Teraz jest 15 sie 2018 8:29:26

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Czytnik książek z białym e-papierem i WiFi do 500 zł 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Czytnik książek z białym e-papierem i WiFi do 500 zł
Nastąpiło nieporozumienie. W związku z tym, że listingi to nie jest normalny ciąg tekstu, to i nie powinny być do niego upodabniane. Wystarczy zrobić je jakimś fontem 10-12 pt i zablokować jego wymiarowanie. Dzięki temu można zaplanować miejsca łamania linii kodu, tak by miało to sens dla omawianego języka. Można z góry narzucić jakąś szerokość bloczka listingu tak by zachować czytelność dla 6" czy nawet 5". Niestety praktyka pokazała, że zastosowanie w tym przypadku rozpływu daje koszmarnie wyglądający e-book.

Linki powinny być stosowane w ogólnym ujęciu, a nie do listingów. Wszystko powinno być dostosowane do treści, więc ciężko o uniwersalny plan na skład, ale obecny stan rzeczy zniechęca do sięgania po takie teksty.

11 kwi 2016 16:50:55
Użytkownik

eCzytnik: inkBOOK Obsidian
Dajmy sobie spokój z listingami programów. Jak chcecie kopiować kod z czytnika na komputer? :D A teraz na tym polega nauka programowania. Komu chce się wszystko przepisywać? Zakupiłem książkę tradycyjną o Spring Framework z Helionu, ale tam cały czas autor pokazuje konfiguracje w XML-u i czytanie jej w pociągu nie ma sensu.

Do północy macie czas, by mnie przekonać do czegoś lepszego. Na razie obstaję przy Kindle Paperwhite 3. Obmacałem go w X-Komie. Na pierwszy rzut oka tekst jest wyraźny i czyta się wygodnie, ale w praktyce trzeba się przyzwyczaić do ekranu mniejszego niż kartka papieru w tradycyjnej książce. Są też czytniki 8" ale z gorszymi parametrami. Dlatego kto czytał zarówno na 6" i 8" niech wypowie się na ten temat. Bo może warto jednak zainwestować w 8".

Pojedynek Kindle Paperwhite 3 vs inkBOOK 8

Ostatnio edytowano 11 kwi 2016 21:34:58 przez Not important, łącznie edytowano 1 raz

11 kwi 2016 20:47:04
Użytkownik

W tym roku przeczytałem przynajmniej po jednej książce > 200 stron (w druku) na czytnikach 6" (mój główny), 6.8" (Kobo Aura H2O) i 8" (Inkpad). W odbiorze treści różnice są tak minimalne, że nie widzę żadnego powodu by wybierać gorszy (mniej dopracowany) czytnik tylko dlatego że ma 2 cale przekątnej więcej (i dodatkowo tracąc na mobilności).

Tu nie chodzi o kopiowanie z czytnika na komputer, a o odbiór podobny jak z druku. Po kilku latach można już spokojnie napisać, że formaty rozpływowe są dobre tylko do beletrystyki, a dla całej reszty niezagrożona jest pozycja PDF. Szkoda że rynek (poza rosyjskim) nie wymusza przygotowywania takich plików w rozmiarze A6.

Oczywiście to duże uproszczenie, bo jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z półproduktu (coś ala bytecode Javy), do którego czytnik dodawałby zdefiniowane przez użytkownika parametry (font, marginesy, światło, justunek, dzielenie wyrazów, położenie wstawek, przypisów itp.) i dokonywał składu (do szytwnej już formy) przy każdej zmianie tych wartości. Przeprowadzone testy wykazały, że taki proces na sprzęcie o mocy Kindle PW3 zajmuje kilka sekund (dla przeciętnej książki), więc jest całkowicie akceptowalne. Takie rozwiązanie wymaga jednak odpowiedniego przygotowania czytników, a dokładniej ich firmware.

11 kwi 2016 21:11:50
Użytkownik

Czytam kolejne recenzje i wychodzi na to, że najbardziej dopracowany jest Kindle PW3. Kusi mnie inkBOOK Obsidian, bo to polski produkt, aczkolwiek nie zamierzam korzystać z Legimi. Wpisałem 2 tytuły. Nie ma. Czytnik 8" kupię następnym razem i wtedy porównam z 6". A jak z wgrywaniem, synchronizacją i katalogowaniem książek na Kindle? Muszę mieć konto w Amazonie?

Kindle PaperWhite 3
+ stabilny z dedykowanym systemem
+ równomierne podświetlenie
+ długi czas pracy na baterii
− ograniczona funkcjonalność (brak RSS i innych aplikacji)
− ekosystem Amazonu

inkBOOK Obsidian
+ polski czytnik zintegrowany z polską usługą Legimi
+ większa funkcjonalność (Android)
+ lekki (etui też lekkie i dopasowane)
− długi start, losowe opóźnienia w przewijaniu stron
− prądożerny, choć po ostatnich aktualizacjach bateria dłużej trzyma

To na podstawie recenzji i komentarzy. Czcionki są podobne, podświetlenie też, więc to kwestia, czy kupić polski czytnik oferujący więcej możliwości kosztem częstszego ładowania i potencjalnych problemów wydajnościowych.

12 kwi 2016 22:24:13
Użytkownik

eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Not important napisał(a):
Czytam kolejne recenzje i wychodzi na to, że najbardziej dopracowany jest Kindle PW3

To bardzo przyzwoity czytnik. Sam bym go sobie kupił (no może raczej Voyage ze względu na przyciski), gdyby nie to, że zupełnie nie spełnia moich wymagań.

Kusi mnie inkBOOK Obsidian, bo to polski produkt

Nie przesadzałbym z tą polskością. To zrebrandowany Boyue Shine z ekranem o mniejszej rozdzielczości.

+ polski czytnik zintegrowany z polską usługą Legimi

Z integracją też bym nie przesadzał. Po prostu instalujesz lekko dostosowaną do einku wersję androidowej aplikacji Legimi. Gdy kupujesz czytnik w pakiecie od Legimi, apka jest już zainstalowana. I to cała integracja.

12 kwi 2016 23:41:30
Użytkownik

eCzytnik: Kindle K3G Kindle Voyage Kobo Mini
Z inkBooka żaden polski produkt poza nazwą. Co do logowania w Kindle. Tak, żeby w pełni wykorzystać atuty czytnika, trzeba się zalogować i przypisać Kindle do swojego amazonowego konta. Korzyści to m.in.: możliwość wysyłki książek bezpośrednio do urządzenia (książki z polskich księgarń, strony WWW) oraz synchronizacja np. z aplikacją w innym urządzeniu (zapomniałeś czytnika, a tu dwie godziny czekania do lekarza - włączasz telefon i czytasz tekst zaczęty na czytniku).

13 kwi 2016 9:01:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

To zacznę od Kindle PW 3. A nie wiecie, gdzie pomacam inkBOOK-a? Gdziekolwiek wejdę, tam same makiety.

Co do produktów Arta Tech, takiego Androida na pewno da się zoptymalizować i dłużej by wytrzymał na baterii. Zobaczymy, co wypuszczą w przyszłości.

PS. Możliwe, że nie należy przywiązać się do jednego sprzętu. Jeśli dziś kupię Kindle PW 3, za pół roku może wyjść coś nowego (np. lepszy inkBOOK).

PS 2. Jakieś lekkie etui do Kindle PW3 tak jak do inkBOOK-a? Czasami trzeba będzie zapakować urządzenie do podróży, a trzymając je w dłoni lepiej trzymać lżejsze.

13 kwi 2016 13:58:09
Użytkownik

eCzytnik: Kindle K3G Kindle Voyage Kobo Mini
Jeśli będziesz zamawiał z niemieckiego Amazonu (a to najlepsze obecnie źródło) to popatrz na najpopularniejsze tam okładki. Są na końcu tego wpisu: http://cyfranek.booklikes.com/post/1357 ... -z-amazonu
Albo Aliexpress....

13 kwi 2016 14:53:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Obmacałem ponownie Kindle w X-Komie, ale tym razem niewiele dało się nim zdziałać. Tekst z definicjami słówek i zmiana rozmiaru czcionki to jedyne funkcje, jakie udało mi się uruchomić. Próbowałem wielu gestów. Poprzednim razem śmigałem po całym czytniku. Może włączyli jakiś specjalny tryb? Zamówię Kindle PW 3, a w przyszłości przetestuję inkBOOK 8 lub inny 8". Niestety X-Kom nie chce dać zniżki, więc kupię gdzie indziej (nie wykluczając niemieckiego Amazonu). Objechałem miasto i inkBOOK-ów nigdzie nie mieli.

13 kwi 2016 20:01:24
Użytkownik

eCzytnik: Obisidian; Prime
Ja znalazłam Obsidiana do przetestowania w bydgoskim Euro-Agd, wydaje mi się że powinnni mieć tak w całej sieci...ale mogę się mylić ;)

Wysłane z mojego LG-H736 przy użyciu Tapatalka

13 kwi 2016 20:29:52
Użytkownik

Ok, wg informacji na stronie internetowej jest w Euro AGD. Byłem tam 2 tygodnie temu. Tylko szkoda, że żaden czytnik tam nie działał. Mają inkBOOK Obsidian na miejscu i kosztuje o 5 zł więcej niż w Morelach. Może wynegocjuję coś. Oglądam recenzję https://www.youtube.com/watch?v=s4_vcfOM4z4 i można go bardziej dostosować niż Kindle.

Jeśli inkBOOK ma ramki (obudowę wokół ekranu) odbijające światło (niematowe) to odpada w przedbiegach.

13 kwi 2016 21:03:15
SwiatCzytnikow.pl

eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
O, widzę że już czwarty miesiąc wybierasz czytnik. :)

Odnośnie wyboru między PW i Inkbookiem: http://swiatczytnikow.pl/inkbook-obsidi ... czytnikow/

Twoje zestawienie jest poprawne, ale pamiętaj, że to są czytniki z inną koncepcją działania. Masz dość duże oczekiwania, i pewnie bardziej odpowiada Ci bogatszy funkcjonalnie inkBook, pytanie czy sobie z tym bogactwem poradzisz merytorycznie i nerwowo. :)

13 kwi 2016 22:08:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Kupiłem inkBOOK Obsidian. Jednak Android mnie skusił. Tekst nie jest tak idealny jak w Kindle, ale da się czytać. Mam w planach zakup Kindle PW3 jeśli mi się spodoba czytanie na czytniku i wtedy porównam oba urządzenia. Jeśli PW3 kosztował 800 zł w polskich sklepach, obecnie 600 zł, to sądzę, że cena jeszcze spadnie. Pobawiłem się na wystawie zarówno Kindle (X-KOM) i inkBOOK (EURO AGD). Wnioski:

1. Po dłuższym czytaniu na inkBOOK-u bolą oczy. Nie zauważyłem tego problemu na Kindle. Może to wina podświetlenia, czcionek, a może oświetlenia salonu.
2. W inkBOOK-u częstość odświeżania całego ekranu da się zmienić. Maksymalna wartość to co 10 stron. Kindle, o ile pamiętam, nigdy nie odświeża całego ekranu.
3. W inkBOOK-u już po pierwszym przewinięciu strony widać lekki ghosting. Problem eliminuje całkowite odświeżenie ekranu.
4. Ramki inkBOOK-a są półmatowe, ale nie powinny przeszkadzać. Ramki Kindle są całkowicie matowe.
5. Dotyk w inkBOOK-u nie zawsze łapie, jeśli szybko uderzycie w ekran. Trzeba przytrzymać odpowiednią ilość milisekund. Może to wina softu.

Wieczorem coś poczytam na nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, to pytajcie. Etui nie mieli, więc muszę dopiero zamówić.

Na pewno potrzebuję porządną czcionkę, bo te standardowe są słabe. Droid Sans? Poważnie? Co proponujecie z darmowych czcionek?

14 kwi 2016 11:51:12
Użytkownik

Nie wiem czy darmowe, ale polecam te sama co w porządnych czytnikach: Caecilla, Bookerly, Nikiel. Wszystko najlepiej w wersjach pogrubionych (istotnie poprawia kontrast i ogólnie wygodę czytania). Jak lubisz ścieśnione to najlepsza, wg mnie, jest pogrubiona (10 jednostek wewnętrznie) Caecilla Condensed.

14 kwi 2016 12:05:04
Użytkownik

eCzytnik: Obisidian; Prime
1. Ile czytałeś na Kindle? Porównywalnie czasowo z Obsidianem? Ja ostatnio dałam się porwać się abonamentowi Legimi i czytam ponad 4 godziny dziennie-bez żadnych negatywnych objawów. A generalnie stalowych oczu nie mam, przy komputerze czasem wysiadają.
5. Niestety, potwierdzam. Ale to dla mnie nie jest wielka niedogodność, korzystam na inkBOOKu w 80% ze wspomnianego Legimi, dla mnie genialna sprawa przy której pewne niedociągnięcia tego czytnika spadają na dalszy plan.

Etui jest na chwilę obecną ciężko dostępne, prawdę mówiąc nigdzie nie znalazłam-jednak producent na swojej stronie na Facebooku zapowiada, że niedługo będzie dostawa na midiapolis.pl.

Czcionkę polecam Bookerly lub Caecilię, z przewagą tej drugiej-jest trochę grubsza i przez to wyraźniejsza.

14 kwi 2016 12:35:10
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona