Teraz jest 19 kwi 2024 21:11:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Czytnik na studia i do książek 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czytnik na studia i do książek
Do PDF i naukowych publikacji duży ekran jest niezastąpiony.

W DX możesz sobie ograniczyć szerokość kolumny tekstu gdy czytasz beletrystykę.

Kindle DX jest jednak nieco ograniczony softwarem. Otwiera tylko mobi/azw, PDF i txt.
Onyx otwiera inne formaty i za pomocą rysika można bardzo wygodnie operować powiększeniem i przesuwać tekst, ale stabilność oprogramowania pozostawia wiele do życzenia.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 paź 2012 0:00:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Czytnik na studia i do książek
t3d napisał(a):
ale stabilność oprogramowania pozostawia wiele do życzenia.


I to mnie bardzo martwi. Taki M92 Onyxa kosztuje swoje, nie jest to mała suma. Dlatego nie chciałbym wydać całkiem sporej sumy na coś co nie będzie działać do końca tak jak powinno i mnie denerwować swoją niestabilnością. Co ciekawe o PocketBookach już nie ma takich opinii nt. oprogramowania.
Co do dylematu 6" czy 9" na razie pozostawiam go nierozwiązanym. Muszę obie wielkości przebadać organoleptycznie bo nie wiem czy aż tak bardzo chcę poświęcić wygodę użytkowania czytnika w podróży czy na uczelni kosztem czytelniejszych komiksów i pdfów.

No i nowy Kindle ma większą rozdzielczość, więc może niebawem pojawi się więcej 6-calówek z większą rozdzielczością co myślę dobrze by wpłynęło na czytelność komiksów i pdfów.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


12 paź 2012 8:49:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Czytnik na studia i do książek
Traju - z tym nażekaniem na Booxy to jest tak, że w wielu przypadkach sa to zwykłe awarie sprzetu - które się zdazają. :D Boox'y mają dobry serwis gwarancyjny Door To Door - dzwonisz to serwisu, umawiasz się, przysyłają kuriera i kurierem odsyłają. Za darmo, znajomy w Poniedziałek dzwonił, we Wtorek był kurier a w Piątek miał czytnik spowrotem. W większości przypadków mamy tez do czynienia z drobnymi w sumie niedociągnięciami, softu. Sam używam i62 Espresso i w ciągu ostatnich 8 miesięcy musiałem resetowac go "na twardo" raz, i tyle. Po za tym wszystko mi działa.
Co do PocketBook 622 - tez ma drobne problemy, ale z racji mniejszej popularnosci mniej osób się na niego skarży :D Stąd wrażenie o awaryjności Boox'ów.
Zresztą z moich akurat doświadczeń wynikało by, że to Kindle jest najgorszy :D średnio co 10 - 20 mój PDF wywalał się na pożyczonym od kumpla Kundlu :D I bądź tu mądry. :D

Ja sam miałem w testach równoczesnie PB 622 oraz i62E - przez miesiąc - i w wybrałem i62 Espresso TYLKO ze względu na boczne przyciski. :D Po za tym oba czytniki działały tak samo i były równie funkcjonalne.

Najlepiej przejdź sie do sklepu i "przymież" się do czytników. Ja po tym jak "przetestowałem" boczne przyciski czy to w Kundlu czy i62 nie mogłem się przyzwyczaić do PB 622 - zwłaszcza kiedy trzymamy czytnik jedną ręką.

No i w Boox'ach niedługo ruszy Send Mail to Boox - na czacie kolega Artur Stachecki - już wstawił filmik, że to działa. :D Kolejny plus dla Boox'a. :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


12 paź 2012 8:55:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Czytnik na studia i do książek
Rhavir napisał(a):
Traju - z tym nażekaniem na Booxy to jest tak, że w wielu przypadkach sa to zwykłe awarie sprzetu - które się zdazają. :D Boox'y mają dobry serwis gwarancyjny Door To Door - dzwonisz to serwisu, umawiasz się, przysyłają kuriera i kurierem odsyłają. Za darmo,


Za darmo to jak zepsuje Ci się coś OPRÓCZ ekranu, poczytaj wypowiedzi osób którym ekran odmówił posłuszeństwa pomimo że po nim nie skakali ....


12 paź 2012 9:54:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Czytnik na studia i do książek
Nie do końca - znajomemu zepsul się się ekran - pojawiły się paski - i serwis mu wymienił w ramach gwarancji.

Wiem, ze serwis (nie tylko Boox'a ale innych firm też) sprawdzają pod silnym powiększeniem ekrany. Jak nie ma śladów pęknięć to naprawiają. Generalnie ekrany EInk są bardzo delikatne i co najgorsze, nie mają ochronnej warstwy szkła jak tabletach. Częstą usterką jest dociśnięcie nawet w etui do ekranu - nawet chwilowe i pęka nie górna ale dolna warstwa, na pierwszy rzut oka nie widać pęknięć, ale serwis to wyłapie. W EInku mamy szkło pod ekranem i do niego dociskamy. A etui tu nie pomaga, bo nie jest tak sztywne - moje skórzane niby ma wzmocnienie ale noszac w plecaku bez problemu można pokonac "sztywność" i nacisnąć ekran. Dotyczy to każdego etui, do każdego czytnika. Jedyne etui jakie nie poddawało się naciskowi to etui jakie uszył mój znajomy - sztywna kordura 1000 oraz kilku milimetrowa, gruba poliwęglanowa wkładka. Jest bardzo sztywne, i nie poddaje się punktowym naciskom.

Jedynym wyjątkiem jest tu Amazon - ale oni chyba DOPŁACAJĄ do Kindle, dla nich najważniejsza jest sprzedaż zawartości - na czytnikach nie zarabiają lub zarobek jest nie ważny. Stąd wymieniają każdy czytnik, nawet uszkodzony z winy użytkownika.

Widziałem rozebrane Boox'y i Pocketbooki (nie w ArtaTech dodam :D ) - i zarówno PocketBook jak i Boox mają bardzo dobrze rozwiązane mocowanie ekranu, w środku mamy silikonowe uszczelki w metalowej ramce, nigdzie nie mamy bezpośredniego kontaktu metal szkło. Eliminuje to naprężenia.

Generalnie nawet etui nam nie gwarantuje nam ochrony. Całkiem spora grupa znajomych, ma w plecaku wszyte specialne kieszenie - a dokładnie w kieszeń wszyli twarda piankę, której grubość jest tak dobrana by czytnik w etui miesił się, a z dwóch stron wstawili twarde wkładki. W efekcie nawet duży nacisk zatrzyma się na wkładkach i piance. Dodam, ze nosza w tej "kieszeni" tablety, bo to pod nie pierwotnie to wymyslił mój znajomy, ale pod czytniki tez się sprawdza.

Kumpel ma PocketBooka 622 i tez mu odmówiono naprawy - serwis mu nawet przysłał powięszenie gdzie widać spodnią, popękaną warstwę.

Ja kupując mojego Espresso - wyku[piłem dodatkowe ubezpieczenie :D które pokrywa mi naprawy uszkodzeń z winy użytkownika, jak popękany ekran, upuszczenie itd. Mam też takie ubezpieczenie do tabletu. :D Wiem to dodatkowa kasa, ale ja nie oszczędam.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


12 paź 2012 12:26:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Czytnik na studia i do książek
traju napisał(a):
t3d napisał(a):
ale stabilność oprogramowania pozostawia wiele do życzenia.

I to mnie bardzo martwi.
Z tego co wiem, to nie chodzi o jakąś niestabilność (zawieszanie się czy nieprzewidywalne działanie), tylko o istniejące błędy w oprogramowaniu, które są powoli eliminowane i pojawiające się błędy w kolejnych aktualizacjach.
Zresztą ostatnia, najnowsza aktualizacja nie jest tak krytykowana.

_________________
W Obrazek też ;)


12 paź 2012 23:42:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Czytnik na studia i do książek
Bo ostatnia aktualizacja ma tylko jeden błąd, który mi najbardziej przeszkadza. :D
Polega on na tym, że czytnik po wlączeniu sortuje pliki i foldery po tagach, można to przestawić, tak by sortował po nazwach, ale nie zapamiętuje tej opcji. I jak wylączymy go to po wlączeniu znów musimy przestawiać. :D Jest to troszkę upierdliwe - niby to 2 - 3 "kliknięcia" w ekran ale zawsze. :D

Wcześniejsze problemy, głównie z WiFi (mi akurat działało sprawnie) zostały wyeliminowane. Wpisywanie Loginu w GoogleDrive - nie była winą Boox'a ale Google, które zmieniło "parametry" na stronie - obecnie działa i to znakomicie.

Nowa przegladarka do PDF'ów ma jeden brak - nie można wlączyć pełnego ekranu - ale z racji, że to testowa wersja nie ma co nażekać, zresztą mamy pierwotną, która doskonale sobie radzi.

Ogólnie nowy soft działa znakomicie i nie sprawie klopotów. Przynajmniej mi. A czytnik używam intensywnie, łącznie z Chmurą i Księgarnią.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


13 paź 2012 7:46:05
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Czytnik na studia i do książek
Doszły nas wieści, że ktoś tu szuka swojego pierwszego czytnika:) Tak jak już ktoś wspominał Pocketbook 622 Touch to jak najbardziej trafny wybór. Funkcjonalny, prosty w użyciu. Tutaj znajdziesz dokładny opis produktu http://virtualo.pl/pocketbook_622_touch ... a/i120120/ No i warto wspomnieć, że aktualnie obniżyliśmy nieco jego cenę.

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


19 paź 2012 20:12:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Czytnik na studia i do książek
Wasza konkurencja czyli Nexto też ma promocję w cenie 599 zł za Onyx Boox i62 Espresso. :D :D

Jak pisalem : dla mnie PB622 ma jedną wadę - rozmieszczenie przycisków - w i62E jest moim zdaniem lepsze.
O ile jak trzymamy oburącz czytnik nie ma róznicy - to jak trzymamy jedną ręką boczne przyciski sa znacznie wygodniejsze. W moim przypadku jedą rętą ta którą trzymam mogłem tez zmieniać wygodnie strony. W PB622 miałem z tym problemy.

Najlepiej było by samemu przetestować jak nam jest wygodnie.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


20 paź 2012 11:06:59
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Czytnik na studia i do książek
Rhavir masz rację, każdy ma inne wymagania co do czytnika i każdy zwraca szczególną uwagę na inne funkcje. Takie rzeczy jak rozmieszczenie przycisków itp. zależą od indywidualnych preferencji użytkownika. Dla wielu osób z pewnością PB622 jest wystarczająco wygodny :) Dla innym z kolei tak jak napisałeś wygodniejszy będzie Onyx Boox i62E. Wiele osób też patrzy tylko na to czy czytnik posiada technologie E-ink, dotykowy ekran, pojemną i długo wystarczającą baterię oraz ile formatów obsługuje. A w tych kwestiach PB622 ma się czym pochwalić :)

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


22 paź 2012 11:43:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Czytnik na studia i do książek
No więc po dłuższym czasie wypadałoby wypowiedzieć się co do postępu "prac". Więc tak obejrzałem kilka czytników i pomacałem je w sklepach. Uznałem, że całkiem racjonalnym i wygodnym wyborem byłby 10 calowy czytnik, ale cena jaką trzeba dopłacić do 6-calówki jest moim zdaniem nieadekwatna. Dlatego skupię się na 6-calowych a większą 10-tkę może kupię w przyszłości.
Generalnie najbardziej byłem zdecydowany na Booxa i62, ale ostatni artykuł na świecie czytników dość mocno rozbudził we mnie wątpliwości co do "bezkonkurencyjności" tego urządzenia. Bo mimo problemów Kindle'a z formatami to faktycznie tekst wygląda na nim znacznie lepiej a samo oprogramowanie jest znacznie bardziej dopracowane, mimo że posiada wiele ograniczeń. Dlatego zakup odkładam na miesiąc, może dwa. Kindle Paperwhite ma wyższą rozdzielczość co wydatnie wpływa na jakość czytania jak i wyświetlania komiksów (do tego co do samych pdfów na 6-calówkach przekonały mnie programy do konwersji przedstawione m.in. na świecie czytników). Dlatego postanowiłem poczekać na ruchy konkurencji, a w szczególności Booxa.

Jeśli chodzi o samo porównanie PB vs. Boox to uważam, że gdybym miał wybierać między tymi dwoma wybrałbym Booxa. Dlaczego? Lepsze wsparcie, ponieważ oprogramowaniem zajmuje się polska firma, no i tutaj na forum użytkownicy nie próżnują jak i sprawdzony serwis.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


22 paź 2012 13:44:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2012 15:18:08
Posty: 2
Post Re: Czytnik na studia i do książek
Żeby nie tworzyć nowego tematu - 6 calowy czytnik, który najlepiej poradzi sobie z pdfami wszelkiej maści? Czy coś oprócz boox i62e i pb622 jest coś godnego uwagi?


22 paź 2012 20:37:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Czytnik na studia i do książek
Cytuj:
Jeśli chodzi o samo porównanie PB vs. Boox to uważam, że gdybym miał wybierać między tymi dwoma wybrałbym Booxa. Dlaczego? Lepsze wsparcie, ponieważ oprogramowaniem zajmuje się polska firma, no i tutaj na forum użytkownicy nie próżnują jak i sprawdzony serwis.


Jak porównywałem mojego pb 622 do i62 mamy, to boox zrobił na mnie wrażenie, jakby był sto lat za murzynami...
On z czasem dostawał to, co w 622 było od początku...


Cytuj:
Żeby nie tworzyć nowego tematu - 6 calowy czytnik, który najlepiej poradzi sobie z pdfami wszelkiej maści? Czy coś oprócz boox i62e i pb622 jest coś godnego uwagi?


Moim zdaniem one sobie nie poradzą, no ale to twoja kasa.


22 paź 2012 22:18:34
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Czytnik na studia i do książek
Sobol możesz jeszcze zwrócić uwagę na Pocketbook 613, który teraz u nas możesz nabyć za jedyne 399 zł (http://virtualo.pl/pocketbook_basic_613 ... c6i122178/). Mamy też inne modele, może znajdziesz tam coś dla siebie :) Wracając do dyskusji to jak widać zarówno Pb jak i Boox ma swoich zwolenników i przeciwników. Na szczęście teraz wybór wśród czytników jest naprawdę duży i każdy może kupić ten, który wydaje mu się lepszy :)

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


23 paź 2012 8:04:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Czytnik na studia i do książek
Sobol. podobno iPad jest tak mocny, że można nim wbijać gwoździe. przydaje się to czasami, choć ja zdecydowanie bardziej wolę używać do tego młotka.
PDF dobrze zeskanowane lub przygotowane - oba wymienione przez Ciebie dadzą sobie z nim rade
PDF skanowane/images - tylko 10".
Co BYŁO WIELOKROTNIE powtarzane, ale przecież zapytać to zawsze łatwiej niż poszukać, pomyśleć i zdecydować samemu.


23 paź 2012 9:01:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: