Teraz jest 23 kwi 2024 13:33:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Jaki ebook reader do 400zł? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2014 20:31:23
Posty: 13
eCzytnik: Kindle 4, Tablet K&M EAGLE777
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
@W1904 Dzięki za odpowiedź, a czy posiada polskie menu?


05 sty 2015 18:35:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
W1904 napisał(a):
Paperwhite 2 refurbished na allegro od 409 warto wziąć pod uwagę.

Lub też dołożyć 50 zł i nabyć nowy Paperwhite II - też na allegro.


05 sty 2015 19:58:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2014 20:31:23
Posty: 13
eCzytnik: Kindle 4, Tablet K&M EAGLE777
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Ale czy posiada polskie menu? Z tego co wiem, to chyba żaden Kindle nie ma polskiego menu, a na tym też zależy mojemu znajomemu. No i cena trochę zaporowa, Raczej maksymalnie 300 - 370 zł.
W ogóle co ludzie mają z tym Kindle?! Z tego co zdążyłem się zorientować, jest sporo dobrych czytników oferujących to samo ale za o wiele niższe ceny. Inni producenci nie każą sobie płacić za 6 literek tylko za swój sprzęt...

Najbardziej zainteresowany jest tym modelem: http://www.komputronik.pl/product/20821 ... ookow.html
Ktoś miał z nim styczność?


05 sty 2015 21:01:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2013 21:42:40
Posty: 62
eCzytnik: Onyx c65 Storia
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
radd91 napisał(a):
Ktoś miał z nim styczność?

Oczywiście. Dobry czytnik.
Może warto trochę się rozejrzeć po forum bo na temat Onyxów masz tu cały dział.
onyx-boox-f162/boox-c65-wrazenia-starego-czytnikomaniaka-t14005.html


05 sty 2015 21:18:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
radd91 napisał(a):
Ale czy posiada polskie menu? Z tego co wiem, to chyba żaden Kindle nie ma polskiego menu, a na tym też zależy mojemu znajomemu. No i cena trochę zaporowa, Raczej maksymalnie 300 - 370 zł.
W ogóle co ludzie mają z tym Kindle?! Z tego co zdążyłem się zorientować, jest sporo dobrych czytników oferujących to samo ale za o wiele niższe ceny. Inni producenci nie każą sobie płacić za 6 literek tylko za swój sprzęt...

Najbardziej zainteresowany jest tym modelem: http://www.komputronik.pl/product/20821 ... ookow.html
Ktoś miał z nim styczność?

To jest właśnie cena po pierwsze marki, a po drugie dobrego światełka.
Światełko samo w sobie podnosi wartość czytnika znacznie (Storia jest bez światełka) a akurat paperwhite 2 ma bardzo dobre światełko.


05 sty 2015 21:24:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
tps4 napisał(a):
radd91 napisał(a):
Ale czy posiada polskie menu? Z tego co wiem, to chyba żaden Kindle nie ma polskiego menu, a na tym też zależy mojemu znajomemu. No i cena trochę zaporowa, Raczej maksymalnie 300 - 370 zł.
W ogóle co ludzie mają z tym Kindle?! Z tego co zdążyłem się zorientować, jest sporo dobrych czytników oferujących to samo ale za o wiele niższe ceny. Inni producenci nie każą sobie płacić za 6 literek tylko za swój sprzęt...

Najbardziej zainteresowany jest tym modelem: http://www.komputronik.pl/product/20821 ... ookow.html
Ktoś miał z nim styczność?

To jest właśnie cena po pierwsze marki, a po drugie dobrego światełka.
Światełko samo w sobie podnosi wartość czytnika znacznie (Storia jest bez światełka) a akurat paperwhite 2 ma bardzo dobre światełko.

Po trzecie - ekranu E ink Carta. Poza tym jeśli Kindle Paperwhite 2 porównywać z Onyxem to z modelem z wbudowanym podświetleniem - Onyx Afterglow (549 zł).
Onyxa Storię należałoby porównywać z Kindle Touch 2014 (vel Kindle 7 All New Touch czy pod innymi nazwami), który na allegro można kupić od ok. 300 zł.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


05 sty 2015 21:41:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2014 14:54:29
Posty: 79
eCzytnik: Tolino Shine
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Nie wiem dlaczego nikt nie zaproponował PocketBooka 624 albo 614? Ma ekran o niższej rozdzielczości (SVGA), ale w zupełności wystarcza do czytania. Z tego, co się orientuje, to awaryjność jest mniejsza (w porównaniu z Onyxem) i nie mniejsze możliwości. Siedzi w nim linux z autorską nakładką, więc ma lżejszy apetyt na energię od Androida. Dla mnie stosunek cena/jakość to właśnie PocketBook, Kobo (niestety nie ma go w polskiej dystrybucji) i Kindle. Onyx mnie nie przekonuje. Wszyscy się do niego garną, bo Legimi, Android, sklep itd. Taki ni pies, ni wydra.

P.S. Warto też pomyśleć nad jakimś etui. Ekrany czytników są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne niż ekrany tabletów.


05 sty 2015 21:47:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Onyx C65S Clasic jest bez dotyku, obsługa tylko klawiszami fizycznymi. Ciężko na tym skorzystać z Androida, który jest w środku, ale do podstawowego czytania się nadaje.
Onyx C65 Storia jest według mnie, najlepszym dostępnym czytnikiem bez wbudowanego doświetlenia ekranu, ale trudno go już dostać w niskiej cenie.

Warto pomyśleć też nad czymś z wbudowanym światełkiem - znacznie poprawia kontrast, czyli komfort czytania w każdych warunkach oświetleniowych.

_________________
W Obrazek też ;)


06 sty 2015 11:37:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2014 20:31:23
Posty: 13
eCzytnik: Kindle 4, Tablet K&M EAGLE777
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Dziękuję Wam wszystkim za odzew w tej sprawie i obszerne odpowiedzi, pomoc i recenzje. Mój znajomy coraz bardziej zainteresowany jest czytnikiem z podświetleniem i może nawet zdecyduje się poświęcić więcej "grosza". Najbardziej chyba podoba mu się PocketBook Touch 2 i oczywiście także zdecydowany jest zakupić etui ;)


06 sty 2015 22:06:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
tps4 napisał(a):
Światełko samo w sobie podnosi wartość czytnika znacznie (Storia jest bez światełka) a akurat paperwhite 2 ma bardzo dobre światełko.


O ile się zgodzę, że znacznie podnosi cenę czytnika, to z ta wartością bym nie przesadzał. Dobrze jak jest i dobrze jak jest możliwość wyłączenia. W sumie fakt używam czytnika od pół roku, ale światełka użyłem kilkukrotnie, tam gdzie oświetlenie było zbyt nierównomierne oraz by poprawić dokładność trafiania przy dotykaniu,( bo niestety największa wada Onyksa Linksa to dokładność czytania współrzędnych kliknięcia, którą lekko poprawia włączenie właśnie światełka).

_________________
Conieco o programownaiu


07 sty 2015 10:16:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2014 20:31:23
Posty: 13
eCzytnik: Kindle 4, Tablet K&M EAGLE777
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Jeszcze raz dzięki za pomoc w wyborze czytnika. Znajomy zdecydował się na PocketBook model Touch Lux. Zakupił go przez Allegro ze sklepu czytio.pl.

Pojawiły się jednak pewne wątpliwości co do sprzętu:

1. W prawym górnym rogu ekranu widać drobny punkcik (tylko gdy ekran jest podświetlony). Trudno stwierdzić co to jest, sprawia wrażenie odprysku jakiejś warstwy ekranu. Chyba, że to martwy piksel - ale pytanie - czy martwe piksele mogą zdarzać się czytnikom?

2. Przycisk Power wydaje się być "wyrobiony".

3. Sprzedawca zapewniał, że przed wysyłką zmieniają oprogramowanie z Empik na oryginalne. Jednak, gdy czytnik przechodzi w tryb uśpienia pojawia się logo Empik - czy to normalne?

Pozdrawiam :)


15 sty 2015 19:21:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
radd91 napisał(a):
1. W prawym górnym rogu ekranu widać drobny punkcik (tylko gdy ekran jest podświetlony). Trudno stwierdzić co to jest, sprawia wrażenie odprysku jakiejś warstwy ekranu. Chyba, że to martwy piksel - ale pytanie - czy martwe piksele mogą zdarzać się czytnikom?

Tak , zdarza się. Ale nie powinno mieć miejsca (patrz odpowiedź na punkt 2).

radd91 napisał(a):
2. Przycisk Power wydaje się być "wyrobiony".

W kontekście dwóch pierwszych punktów nasuwają się wątpliwości.... Może oprogramowanie i inne elementy czytnika były baaaardzo długo zmieniane lub używane? Czy czytnik wygląda na nowy? Czy możliwe, aby osoba zmieniająca oprogramowanie tego nie zauważyła?

radd91 napisał(a):
3. Sprzedawca zapewniał, że przed wysyłką zmieniają oprogramowanie z Empik na oryginalne. Jednak, gdy czytnik przechodzi w tryb uśpienia pojawia się logo Empik - czy to normalne?

Ekran wygaszacza można zmienić np. na okładkę czytanej książki - Ustawienia/Ustawienia osobiste/ Logo wyłączania. Jaką masz wersję oprogramowania (Ustawienia/O urządzeniu/Oprogramowanie/Wersja oprogramowania)?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


15 sty 2015 19:32:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2014 20:31:23
Posty: 13
eCzytnik: Kindle 4, Tablet K&M EAGLE777
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Dzięki za odpowiedź.

Cytuj:
Czy czytnik wygląda na nowy? Czy możliwe, aby osoba zmieniająca oprogramowanie tego nie zauważyła?


Wygląda i na pewno jest nowy oraz oryginalny. Może słowo "wyrobiony" to trochę za mocno. Odniosłem wrażenie, że po prostu dosyć lekko "chodzi".


Cytuj:
Ekran wygaszacza można zmienić np. na okładkę czytanej książki - Ustawienia/Ustawienia osobiste/ Logo wyłączania. Jaką masz wersję oprogramowania (Ustawienia/O urządzeniu/Oprogramowanie/Wersja oprogramowania)?


Wersja oprogramowania:

W623.4.4.614
data wydania: 20140213_131954

Gdzieś chyba czytałem, że wersja oprogramowania NIE Empikowa, nie powinna w ogóle mieć tego logo.


15 sty 2015 21:22:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2014 14:54:29
Posty: 79
eCzytnik: Tolino Shine
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
Jeśli chodzi o przycisk włącznika/wyłącznika, to raczej jest to taka specyfika czytników tej firmy. W moim maluchu też jest on bardzo "miękki". Sprawdzałem to później na egzemplarzach sklepowych (różne modele) i wszystkie miały tę samą "przypadłość".


15 sty 2015 21:45:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Jaki ebook reader do 400zł?
radd91 napisał(a):

W623.4.4.614
data wydania: 20140213_131954


To najnowszy firmware. Może logo zostało na dysku tylko w charakterze pliku graficznego? Próbowałeś zmienić wygaszacz w ustawieniach? Podłącz czytnik do kompa i zaglądnij do niego. W katalogu /system/logo są pliki *.bmp powinny być obrazy używane jako wygaszacz. Empik może tam być.
Zmiana firmware'u czy przywracanie do ustawień fabrycznych nie kosi całej pamięci jak by się mogło wydawać. U mnie po takim zabiegu (przywracanie) zostały książki a nawet wgrany ręcznie CoolReader.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


15 sty 2015 22:09:16
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: