Teraz jest 23 kwi 2024 12:06:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Eclicto czy Sony PRS-600 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2010 10:18:55
Posty: 14
Post Eclicto czy Sony PRS-600
Witam
Potrzebuje porady który z tych dwóch czytników wybrać. Oba są niemal w tej samej cenie 900zl i 220GBP i maja taki sam ekran 6''.
Sony ma więcej pageflipow i gwarancje w UK
Eclicto ma polskie ogonki i polska gwarancje

Zamierzam czytać teksty które mam w wordzie i bardzo sie dla mnie liczy wygodne wyswietlanie z polskimi znakami.
W eclicto musze konwertować .doc do e-puba. Jak to wygląda w Sony? Czy tam trzeba zakldac jakis piracki ruski soft? Czy tez trzeba konwertowac do czegos?

Który z nich wiec byscie polecili do czytania z docow z polskimi znakami?
musta


25 lut 2010 10:32:52
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Eclicto czy Sony PRS-600
Na liście supportowanych przez PRS-600 plików też nie widzę DOCów - tak więc niezależnie od decyzji czeka Cię konieczność konwertowania (aczkolwiek naprawdę nie jest to straszne - już teraz możesz zapisać DOC jako RTF, po czym, dzięki calibre, skonwertować go do ePUBa, którego odczytasz na większości dostępnych eCzytników).

Dalej: wybierając produkt Sony pamiętaj o tym, że dostajesz ekran dotykowy - i że ma to swoje plusy i minusy (słynną kwestię o przesłanianiu z "Misia" pominę ;)). Dostajesz słownik, tracisz jednak na kontraście - zastanów się zatem, czy jest to dla Ciebie ważne. Może w takim wypadku BeBook Neo/Onyx Boox 60 będzie rozwiązaniem (dostajesz wtedy WiFi)?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 lut 2010 10:44:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Eclicto czy Sony PRS-600
Sony PRS-600 wspiera formaty jak EPUB, RTF i Microsoft Word.

Ja mam eclicto i całkiem sobie chwalę, choć największa bolączka, to właśnie nie najlepszy czas działania na baterii.
Do czytania wystarczy skonwertować do epuba i już.


25 lut 2010 10:47:21
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Eclicto czy Sony PRS-600
nightelf napisał(a):
Sony PRS-600 wspiera formaty jak EPUB, RTF i Microsoft Word.

Śmiem twierdzić, że nie ma formatu Microsoft Word, choć jest DOC. Źródła mówią też, że "wsparcie" PRS-600 dla DOCa poleca na tym, że jeśli masz zainstalowanego Microsoft Worda, to eBook Library skonwertuje Ci DOCa do RTFa.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 lut 2010 10:51:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2010 10:18:55
Posty: 14
Post Re: Eclicto czy Sony PRS-600
Żeby sprecyzowac:
Pyt 1 - Konwersja z Doc na RTF jest prosta. Chodzi mi o to czy Sony PRS-600 wyswietli RTF z polskimi ogonkami czy trzeba go jakos crackowac? Wersje softu sie szybko zmieniaja i nie wiem jak to jest aktualnie z sony.
Oraz 2 - czy sony wyswietli poprawnie Epuba z polskimi znakami?

Duzo jezdze miedzy UK a Polska i czas baterii bardzo sie liczy.


25 lut 2010 11:03:36
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Eclicto czy Sony PRS-600
Cytuj:
Duzo jezdze miedzy UK a Polska i czas baterii bardzo sie liczy.
To, tak jakby, eleminuje eClicto.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


25 lut 2010 11:46:40
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Eclicto czy Sony PRS-600
Kell napisał(a):
Cytuj:
Duzo jezdze miedzy UK a Polska i czas baterii bardzo sie liczy.
To, tak jakby, eleminuje eClicto.

Raczej, tak jakby, ludzi, którzy z eClicto nie korzystali ;) Ile trwa podróż do UK? Dzień? Tyle spokojnie eClicto na nowym oprogramowaniu powinno wytrzymać.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 lut 2010 12:21:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2010 10:18:55
Posty: 14
Post Re: Eclicto czy Sony PRS-600
Ta bateria jeszcze nie eliminuje tylko przechyla szale. Nowy soft eclicto wystarczy na ekwiwalent 250stron papierowych a to akurat wystarczy na moja podroz.

Juz znalazem odpowiedz na moje pytania - bez flashowania nie ma polskich znakow na Sony, a do tego flashowanie nie dziala w 100%.

Teraz problem baterii - Eclicto ma slaba beterie za to zlacze mini usb i mozna go naladowac wszedzie (komputery, ladowaki telefoniczne, samochodowe itp). Sony PRS-600 wyglada ze ma wlasna ladowarke i trzeba ja dzwigac ze soba.
Mam racje?


musta


25 lut 2010 12:45:20
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Eclicto czy Sony PRS-600
musta napisał(a):
Teraz problem baterii - Eclicto ma slaba beterie za to zlacze mini usb i mozna go naladowac wszedzie (komputery, ladowaki telefoniczne, samochodowe itp). Sony PRS-600 wyglada ze ma wlasna ladowarke i trzeba ja dzwigac ze soba.
Mam racje?

Jeśli chodzi o eClicto, to możesz ładować poprzez kabel ze złączem mini-USB (w komplecie masz kabel USB - mini-USB, więc możesz sobie podpiąć go np. do PCta), a także poprzez ładowarkę sieciową (także w komplecie). Należy pamiętać, że w momencie ładowania poprzez złącze mini-USB nie da się czytać na eClicto (w przypadku ładowania bezpośrednio z sieci nie ma takiego problemu).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 lut 2010 12:49:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2010 10:18:55
Posty: 14
Post Re: Eclicto czy Sony PRS-600
A w sony 600 - co to jest za zlacze? Jakos nie moge sie doszukac.


25 lut 2010 12:54:00
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Eclicto czy Sony PRS-600
http://wiki.mobileread.com/wiki/PRS600 napisał(a):
Recharging Time: Approx. 4 Hours with USB charging from powered Computer or Approx. 2 Hours when using optional AC wall charger (5.2V)
Ports: USB 2.0 (1.1 compatible), 3.5" stereo audio jack, power input

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 lut 2010 12:55:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2010 10:18:55
Posty: 14
Post Re: Eclicto czy Sony PRS-600
Niestety wyglada na to ze sony postanowilo odzdzielic port ladowania (cos jak nokia) od porty danych - Mini USB

Zeby SONY bylo ekwiwalentem Eclicto trzeba dokupic przejsciwke z USB na to cos (za 30zl na ebay) albo kupic caly zestaw ladowarek za 45zl na Amazonie (w tym z USB). Nie jest to drogie i wydaj mi sie ze rozwiazuje problem przewagi eClicto.

http://www.amazon.co.uk/ULTIMATEADDONS-PRS-600-Touch-Worldwide-Charging/dp/B002WKAUJW

Obrazek


25 lut 2010 13:11:29
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Eclicto czy Sony PRS-600
musta napisał(a):
Niestety wyglada na to ze sony postanowilo odzdzielic port ladowania (cos jak nokia) od porty danych - Mini USB

Tyle, że PRS-600 nie ma portu mini-USB. Więc? Jestem ciekaw, czy ktoś z posiadaczy PRS-600 potwierdza, iż, wbrew danym na MR, nie da się ładować poprzez USB (bo to, że ktoś na eBayu/Amazonie chce wcisnąć zestaw przejściówek mnie osobiście nie przekonuje).

musta napisał(a):
Nie jest to drogie i wydaj mi sie ze rozwiazuje problem przewagi eClicto.

Naprawdę, sugerowałbym rozważać inne plusy i minusy tych eCzytników, a nie sposób ładowania, bo to raczej kwestia drugorzędna, przynajmniej w mojej opinii.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 lut 2010 14:05:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2010 10:18:55
Posty: 14
Post Re: Eclicto czy Sony PRS-600
Niestety czytnik e-ink trzymalem raz w rekach i pare razy czytalem przez ramie w metrze :)
Osobiscie mi sie wydawalo ze kluczowa funkcje to:
- ile przeczytam (pageflipy i latwosc doladowania w przygodnych miejscach)
-Jak uciazliwe bedzie konwertowanie z Doc do czytnika zeby dobrze wyswietlic polskie ogonki
-wielosc ekranu - Oba maja 6''

Nie interesuja mnie wi-fi, touch-screeny, mp3 itd. Chce czytac ksiazke jak papierwa tylko ze z czytnika. Sam tekst bez wykresow i ilustracji. Eclicto ma niby Polska ksiegarnie ale raz ze ksiazki tam sa drogie (50% ceny papierwej) a dwa ze nic ciekawego nie ma

Jakie inne wymiary uwazasz za wazne do porownan? Bardzo bylbym wdzieczny za pomoc bo moze cos super istotnego pominalem z niewiedzy. Potrzebuje ekwiwalentu papierwej ksiazki a nie notatnika/palma/ipoda itd.

musta


25 lut 2010 14:40:58
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Eclicto czy Sony PRS-600
musta napisał(a):
- ile przeczytam (pageflipy i latwosc doladowania w przygodnych miejscach)

O ile zgodzę się z ilością pageflipów - bo to w końcu od tego zależy, czy poczytasz, czy też nie - tak łatwość doładowania to rzecz trywialna.

Już nie pamiętam, jakie gniazdka są w UK - jeśli inne, to i tak zapewne masz przejściówkę, której używasz do ładowania komórki/laptopa. Dalej: jeśli wozisz ze sobą laptopa, to generalnie i tak wystarczy Ci kabel USB - cokolwiek, co w eCzytniku. Jeśli nie - to szukasz ładowarki sieciowej - tych jest sporo, pokazałeś przecież takowy zestaw z Amazona. Chłopaki tu chyba brali te z PSP. Podsumowując: ładowanie nie jest trudne.

musta napisał(a):
-Jak uciazliwe bedzie konwertowanie z Doc do czytnika zeby dobrze wyswietlic polskie ogonki

Konwersja z DOCa zazwyczaj nie jest uciążliwa. Modele są (zazwyczaj) dwa: ePUB i PDF. ePUB: DOC -> RTF (np. w Wordzie), RTF -> ePUB (calibre). PDF: DOC -> PDF (o wymiarach takich, jak wielkość ekranu, marginesy na 0).

PDFy, przy wszystkich swoich wadach, nie mają problemów z ogonkami. Jeśli używasz do tego calibre, możesz zawsze trzymać sobie potem w bibliotece plik w dwóch (trzech) formatach: edytowalnym i PDF dla eCzytnika (by mieć możliwość wydrukowania sobie zawsze czegoś o innych wymiarach).

musta napisał(a):
Nie interesuja mnie wi-fi, touch-screeny, mp3 itd. Chce czytac ksiazke jak papierwa tylko ze z czytnika. Sam tekst bez wykresow i ilustracji. Eclicto ma niby Polska ksiegarnie ale raz ze ksiazki tam sa drogie (50% ceny papierwej) a dwa ze nic ciekawego nie ma

Skoro nie interesuje Cię touchscreen, to zwróć uwagę, że akurat w przypadku PRS-600, jako warstwa umieszczona nad e-Inkiem, zmniejsza kontrast. Może, jeśli podoba Ci się Sony, PRS-505? To starszy model, jest trochę tańszy, nie ma ekranu dotykowego, ale przecież świetnie się sprawdza. No i nieoryginalny firmware do niego jest i działa.

Co do cen eBooków - 50% to nie jest atrakcyjna cena? o_0

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 lut 2010 14:59:02
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: