Teraz jest 25 kwi 2024 3:54:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Czytnik - do firmy ( na FV vat) - jaki kupic mozna w polsce? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2010 14:12:03
Posty: 2
Post Czytnik - do firmy ( na FV vat) - jaki kupic mozna w polsce?
Chciałam kupić do firmy czytnik na FV VAT. Odpadają więc Sony i Kindle i inne zagraniczne.

Zastanawiałam się na bebookiem - potrzebuje łownie do czytania a ślęczenie przy lcd 12 godzin dziennie zniechęca do mini laptopa. Miałam w ręku Kindla znajmego - b. fajny, ale to zamknięty format.

Czy ktos ma bebooka ( ten ma przyzwoita cenę ) i jak radzi sobie z pdf'ami w a4. Czy da się jakos je konwertowac do 600x800?


25 lut 2010 14:19:03
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czytnik - do firmy ( na FV vat) - jaki kupic mozna w polsce?
Przepraszam, chcesz czytać PDFy wydrukowane do A4 na 6''? Naprawdę, nie polecam. Albo iLiad, bo to już 8'', albo DX/DR 1000S/DR-950/duże eClicto.

Chyba, że masz dostęp do plików źródłowych, z których PDF był drukowany - no, ale wtedy lepiej je przekonwertować na ePUB zazwyczaj (a nie drukować do PDFa z rozmiarami czytnika).

PS. Kindle'a teraz sprzedają oficjalnie na cały świat, więc nie wiem, czy nie dostałabyś normalnie faktury.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 lut 2010 14:38:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2010 14:12:03
Posty: 2
Post Re: Czytnik - do firmy ( na FV vat) - jaki kupic mozna w polsce?
Sa darmowe konwertery tekstów do 6 cali. Sprawdzałam tez na bebooku - po 3x powiększeniu czyta sie normalnie w poziomie a4 bez problemu. Poza tym ma służyć tez dla mnie do wypuszczania txt - mam oprogramowanie Adobe, wiec moge wypuszczać wlasne pliki.

i ILiad jest bardzo fajny, ale koszt 2500 - to nie 1100 za bebooka.
A eclicto to tez 6 cali. - tańszy, ale czytałam, że gorszy.
Koszt Kindla z cłem to 300 $ za 6 cali - 800 zł + VAT 22 % ( juz 1000) + CŁO + SHIPMENT.
Wysyłane jest z usa nie z UK, wiec jak sie cos zepsuje to do usa trzeba. Za duzo kłopotów z tym.

Chce kupic na miejscu. Z polskim menu. I gwarancją tutaj w sklepie.


25 lut 2010 15:07:37
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czytnik - do firmy ( na FV vat) - jaki kupic mozna w polsce?
magi napisał(a):
Sa darmowe konwertery tekstów do 6 cali.

To ja tak przy okazji zapytam - jakie? Mogą być i płatne. Konwersja z PDF zawsze była problemem, zazwyczaj się coś na tym traciło (formatowanie, czasem polskie znaki). Jeśli masz coś, co konwertuje idealnie, z chęcią poznam.

magi napisał(a):
i ILiad jest bardzo fajny, ale koszt 2500 - to nie 1100 za bebooka.

Ależ nigdy nie twierdziłem, że kosztują tyle samo :)

magi napisał(a):
A eclicto to tez 6 cali. - tańszy, ale czytałam, że gorszy.

Co przez to rozumiesz? Ma gorsze w chwili obecnej oprogramowanie - to znaczy ma ciągle słabe zarządzanie baterią, choć po ostatniej aktualizacji jest dużo lepiej. Od strony sprzętowej - dużo lepszy od BeBooka - więcej pamięci, szybszy procesor, lżejszy, pojemniejsza bateria.

magi napisał(a):
Koszt Kindla z cłem to 300 $ za 6 cali - 800 zł + VAT 22 % ( juz 1000) + CŁO + SHIPMENT.
Wysyłane jest z usa nie z UK, wiec jak sie cos zepsuje to do usa trzeba. Za duzo kłopotów z tym.

S&H nie jest taki wysoki (ale, jeśli mnie pamięć nie myli, wlicza się do VATu), cła nie płacisz.

magi napisał(a):
Chce kupic na miejscu. Z polskim menu. I gwarancją tutaj w sklepie.

I do 1200 zł? Czy jakiej kwoty? Polecam nasz spis eCzytników i ich cen. 6'' do 1200 zł to (w kolejności cenowej): eClicto [+ reszta: Cybook Gen3 i Cool-ER], Vedia eReader (to na razie mityczny eCzytnik ;)), BeBook, iRiver Story oraz Sony PRS-600.

Ale i tak do PDFów A4 odradzam 6''.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 lut 2010 15:58:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sty 2010 10:31:19
Posty: 5
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Czytnik - do firmy ( na FV vat) - jaki kupic mozna w polsce?
Cytuj:
Koszt Kindla z cłem to 300 $ za 6 cali - 800 zł + VAT 22 % ( juz 1000) + CŁO + SHIPMENT.


Tak usciślając - 259$ za samo urządzenie, 20,98$ za przesyłkę plus coś, co Amazon nazywa "Import Fees Deposit", a co jest po prostu zaliczką na poczet podatku i cła, żeby nie musieć samemu ganiać na pocztę i płacić - 61,60$. Więc za wszystko 341$ z groszami.
Format rzeczywiście zamknięty, ale od czego calibre i mobipocket :) PDFy czyta natywnie, ale wygody w tym niewiele.
I wikipedia dostępna z każdego miejsca:)


25 lut 2010 16:14:03
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czytnik - do firmy ( na FV vat) - jaki kupic mozna w polsce?
perek napisał(a):
plus coś, co Amazon nazywa "Import Fees Deposit"

A więc jednak cło jest. A twierdzili, że nie ma.

perek napisał(a):
I wikipedia dostępna z każdego miejsca:)

Poprzez modem 3G. Ile to kosztuje?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 lut 2010 16:19:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sty 2010 10:31:19
Posty: 5
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Czytnik - do firmy ( na FV vat) - jaki kupic mozna w polsce?
Cytuj:
Poprzez modem 3G. Ile to kosztuje?

Dostęp do angielskiej wiki jest za darmo, nawet u nas - sprawdzone. Amazon ma umowę bodajże z AT&T na opłacanie za klientów kosztów połączeń.
Cytat ze strony Amazona dot. Kindle International:
"Kindle also includes free built-in access to the world's most exhaustive and up-to-date encyclopedia, Wikipedia.org."
A to już dokładnie o warunkach w Polsce:
"You will have free access to Wikipedia if wireless is available."


25 lut 2010 16:33:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 maja 2009 15:29:04
Posty: 17
Post Re: Czytnik - do firmy ( na FV vat) - jaki kupic mozna w polsce?
Cytuj:
Chce kupic na miejscu. Z polskim menu. I gwarancją tutaj w sklepie.


Kup Cool-ERa, 1195 PLN w sklepie Libranova. Cool-ER reformatuje pdfy tak, że są czytelne na ekranie 6 cali. Nie trzeba nic konwertować – podczas zwiększania czcionki tekst na nowo dopasowuje się do ekranu. Oczywiście, gubi się wtedy układ strony, np. jak tekst był w dwóch kolumnach, to teraz jest w jednej, no ale coś za coś.

Z polskim menu jest Onyx boox 60. Jeśli chcesz coś z większym ekranem – DR800.
Wszystkie trzy potrafią reformatować pdf-y, z tym że na DR800 daje się czytać A4 także w oryginalnym widoku, o ile czcionka nie jest zbyt mała.

Ceny i adresy sklepów znajdziesz tutaj. W większości pewnie dostaniesz fakturę VAT i polską gwarancję.

padman


04 mar 2010 18:21:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 maja 2009 15:29:04
Posty: 17
Post Re: Czytnik - do firmy ( na FV vat) - jaki kupic mozna w polsce?
Cytuj:
Cytuj:
Koszt Kindla z cłem to 300 $ za 6 cali - 800 zł + VAT 22 % ( juz 1000) + CŁO + SHIPMENT.

Tak usciślając - 259$ za samo urządzenie, 20,98$ za przesyłkę plus coś, co Amazon nazywa "Import Fees Deposit", a co jest po prostu zaliczką na poczet podatku i cła, żeby nie musieć samemu ganiać na pocztę i płacić - 61,60$. Więc za wszystko 341$ z groszami.
Format rzeczywiście zamknięty, ale od czego calibre i mobipocket PDFy czyta natywnie, ale wygody w tym niewiele.


Callibre nie konwertuje DRMowanych plików.


04 mar 2010 18:24:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron