwiązanie skutkuje pojawienie się efektu ghostingu, czyli tak jakby nachodzenia na siebie kilku stron. Ot taka wada eink-a.
W sumie czytnik, to czytnik i na twoim miejscu nie oczekiwałbym wygodnego i płynnego przeglądania stron www.

Co do czytnika to standard Kindle Touch, PaperWhite, Onyx Boox i62 Esspreso (aktualnie ma dość ciekawą promocję w nexto) lub PocketBook 622 (oczywiście wszystkie z ekranem 6').


21 paź 2012 21:19:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Jaki wybrać czytnik z dotykowym ekranem.
Cytuj:
Zaś w i62 sa znacznie lepiej rozmieszczone klawisze - w PB622 mamy je POD ekranem i jak trzymamy czytnik jedną ręką to w praktyce nie ma możliwości zmiany strony. W i62 nie wazny czy używamy prawej czy lewej reki przyciski są w idealnym miejscu.


Z przycisków w PB622 korzystam tylko w pracy, kiedy jem drugie śniadanie i nie chce mi się brudzić czytnika. Zwyczajowo natomiast w celu zmiany strony dotykam po prostu ekranu. Więc położenie klawiszy ma dość drugorzędne znaczenie.


Cytuj:
Oba czytniki mają możliwość wgrywania słowników. Zaś za i62Espresso przemawia tez fakt, że można na niego wysylać pliki Emailem.


To nie zmienia faktu, że trzeba być wtedy w zasięgu wifi, a internet działa na czytnikach katastrofalnie...
Co za różnica, czy podepnie się czytnik do urządzenia przez usb i wgra pliki na przykład przez wtyczkę odczytującą format - czy najpierw zapisze się je w sobie wiadomym miejscu i później z tego samego komputera nada się email?


21 paź 2012 23:11:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 17:32:41
Posty: 52
eCzytnik: Sony PRS-T1 (kiedyś Onyx i62)
Post Re: Jaki wybrać czytnik z dotykowym ekranem.
Może Sony Reader PRS-T2?

http://www.theverge.com/2012/9/3/3288869/sony-reader-prs-t2-review


22 paź 2012 9:45:51
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Jaki wybrać czytnik z dotykowym ekranem.
Tak jak poprzednik polecamy Pocketbook 622 touch :) (http://virtualo.pl/pocketbook_622_touch ... c6i120470/). Dzięki technologii E-ink nie będą się męczyć Twoje oczy, a pojemna bateria jest dodatkową zaletą :) Posiada on dotykowy ekran o którym wspominałeś, ale interfejs można tez obsługiwać za pomocą przycisków :) Posiada szybki procesor oraz otwiera pliki aż w 13 formatach. Polecamy.

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


05 lis 2012 16:23:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Jaki wybrać czytnik z dotykowym ekranem.
Virtualo napisał(a):
Tak jak poprzednik polecamy Pocketbook 622 touch :) (http://virtualo.pl/pocketbook_622_touch ... c6i120470/). Dzięki technologii E-ink nie będą się męczyć Twoje oczy, a pojemna bateria jest dodatkową zaletą :) Posiada on dotykowy ekran o którym wspominałeś
Tak, Onyx Boox i62 też ma ekran e-ink Pearl, pojemniejszą baterię 1600mAh (gdy PB622 ma 1100mAh - taka to zaleta ;) ), a ekran dotykowy w nim jest IR, można obsługiwać czymkolwiek (rękawiczka, drewienko), a w PB622 jest dotyk pojemnościowy. Reszta wymieniona, czyli mnogość formatów i procesor takie same w obu czytnikach.
Najlepiej jednak pójść do sklepu, obejrzeć i dopiero wtedy wybrać.

_________________
W Obrazek też ;)


05 lis 2012 20:11:44
Zobacz profil WWW
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Jaki wybrać czytnik z dotykowym ekranem.
To prawda, przy czytnikach zawsze lepiej sprawdzić sobie samemu, szczególnie jeśli wcześniej nie miało się z nimi za wiele do czynienia. Polecamy też popytać wśród znajomych, wbrew pozorom czytniki są już naprawdę popularne i może się okazać,że ktoś ze znajomych ma taki model i mógłby nam nawet pożyczyć na dłużej :)

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


08 lis 2012 17:34:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: Jaki wybrać czytnik z dotykowym ekranem.
Pojemniejsza bateria nie zawsze idzie w parze z żywotnością. Tutaj sporo ma do powiedzenia apetyt czytnika na energię.

ArtS


11 lis 2012 14:09:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2012 17:44:51
Posty: 14
Post Re: Jaki wybrać czytnik z dotykowym ekranem.
Też się rozglądam za czytnikiem i zwróciłam uwagę na dotykowe. Kilka dni temu miałam oglądałam Kindle Touch i mimo wcześniejszych oporów co do Kindla teraz się nad nim zastanawiam. Jak wypada w porównaniu z wymienionymi?


15 lis 2012 18:26:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Jaki wybrać czytnik z dotykowym ekranem.
Zaraz pewnie zostaniesz zasypany na zmianę postami od wielbicieli Amazona i Booxa oraz PB ;)

Moje zdanie jest takie: jeżeli potrzebujesz czegoś co działa, czyli wrzucasz książkę i czytasz to zdecydowanie Kindle.
Natomiast jeżeli lubisz mieć dużo programów do czytania (z wszystkimi tego plusami jak i minusami) i móc wybrać co w którym chcesz czytać to weź coś z pozostałej dwójki.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


15 lis 2012 20:48:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Jaki wybrać czytnik z dotykowym ekranem.
traju napisał(a):
Moje zdanie jest takie: jeżeli potrzebujesz czegoś co działa, czyli wrzucasz książkę i czytasz to zdecydowanie Kindle.
Pół prawdy to jak...
Na Kindle wrzucasz książkę i czytasz pod warunkiem że jest ona w postaci pliku w formacie mobi/azw.
Całą resztę przed tym faktem trzeba przemielić (z różnym skutkiem) przez konwerter Amazonu (mail) albo Calibre.

Moim zdaniem wszystkie pozostałe są i działają :twisted:
O żadnym z dostępnych modeli z ekranem dotykowym nie słychać, żeby miał problemy z tą funkcją. Chociaż nawet tu są też różnice. Dotyk na podczerwień (IR) działa na wszystko (palec, rysik, kijek, rękawiczka...), natomiast ten pojemnościowy potrzebuje "żywego" palca ;)

_________________
W Obrazek też ;)


16 lis 2012 0:34:34
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Jaki wybrać czytnik z dotykowym ekranem.
athame napisał(a):
Często zdarza mi się czytać ePub'y na KT i nie zauważyłem jakiś trudności. Co prawda do dziś zdążyłem przerobić oryginalny soft Kindla tak by czytał ePub (w sumie ePub i mobi są dość podobne),


A napiszesz coś więcej? (najlepiej w osobnym wątku). Wiem od Artura S. że Touch ma wbudowany mechanizm konwersji z epub do mobi (tak jak w kindle previewer), tylko że on jest ukryty i sprawia problemy w działaniu.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


16 lis 2012 9:41:03
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: