Teraz jest 24 kwi 2024 20:54:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Czytnik do 650 zł 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2012 21:58:36
Posty: 2
Post Czytnik do 650 zł
Z góry przepraszam za nowy temat, ale nie znalazłem informacji dla mnie.

Potrzebny mi czytnik na teraz (faktura musi być do 30 sierpnia wystawiona). Budżet ograniczony - 650 złotych i ani grosza więcej. Myślałem o Kindlu, ale przez cło w wysokości 60$ musiałem sobie go odpuścić. Rozmiar 6" (większe są nieporęczne). Najlepiej, gdyby miał e-ink oraz funkcję reflow.

PS. Moja siostra ma Onyxa 60 i zacina jej się w połowie baterii, wolałbym taki, który się nie zacina.

Z góry dziękuję za pomoc.


27 sie 2012 22:34:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2012 14:35:28
Posty: 26
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Czytnik do 650 zł
Tymon napisał(a):
Budżet ograniczony - 650 złotych i ani grosza więcej. Myślałem o Kindlu, ale przez cło w wysokości 60$ musiałem sobie go odpuścić.

Jeśli mówisz o klasycznym kindlu 4, to wraz z podatkami i kosztami wysyłki kosztuje on 160$, co przy obecnym kursie dolara daje nieco ponad 520zł... google
A na allegro też dostaniesz kindla od sprawdzonych sprzedawców za < 600zł i to razem z etui, a jeśli rano się sprężysz z przelewem, to fakturę dostaniesz nawet na ten sam dzień.


27 sie 2012 23:55:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Czytnik do 650 zł
a ja mojego pocketbooka622 kupiłem za 649 zł w Vobisie (przez internet), chociaż normalnie nie mają w ofercie :))


28 sie 2012 17:48:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2012 21:58:36
Posty: 2
Post Re: Czytnik do 650 zł
Dzięki za pomoc. Jaka jest różnica między Kindle 3 i 4? Poza ceną oczywiście.


28 sie 2012 22:48:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Czytnik do 650 zł
Tymon napisał(a):
Dzięki za pomoc. Jaka jest różnica między Kindle 3 i 4? Poza ceną oczywiście.


Kindle 3 - fizyczna klawiatura, wbudowane głośniki, odtwarzanie MP3, synteza mowy (TTS) chyba już się kończy produkcja.
Klawiatura OK, głośników nie używam bo
-mechaniczny głos jest nawet nie najgorszy, ale nikt nie wytrzyma dłuższego słuchania.
-odtwarzacz MP3 jest koszmarnie ubogi (żadnych playlist itp., tylko odtwarzaj następny poprzedni) idea żeby czytać i jednocześnie słuchać audiobooka czytanego przez lektora upadła. Sterowanie MP3 fatalne, najtańszy odtwarzacz daje więcej możliwości.

Kindle 4 - słowniki dodatkowe (hiszpański, niemiecki .....) mniejsza pamięć (naprawdę Ci nie starczy?) słabsza bateria (i tak ładowanie liczy się w tygodniach) Lżejszy, mniejszy, bez TTS, MP3 i głośników.
Klawiatura ekranowa (wskaż literkę kursorem).


28 sie 2012 23:26:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Czytnik do 650 zł
Tymon napisał(a):
650 złotych i ani grosza więcej. Myślałem o Kindlu, ale przez cło w wysokości 60$ musiałem sobie go odpuścić. Rozmiar 6" (większe są nieporęczne). Najlepiej, gdyby miał e-ink oraz funkcję reflow.

PS. Moja siostra ma Onyxa 60 i zacina jej się w połowie baterii, wolałbym taki, który się nie zacina.
650 zł to spory budżet.
Można przebierać: Kindle, Nook Touch, Onyx Boox, Pocketbook, Sony PRS-T1...
Wszystkie już mają ekran e-ink Pearl, tylko Kindle z wymienionych nie ma trybu reflow dla PDF.
Trzeba się szybko przyjrzeć, który się podoba i kupować ;)

Co do Onyxa 60 to jak się zacina, od tego jest serwis, albo trzeba zmienić wersję oprogramowania - mój się nie zacina.

_________________
W Obrazek też ;)


28 sie 2012 23:27:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Czytnik do 650 zł
Ostatnio w jednym supermarkecie widziałem Onyx Boox i62 oraz i62 Espresso za 649 zł w promocji :D przed rozpoczeciem Roku Szkolnego. :D Sam płaciłem 699 zeta i troszkę się tą ceną zbulwersowałem. :D

Nieśmiertelne REFLOW i PDF - cóż, Kindle ma z tym problemy. Onyx Boox, nie - ale Boox'y są bardziej zawodne - choć ja i znajomi nie nażekają. Kindle ma rewelacyjny serwis. Boox też ma dobry serwis, który jest w Polsce. Jak Kundel padnie to w parę dni Amazon przysyła kurierem nowy, a stary odsyłamy mając nowy w rękach. :D Z Boox'em mamy klasykę : wysyłka do serwisu i czekamy na naprawę - Arta Tech serwisuje dobrze Boox'y więc nie ma obaw - czyli jak ustawodawca przewidział. Acha - kupując Boox'a można się tez powołać na Niezgodność Towaru z Umową - odpowiada sprzedawca a nie Producent/Importer - z Kindlem to nie przejdzie :D chyba, że kupimy go w Polsce/Unii, jak go sprowadzimy "bocznymi" kanałami by "ominąć" cło i VAT to niestety nie.

Więc jak Ci naprawdę bardzo zalezy na bezproblemowym czytaniu PDF z Reflow to raczej Boox -
jak nie to Kindle. Poszukaj dobrze w sklepach, supermarketach - często sa promocje i można tanio fajny sprzęt trafić.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


30 sie 2012 12:45:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron