Teraz jest 18 lut 2018 4:26:49

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
600-1000pln - czynik idealny? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Touch, Kindle Voyage
Post Re: 600-1000pln - czynik idealny?
Vroo napisał(a):
choć między Obsidianem i Voyage ja osobiście widzę zauważalną różnicę (mam oba czytniki) w jakości i wygodzie obsługi.

Doprecyzuj proszę tę różnicę.

07 kwi 2017 17:50:48
SwiatCzytnikow.pl

eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Parę:
- ekran w Voyage równomierniej doświetlony i nieprzydymiony jak w Obsidianie
- otwieranie e-booków szybsze
- dotyk w Obsidianie momentami słabo skalibrowany, czasami trzeba mocniej docisnąć, aby zadziałało - fakt, że klawisze działają bardzo fajnie.
- no i co tylko go zostawię na parę dni, to mu bateria pada (fakt, że przyzwyczajony do wygodnego wybudzania ustawiłem, aby nie wyłączał się - bo wtedy uruchamianie trwa dłużej)

To wszystko nie zmienia faktu że Obsidian to niezły czytnik i polecałem go bez wielkich wątpliwości, szczególnie jak ktoś chciał Legimi.

07 kwi 2017 19:50:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
torelek napisał(a):
W Obsidianie aplikacja mi się wydała nawet wygodniejsza ale to zapewne kwestia przyzwyczajenia. Wolę np. numerację stron, a nie procenty jak w Kindlu. I tu i tu otwierasz plik i czytasz. Jak jest źle sformatowany ( a taki akurat czytam), to oba tak samo źle wyświetlają (np. akapity).

Aplikacje w Obsidianie są dwie: Adobe i FBReader. Same w sobie są OK, używane są także w Pocketbookach. Pierwsza radzi sobie ze złożonym formatowaniem (np. tabele), druga za to jest szybsza. Dyskwalifukuje je natomiast firmware'owa nakładka do konfiguracji. W Adobe nie da się ustawić czcionki (wybieram jedną, ustawia, chyba losowo, zupełnie inną i w innym wariancie). W obu programach zmiana rozmiaru tekstu jest ze skokiem 4 punktów – to zbyt dużo dla mnie i zwkle nie mogę go dobrać tak, by czytać komfortowo. Tuziny bezużytecznych azjatyckich fontów dodatkowo utrudniają konfigurację. Z tych powodów używam zamienników.

08 kwi 2017 12:12:40
Użytkownik

torelek napisał(a):
Wolę np. numerację stron, a nie procenty jak w Kindlu.

W Kindle'u masz jedno i drugie, a poza tym jeszcze bardzo przydatne wyświetlanie czasu potrzebnego do ukończenia rozdziału. Funkcja, podobnie jak automatyczna regulacja światła, potrzebuje trochę czasu na naukę (różne osoby mają różne tempo czytania), ale już po kilkudziesięciu stronach działa dość precyzyjnie i jest bardzo pomocna np. dla osób czytających w komunikacji publicznej lub w różnego rodzaju poczekalniach.

08 kwi 2017 12:38:51
Użytkownik

eCzytnik: PocketBook 626 Touch Lux 3
athame napisał(a):
W Kindle'u masz jedno i drugie, a poza tym jeszcze bardzo przydatne wyświetlanie czasu potrzebnego do ukończenia rozdziału. Funkcja, podobnie jak automatyczna regulacja światła, potrzebuje trochę czasu na naukę (różne osoby mają różne tempo czytania), ale już po kilkudziesięciu stronach działa dość precyzyjnie i jest bardzo pomocna np. dla osób czytających w komunikacji publicznej lub w różnego rodzaju poczekalniach.

Nie żebym się czepiał ale jakoś te funkcje w poczekalni albo w komunikacji publicznej dla mnie były by zbędne.
W ogóle uważam je za niepotrzebne i zastosowanie ich widzę tylko wtedy gdybym np. kazał swojemu dziecku przeczytać jeden rozdział jakiejś nudnej książki i dopiero po tym mogło by wyjść na plac zabaw. W tym przypadku informacje były by przydatne dziecku aby wiedziało kiedy skończy się ta mordęga

Całe szczęście u mnie nie trzeba namawiać dzieci do czytania. [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES]

Athame:
Tak z ciekawości, w jakim przypadku używasz tych funkcji?

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - aktualnie używany i Kindle 7 używany przez syna.

Ostatnio edytowano 09 kwi 2017 13:36:09 przez kriss.kg, łącznie edytowano 1 raz

08 kwi 2017 14:35:47
Użytkownik

W sumie cały czas. Zdarza mi się korzystać z komunikacji publicznej i lubię wiedzieć czy warto rozpoczynać kolejny rozdział, czy raczej utknę w środku, gdy będę wysiadał / przesiadał się na przystanku. Podobnie w poczekalni – kiedy wiem że mam ok. 5 minut wolnego, a czytnik pokazuje mi że do końca rozdziału zostało 3-4 minuty to czytam, a jak pokazuje 15 minut to składam sprzęt i wracam do lektury później.

Obecnie nie ma dla mnie nic bardziej irytującego w e-bookach niż sytuacja gdy brakuje tej funkcji (bo np. wydawca nie podzielił książki na rozdziały lub są one nieprzyzwoicie długie). Łagodniej zniosę brak dzielenia wyrazów, czy nawet przyduże marginesy, choć obu tych błędów unikam jak mogę.

PS. Albo mi się zdaje, albo masz w poście ortografa.

08 kwi 2017 15:10:58
Użytkownik

eCzytnik: Nook ST, PB 613
athame napisał(a):

Nie ma się co zdawać bo albo jest albo nie ma, tak zerojedynkowo, tu oczywiście korekta forumowa działa i jest. :mrgreen:

09 kwi 2017 8:50:29
Użytkownik

eCzytnik: PocketBook 626 Touch Lux 3
athame napisał(a):

tps4 napisał(a):
Nie ma się co zdawać bo albo jest albo nie ma, tak zerojedynkowo, tu oczywiście korekta forumowa działa i jest. :mrgreen:

eeee...... Poprawione :P

3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - aktualnie używany i Kindle 7 używany przez syna.

09 kwi 2017 13:38:15
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3