Teraz jest 19 kwi 2024 1:57:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
czytnik z dobrymi notatkami 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2012 17:00:19
Posty: 3
Post czytnik z dobrymi notatkami
witam
pierwszy post na forum powodowany jak zwykle dylematem "ktory wybrac?" ;)

czytalem wiele porownan, recenzji , opinii
i wniosek jest taki, ze idealny czytnik to ten, ktory spelnia specyficzne wymagania uzytkownika, a kazdy z nas ma inne
ograniczen cenowych sobie nie narzucam, jednak wolalbym czytnik 6', wiekszego nie potrzebuje
prosilbym wiec posiadaczy takich sprzetow o opinie, na ktorym najlepiej wypada opcja robienia notatek?
otoz jest to dla mnie chyba najwazniejsza funkcja, wiec bedzie to decydujacy element
idealna sytuacja bylaby mozliwosc zaznaczania i kopiowania/eksportowania fragmentow czytanego tekstu do pliku tekstowego w tle
zeby po skonczonej lekturze moc w dowolnym momencie otworzyc owy plik tekstowy i przypomniec sobie najwazniejsze zagadnienia z danej ksiazki zebrane w calosc
wiem, ze PB 622 ma jedynie opcje dodawania do spisu tresci notatek, a zupelnie nie o to mi chodzi
nie wiem jak z pozostalymi, zastanawialem sie oprocz PB jeszcze Onyx Booxem i62, nook simple touch oraz kindle touch
i ten ostatni ze wzgledu na duza popularnosc , a co za tym idzie kompatybilnosc z wieloma popularnymi aplikacjami chyba na razie najbardziej mnie przekonuje, choc brak kart sd wcale nie cieszy
kindle rowniez ladnie dziala z instapaper, a to dla mnie druga przymusowa opcja, mozliwosc wysylania na czytnik "niedoczytanych" tekstow z PC

jest ktos w stanie pomoc?
z gory dziekuje ;)


10 paź 2012 17:23:01
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: czytnik z dobrymi notatkami
Boox i62 - adnotacje można dodawać chyba tylko w jednej z aplikacji (Adobe Reader), w innej (Cool Reader) jest możliwość eksportu fragmentów (niech mnie bardziej doświadczeni userzy poprawią).

KTouch - wszystkie zaznaczenia na każdym Kindle trafiają do osobnego pliku tekstowego My Clippings
http://swiatczytnikow.pl/my-clippings-t ... ym-zrobic/

Starsze wersje Kindle dawały ładnie synchronizować notatki z Kindle for PC (dla swoich książek), w Touch z tego co wiem, zostało to popsute i działa tylko synchronizacja dla książek z Amazonu.

Nook - nie wiem.

A jakie Ty notatki chcesz dodawać? Generalnie dłuższe niż jedno zdanie to jest dużo roboty. Klawiatura ekranowa zarówno na Touch/Onyksie jest w miarę wygodna, ale dużo to na tym nie da się pisać.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


10 paź 2012 18:11:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: czytnik z dobrymi notatkami
Do notatek lepszy będzie zeszyt i długopis.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


10 paź 2012 18:32:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: czytnik z dobrymi notatkami
i62 - nie bardzo nadaje się do notatek - powód bardzo prosty : nie posiada stylusa, a notowanie palcem jest, cóż, powiedzmy że jest możliwe i na tym zkończmy. :D

Mam porównanie mój Tablet HP SLATE 2 po za ekranem pojemnościowym MultiTouch posiada wbudowany digitiser i praca ze sylusem jest genialna, zwłaszcza pisanie notatek. :D
Bawiłem się też notatkami na A60 i X60 moich znajomych i notatki są tam fajne.

Najlepsze do notatek są modele ze stylusami jak X60, A60 czy duży 9.7 calowy M92 - testowałem to i stylus jest najlepszy.

Onyx Boox i62 oraz i62 Espresso - jest wyposażony w genialny uklad dotyku - siatkę promieni IR (podczerwień) jest ona nad ekranem, czyli nie mamy dodatkowych szyb nad ekranem, de facto przy odrobinie wprawy mozna nie dotykać ekranu by aktywować funkcje. Ja tak się już nauczyłem. :D

Natomiast ten system ma jedną wadę : sieć IR znakomicie wykrywa grubsze przednioty jak palec, cienkie stylusy powoduję klopoty - a pisanie palcem jest fatalne. Można za to uzyć parówki lub marchewki działa znakomicie. :D

System dotyku w i62 oraz i62 Espresso jest dostosowany w 100% do obsługi "temi palcyma" :D jak mawiał poeta - i sprawuje się rewelacyjnie.

Dlatego jeśli pisanie odręczne notatek dla nas jest wazne to polecam X60 czy A60 ze stylusami. Są poprostu wygodniejsze.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


10 paź 2012 18:56:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2012 17:00:19
Posty: 3
Post Re: czytnik z dobrymi notatkami
moze niezbyt precyzyjnie opisalem o jaka forme "notatek" mi chodzi :)
interesuje mnie wycinanie/kopiowanie fragmentow czytanej ksiazki z zaznaczenia do osobnego pliku tekstowego
wiec pisania "tymi palcyma" duzo nie bedzie, moze pod cytatem z jedno, dwa zdania wlasne

tylko, ze np clippings o ktorym wspominal Vroo tworzy jeden zbiorczy plik tekstowy
a mnie interesuje funkcja
czytam przykladowo ksiazke "x"
chce zapisac jakis fragment
tworze sobie plik tekstowy "x.txt" badz w innym formacie
i tam wklejane sa moje zaznaczenia

da sie , czy nikt nie slyszal o takich opcjach i nikomu wczesniej na swiecie nie byly potrzebne? %-)

ogolnie czytam glownie ksiazki , powiedzmy -naukowe
i jest ich sporo
czesto chcialbym pozniej szybko przypomniec sobie wazniejsze fragmenty z danej ksiazki
wiec wchodze w plik txt oznaczony tytulem tej ksiazki i czytam jakby wlasne streszczenie :)


10 paź 2012 20:20:26
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: czytnik z dobrymi notatkami
Akurat My Clippings można obrobić przy pomocy różnych narzedzi, że sobie np. eksportujesz do Excela czy Worda i masz ładną tabelkę.

Ale to o czym mówisz chyba załatwia Cool Reader w i62, który umożliwia eksport zaznaczeń z konkretnej książki. Rhavir, potwierdzisz? :) Jeszcze tego dokładnie nie testowałem.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


10 paź 2012 21:08:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: czytnik z dobrymi notatkami
Ja mocno testowałem "odręczne" notatki - swego czasu potrzebowalem pisać komentaże i poprawki "na" tekście.
Z eksportem nigdy miałem kłopotów.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


10 paź 2012 21:21:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2012 17:00:19
Posty: 3
Post Re: czytnik z dobrymi notatkami
to moze ktos tylko potwierdzic te opcje eksportu zaznaczen?
oraz czy to jest eksport do osobnego pliku?

ewentualnie dobra opcja bylaby mozliwosc stworzenia sobie czystego pliku tekstowego i wklejania tam sobie kopiowanych zaznaczen z ksiazki
tak to nie ma nigdzie pewnie, nie? ;)


11 paź 2012 19:17:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: czytnik z dobrymi notatkami
wylliam napisał(a):
to moze ktos tylko potwierdzic te opcje eksportu zaznaczen?
oraz czy to jest eksport do osobnego pliku?
Miałem kiedyś Kindle 3 i tam jeśli się zaznaczyło jakieś fragmenty w książce, to lądowały one w osobnym pliku, ale już nie pamiętam w jakim formacie - może ktoś z właścicieli się wypowie.
Natomiast w Onyx Boox jest tak, że w aplikacji Adobe Reader (obsługuje PDF i ePUB) można robić adnotacje w tekscie i jest osobna opcja, która pokazuje listę adnotacji i następna umożliwiająca eksport adnotacji do osobnego pliku. Jest też opcja "kopiuj" dla fragmentu tekstu, który można później wkleić do notatnika i edytować (z różnych plików) do pliku txt. Z kolei w aplikacji Cool Reader (obsługuje w czytniku pliki ePUB, FB2, ZIP, CHM; w ZIP można pakować RTF, HTML, TXT) jest analogiczna opcja operująca na "cytatach", też z listą i eksportem do pliku.

wylliam napisał(a):
ewentualnie dobra opcja bylaby mozliwosc stworzenia sobie czystego pliku tekstowego i wklejania tam sobie kopiowanych zaznaczen z ksiazki
tak to nie ma nigdzie pewnie, nie? ;)
To jest alternatywna możliwość, ale trochę uciążliwa, gdyż trzeba za każdym razem wychodzić z tekstu i po wklejeniu do notatki w pliku tekstowym, znów wracać i tak w kółko ;)

_________________
W Obrazek też ;)


11 paź 2012 21:39:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 17:32:41
Posty: 52
eCzytnik: Sony PRS-T1 (kiedyś Onyx i62)
Post Re: czytnik z dobrymi notatkami
wylliam napisał(a):
moze niezbyt precyzyjnie opisalem o jaka forme "notatek" mi chodzi :)
interesuje mnie wycinanie/kopiowanie fragmentow czytanej ksiazki z zaznaczenia do osobnego pliku tekstowego
wiec pisania "tymi palcyma" duzo nie bedzie, moze pod cytatem z jedno, dwa zdania wlasne...


Np. Sony PRS-T1 (po odblokowaniu) daje takie możliwości...

Obrazek

Obrazek


12 paź 2012 0:50:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron