Teraz jest 20 kwi 2024 0:56:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
czytnik żonie na urodziny... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2012 19:33:11
Posty: 6
Post czytnik żonie na urodziny...
Witam,

to mój 1-szy post więc od razu się przywitam (Hejka ;) ) . Szanowni potrzebuję pilnie pomocy w sprawie zakupu e-czytnika. Generalnie nie miałem nigdy z nimi do czynienia a tym bardziej moja zona. Z racji ceny tak. ok. 550 PLN czyli 6" (jak będzie mniej to się ni obrażę ale jak trzeba będzie odrobinę dołożyć no to coś się doskrobie ale jeśli faktycznie warto) . Formaty nie mam pojęcia , generalnie zdecydowanie książki w języku polskim więc prośba o zwrócenie na to uwagi i dostępność w konkretnych formatach w PL. Ekran to najchętniej ten PEARL (czy jakoś tak) ten nowy wyświetlacz. W miarę łatwy w obsłudze no i stabilny.
Pls pomóżcie coś wybrać bo urodziny 16/06 i do tego muszę temat ogarnąć wraz z zakupem.

Aha książki jakie czyta... ostatnie Carlos Ruiz Zafone, itd.... żadne fantastyki itp..

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
disaster3


10 cze 2012 20:18:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: czytnik żonie na urodziny...
354 post pt. Jaki czytnik. W czasie który spędziłeś na napisanie posta zdążyłbyś przejrzeć kilkanaście tematów z tytułem a jakże "jaki czytnik" tudzież najpopularniejsze działy Onyx/Kindle.
Są tam opisy techniczne, ceny, "jak zamawiać" plus inne potrzebne rzeczy

Pozdrowienia


10 cze 2012 20:35:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2012 19:33:11
Posty: 6
Post Re: czytnik żonie na urodziny...
czytałem i każda sroka swój ogon...... każdy ma inne wymagania, ja swoje opisałem ale spoko rozumiem ostatnio popularne podejście na forach...... teoretycznie już się zdecydowałem X61S - gdyby ktoś jednak miał jakieś przeciwwskazania co do niego - chętnie wysłucham/przeczytam.....


10 cze 2012 20:49:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: czytnik żonie na urodziny...
disaster3 napisał(a):
Witam,

to mój 1-szy post więc od razu się przywitam (Hejka ;) ) . Szanowni potrzebuję pilnie pomocy w sprawie zakupu e-czytnika. Generalnie nie miałem nigdy z nimi do czynienia a tym bardziej moja zona. Z racji ceny tak. ok. 550 PLN czyli 6" (jak będzie mniej to się ni obrażę ale jak trzeba będzie odrobinę dołożyć no to coś się doskrobie ale jeśli faktycznie warto) . Formaty nie mam pojęcia , generalnie zdecydowanie książki w języku polskim więc prośba o zwrócenie na to uwagi i dostępność w konkretnych formatach w PL. Ekran to najchętniej ten PEARL (czy jakoś tak) ten nowy wyświetlacz. W miarę łatwy w obsłudze no i stabilny.
Pls pomóżcie coś wybrać bo urodziny 16/06 i do tego muszę temat ogarnąć wraz z zakupem.

Aha książki jakie czyta... ostatnie Carlos Ruiz Zafone, itd.... żadne fantastyki itp..

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
disaster3

Może Prestigio 3562b z ekranem eInk Pearl. Plusem jest duża liczba obsługiwanych formatów: epub, pdf (w tym z DRM), djvu, chm, pdb, mobi. Nie ma wifi, ale w czytnikach z eInk wypada marnie. W sklepach Euro do końca czerwca jest w cenie 499 zł. Sam z niego nie korzystałem, więc bliżej nic nie powiem.

Generalnie to urządzenia z eInk są robione na jedno kopyto, różnią się trochę obudową, napisem i softem.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


10 cze 2012 21:13:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: czytnik żonie na urodziny...
Jeśli to ma być łatwe w obsłudze, to przyda się ekran dotykowy...
I jeszcze dołączona okładka, żeby dawało się wyjść z domu bez ryzyka uszkodzenia.
Czyli sugerowałbym boox'a i62.


10 cze 2012 21:47:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: czytnik żonie na urodziny...
Krzysztof Kopeć napisał(a):
Jeśli to ma być łatwe w obsłudze, to przyda się ekran dotykowy...
I jeszcze dołączona okładka, żeby dawało się wyjść z domu bez ryzyka uszkodzenia.
Czyli sugerowałbym boox'a i62.

Ale chyba nie taki obsługiwany rysikiem? Rysik to zło - jak głosi wyznanie wiary jabłkowej religii. Może jeszcze przebranie ludzika Michelin - to wtedy jest większa szansa na bezpieczne wyjście z domu bez uszkodzenia.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


Ostatnio edytowano 11 cze 2012 18:03:31 przez Alcek, łącznie edytowano 1 raz



10 cze 2012 21:55:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: czytnik żonie na urodziny...
Oczywiście, że nie ;) Z niego się korzysta palcami.


11 cze 2012 4:01:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2012 19:33:11
Posty: 6
Post Re: czytnik żonie na urodziny...
wszystko fajnie, pięknie ale podałem cenę ok 550 PLN a i62 no cóż fajny i mógłby się bardziej spodobać ale koszt ok. 850 PLN to trochę więcej niż zakłada budżet. Chyba że czegoś nie wiem i można kupić gdzieś nówkę ok. 650 PLN to tyle dołożę.....


11 cze 2012 7:33:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: czytnik żonie na urodziny...
grucha44 napisał(a):
354 post pt. Jaki czytnik. W czasie który spędziłeś na napisanie posta zdążyłbyś przejrzeć kilkanaście tematów z tytułem a jakże "jaki czytnik" tudzież najpopularniejsze działy Onyx/Kindle.
Są tam opisy techniczne, ceny, "jak zamawiać" plus inne potrzebne rzeczy.

Kolega grucha ma rację, poczytaj, oceń, a może masz sklep w pobliżu?
Możliwości czytników są miej więcej takie same i nie zmieniają się z dnia na dzień. Biorąc pod uwagę że beletrystyka jest wydawana w dwóch zasadniczych formatach (mobi i epub) i coraz częściej kupując e-booka masz te dwa formaty do swojej dyspozycji. Może to ułatwić twój wybór czytnika, no bo co z tego że w specyfikacji ma obsługę sześciu czy siedmiu formatów skoro będziesz kupował e-booki w formacie epub lub mobi. A obsługa czytnika jest naprawdę prosta, obojętne czy ma dotykowy ekran czy nie.
A co do tego co można czytać na czytnikach, "O obrotach ciał niebieskich" Kopernika też da radę ;) jeśli tylko znajdzie się ktoś kto przerobi to na e-booka :mrgreen:


11 cze 2012 13:45:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: czytnik żonie na urodziny...
disaster3 napisał(a):
wszystko fajnie, pięknie ale podałem cenę ok 550 PLN a i62 no cóż fajny i mógłby się bardziej spodobać ale koszt ok. 850 PLN to trochę więcej niż zakłada budżet. Chyba że czegoś nie wiem i można kupić gdzieś nówkę ok. 650 PLN to tyle dołożę.....



Moim zdaniem za późno się za to zabrałeś.
Jeżeli nie masz u siebie sklepu z elektroniką, to najpóźniej jutro musisz złożyć zamówienie i opłacić je w jakimś sklepie internetowym.
Przy podanych warunkach finansowych jesteś skazany na urządzenie sterowane przyciskami - i w związku z tym moim zdaniem nieco upośledzone...
W obecnej sytuacji nic lepszego od tego wspomnianego powyżej Prestigo nie dostaniesz.

Jeśli się nie mylę, to w Saturnie też jest ten model w promocji.


11 cze 2012 16:18:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: czytnik żonie na urodziny...
No bez przesady kolego, to że trzeba czytnik obsługiwać przyciskami nie oznacza że jest gorszy od tego z ekranem dotykowym. disaster3, jeżeli złożysz zamówienie na Kindla Clasic w Amazonie dzisiaj, to w piątek kurier przyniesie ci go pod drzwi. I jeżeli nie potrzebujesz go na przykład do robienia notatek w tekście, to do czytania beletrystyki w zupełności wystarczy, no i mieścisz się w cenie.


11 cze 2012 18:40:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2012 19:33:11
Posty: 6
Post Re: czytnik żonie na urodziny...
Panowie, spokojnie, mieszkam w W-wie więc sklepów od ****** ;) no właśnie się waham czy Kindle Classic czy Onyx Boox X61S . Tak jak mowie mam do dyspozycji 550 PLN no ze 100 PLN mogę dołożyć ale to generalnie nic nie da bo w tej cenie nie dostane choćby wspomnianego wyżej i62 więc jestem skazany na powyższe.

Kindle'a teoretycznie mogę kupić w Amazonie, a Onyx'a dzisiaj w Vobisie z odbiorem w salonie i przypuszczam ze do piątku dojdzie.... lub pojechać choćby do Saturna i zobaczyć czy tam jest na miejscu i kupić.


11 cze 2012 18:59:12
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: czytnik żonie na urodziny...
Pod względem wykonania Classic wypada lepiej od x61s. Pod względem funkcjonalności, sam wybierasz. :) Jeśli w Warszawie to tak jak przedmówca powiedział, dzisiejsze zamóienie daje sporą szansę na kuriera w piątek.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


11 cze 2012 19:35:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2012 19:33:11
Posty: 6
Post Re: czytnik żonie na urodziny...
tak troche posiedzialem i poczytalem i chyba doloze 100 PLN i zakupie tego Pocketbook Pro 622, nie jestem kobietą ale pod wzgledem estetycznym i designu to wyglada najlepiej a kobieta troche tez do tego przywiazują wagę. Bo X61S to tak troszke kosmicznie wyglada z tymi kolorowymi przyciskami. Dobra może sie ktos orientuje czy gdzies w jakiś marketach lub gdzies indziej jest na niego Promocja? Bo to co znalazlem to 659 PLN na allegro + przesyłka no i oczywiscie komputronik 669/679 (w zaleznosci jaki kolor).

//edit: dobra kumpel z pracy mnie namowil i zamowilem Kindle Classic'a z Amazon'u - zobaczymy co to przyjdzie...


13 cze 2012 12:07:17
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: czytnik żonie na urodziny...
nie ma to jak polecenie znajomego :))

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


13 cze 2012 12:34:30
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron