Teraz jest 15 sie 2018 8:29:40

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Czytnik z podświetleniem za około 500 zł 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Czytnik z podświetleniem za około 500 zł
kriss.kg napisał(a):
No trochę pojechałeś :)

czemu od razu tak ostro. Z mojego wpisu chyba widać, że ogólnie piszę o tej kategorii sprzętu, a nie konkretnie o PocketBook'ach. Jeśli już jesteśmy precyzyjni, to tej firmie zdarzyło się wypuścić czytnik w drugiej serii różniący się (także sprzętowo) od tego z pierwszej - oczywiście bez zmiany nazwy. A przyczyną zmian były zauważone poważne problemy. Pocieszające jest to, że za beta-testerów robili Rosjanie*, a do Polski i dalej na zachód dotarły już poprawione wersje.

*nie, nie jestem rasistą, ksenofobem czy innym wymysłem lewackiej ideologii, nie jestem też anty- czy pro- rosyjski; pocieszenie wynika z faktu, że "oberwali" w większości obcy, a nie moi znajomi;

15 wrz 2016 8:01:44
Użytkownik

eCzytnik: PocketBook 626 Touch Lux 3
athame napisał(a):
czemu od razu tak ostro....

eee chyba wziąłeś to za bardzo personalnie ;)
Generalnie nie jestem zbyt czuły na krytykę jakiegokolwiek sprzętu bo mi np. prawie wszystka zakupiona elektronika marki SONY wysiadała po ok 2-3 latach od daty zakupu np. mp3, DVD, amplituner, radio samochodowe z windą, (tylko CD i monitor CRT nigdy nie zawiódł i nadal służy innym użytkownikom).

Co do *fobi wszelkich rodzajów mam do tego stosunek ambiwalentny ;)

3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - aktualnie używany i Kindle 7 używany przez syna.

15 wrz 2016 8:25:39
Użytkownik

eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
a ja bym tak bardzo nie skreślał inkBooka - kolega chce czytać sporo pdf a na andka sporo tego typu apek jest. Można by coś tam wybrać. Mieć w obwodzie inna apke gdy ta podstawowa zawiedzie. Ba są nawet jakieś ocr czy inne programy do dzielenia i edycji pdf, a u konkurencji masz tylko ten jeden sposób jaki przewidział producent. Tylko są dwa ale...

1)Ekran e-ink i pdf to jest najlepszy sposób by się zniechęcić do tej technologi.
2)Otwarty android potrafi być i zaletą jak i wadą.

Do pdf polecam zwykły LCD-kowy tablet (nawet zwykła* 7 daje lepszą responsywność), i z większością tych plików będziesz bardziej zadowolony niż z hiper duper wypasionym e-inkowym czytnikiem.

* no dobra nie taka zwykła, bo tu jednak cpu musi się wyrabiać. Czyli "tzw biedronkowe" odpadają.

athame, ja tam widzę że jednak popłynąłeś
takim że niby
Cytuj:
(np. problemy ze słabą baterią wyjdą dopiero po pewnym czasie, podobnie łamiące się plastiki itp.).
to wprost bardzo paskudne przyczepianie łatki łatwo się psujących się urządzeń, tylko przez samą insynuację i jeszcze działanie podprogowe.

No czemu ktoś tak piszę ? musi coś w tym być pewnie ? no to nie warto bo przeciez nie bede brał słabych
a przecież nic takiego się nie dzieje.

Zacznij tak pisać o kindlach:

że ten wojaż i papierwłajt to tak na prawdę to jeszcze nie wiadomo jak ocenić bo łamiace się plastiki czy samo-pękające ekrany mogą wyjść po jakimś czasie, a wszelkie recenzje są robione na gorąco i nie wiadomo jak będzie po pewnym czasie, a jeszcze baterie też nie wiadomo, a w zasadzie wiadomo, każda z czasem traci pojemność!

A pewnie w tym momencie jako fanbojowi marki włączy ci się sprzeciw
a bo to tamto siamto owamto.

:D

Więc może powstrzymaj się, jak nie masz konkretów, w dodatku dla tego konkretnego modelu.
No i będąc fair to nie przywoływać jakieś tam prehistorii* tylko ewentualnie brać jakość z ostatnich modeli.

* bo ja też mogę przypomnieć że w kindlach same pękają ekrany :) a że to było 10 lat temu pominę, a będzie to ten sam zabieg erystyczny co z tymi pękającymi plastikami.
Czytaj: brzydki.

edita: bo ort ;/

Ostatnio edytowano 09 paź 2016 20:03:59 przez Artii, łącznie edytowano 1 raz

08 paź 2016 12:32:49
Użytkownik

Ależ nie neguję, że pewne problemy z Kindle mogą wyjść po czasie. Tak tylko przypadkiem składa się, że pewnym markom czytników ukryte "niedoskonałości produkcji" wychodzą po czasie częściej niż innym markom.

08 paź 2016 13:09:48
Użytkownik

eCzytnik: Nook ST, PB 613
I to jest właśnie Pocketbook - ta "pewna marka", ciekawe...
No bo przecież każde dziecko wie, ze kindle jest the best, a każdy, kto wybrał inna markę popełnił niewybaczalny błąd. :mrgreen:

08 paź 2016 13:32:51
Użytkownik

Nie wyciągnąłeś logicznego wniosku. PB zdarzyły się w przeszłości wadliwe całe serie. Amazonowi zdarzyły się wadliwe czytniki, ale tylko pojedyncze sztuki.

08 paź 2016 13:49:35
Użytkownik

athame napisał(a):
Nie wyciągnąłeś logicznego wniosku. PB zdarzyły się w przeszłości wadliwe całe serie.

Udowodnij i opisz te serie/wskaż.

08 paź 2016 14:26:40
Użytkownik

Rosyjska seria PocketBook 840 InkPad. Wycofana w całości. Powody wygooglaj sobie sam.

08 paź 2016 14:37:16
Użytkownik

I to jest ten dowód?
A Amazon wycofał z produkcji swój duży czytnik i nie ma wcale , wyciągając wniosek - nie umieją wprowadzić na rynek nic większego , funkcjonalnego i w rozsądnej cenie.
I to jest ta przewaga Amazonu hehe i dowód na zaawansowanie technologiczne.

08 paź 2016 14:54:38
Użytkownik

Tyle że InkPad pojawił się znowu pod taką samą nazwą, więc szansa zmylenia klienta była (jest) duża. Poza tym wycofanie się z rynku z powodów ekonomicznych (ograniczenie strat) lub ideologicznych jest czymś innym niż wycofanie produktu z powodu problemów technicznych.

08 paź 2016 15:19:03
Użytkownik

Tiaaa.
A czym innym jest też porównywanie w wątku o czytniku do 500 zł , więc z założenia max 6,8 " firmy pod kątem wypuszczonego ledwo co czytnika 8 calowego, więc jakiego Amazon nie ma w ogóle, w dodatku pierwszej jego partii obarczonej jak się okazało chorobą wieku dziecięcego i w dodatku tylko na jednym specyficznym i rozwijającym się rynku rosyjskim i uogólnić to jako ostrzeżenie dla potencjalnych klientów w stosunku do najnowszego i najbardziej zaawansowanego technicznie modelu, świadczące o mniejszej solidności firmy, no bo może bateria wysiąść lub plastiki popękać.
Brawo za taką logikę.

08 paź 2016 19:04:28
Użytkownik

Artii napisał(a):
No i będąc fair to nie przywoływać jakieś tam prechistorii*

Wy się czepiacie Kindli. Pocketbooków, Inkbooków a ja sie przyczepie do ortografii.

Arti zmień to proszę bo mnie strasznie w oczy razi :)

A wracając do Waszej dyskusji to moim skromnym zdaniem, każdy z nas jest trochę uprzedzony do rozwiązań konkurencyjnych niż sam używa.
Ja np nie kupię nic Artatechu nie dla złych plastików czy słabego oprogramowania tylko dlatego że padł ekran z ich powodu a firma się na mnie wypieła. Kindla 7 używa mój syn od półtora roku i na razie wygląda jak nowy. Ja używałem PB Basic 2 przez 20 miesięcy i sprzedałem bo chciałem mieć podświetlenie i Dropboxa.

UWAGA:
KAŻDY Z TYCH CZYTNIKÓW MIAŁ I MA SWOJE WADY.

Pozdrawiam wszystkich adwersarzy :)

3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - aktualnie używany i Kindle 7 używany przez syna.

08 paź 2016 19:15:07
Użytkownik

kriss.kg, No ale zacytowałeś wiec razić nadal będzie.

No i tak, każdy ma wady, nie tylko czytnik :)

09 paź 2016 20:17:17
Użytkownik

Artii napisał(a):
kriss.kg, No ale zacytowałeś wiec razić nadal będzie.

Jak zmienisz to i cytat się zmieni. :roll:

Artii napisał(a):
No i tak, każdy ma wady, nie tylko czytnik :)

Złota myśl. Pod tym mogę się podpisać obiema rękami.

No oczywiście każdy oprócz mnie :P

09 paź 2016 21:08:39
Użytkownik

kriss.kg napisał(a):
Jak zmienisz to i cytat się zmieni. :roll:

zmieniłem, a się nie zmieniło
Znaczy, to tak nie działa.

Jeszcze wracając do tematu, każdy z tych czytników ma inną filozofie praktycznie wszystkiego, zarządzanie, programy, podejście do ui. To też warto brać pod uwagę.

Bo już widziałem opisy, gdzie człowiek wybierał miesiącami czytnik, a potem się okazywało że filozofia jest tak inna niż się przyzwyczaił i nie dla niego, i wszystko źle, a w tym samym czasie sporo osób opływało w zachwyty.

09 paź 2016 21:37:53
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona