Teraz jest 24 kwi 2024 16:55:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
Jaki czytnik polecacie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Jaki czytnik polecacie
airs napisał(a):
Kindle sprawia wrażenie domowego terminalu księgarni Amazon, a nie porządnego czytnika, w dodatku brak obsługi polskiego języka. Cóż z tego, że ma nieoficjalne wersje polskiego interfejsu (instalacja którego oficjalnie w/g zasad, teoretycznie pozbawia nas gwarancji), jeśli brak oficjalnych polskich słowników, nie dzieli wyrazów po polsku, brak oferty polskojęzycznych publikacji...
Jest jeszcze jeden plus - spore wsparcie społeczeństwa internetowego (głownie w produkcji hacków), ze względu na jego niską cenę i ogólnoświatową dostępność.

Onyx BOOX zbliża się (dla mnie) najbardziej do ideału, jednak ekran ciut słabszy (Vizplex) - największy minus to cena, zresztą zupełnie porównywalna do reszty asortymentu czytnikowego na polskim rynku... Amazon dopłaca do swojego czytnika i jeszcze płaci za nas cło - to jest praktyka iście dumpingowa (dla kupujących korzystna) - nadrabia to wszystko w zakupach ze swojej księgarni. To inwestycja handlowa w przyszłość. Inne firmy, jak Onyx muszą walczyć inną bronią, wielością obsługiwanych formatów, elastycznością oprogramowania, dodatkowymi funkcjami...
nie wydaje mi się, aby Amazon dopłacał do swojego czytnika, prędzej byłabym skłonna uwierzyć, że ceny konkurencyjnych urządzeń wynikają z faktu, że jest to wciąż pewna nowość na rynku.
A jeśli chodzi o interfejs, walką bym tego może nie nazwała, jeśli chodzi o elastyczność softu; dziś już średniej klasy telefony potrafią dawać niezłe możliwości użytkownikom, to co dopiero mowić o urządzeniach nastawionych na jednak stosunkowo wąską grupę zadań.


03 maja 2011 13:08:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Jaki czytnik polecacie
maruda napisał(a):
nie wydaje mi się, aby Amazon dopłacał do swojego czytnika, prędzej byłabym skłonna uwierzyć, że ceny konkurencyjnych urządzeń wynikają z faktu, że jest to wciąż pewna nowość na rynku.


Dopłacać to pewnie nie dopłaca, ale przy ustalaniu ceny stosuje strategię polegającą na sprzedaży jednego produktu (np. Kindle 3 lub wcześniej Kindle 2) po wyjątkowo niskiej cenie w celu zwiększenia sprzedaży innego powiązanego z czytnikiem produktu, którym w tym wypadku są oferowane przez księgarnię ebooki. Analiza kosztów całkowitych dotycząca starszego modelu Kindle 2 wskazuje, że czytnik w 2009 roku kosztował $359 natomiast jego koszt całkowity (produkcja, dystrybucja, marketing itd.) wynosił co najmniej $309. Sprzedaż Kindle 2 przynosiła więc jakiś niewielki zysk, ale naprawdę liczył się przede wszystkim zysk z dodatkowo sprzedanych książek. W przypadku Kindle 3 sytuacja jest pewnie podobna.
http://ireaderreview.com/2009/04/26/kin ... st-is-309/

Niejaki Gillette wiele lat temu postępował dokładnie to samo oferując maszynki do golenia po śmiesznie niskiej cenie (lub nawet za darmo), by następnie zarabiać na sprzedaży samych tylko żyletek do tych maszynek.


03 maja 2011 14:28:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Tak samo sprzedawane są drukarki atramentowe - producenci zarabiają na wkładach atramentu nie na samych urządzeniach


03 maja 2011 14:56:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Jaki czytnik polecacie
czytelnik44 napisał(a):
Dopłacać to pewnie nie dopłaca, ale przy ustalaniu ceny stosuje strategię polegającą na sprzedaży jednego produktu (np. Kindle 3 lub wcześniej Kindle 2) po wyjątkowo niskiej cenie w celu zwiększenia sprzedaży innego powiązanego z czytnikiem produktu, którym w tym wypadku są oferowane przez księgarnię ebooki.
(...)
Niejaki Gillette wiele lat temu postępował dokładnie to samo oferując maszynki do golenia po śmiesznie niskiej cenie (lub nawet za darmo), by następnie zarabiać na sprzedaży samych tylko żyletek do tych maszynek.
Właśnie o to mi chodzi - Amazon nie zarabia na Kindle 3, sprzedaje go po kosztach, bez zarobku, licząc na dochód z książek.
Najdroższą częścią w takim czytniku jest ekran e-ink (Pearl) - ktoś wie ile taki kosztuje u producenta ?

Ale serwis, dystrybucja i wsparcie jest już "dopłacaniem" ;)

_________________
W Obrazek też ;)


03 maja 2011 15:04:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Tylko, że elektroniczne gadżety tanieją (i dobrze dla ich użytkowników), bo rynek dynamicznie się rozwija, stosunkowo szybko, to, co jest marzeniem, kilka lat później okazuje się być już w powszechnym użytku. Poza tym przy określonej liczbie zamówien ceny producenta się zmieniają na korzystniejsze, w koncu każdy stara się dbać o klienta;-) (zajrzałam w linka z wyliczeniami, ale zawsze mysląłam, że takie informacje, jak koszty produkcji, należą jednak do tajemnic firmowych)
Moim zdaniem np. tysiąc czy półtora zł za urządzenie, któremu daleko do możliwości komputera, to za drogo i tyle, i sam ekran tego nie nadrobi. nie bardzo wierzę, żeby amazon dopłacał do kindle, czy, żeby aż tak bardzo nastawiał się na książki i czytniki olewał (czytaj: ''rozdawał za bezcen'') (dla porównania, czytniki przypisane do innych księgarni jakoś nie były stosunkowo tanie?), bo
1) oferuje w swoim asortymencie urzadzenia konkurencyjnych firm, a to oznacza, że część osób spokojnie może się jednak skusić na inne readery, tym bardziej, że ogólnie do najtanszych należały - nie wiem, jak teraz, ale przypuszczam, że nadal tak może być - readery lcd (nie chcę wprowadzić w błąd, ale coś mi się takiego kojarzy, że kiedyś znalazłam na stronie amazon.uk czytnik taki jak lark), na których również można dobrze czytać teksty,
2) rozszerzył ofertę na rynki zagraniczne, a ludzi znających biegle język angielski nie ma aż tak wielu; żeby była pewność, że ci co kupują, będą korzystać z księgarni,
3) nie nałożył obowiązku kupowania wraz z nabyciem czytnika, np. choćby 2 książek rocznie, i np. przez 5 lat, a wg mnie, oferując cenę atrakcyjną, mógłby postawić takie wymaganie.
Oczywiście, nie twierdzę, że chodziłoby o altruizm, ale np. internet 3g od początku mógłby być ograniczony jedynie do księgarni czy ewentualnie paru jeszcze stron, a nie jest.

A dobry support czy dość łatwe (o jakich można przeczytać na forum) wymiany wynikają wg mnie z tego, że wadliwe urządzenie i tak ma do źródła wrocić, więc po zlikwidowaniu usterki mogą czytnik wprowadzić do obiegu jako pełnowartościowy produkt ('refurbished'), poza tym warto budować dobrą przyjazną markę, bo - tak sobie zakładam - potem firma wprowadza kolejne urządzenie, a wg mnie ludzie chętnie wymieniają sprawnie działający sprzęt na nowy i lepszy, które się sprzeda, więc wydaje się naturalne, że dbanie o klienta przynosi korzysci większe niż dbanie tylko o zyski;-).

No i jeszcze jedna rzecz, jeśli oryginalnie zaoferowana technologia nie jest bardzo droga, mniej opłacalne może się okazać produkowanie podrób czy zamienników (tzn. klient moim zdaniem będzie wolał dopłacić niewiele, ale mieć pełnowartościowy produkt określonego producenta, niż kupować jego, produktu, tanszy zamiennik czy wprost: imitację za np. 1/3 ceny ;-)), a na podróbkach firmy przecież tracą rocznie bardzo wiele.


03 maja 2011 19:05:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Jaki czytnik polecacie
maruda napisał(a):
nie bardzo wierzę, żeby amazon dopłacał do kindle, czy, żeby aż tak bardzo nastawiał się na książki i czytniki olewał (czytaj: ''rozdawał za bezcen'') (dla porównania, czytniki przypisane do innych księgarni jakoś nie były stosunkowo tanie?)


Ja myślę jednak że dopłaca - dodatkowo sponsoruje również połączenia 3G
Pojaiwły się już plotki że w "niedalekiej" przyszłości sam czytnik ma być przez amazon oferowany za darmo - w pierwszej kolejności tym, którzy dużo kupują książek np. jako kolejny czytnik np. dla bliskiej osoby/rodziny


03 maja 2011 20:48:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Jaki czytnik polecacie
mnie jedynie zaciekawia, czemu różnice cenowe między 2 a 3 generacją nie są większe (dla dx to chyba na chwilę obecną są ceny 329 i 379$).


03 maja 2011 21:11:27
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Jaki czytnik polecacie
maruda napisał(a):
mnie jedynie zaciekawia, czemu różnice cenowe między 2 a 3 generacją nie są większe (dla dx to chyba na chwilę obecną są ceny 329 i 379$).


... bo poza ekranem nie ma między nimi specjalnej różnicy. Funkcjonalnie DX2 jest na poziomie Kindle 2.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


03 maja 2011 21:14:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Rozumiem, ale ja to traktuję na tej zasadzie, że urządzenie dzięki lepszemu ekranowi (zasadnicza sprawa w przypadku readerów, moim zdaniem) jako całość jest lepsze, niż wcześniejsza generacja, która siłą rzeczy, wg mnie, nie dorównuje już tej nowszej. Ale to oczywiście mój pogląd.

A co do wcześniejszej wypowiedzi, nie mam zamiaru polemizować, ''gdzie kto jak do czego doklada'', ''na czym zarabia'', upierać się przy swoich twierdzeniach, bo nie wiem, jak sprawa wygląda w rzeczywistości, niemniej, na dzien dzisiejszy np. nie przekonałoby mnie, że jeśli np. aparat cyfrowy w danym okresie kosztuje np. 1500 zł, a np. kilka lat później za 500 zł można kupić aparat oferujący 3 x większe możliwości w stosunku do tego wcześniejszego, to, że cena starszego produktu musiała wynikać z odpowiednio wysokich kosztów produkcji.
Cytuj:
dodatkowo sponsoruje również połączenia 3G

no wlaśnie. Nie ogranicza serfowania jedynie do zasobów księgarni ani nie reguluje korzystania z sieci koniecznością zakupu książki co jakiś czas, np .


04 maja 2011 0:19:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Na świecie nie ma niczego za darmo. Amazon nie sponsoruje internetu za darmo, tylko do każdej kupionej książki dolicza okolo 2 dolarów za transfer i stąd się biorą pieniądze na hurotwy wykup paczek danych u operatorów. Opłata ta wkurza wielu użytkowników wersji wi-fi, którzy płacą więcej za książkę a nie korzystają z "darmowego netu".

Co do dopłacania Amazonu do czytnika. Tego Amazon również nie robi. Po prostu kiedy zamawia się powiedzmy milion sztuk ekranu eink to jego cena jest dużo mniejsza niż gdybyśmy chcieli kupic kilkadziesiąt tysięcy. Dlatego mniejszym producentom ereaderów jest trudno konkurować z Amazonem ceną. O ile dobrze pamiętam to koszt produkcji Kindle 3 to okolo 90 dolarów.


04 maja 2011 10:11:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Cytuj:
Po prostu kiedy zamawia się powiedzmy milion sztuk ekranu eink to jego cena jest dużo mniejsza niż gdybyśmy chcieli kupic kilkadziesiąt tysięcy.

O to mi również chodziło.
Cytuj:
O ile dobrze pamiętam to koszt produkcji Kindle 3 to okolo 90 dolarów.
też mi się coś takiego kojarzy.


04 maja 2011 17:18:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2011 2:33:34
Posty: 4
Post Re: Jaki czytnik polecacie
Witam,

nie chciałem zakładać nowego tematu więc piszę tutaj,
jak pewnie połowa ludzi która tu zawędrowała zastanawiam się nad zakupem czytnika.
Czytając wasze wypowiedzi najlepszą i najtańszą opcją na ten moment wydaje się kindle.
Mam jednak co do niego wątpliwości i nie chodzi mi o wysyłkę. Wydaje mi się za mały pracuję
dość często na netbooku 10'' stąd moje wątpliwości. Przypuszczam że przy czytniku sprawa jest inna ale ktoś musi rozwiać moje wątpliwości.
-Czytać będę głownie książki gazety i czasem komiksy,
-rysik wydaje się przydatny, ale z tego co czytałem to taki bajer bardziej
-słowniki są dla mnie bardzo istotne bo lubię angielski ale wiadomo nie wszystko zawsze rozumiem,
-nie potrzebuję wifi, G3 czy co tam jeszcze gra i śpiewa istotniejsze są formaty,
-no i najważniejszy punkt to cena nie chce od razu wydawać dużo pieniędzy więc najlepiej żeby zmieścił się w 600 zł i miał ponad 6'' jeśli jednak rozsądniej będzie dorzucić 100 i mieć o wiele lepszy sprzęt jakoś to przeżyję.

jeśli ktoś znajdzie czas i chęci aby mi coś doradzić będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam


05 maja 2011 2:42:44
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jaki czytnik polecacie
bonifacy napisał(a):
-no i najważniejszy punkt to cena nie chce od razu wydawać dużo pieniędzy więc najlepiej żeby zmieścił się w 600 zł i miał ponad 6'' jeśli jednak rozsądniej będzie dorzucić 100 i mieć o wiele lepszy sprzęt jakoś to przeżyję.

Wybierz dwa z trzech:
- do 600 zł;
- ekran ponad 6";
- wyświetlacz E-Ink.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


05 maja 2011 3:07:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 maja 2011 21:29:53
Posty: 2
Post Jakie urządzenie polecacie?
Na wstępie chciałbym podkreślić, że nigdy nie miałem w ręku eReadera. :)
Urządzenie potrzebuję głównie do przeglądania norm oraz wyszukiwania w nich interesujących mnie wartości, czy też równań. W wersji papierowej jest to bardzo kłopotliwe (niektóre normy mają po kilkaset stron formatu A4). Drugorzędną funkcją byłoby czytanie eksiążek (głównie literatura fachowa).
Czy moglibyście polecić jakiś model eCzytnika (albo może Tablet byłby dla mnie lepszy?), który miałby następujące funkcje:
-Wyszukiwanie tekstu w wyświetlanym pliku
-W miarę sprawne wyświetlanie grafiki (wykresy/rysunki)
-odczytywanie plików pdf, jgp, doc, gif, png, html
-ewentualnie obsługa prostych programów typu kalkulator, translator
-mile widziane byłaby również możliwość przybliżania i obracania widoku (o ile nie jest to standard)

Funkcje odtwarzania muzyki, filmów, gry, czy przeglądania stron internetowych są mi raczej nie potrzebne.
Dobrze by było gdyby posiadał dobrą baterię i ekran co najmniej 6calowy.

Wstępnie przeglądałem anglojęzyczne strony, na których porównywane są eReadery, ale szczerze mówiąc mocno pachną marketingiem. W oko wpadły mi głównie:
-Kindle 3
-Kindle DX
-BeBook NeO
-Sony Reader Touch Edition PRS-650BC,
ale oczywiście nie jest to wiążące.

Dodam jeszcze, że urządzenie będzie najprawdopodobniej sprowadzane ze Stanów.
Z góry dzięki za odpowiedzi :)


10 maja 2011 22:13:48
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Jakie urządzenie polecacie?
"Urządzenie potrzebuję głównie do przeglądania norm oraz wyszukiwania w nich interesujących mnie wartości, czy też równań."
- a w jakiej sytuacji byś je wykorzystywał? W czasie dojazdów, na powietrzu, w biurze?

Bo może lepszy od e-readera jest tablet, albo netbook. Na czytniku np. nie otworzysz kilku plików jednocześnie. Patrz też: http://swiatczytnikow.pl/do-czego-kindl ... ie-nadaje/

Czytniki to najlepsze urządzenia przede wszystkim do czytania ciągłego, a nie do szybkiego przeszukiwania i "skanowania" tekstów w poszukiwaniu rozwiązań. Znajomy prawnik (potrzebował pod ręką dużo ustaw i możliwości fotografowania dokumentów np. w sądzie) kupił sobie Galaxy Taba 7" i jest zachwycony.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


10 maja 2011 22:17:09
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: