Teraz jest 23 lip 2018 1:01:22

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Czytnik do pdf w cenie ok 500- 600 zł 
Autor Wiadomość
Mod

eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik do pdf w cenie ok 500- 600 zł
Cóż mogę powiedzieć - PB 626 sprawuje się nieco lepiej niż mój stary PB 622 Touch (jest nieco szybszy i ma lepszy ekran) , ale z uwagi na to, że PocketBook właśnie dokonał rewolucji interfejsu (wypuścili aktualizację, która dość radykalnie zmieniła sposób używania czytnika) nie potrafię jeszcze podać jednoznacznej oceny - mam go zaledwie kilka dni. W szczególności jeszcze nie próbowałem czytać na nim PDF-ów. Z moich doświadczeń z PB 622 wynika, że czytać PDF-y się da, ale jest to do pewnego stopnia męka, pomimo wszystkich tych wynalazków w postaci reflow, itp. Problem w tym, że PDF w ogólności jest formatem niezbyt nieprzyjaznym dla zapisywania e-książek - książki zapisane w PDF nie zawsze dadzą się czytać na czytniku. Wszystko zależy od konkretnej książki w formacie PDF. Do niektórych PDF-ów (np. artykuły naukowe, z wykresami, itp.) znacznie lepszy będzie tablet.

Co do Calibre - to jest całkiem przyjemny program do konwersji formatów e-książek, w tym także zapisanych jako PDF. Najlepiej ściągnij sobie ten program i spróbuj przekonwertować kilka z Twoich PDF-ów - zobacz co z tego wyjdzie.

01 gru 2014 20:41:56
Mod

eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik do pdf w cenie ok 500- 600 zł
jurate napisał(a):
Wiadomo - dobry ekran nie psujący oczu (ale to już chyba norma ) i przydałaby się funkcja reflow (chociaż różnie o tym czytałam bo niektórzy skarżą się że podczas działania tej funkcji znikają im polskie znaki).
[...ciach...]
Do tej pory czytałam na tablecie więc w jakim formacie mam książkę nie stanowiło dla mnie problemu stąd duża liczba książek w formacie pdf - nie wiem czy dam radę z przerobieniem na inny format bo dla mnie to czarna magia.

Właśnie wrzuciłem wyniki szybkiego testu czytania PDF-ów na PocketBook 622 Touch (ekran Pearl) i 626 Touch Lux 2 (ekran Pearl HD + światełko):
post114538.html#p114538
Być może pomoże Ci to w decyzji. Osobiście jestem zaskoczony - obsługa PDF-ów jest lepsza niż się spodziewałem, przy czym wygląda na to, że nowe oprogramowanie radzi sobie z tym nieco lepiej (PB Touch ma soft 4.4, a Touch Lux 2 doczekał się wersji 5.2).

06 gru 2014 20:23:03
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2