Teraz jest 22 lut 2019 15:24:26

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Jaki czytnik za ~500 zł 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Jaki czytnik za ~500 zł
Cyfranek napisał(a):
Możesz dla spokojności dodać jeszcze słabą obsługę PDFów. Przetestowałem dziś w Obsidianie kilka plików i wyniki są, oględnie to ujmując, "rozczarowujące" jak na czytnik mający uchodzić za "klasę premium".

dla pełności dodajmy że w tzw. trybie "On the box".

Na andku można zainstalować inne appki (w tym do pdf) czego nie zrobisz w pozostałych. (np dla PB nie ma innych appek do pdf).

Jak już przyciskam te klawisze to napiszę do wątkotwórcy :)
Lojalnie uprzedzam, że czytnik z e-ink (z małym ekranem) do PDF to jest najlepsza droga do znienawidzenia tej technologii. Owszem PB sporo wspomaga przy pdf, ale wyniki tego wspomagania raz się udają, a raz nie (w innych czytnikach jest najczęściej jeszcze słabiej) i nie ma reguły, reflow potrafi przestać działać w środku pdf z powodu jakiegoś dziwnego zapisu w tymże pliku.
To tak żeby nie było potem zgrzytów że polecaliście czytnik, a tu łzy.

22 lis 2015 4:08:34
Użytkownik

eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Artii napisał(a):
dla pełności dodajmy że w tzw. trybie "On the box".

A dla jeszcze pełnej pełności dodam, że nawet "on the shelf", bo poszedłem do MediaMarktu w celu przeprowadzenia testu :)

Artii napisał(a):
Na andku można zainstalować inne appki (w tym do pdf) czego nie zrobisz w pozostałych. (np dla PB nie ma innych appek do pdf).

Jakieś propozycje, które będą działać ładnie na czytniku a nawet lepiej niż w PocketBookach? (następnym razem na spacer do MM wezmę *.apk na karcie... ).

22 lis 2015 10:57:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Cyfranek: hmm są na andka adoby (i reader i digital edition) są i inne apki (na tablecie np "używam"*, uwaga PocketBook reader), ale czy działają na e-ink nie wiem, ani tym jakoś zainteresowany nie jestem, ani nie mam czytnika z andkiem.
(dostęp do inkbook onyx mam tylko trochę lepszy niż Ty, przez znajomych)

Athamowy reflow na kindlu jest wręcz wzorcowy, najpierw musisz trochę rozebrać urządzenie żeby móc włączyć - jeee siur. Athame mógłbyś nie wprowadzać innych w błąd. Kindle nie ma reflow.

* to dużo powiedziane, że używam.

22 lis 2015 15:07:33
Użytkownik

^^ czyli kindle nie ma reflow :p

22 lis 2015 21:07:05
Użytkownik

Sobie możesz wgrać nawet andka na tego kindla i ogłaszać że ło panie android na tym kindlu słabo działa, tylko że no, to bezesensu.

Kindle nie mają reflow. Jeśli jest inaczej i tak łatwo go włączyć (bez rozbierania), to się pochwal jak, albo przestań zmyślać i wprowadzać w błąd innych.

23 lis 2015 19:10:03
Użytkownik

Dzięki za pomoc. Zdecydowałem się na Ink Book 3 i po kilku dniach użytkowania jestem z niego bardzo zadowolony.
Co do jego zakupu w media expert Bydgoszcz to już mniej. Po sprawdzeniu w necie czy mają na stanie i upewnieniu się telefonicznie, że nie jest powystawowy, po dojeździe do sklepu okazało się, że może i czytnik jest nowy, ale wrąbało gdzieś etui z pakietu. Po łaskawym zagłębieniu się przez obsługę w temat, łaskawie sprawdzili sytuację w innym sklepie. Musiałem jechać na drugi koniec miasta, a w domu zorientowałem się, że tym razem wrąbało kupon na darmowy ebook - nie bardzo chciało mi się już walczyć z nimi i temat olałem.
Pozdrawiam

29 lis 2015 21:03:21
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2